Şimdi Ara

Çok Kötü Durumdayım Borç içindeyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkesden tavsiye istiyorum çok kötü durumdayım yaklaşık 30k borcum var ve işten çıkarılmıştım fabrika küçülmeye gidiyor diye şuan yeni iş buldum sayılır çağırılarsa başlıyacağım ama 30k borcum hep birikti 1 ay 2 haftadır param olmadığı için ödeyemedim işe başlasamda nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum gerçi çok zoruma gidiyor işe başlasam gene 1 ay geride kalcam hep aklım kötü şeylere gidiyor çözüm arıyorum sadece intihar geliyor düşünmek istemiyorum herkes batmış çıkmış diyiyorum 30k için yapılmaz diyiyorum ama elimden bir şey gelmiyor düşünecek bir şey de bulunmuyor bir çözüm arıyorum genede olmuyor maalesef ailem kendilerine zor bakıyorlar onlara demek istemiyoruym desem zaten faydası olmuyacak üzülecekler üzülmelerini istemiyorum akraba desen aralarım hiç iyi değil bu dönemde 3 5 bir şey vereceklerinide düşünmüyorum herkes kendisini düşünüyor sonuçta her şey çok pahalı internet faturasını bile ödeyemiyorum belki o da kapanır zaten 2 ci ay doldu dolacak ne yapcam nasıl toplayacağım bilmiyorum hiç yazmak istedim motive videoları izliyorum kimler ne yapmışta nelere gelmiş diyiyorum ama çoğu zaten batsada yakınları zengin dayısı zengin amcası zengin yardım etmiş batıp çıkan çok az gözümde yani ama çıkanda kurturanda oluyor ben nasıl çıkacağımı bilmiyorum hep eksiye gidiyorum elbet ödenecek para ama çok zor belki şu 30k için yemeyip içmeden ödeyeceğim kaç ay ödemek zoruma gitmez tabi sonuçta borcum ama ödeyeceğim işe gircem belki yol parası çıkacak belki vermiyecekler nerde çalışsam maaş günü düzensiz ne yapsam hep düzensiz o yüzden bu hale geldim hep düzgün bir yerde iş bulamadım özel sökter böyle bir şey demek ki daha ne diyeceği mi bilmiyorum saçma konuştum belki ama yardımınıza ihtiyacım var..

• Yapacak bisey yok takma borc odenir is bul gerisi kolay sikacan disini yeme icmeden gezmeden kisacan ozel sektor boyle dogru bende issizim guvenlik sertifikasi alacam mecbur ozel sektor tecrubeye bakar kurumsal yer kovala borcu dusunme odenir her turlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • intihar çözüm değil işe girip maaşın 1/4 ini borçlara ayıracaksın ödenip gidecek işte

• hayatında radikal değişiklikler yapmadan bir şeyler değişmez.

minimalist yaşam tarzını benimsemek zorundasın.

evvela işe girip borç yapılandırması yapmalısın.

sonra evinde ihtiyacın olmayan ne varsa internetten sat,ama ucuza değil ederi neyse o fiyata sat ve borcunu azalt.

her hangi bir şeye yeteneğin var mı? herhangi bir konuda ustalığın var mı?

• Ailene söylemezsen sen ödeyemedikçe borca daha fazla faiz binecek ve durum daha da kötüleşecek. Ödeyemiyorsan söylemen daha iyi olur. Hayatta herkes zor duruma düşebilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Allah yardımcınız olsun, intihar falan sakın diyeyim. ailenizle paylaşın, hem siz rahatlarsınız hem de ummadığınız yerden borç bulabilirsiniz belki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.