Şimdi Ara

Çok önemli Vista güncelleştirmeleri, Vista kullanıyorsanız bakmadan geçmeyin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başta dosya kopyalama, yüksek tanımlı video oynatımı, yeni nesil grafik kartlarıyla uyumluluk ve internet sorunları olmak üzere birçok önemli sorunu düzelten Vista yamalarının Beta sürümleri kullanıma sunuldu. Ayrıntılı bilgi (İngilizce) ve indirme linklerini aşağıda bulabilirsiniz. (Linkler x64 ve x86 sistemler için ayrı ayrıdır, tüm linkler Türkçe ve İngilizce Vista'nın Starter'dan Ultimate'e kadar tüm sürümleri ile uyumludur.)

quote:

Beta Vista Compatibility, Performance and Reliability Packs Microsoft has released two beta hotfix`s for windows vista which are recommended to all gamers and desktop users. However they are not recommended to companies since they are in a beta state.

938194 Vista Compatibility and Reliability Pack
    This update resolves a number of individual issues which may be affecting some computers running Windows Vista. These issues have been reported by customers using the Error Reporting service, product support, or other means. Installing this update will improve the reliability and hardware compatibility of Windows Vista in a variety of scenarios. Some examples of the improvements contained in this update are:
    * Improved reliability and compatibility of Vista when used with newer graphics cards in several specific scenarios and configurations.
    * Improved reliability when working with external displays on a laptop.
    * Increased compatibility with many video drivers.
    * Improved visual appearance of games with high intensity graphics.
    * Improved quality of playback for HD-DVD and Blue-Ray disks on large monitors.
    * Improved reliability for Internet Explorer when some third party toolbars are installed on Vista.
    * Improved Vista reliability in networking configuration scenarios.
    * Improved the reliability of Windows Calendar in Vista.
    * Improved reliability of systems that were upgraded from XP to Vista.
    * Increased compatibility with many printer drivers.
    * Increased reliability and performance of Vista when entering sleep and resuming from sleep.

Windows6.0_KB938194_x86.msu
    Windows6.0_KB938194_x64.msu

938979 Vista Performance and Reliability Pack
    This update resolves a number of individual issues which may be affecting some computers running Windows Vista. These issues have been reported by customers using the Error Reporting service, product support, or other means. Installing this update will improve the performance and responsiveness for some scenarios and improves reliability of Windows Vista in a variety of scenarios. Some examples of the improvements contained in this update are:

* Improves performance in resuming back to the desktop from the Photo and Windows Energy screensaver.
    * Resolves an issue where some secured web pages using advanced security technologies may not get displayed in Internet Explorer on Windows Vista.
    * Resolves an issue where a shared printer may not get installed if the printer is connected to a Windows XP or Windows Server 2003 system and User Access Control is disabled on the Vista client.
    * Resolves an issue where creating AVI files on Vista may get corrupted.
    * Improves the performance in calculating the ‘estimated time remaining' when copying/moving large files.
    * Improves performance in bringing up Login Screen after resuming from Hibernate.
    * Resolves an issue where synchronization of offline files to a server can get corrupted.
    * Resolves a compatibility issue with RAW images created by Canon EOS 1D/1DS Digital SLR Camera which can lead to data loss. This only affects RAW images created by these two specific camera models.
    * Resolves an issue where a computer can lose its default Gateway address when resuming from sleep mode.
    * Improves the performance when copying or moving entire directories containing large amounts of data or files.
    * Improves the performance of Vista's Memory Manager in specific customer scenarios and prevents some issues which may lead to memory corruption.

Windows6.0_KB938979_x86.msu
    Windows6.0_KB938979_x64.msu

Source: HotFixShare

Apparently these HotFix's are even better than expected in terms of improvement.

Kaynak: Techpowerup

• bu kadar çok mu fark etmiş
  • link'ler microsoft.com sitesinin dışında bi siteye ait. yani güncellemelerin microsft'a ait olup olmadığı belli değil. güncellemeleri microsoft.com'da aradım ama bulamadım..
    beta olduğu yazıyo gerçi ama ben bu güncellemeleri yüklemeyi biraz tehlikeli buldum açıkcası...
  • home premium upgrade kullanıyorum aşağıdaki güncellemeyi yükleyemedim. Neden olabilir acaba..?

Windows6.0_KB938979_x86.msu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderbolt -- 31 Temmuz 2007; 12:01:25 >
  • Bende de hata verdi. Ayrıca dosyalar doğru dürüst indirilemiyor. Ya sunucu ile bağlantı kopuyor ya da hız çok dengesiz, zor iniyor.
  • Yamalar gerçekten de Microsoft'a ait ancak MS Connect sitesinde kayıtlı kullancılara sunulduğu için adamlar kendi sitelerinde yayınlamak zorunda kalmışlar. Bu yamalar için Vista SP1'in kilit yamaları deniyor. Kısaca SP1'in getireceği performans ve güvenilirlik yamalarını içeriyor. Yalnız her beta gibi sistem için risk içeriyor, baştan uyarması.
  • bende de hata verdi, ultimate x64

• O hataları tam çekemediğinden yapıyor, tam çekmesine dikkat edin. Dosya boyutuna dikkat edin.
  • İndirirken Flash Get yada benzeri bir download Programı kullanabilirsiniz nasıl yapacağınız kısmı içinse linkin üzerine sağ tıklayın ve Download With Flash Get( Yada sizin prog adı ) - Flash Get İle indir Seçeneklerinden biri bulunur onu kullanın..
  • İlk güncelleme küçük bir dosya olduğu için sorunsuzca iniyor. İkinci güncelleştirme ise yarıda kalabiliyor. Buna karşın ilk gün insanın saçını başını yoldurtacak kadar denemeden sonra inerken dünden beri biriki deneme sonunda indirebiliyorsunuz.

Her iki güncellemenin hem x64 hem x86 sürümlerini indirip kurdum. Dosya kopyalamayı denedim. Gerçekten de dosya kopyalama hızında oldukça büyük farklılık olmuştu. İsterseniz güncelleştirmeden önce ve sonra siz de zaman tutarak deneyin.
  • Nihayet uzun araştırmalar sonucunda sağlam linkler buldum dileyen aşağıdaki adresden 32yada 64 bit hangisini kullanıyorsanız indirebilirsiniz...

http://rapidshare.com/users/COVF96
    Not:*** r a p i d s h a r e olacak...bitişik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderbolt -- 1 Ağustos 2007; 21:54:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: thunderbolt

Nihayet uzun araştırmalar sonucunda sağlam linkler buldum dileyen aşağıdaki adresden 32yada 64 bit hangisini kullanıyorsanız indirebilirsiniz...

http://****.com/users/COVF96

Çok teşekkürler hocam.

• quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

quote:

Orjinalden alıntı: thunderbolt

Nihayet uzun araştırmalar sonucunda sağlam linkler buldum dileyen aşağıdaki adresden 32yada 64 bit hangisini kullanıyorsanız indirebilirsiniz...

http://****.com/users/COVF96

Çok teşekkürler hocam.

sorun değil...

• bu iki linki bilgisayarına kurup verim alabilen var mı acaba?
  • hızlı ve çalışan linkler buradan da indirebilirsiniz.

http://www.cnbeta.com/articles/34837.htm
  • Evet indirip ikisini de kurdum. İkisini de kurduktan sonra yeniden başlatmak gerekiyor öncelikle.

Hızlandırdığı iddia edilen güncelleştirmeyi kurup yeniden başlattıktan sonra tam Windows'a girecekken mavi ekran hatası verdi. Daha sonra PC'yi yeniden başlattım. Bu sefer de tam Windows'a girecekken bilgisayar kilitlendi. Ekran siyah kaldı öyle. Klavye falan çalışmıyor. Yine yeniden başlattım, bu sefer Windows'a girebildi. Sonra birkaç kere daha yeniden başlattım kendim, sorunsuz açtı Windows'u.

Fazla olmasa da gerçekten hızlanma var. Dosya kopyalama hızı arttı. Aero temasında birden çok pencere büyütürken ekran siyah kalıyor ve bazen geçici kilitleniyor, sonra çözülüyordu. Bu durumu yaşamadım. Windows Explorer klasörleri biraz daha hızlı açılmaya başladı. Ama öyle aşırı uçma yok onu söyleyeyim. İşe yaradı bir nevi yani.

Program uyumluluk güncelleştirmesinin etkisini daha göremedim. Çünkü uyumsuz program aklıma gelmiyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Evet indirip ikisini de kurdum. İkisini de kurduktan sonra yeniden başlatmak gerekiyor öncelikle.

Hızlandırdığı iddia edilen güncelleştirmeyi kurup yeniden başlattıktan sonra tam Windows'a girecekken mavi ekran hatası verdi. Daha sonra PC'yi yeniden başlattım. Bu sefer de tam Windows'a girecekken bilgisayar kilitlendi. Ekran siyah kaldı öyle. Klavye falan çalışmıyor. Yine yeniden başlattım, bu sefer Windows'a girebildi. Sonra birkaç kere daha yeniden başlattım kendim, sorunsuz açtı Windows'u.

Fazla olmasa da gerçekten hızlanma var. Dosya kopyalama hızı arttı. Aero temasında birden çok pencere büyütürken ekran siyah kalıyor ve bazen geçici kilitleniyor, sonra çözülüyordu. Bu durumu yaşamadım. Windows Explorer klasörleri biraz daha hızlı açılmaya başladı. Ama öyle aşırı uçma yok onu söyleyeyim. İşe yaradı bir nevi yani.

Program uyumluluk güncelleştirmesinin etkisini daha göremedim. Çünkü uyumsuz program aklıma gelmiyor.

İlginç bir durum.! Ben güncellemeleri yaptıktan sonra hiç bir hata almadım ayrıca kitlenme v.b gibi hatalar vermedi,evet dosya kopyalamada o kadar hızlı olmasa eskiye göre yinede hızlanma olmuş..

• kopyalama hızında biraz artış var ayrıca autocad-outlook açılma sürelerinde 2 saniyelik bir fark var bende
  • Bu güncelleştirmelerle Vista daha da gözüme girdi.

Bir de üstüne ATI'nin 7.8 Beta sürücüsünü ve DirectX9.0c Ağustos güncelleştirmesini kurdum güzel oldu.

Service Pack 1 çıktığında daha da iyi oturur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 2 Ağustos 2007; 21:28:16 >
  • Evet son güncellemerler vista baya adam oldu. Hatta daha geçen güne kadar DOD source oynarken sürekli windowsa atıp şu klasik hl.exe hatasını veriyordu ama artık bu hatayı almıyorum. İkide bir xpye geçmek zorunda kalmıyorum artık. Hele birde service pack çıksın tadından yenmeyecek. Vista kullandıktan sonra xp hakikaten tad vermiyor bana
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.