Şimdi Ara

Çok mu geç ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11. sınıftayım kimya hariç diğer derslerim kötü değil çok iyi de değil hedeflediğim yer 10k civarı ama çok umutsuzum niye bilmiyorum 1 sene içinde mf3-mf4 te 10k olunabilir mi ?

• Herşey senin ellerinde yeteri kadar emek verirsen neden olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfırsan eğer çok azimli olman lazım + işin harbiden zor.

edit:sıfır değilmişin hangi lisedesin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intexo -- 30 Mayıs 2016; 20:49:17 >
  • Dostum 11.sınıfta 11i halledeydin iyiymiş(Edit:bende 11im
  • quote:

Orijinalden alıntı: intexo

Sıfırsan eğer çok azimli olman lazım + işin harbiden zor.

edit:sıfır değilmişin hangi lisedesin ?

temel lise
  • O zmn işin kolay olursun devlette okuyanla temelde okuyan bir mi size sınava göre eğitim veriyorlar. Bir de senin calismana kalmis

• quote:

Orijinalden alıntı: will-graham

O zmn işin kolay olursun devlette okuyanla temelde okuyan bir mi size sınava göre eğitim veriyorlar. Bir de senin calismana kalmis

temmuz ortasına kadar 11 bitirip başlamayı düşünüyorum karamsarlığımı yenebilirsem güzel olacak...
  • kardeş ne geçi allasen dershanedeki arkadaş 50 netle ygs neti vardı 100 110 lara kadar çıktı sınavda 23 bin yaptı çalışırsan olur burdaki millete bakma sen
  • Korkacak bir sey yok yani bence. Su an bende on birinci siniftayim. 71 net falan yapıyorum yani. Mükemmel değil ama hiç yetişmeyecek gibi derdim yok. Mesela geçen sene kuzenim 63 net ile başladı şu an 15k da. Ve çok çok kasmadi kendini. Yani yapılmayacak birşey değil. Bu arada ygs ye 286 gün kaldı. Yani çalışmaya başlasan iyi edersin.

• CS GO falan oynuyorsan bırakman lazım dostum

• Hayatın sadece ders olmalı yoksa imkansız

• neinname kullanıcısına yanıt
    Çok kasmadan 63den 15k mı yaptı hemde hiç kasmadan
  • Kardesim lys konulari bile tum dersler dahil 70 gunde bitiyor sen rahat ol

• Burdan herkes gelip gider sıkar 11ler.Sana mezun bir abin olarak (veya tecrübeli bir kardeş dersin kafana göre) anlatabilirim durumu.Çok inanılmaz bir başarım yok her ne kadar lysde çok fena yapıştıracağımı bilsemde şimdiden gerek yok muhabbete

Bak şimdi 1milyon olan arkadaşımda oldu ilk 1000e girende,ilk 100bine girende(her öğrenci profili diyebilirim yani yakın arkadaş olarak.)Kimin nereden nereye geldiğini ne yaptığını bu sınav maratonunu çözümlediğimi düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla kendine pek güvenmiyorsun,bunun sebebi ise bilgi eksikliği gibi duruyor.İlk 10bine girmek aslında sağlam temeli olan birisi için zor değildir ortalama bir çalışma ile girilir.Ancak alt yapı yoksa veya kötüyse bu iş sanıldığı kadar kolay değil malesef.Çok azimli olmak ve ciddi bir çalışma temposu tutturmak gerekiyor.(sayısal için konuşuyorum)

Fikrimi belirttim üstte tabiki geç değil ancak bu andan itibaren harıl harıl çalışman lazım boşa geçirme 1 saniyeni bile arkadaşların sallamaz muhtemelen.(Bunu söyleme nedenim arkadaşların derece yapacak veya o tarz bir çevre olsa burada 10k yapar mıyım diye moral beklemezdin)Kimseyi dinlemeden çalışmalısın.Tam 1 yıllık bir maraton var önünde odaklanırsan başarılı olursun.Bu yaz dönemi 3 aylık çok önemlidir.Kışın zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın.

Neyle başlamalıyım dersen mat1 deneme çöz eline al 30+ geliyorsa mat2 10-11 bitir 12.sınıfı elleme.Geometriyi sakın aksatma 3 ay sürekli çalış(sürekli çalış derken bırakma)

Şimdi gelelim yapacağın en büyük hataya.Oturur 3 ay ygs çalışırsın deli gibi.Kışında lysye vakit bulamazsın muhtemelen ocakta lys çalışıcam lafları yalan olur hep.Sonra ygsye girersin biraz şansın varsa 10-15k gelir belki.Lys sonucunda ise büyük bir hüsrana uğrarsın.Özellikle sayısalın lyssi eaya benzemez lys fen çok ağırdır.

Uzun uzun yazdım.Sıkma laflar değil bunlar 11den beri bu forumda takılırım 2 yıldırda sınav belasıyla uğraşıyoruz.Aklına takılanları sor burdan yanıtlarım diğer arkadaşlarda görür hem.

Edit:Yukarda lys mat çalış dedim ama ygs temeli yoksa yani 10-15 geliyorsa falan 30altıysa ygsye yoğunlaş matta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intexo -- 1 Haziran 2016; 20:35:11 >

• Knife Party kullanıcısına yanıt
    Yav he he nasıl bitiyor anlatsana bi türev-integrale 5k çözsen sadece günde 200 atsan + konu desen bu 25 günde biter

Konuları genel hatlarıyla bilmek dersen biter tabi
  • intexo kullanıcısına yanıt
    Kardes kim dedi 5k coz diye. Az soru cozerek yapabilecegin milyon tane konu var ayrica turev integralin tek uzun kismi turevin basindaki kurallari ogrenmek o da toplasan 2 3 gun surer sonra gerisi cok rahat ilerliyor. En buyuk problem geometri cok uzun suruyor kitap bitirmek sorular zor olursa o kadar. Kimyada zaten konu yok 5 gunluk is(organik az cok biliyorsan). Sen simdi gidip 15 turev kitabi bitir hadi yaylan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knife Party -- 1 Haziran 2016; 20:53:01 >
    Anlıyorum türev alma zormuş,devamı kolaymış.Söylenecek pek bir şey kalmadı aslında.

Yalnız farklı düşüncelerle konuşuyoruz senin mantık yapısını uygularsa millet (hedefi yüksek olanlar) patlar.

Yalnız ciddi ciddi güldüm.Haribden türev-integralin uzun kısmı türev integral alma dedi adam
    15 değilde çözeceğimi çözdüm bitirdim zaten
  • intexo kullanıcısına yanıt
    Zor kismi demedim uzun kismi dedim. Butun konunun ezber olan tek kismi orasi o yuzden en uzun kismi da orasi duz mantik var dimi? Kullan bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: intexo

Çok kasmadan 63den 15k mı yaptı hemde hiç kasmadan

Senin çok kasmadan anlayışını bilmiyorum ama gece saat üçe kadar falan ders çalışmıyordu yani. Ortalama günde 5 saat falan çalışıyordu. Bu bana göre çok kasmadan oluyor o ayrı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.