Şimdi Ara

Çok sağlam kasalı araba arıyorum (Tavsiye) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
10.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BAşlık ii ama arkadaşım bide şöyle düşün sanki her gün kazamı yapacaksın tank gibi araba ile :) bide Ncap olayı var yahu o testlere bakılarak araç alınmaz araçları 40 km hızla ççarpıştırark sağlamklık test edillmez bu güne kadar 10 ayakın kaza gözümün önünde oldu hiç biri 40 km işle gitmiyordu hele bizim ülkede herkes arabaya bindimi birden Formula 1 pilotu scmaher yada hamilton oluyo :)
  • Eskilerden sağlam araba cokda uğraştırır eski araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep_Blue_1

BAşlık ii ama arkadaşım bide şöyle düşün sanki her gün kazamı yapacaksın tank gibi araba ile :) bide Ncap olayı var yahu o testlere bakılarak araç alınmaz araçları 40 km hızla ççarpıştırark sağlamklık test edillmez bu güne kadar 10 ayakın kaza gözümün önünde oldu hiç biri 40 km işle gitmiyordu hele bizim ülkede herkes arabaya bindimi birden Formula 1 pilotu scmaher yada hamilton oluyo :)

Testte araçlar 40 km ile çarpıştırılmıyor, 60 km ile çarpıştırılıyor,

artı çarptıkları yere bi bakın derim tonlarca ağırlıkta duvar ve bu duvar kaza anında hiç esnemiyor yerinden oynamıyor,

sizin gördüğünüz kazaların hepsinde araçların çarptıkları yer esner,

o testte yapılan 60 km ile çarpışma sizin günlük hayatta gördüğünüz 90-100 arası yapılan kazalara eşdeğerdir.

• volvo yada saab git 2 sinden birini al o zaman arkadasım saglamlık herseyden önemliyse :)
  • madem tank dedik o zaman chrysler 300c onun üstüne tank yok ama oda olmazsa insignia
  • Volvo s40 düşünebilirsiniz.Birde eski model Mercedeslere de bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsbÇaydanlık

Volvo s40 düşünebilirsiniz.Birde eski model Mercedeslere de bakabilirsiniz

evet bende onu düşünüyorum saol

chrysler 300c nin yanında akaryakıt istasyonu vermeleri lazım ancak öyle alabilirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: majesticman

quote:

Orijinalden alıntı: numan75

yok bee jipin takla atma riski var yüksek hızda passat jetta yeni astra olabilir

Yüksek hız olmaz zaten jiple ama 210la giderken q7nin bizi geçdiğini hatırlıyorum

konuyla alakasız ama görünce merak ettim.

motoru kaçtı q7'nin? 3.0D'ler max 210 görüyo deniyoda. videolarda 220'yi geçeni görmedim youtubeda... buara ilgileniyorum da..

teşekkürler

• güvenlik istiyosan saab tan baska arabaya binmiceksin kardes dünyada kendini saglamlık bakımından kanıtlamıs bir marka s40 istiosan 1.6 cekmiyomus ve cok yakıyomus haberin olsun birde insignia ya bak ama o fiyata zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Res+
    2005 temiz doblo +20.000 gibi yani 50.000 ye kadar

2005 doblo 30.000 tl civarı yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

quote:

yok bee jipin takla atma riski var yüksek hızda passat jetta yeni astra olabilir

Yüksek hız olmaz zaten jiple ama 210la giderken q7nin bizi geçdiğini hatırlıyorum

motoru kaçtı q7'nin? 3.0D'ler max 210 görüyo deniyoda. videolarda 220'yi geçeni görmedim youtubeda... buara ilgileniyorum da..

teşekkürler

Max. 210 mu?
    Garip, çünkü tem otoyolunda 170le selektör yaptım Q7 ye, yapmaz olaydım 5 saniye içinde gözden kayboldu.. Adam gaza basmıyormuş, üflüyormuş sanki..
    Arabanın götü yere bir oturdu, garip bir turbo sesi duyar gibi oldum ve önümde uzayan Q7..

• Bence de Volvo bi carpısma vıdeosunda EuronCap yetkılılerı ayakta alkıslıyolardı arabayı..
  • Cip olacak o zaman. 2500 kg civarı dizel bir araç.
  • Tank gibi diyince ilk volvo gelir akla ama skoda super B geldi benim aklıma bir bakmanda yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

quote:

teşekkürler

Max. 210 mu?
    Garip, çünkü tem otoyolunda 170le selektör yaptım Q7 ye, yapmaz olaydım 5 saniye içinde gözden kayboldu.. Adam gaza basmıyormuş, üflüyormuş sanki..
    Arabanın götü yere bir oturdu, garip bir turbo sesi duyar gibi oldum ve önümde uzayan Q7..

Söylediklerinden yola çıkarsak o araç kesin 4.2... dizel sesi duymadıysan :) yani 170 civarındayken kıçı yere oturtacak tork ve güçle 5 saniye içinde fırlıyosa araba, 240 beygirlik 3.0D olma ihtimali zayıf...

buarada o turbo sesine aşığım bende inceden bi ıslık gibi.....

• km 110 u geçtimi hiçbir araçta tanklık felan kalmaz ama o kadar paraya en iyisi bence audi A4
  • mercedeslere bak
  • land rover discovery II, td5.

2 tondur, dizeldir, kamyonet saselidir, bineklerin hepsinden, suv gecinen araclarin cogundan yuksektir, buna mukabil traction control (esp'ye benzer bir sistem) sayesinde oldukca stabildir. istenirse 7 koltukludur. dogru lastikle her turlu zeminde (kar, buz, camur, stabilize) stok haliyle bile trafikte gordugunuz araclarin %90'indan iyi yol tutar. temiz bir disco II, 100-200bin km, 2000-2002 model araliginda 35bin TL civarinda bulunabilir.

mamafih,

abs sensorleri, havali korukler, yag pompasi gibi kronik sorulari vardir, ingilizler tarafindan dahi guvenilir/masrafsiz arac klasmanina sokulamamistir.

olasi problemleri onceden kabul ederseniz, guvendiginiz iyi bir ustaniz da varsa alinabilir, borusanla muhatap olunacaksa uzak durulur.
  • şu konu 5 yıl önce açılmış olsaydı ne gülerlerdi ne makara yaparlardı konuyu açan kişi hakkında.Toplumdaki bilinçlenme umut verici.

konu hakkında söylemek istediklerim, araç nekadar sağlam olursa olsun siz emniyet kemerinizi bağlamazsanız gerçekten pisi pisine gitme ihtimaliniz çok yükselecektir.Güvenliği abartmak isteyenlere standart emniyet kemerlerini yarış tipi emniyet kemerleri ile değiştirmelerini tavsiye edebilirim.100km ve üstü hızlarda önden çarpışmalı kazalarda araç alta gömüldüğü gibi arkası havalanmaktadır.genelde sürücünün başı tavana veya ön cama çarparak boyun kırılmalarına sebep olabilmektedir.standart emniyet kemerleri bu tip kazalarda hiç koruyamamaktadır.bu tip bir kazada yarış tipi emniyet kemeri bile zor korur.iç organlar baskı nedeniyle sıkışır hasar görür.kemer nekadar sıkıysa şans okadar artar ama insanların konfor ve keyifleri bu sıkılığa gelemez.
    dahada güzeli araç içine kafes uygulaması bence ama bu sanırım yasaklandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozzy -- 16 Ağustos 2010; 13:00:49 >

• karşıdan gelen araçla çarpışma sözkonusu olduğunda, karşıdaki araca göre ağırlık - kütle ve yükseklik fazlanız genel manada avantajdır. Jipler otomobile karşın yükseklik ve ağırlık avantajına -devrilip takla atmadıkları sürece- sahiptirler..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.