Şimdi Ara

Çok Net || Ziya Selçuk 08.01.2020 Konular Açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Kimya öğretmeni: hocam konular bla bla bla?


  Ziya Selçuk: yanınızdaki kim? (ne alaka hocam)


  :) en kısa zamanda sağlıkla inşallah açacağız okulları. öğretmenler ve öğrenciler hastalık kapmasın diye kapalı tutuyoruz. inşallah biraz daha düzeld (hiçbir şey anlatmayan bir okul açılma olayı) (kimya öğretmeninin çocuğunun sorusuna ithafen önemsiz bir kısım aşağıda asıl olay)


  +Hocam şimdi tabii ııı bir açıklama yaptığımızda bunu 3 söylediğimizde 4 5 söylediğimizde tekrar soruyorlar müfredatın tamamı mı diye? sizce kaç kere söyleyince tamamı olacak. (şu an için tamamı olduğunu kaç kere anlatmamız lazım diyor.)


  -kimya öğretmeni bakana övgüler diziyor.


  +"hocam şöyle bir şey var şimdi tabii geçen mart ayında bizim canlı ders kapasitemiz çok zayıftı 150k idi şimdi 3 milyon. akademik destek bu kadar genişlememişti. eba tv yoktu. ebadaki kaynaklar yoktu. hafta sonu soru çözümleri yoktu. bunların hiçbiri yoktu. salgınla birden bire dünya karşı karşıya kaldı. böyle hiçbir hazırlık yokken akademisyenlerle vs. konuştuk. şimdi hiçbir şey yok geçen sene öyle yaptık. ama bu sene her türlü kaynak her türlü destek fazlasıyla var."


  +"ve öğrencilerimizin kendisini çok hazır hissedenleri sakın müfredatı azaltmayın diyor. çalışan çalışmayan belli olsun diyor. velilerin yarısı azaltılsın yarısı azaltılmasın diyor. bunu böyle değilde türkiyenin geleceğini nasıl etkiler diye bakılmalı diyor. diyor ki türev integral görmeden çocuklar sınava girseler üniversitede sorun yaşayacaklar. ve bu 5 6 sürecek en az 5 6 senelik bir açık oluşturmuş olacağız. kolay olanı yaparak aslında iyi bir şey yapmış olmayacağız. (araya giren bir lgs açıklaması) soru ne olursa olsun konu ne olursa olsun buraya girecek insan belli (fen liseleri için) müfredat çok olurda kontenjanlar yarıya düşecek gibi bir şey desek bunda haklılar ama böyle bir şey yok. eğitimde yapmak bilimle uğraşmak kolay değil. yarın tablo değişir değişik bir karar alırız. ama bugün bizim kararımız bu. bunuda bir bürokratik bir karar olarak almıyoruz bilimsel pedagojik bir karar olarak alıyoruz. gençlere iletin biz kolay olana talip olmyuoruz. ilerisi için oturup çalışmaya devam edeceğiz. her türlü kaynak her türlü erişim. bir öğrenci hafta sonu aynı dersi başka bir hocadan alabilir mi alabilir başka kaynaklar var mı var akademik destek den alabilir mi alabilir. bu kadar bolluk gerçekten çocuklarımızın hak ettiği bir şey. her sene çocuklar rapor alıpta evde kalmak ister ya. işte evde çalışmak için bir fırsat var. evde öğretmenler yoktu o zamanda siz evde yalnızdınız. ama bu salgın döneminin başka problemleri var biz çocuklarımıza sınavın niteliği kapsamı vs ile ilgili gereken çalışmalar zaten inceleniyor. onlar otursunlar lütfen çalışsınlar merak etmesinler."


  //yani kısaca bakan şu an için konuların kalkmamasını neredeyse garantiledi gibi adam salak veliler yüzünden tereddüt yaşıyormuş.//


  (konuyu aynı anda dinleyip yazdığım için çok yazım yanlışı var kusura bakmayın)
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EB5DF7EA3 -- 8 Ocak 2021; 15:46:30 >
 • gençlere iletin biz kolay olana talip olmyuoruz. ilerisi için oturup çalışmaya devam edeceğiz. her türlü kaynak her türlü erişim. bir öğrenci hafta sonu aynı dersi başka bir hocadan alabilir mi alabilir başka kaynaklar var mı var akademik destek den alabilir mi alabilir. bu kadar bolluk gerçekten çocuklarımızın hak ettiği bir şey. her sene çocuklar rapor alıpta evde kalmak ister ya. işte evde çalışmak için bir fırsat var. evde öğretmenler yoktu o zamanda siz evde yalnızdınız. ama bu salgın döneminin başka problemleri var biz çocuklarımıza sınavın niteliği kapsamı vs ile ilgili gereken çalışmalar zaten inceleniyor. onlar otursunlar lütfen çalışsınlar merak etmesinler."

  bakanın kendisinin de itiraf etmesi mutlu etti ne yalan söyleyeyim.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • faydalı, yukarı
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laplasyen -- 8 Ocak 2021; 19:11:35 >
 • reis onaylamadan bakan bi şey degiştirmez

 • yukarı

 • matrix066 M kullanıcısına yanıt

  Tayyip’in bu konuyla ilgilendiğini sanmıyorum bro.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.