Şimdi Ara

Çok Yavaş Konuşuyorum Ne Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
3.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 16 yaşındayım ben çok ağır yavaş konuşuyorum ve konuşurken çok takılıyorum duraksıyorum hatta bazen dilim dönmüyor konuşamıyorum her gün günde 2 defa sesli kitap okuyorum 2 yıldır bunu düzenli olarak yapıyorum ama yine de konuşmam hala aynı hiç düzelmedi. Bu yıl biraz kekelemeye başladım diksiyon kursuna gitmek istiyorum bunu aileme söylüyorum ama ailem izin vermiyor. Abim bana bağırıyor diyor boş ver diksiyon kursuna gitme kitap oku düzelir hem bizim ailede kimse diksiyon kursuna gitmedi sen de gitmeyeceksin sen ne kadar insanı huzursuz ediyorsun başlarım senin diksiyon kursuna diyor. Sırf konuşmam yüzünden insanlar benimle dalga geçiyor ailem benimle dalga geçiyor okulda benimle dalga geçiyorlar bu yüzden artık okula gitmek istemiyorum. Biliyorsunuz okullar 6 Eylül de açılıyor okulların açılmasına 21 gün kaldı sizce bu 21 gün içinde konuşmamı nasıl düzeltebilirim? Eğer konuşmamı düzeltemezsem okula gitmem. Sırf konuşmam yüzünden herkes beni dışlıyor. Konuşmam yüzünden hiç arkadaşım yok, olmuyor. Sizce ne yapmalıyım? Kendimden soğudum artık.

• Hızlı konuş
  • Diksiyon dersi al kanka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DCEF8EDBB

Hızlı konuş

Kaç kere denedim ama hızlı konuşunca nefesim kesiliyor konuşamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Diksiyon dersi al kanka

diksiyon kursuna gitmek istiyorum bunu aileme söylüyorum ama ailem izin vermiyor. Abim bana bağırıyor diyor boş ver diksiyon kursuna gitme kitap oku düzelir hem bizim ailede kimse diksiyon kursuna gitmedi sen de gitmeyeceksin sen ne kadar insanı huzursuz ediyorsun başlarım senin diksiyon kursuna diyor.

• öfkeli kalabalık Ö kullanıcısına yanıt
    Sende ceza gibi konuşmaya çalışma o zmn biraz biraz hızlandır yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: horizontee

Sende ceza gibi konuşmaya çalışma o zmn biraz biraz hızlandır yani

Konuşmamı nasıl hızlandıracağım taktik verirmisin?

• Hızlı şarkı vs dinle söylemeye çalış
  • Sesli kitap değil kitabı sen okuyacaksın arkadaşım.Birde sosyalleşeceksin.İnternetten mesaj değil yani konuşacaksın ağzını oynatacaksın :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3B02C0FA0

Hızlı şarkı vs dinle söylemeye çalış

kaç kere dinledim söylemeye çalıştım ama söyleyemedim nefesim kesildi başka ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: trader12

Sesli kitap değil kitabı sen okuyacaksın arkadaşım.Birde sosyalleşeceksin.İnternetten mesaj değil yani konuşacaksın ağzını oynatacaksın :-)

sosyalleşemiyorum bir türlü asosyal biriyim nasıl sosyalleşebilirim?

Netflix'e film izlerken hızı biraz(cık) arttır ve öyle izle,kendini hızlı konuşmaya zorla ve çıkan cümlelerin saçmalığıyla ilgilenme,Youtube'de hızlı kitap okuma ile ilgili videolara bak ve denemeye çalış,hızlı konuşulan dillerden birisini seçip öğrenmeye başla.
  • Youtube'dan Mennan Şahin izleyebilirsin güzel diksiyon içerikleri var. Sesli okumayı da şiir okuyarak yap bence, tonlamayı vs. daha doğru ayarlayabiliyorsun şiirde. Doğru ses tonunu bulmak videosunu izleyip üzerine doğru ses tonunla bol bol şiir oku, çok fark edecek göreceksin

Bir de hızlı konuşmayı neden istiyorsun ki, hızlı konuşunca konuştuğunu anlamayıp yavaş konuş diyorlar :D

Bankta oturan birisinin yanına gidip "Oturabilir miyim?" diye sor ve izin verirse oturup konuşmaya başla,fitness vs ile ilgilenebilirsin,araştırmayı seviyorsan Vikipedia'yı açıp hızlı okumaya kendi zorla;okulda ise rastgele insanlarla konuşmayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3B02C0FA0

Netflix'e film izlerken hızı biraz(cık) arttır ve öyle izle,kendini hızlı konuşmaya zorla ve çıkan cümlelerin saçmalığıyla ilgilenme,Youtube'de hızlı kitap okuma ile ilgili videolara bak ve denemeye çalış,hızlı konuşulan dillerden birisini seçip öğrenmeye başla.

Netflix kullanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: plutarkhos_

Youtube'dan Mennan Şahin izleyebilirsin güzel diksiyon içerikleri var. Sesli okumayı da şiir okuyarak yap bence, tonlamayı vs. daha doğru ayarlayabiliyorsun şiirde. Doğru ses tonunu bulmak videosunu izleyip üzerine doğru ses tonunla bol bol şiir oku, çok fark edecek göreceksin

Bir de hızlı konuşmayı neden istiyorsun ki, hızlı konuşunca konuştuğunu anlamayıp yavaş konuş diyorlar :D

ben değil ailem hızlı konuşmamı istiyor bana diyorlar hızlı konuş yavaş konuşma yavaş konuşmak güzel değil sırf yavaş konuştuğun için okulda seninle dalga geçerler yoksa ben yavaş konuşmamdan memnunum

Amazon prime videoda var ona bakabilirsin(hatta birazdan bakacağım.) yabancıdizi.pw veya filmakinesi olması lazım oradan da hız ayarlarına bakabilirsin.Hızkı konuşmak istiyorsan kendi konfor alanından çıkıp kendini zorlamalısın.
    Ne kadar yavaş konuşuyorsun hocam?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.