Şimdi Ara

Çok su içiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır durum böyle. Günde rahat 7 litreye geciyorumdur, azaltmak istiyorum ama olmuyor boğazım kuruyor resmen nefes alamıyorum.

Var mı benim gibi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Niye üzülüyon, su sağlıktır.

• demedi demeyin tutar.
  • Günde 7 l su içseydin şu anda aramızda olmazdın. (Ben de çok içiyorum ama en fazla 4 l'ye kadar çıkıyor,normal bir insan günde 2 l su içer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C Sandoz -- 9 Haziran 2013; 18:45:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortaokullu

Günde 7 l su içseydin şu anda aramızda olmazdın. (Ben de çok içiyorum ama en fazla 4 l'ye kadar çıkıyor,normal bir insan günde 2 l su içer)

yok 7 ltre gayet içilebiliyo bi ara bende 5-7 arası içiyodum hergün . yaz olunca yeme içme isteği azaldı tabi 3-4 litre anca bazen daha az.
    normal ama ben hipoglisemiğim garip olarak. sende de şeker hastalığı yada türevi var mı bi öğrenmelisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortaokullu

Günde 7 l su içseydin şu anda aramızda olmazdın. (Ben de çok içiyorum ama en fazla 4 l'ye kadar çıkıyor,normal bir insan günde 2 l su içer)

Seni inandırmak gibi bir luksum yok. Hatta 2 saatlik film izledim 2 tane 1.5 litrelik şişeleri 2 kere doldurdum sen hesap et.

• quote:

Orijinalden alıntı: RustInPeace

Niye üzülüyon, su sağlıktır.

Yanlış bilgi vermeyin!

Günde 3L'den fazla su, böbrek tembelliğine yol açar. Böbrekler görevini yapamayacak kadar güçsüzleşir.
  • Diabetes Insipidus. Araştır.

• beden çok içerim yemek aralarında bile 3-4 su bardağı su içerim daha diğerlerini saymıyorum bile.
  • Şekerini bi ölçtür en kısa zamanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atp96 -- 9 Haziran 2013; 19:18:15 >
  • Bende minimum 2-3 litre içiyorum, yapacak bir şey yok
  • Ben 1L falan anca iciyordum.simdi 3L falan icmeye basladim sonunda.

• Hocam mutlumusunuz su içmenin yan etkisi mutluluktur şeyi dolanıyordu etrafta da inanmadım ben sorayım dedim
  • Suyu önceden hiç içmezdim nerdeyse birgün susuzluktan rahatsizlik geçirdim o gün bugündur çok su içiyorum

• Suyu aç içersen elektroliz dengen bozulur aynı zamanda çok çok fazla içersende elektroliz dengen bozulur.Google da fazla su içmekten öldü gibi kelimelerle arama yaparsan haberlere rastlarsın türk sitelerinde.Haber kanallarınıda çıkmıştır.

Vücuttaki elektroliz dengesi bozulması baş ağrısı, soluk alma güçlüğü, konuşma zorluğu, kramplar, ateş, duyarlılıkta azalma ve sonuçta ölüme kadar varabilecek sendromlara yol açar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TheDoctor-

Hocam mutlumusunuz su içmenin yan etkisi mutluluktur şeyi dolanıyordu etrafta da inanmadım ben sorayım dedim

Genellikle öyle hocam. Genel olarak cok rahatımdir halledilebilecek sorunları kafaya takmam dolayısıyla bi mutlulukta geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Torquoise

quote:

Orijinalden alıntı: RustInPeace

Niye üzülüyon, su sağlıktır.

Yanlış bilgi vermeyin!

Günde 3L'den fazla su, böbrek tembelliğine yol açar. Böbrekler görevini yapamayacak kadar güçsüzleşir.

Saçma sapan yorumlar yapmayın.

Günde en az 3 saat spor yapıyorum.

Rahat 6-7 litre su içiyorum.

Profesyonel değilim, profesyonel sporcuları hesaplayın ve gereksiz yorumlardan kaçının.
  • Yukarı

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Yukarı

Hocam arkadaşlarında dedikleri gibi şekerine baktır bence bir. Çok su içmek ve çok tuvalete çıkmak ( küçük ) şeker hastalığı belirtileri diye biliyorum.
  • Günde kaç kere tuvalete gidiyorsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.