Şimdi Ara

Çok kötü kaza yaptım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçmiş olsun üzücü olay,şu yönden düşünün eğer tümsek olmasaydı ve o hızla bir insana çarpmış olsaydınız sonuç ne olurdu.cana geleceğine mala gelsin
  • Bende her gün gidip geldiğim, ezbere bildiğim yolda tümseğe girince sinirlerim tepe taklak olmuştu. İnsan bi işaret koyar dimi. adamlar dağ gibi tümsek yapmışlar. Tümseği son anda farkedip frene abansamda aradaki mesafe yeterli olmayınca çaresizce tümseğe daldım. Halbuki şu tümsekleri boyasalar ki bazı yerlerde ışıklandırma bile var insanların canını malını da tehlikeye atmamış olurlar.
  • geçmiş olsun, emanet malın canı az olurmuş diye bu durumlara deniyor
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 18 Haziran 2014; 18:36:59 >
  • Hirsizin hic mi sucu yok durumu olmus. En azindan uyari konulmali Bu tip kasislere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeLLaT_1905

geçmis olsun ibiza kaç model ve kaskosu yok muydu? kredi kartına nasıl 36 ay taksit yaptırabildiniz 9a bölmüyorlar mı en fazla? büyük konusmayım ama bir arkadasım benim aracımı kullansa ve aynı sey basımıza gelse ben ondan alamazdım parasını herhalde

Zaten para istemedi ben yaptırdım 2008 model araç tamnıdık usta direk 36 ya böldü

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Motor + Mekanik + Kaporta + Elektrik parça maliyeti yaklaşık 4250 TL ve 37 saat işçilik tutarı 1780 TL toplam 6.030 TL tutar. Ama nakitte %10 indirim istemeniz haktır.
    Arabayı yaptırdıktan sonra İdare Mahkemesine Belediye veya sorumlusu hangi kurumsa hakkında dava açın.

Şaka maka fiyatı tutturdunuz 6.000 küsür peşinde %10 indirim dediniz ve sonuç 5.000 küsür ama size karşı forumda herkes antipatik neden ?
  • belliki karterde delik var neden çalıştırmaya çalıştınızki aracı.ayrıca yanlış anlamayın ama suç sizde.130 la yokuş iniyorsunuz.hız yapmışsınız. yinede canınızı sıkmayın araç kontrolü kaybedip taklada atabilirdiniz.r
  • Birkerede ben girmiştim öyle bir tümseğe. Saçmalıktan öte hiçbirşey değil. Düşünerek yapılmış birşey değil. Geçmiş olsun. 2000 civarında tutar diye düşünüyorum ama belli olmaz görmeden bilemeyiz.
  • Şehiriçinde. Sanırım yoksa tumsegin ne işi var şehirlerarası yolda.

• Geçmiş olsun. Sizde hata olduğu belli ama o tümseği yapanlar da eleştirilmeli. Burda da var bitane ama bakmayın milletin düşmediğine herkes ezberlediğinden düşmüyor.
  • caldexter kullanıcısına yanıt
    ABicim maalesef onları mühendisler yapmıyor.... Türkiyede işler çok saçma yapılıyor özellikle karayolları hakkında. Mühendisi sahaya sokmuyorlar bile her şeye burun sokuyor diye. O tümsekleri falan da dolayısıyla ordaki işçiler falan koyuyor. Kafalarına ve el becerilerine kalmış yapılan işin kalitesi. Ama bütün taşeronlar zaten yalapşap yapıyorlar işleri. Yol yaptık yol diyor da hala bir a sınıfı hizmet veren yol yok tr de.

İnşaat müh. koruyalım kollayalım onları sahaya çağıralım :D Ulan 4 yıl okuyorsun ondan sonra harbiden geneli çok kolay kazanıyor parayı bir imza atıp geçiyor teknisyenlerin falan projelerine de böyle söveni de çok oluyor haklı olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NotimeTodie

Herkese merhaba,
    2 gün önce arkadaşlarla (arabayı ben sürüyordum,ama araba benim değil,sattığımı belirtmiştim.)Seat ibiza aracına doluştuk.nevşehir de termal otele gitmeye karar verdik.
    Gidiş çok güzeldi şarkı söyleye söyleye gittik.mis gibi termal havuza da girdik.
    İşimiz bitti dönüyoruz.
    Giderken yine mutluyduk.Bu sefer gezelim dedik nevsehiri dolanarak kayseriye gelelim dedik.Biraz yokuş çıktık anırttım arabayı 90 ya çıktık birden yokuş aşgı inerken pedala hala basıyormusum.araç yanlış hatırlamıyorsam 130 u buldu.
    Asfalt la aynı renkte tümsek !!!!!!!
    Böyle saçma birşey olabilir mi ?
    Tümseğe 130 la girdim,arabanının ilk baş önü sonra arkası nerdeyse 1 saniye havaya kalktı.Araba yere çarptığında durdurdu.Aracın altından kahverengimsi birşey akıyordu.Çalıştırayım dedim arabadan hart hurt sesler geliyordu.Arkadaşım belli etmese de anladım ki benden nefret ediyordu.Aracı orta bıraktık hadiii şehir merkezine ...
    Yaklaşık 2 saat yürüdük üzüntüden iki saatte camel paketini bitirmişim.
    Parasında değilim.Gerekirse yeni araba da alırım.Ama yine de sormak istiyorum,aracın maliyeti ne kadar tutar ?
    Ben mi gerzeğim yoksa belediye mi ?

Sabırla okuduğunuz için çok tesekkurler ..

Ustalik refleks dikkat.. Bunlarl hic alakasi yok bu seyin. Fark eder etmez frene abansan bile en iyi 80e dusersin.

Anlamadigim sey arabayi neden biraktin, ehliyet yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sercelik

Hocam geçmiş olsun da bir mantıksızlık var bu işte. Zira 90 km ile gidilecek hiçbir yolda tümsek görmedim ömrü hayatımda. Eğer ki varsa bu cana kastetmektir. Ama sanmıyorum o yolun hız sınırı muhtemelen 50dir. Ki siz 130a çıkmışsınız. Hız sınırının 50 olduğu bir yolda %10 töleransla 55le bile o tümsekten geçseniz ne araca ne de size hiçbir şey olmazdı. Ha bu demek değil ki asfaltla aynı renk tümsek yapanları savunuyorum. Hele ki tümsek olduğunu belirten tabela da yoksa büyük ihmalkarlık ama o ihmalkârlığın aynısının tarafınızca da yapıldığını düşünüyorum.

+1

• TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Tuvnera hocam bu kadar eksi alabilme sırrınız nedir?
    Sanırım forumda mesajları en çok eksilenen kişisiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • NotimeTodie kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun.(Bu arada forum da hemşehrim de varmış..)
    Benzer bir olay benim de başımdan geçti.Uçuruma yuvarlanmaktan kıl payı kurtuldum.Ancak direksiyon başında 90 dan 130 a çıktığınızı farketmeyecek kadar dikkatsizlikte tamamen sizin suçunuz.Allah bundan başka kaza göstermesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NotimeTodie

Herkese merhaba,
    2 gün önce arkadaşlarla (arabayı ben sürüyordum,ama araba benim değil,sattığımı belirtmiştim.)Seat ibiza aracına doluştuk.nevşehir de termal otele gitmeye karar verdik.
    Gidiş çok güzeldi şarkı söyleye söyleye gittik.mis gibi termal havuza da girdik.
    İşimiz bitti dönüyoruz.
    Giderken yine mutluyduk.Bu sefer gezelim dedik nevsehiri dolanarak kayseriye gelelim dedik.Biraz yokuş çıktık anırttım arabayı 90 ya çıktık birden yokuş aşgı inerken pedala hala basıyormusum.araç yanlış hatırlamıyorsam 130 u buldu.
    Asfalt la aynı renkte tümsek !!!!!!!
    Böyle saçma birşey olabilir mi ?
    Tümseğe 130 la girdim,arabanının ilk baş önü sonra arkası nerdeyse 1 saniye havaya kalktı.Araba yere çarptığında durdurdu.Aracın altından kahverengimsi birşey akıyordu.Çalıştırayım dedim arabadan hart hurt sesler geliyordu.Arkadaşım belli etmese de anladım ki benden nefret ediyordu.Aracı orta bıraktık hadiii şehir merkezine ...
    Yaklaşık 2 saat yürüdük üzüntüden iki saatte camel paketini bitirmişim.
    Parasında değilim.Gerekirse yeni araba da alırım.Ama yine de sormak istiyorum,aracın maliyeti ne kadar tutar ?
    Ben mi gerzeğim yoksa belediye mi ?

Sabırla okuduğunuz için çok tesekkurler ..

Hocam bende nevşehirliyim ne tarafta oldu kaza? Belediyeside karayollarıda tam anlamıyla iş yapmıyor. Bende bizim r19 la girdim aynı şekilde kasise bela üstüne bela. 600 civarı masrafla yırttık tabi.Allaha şükür.

• kahverengi suysa radyatörün delinmiştir.tahminimce pervane radyatöre sürmüş.. radyatörde olan çamurlu su akmıştır başka bişi olmaz .fakat en kötüsü birde karteli kontrol et . ama sen hart hurt sesler geldi dedi sebebi pervanedendir kırılmıştır kaputu açıp baksaydınız keşke. ve çalışmıyo demişşsin çalışmamasının sebebini şuan düşünemedim. ama çok fazla bişi tutmaz o kadarda değil.bi arkadal 9 bin tl demiş ama abartmış bayağı en fazla 3 bin tl.... bmw 2009 model bi aracın biel bayağı motor malzemesini değiştirdim yine 900 tl buldu.. radyatör tamiri etse etse 100 tl dir.. ( ben 20 tl ye yaptırıyom) .. belkide başka şeyler olmuş demiyorum çünkü aynı kazayı bende yaptım
  • Asıl tehlike; bu arkadaş ve ondan daha fenasını yapabilecek onlarca sürücü her gün yollarda dolaşmaya ve yaptıkları ihlaller cezasız kalmaya devam ediyor.
    Ve sayıları da artıyor...
  • Tümsek olduguna dair trafik levhası olması gerekiyor genelde bütün tümseklere belli bir mesafede bulunuyor. Bence konuyu biraz araştır tümsek uyarı levhası yoksa o bölgeden kim sorumlu ise belediye ya da karayolları dava aç..Ayrıca geçmiş olsun..... Kayseri Organize sanayi dag yolu çıkışındakinden 90'la bende geçtim geçenlerde şükür problem olmadı gıcırtılar dışında.....
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.