Şimdi Ara

Çok iyi bilirim dediğiniz konular? [USTALIK SEVİYESİNDE] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
5
Favori
9.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaykTyson

din tarih ilişkisi felsefeden çok pskoloji sosyoloji antropoloji. kolay iş.

diğer 3 soruya ayrı başlık açılır. kimse ilgilenmez ayrı konu.

en ilgimi çeken 3.soru oldu. neyi sormak istiyor o soruda biz çıraklara biraz açabilir misin?

Alıntıları Göster
    Psikoloji vesaire sistemlerinin yeniden kurulması gerekiyor(bu halleriyle yardımcı olmuyorlar(en azından mainstream akımlar)) Fakat bunun için de tarih felsefesi yapılması gerekiyor.Kesikli tarih vesaire tarzı kavramsallaşmaları nereye koyacağız

Fitchenin ben,ben olmayan ve ben olmayan ben gibi vektörlerinden yola çıkıyorum.Bu noktada özle davranış(yani suje konusu olan) görgül aracılıyla birbirinden ayrılıyor.Sistem anlamı inşa edip üst anlatı oluşturmak için harika kalsa da çok genişten alıyor

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    yapay zekayı işlediğini duymamıştım. adından dolayı uzay filmi gibi geldi bana hep bir bakayım buna.
  • Birden fazla konu işleniyor ve bunları iyi işliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Psikoloji vesaire sistemlerinin yeniden kurulması gerekiyor(bu halleriyle yardımcı olmuyorlar(en azından mainstream akımlar)) Fakat bunun için de tarih felsefesi yapılması gerekiyor.Kesikli tarih vesaire tarzı kavramsallaşmaları nereye koyacağız

Fitchenin ben,ben olmayan ve ben olmayan ben gibi vektörlerinden yola çıkıyorum.Bu noktada özle davranış(yani suje konusu olan) görgül aracılıyla birbirinden ayrılıyor.Sistem anlamı inşa edip üst anlatı oluşturmak için harika kalsa da çok genişten alıyor

Alıntıları Göster
    yani felsefeyle ilgili olmayan biri olarak altta yazan kısmı anlamakta zorlandım. bir insan nasıl kendisinden ayrışabilir?

açtığın celal şengör konusuna baktım da hocam bu kadar bilgiyi nasıl edindin adam hakkında tanıdıgın akraban falan mı yoksa özel ilgi duydugun biri mi
  • quote:

yani felsefeyle ilgili olmayan biri olarak altta yazan kısmı anlamakta zorlandım. bir insan nasıl kendisinden ayrışabilir?

Alıntıları Göster
    Şu batı felsefesinin özne nesne sorunsalının biz bıraktığı miras denebilir en sığ haliyle.Korku duyduğun öğe korkunun öz kaynağı değil.Işte ayrışma bunun belirlenmesinde başlıyor.Sezgiler inkar edilebilir mi.Arazlar gercekten araz mi yoksa yeter sebep ekseninde mi dusunmek gerekir.Arazlarin isaret ettigi uygulanabilir mi yoksa sadece bir anlati olarak mi kalacak gibi seyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adama hayranım 4-5 kitabını okudum internetteki tüm videolarını izledim (son 3 ay öncesine kadar yayınlanan videolar hariç)

bir kaç kez e posta gönderdim/aldım.

Bu adamın öğrencisi vardı forumda, o da dehşet bilgili ve zekiydi ama tepecikliyi banlamayan yönetim yüzünden bıraktı forumu. Ondan da bir şeyler öğrenmiştim şengör hakkında.

Böyle bir adamı tryi bırak dünyada bulmak çok zor, kıymetini bilmek kazım.

• quote:

Şu batı felsefesinin özne nesne sorunsalının biz bıraktığı miras denebilir en sığ haliyle.Korku duyduğun öğe korkunun öz kaynağı değil.Işte ayrışma bunun belirlenmesinde başlıyor.Sezgiler inkar edilebilir mi.Arazlar gercekten araz mi yoksa yeter sebep ekseninde mi dusunmek gerekir.Arazlarin isaret ettigi uygulanabilir mi yoksa sadece bir anlati olarak mi kalacak gibi seyler

Alıntıları Göster
    ben seni anlayamıyorum dostum. felsefeciler olarak halka inmeyi öğrenmeniz lazım.
  • quote:

ben seni anlayamıyorum dostum. felsefeciler olarak halka inmeyi öğrenmeniz lazım.

Alıntıları Göster
    Düşünce deneyi yapıyorum.Eğer bunda derece kaydedebilirsem bulanık alanlardan halka inebileceğim
    biraz sıkıntılı bir adam hocam. şimdi tutup celal şengör'le kendi bilgi birikimimi kıyaslasam milyon kat çıkar ama adamın sosyal zeka eksikliğindeki barizliğinden diğer konularda beyan ettiği fikirleri ciddiye alamıyorum.
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    kelime seçimlerine biraz dikkat etsen kendine düşünce deneyi arkadaşları edinebilirsin ama akademik dile çok saplanmışsın.
  • Yapman gereken o zaten hiç kimsenin her dediğine tamam dememek gerek, hatta kendisi bile "dediğimi akıl süzgecinden geçirmiyorsanız aptsalsınızdır" diyor.

Asperger sendromu var empati yok.

• quote:

kelime seçimlerine biraz dikkat etsen kendine düşünce deneyi arkadaşları edinebilirsin ama akademik dile çok saplanmışsın.
    Ağır bir akademik dil kullandığım yok.Çok hafiftir de demiyorum.Biraz da zaruriyetten.Eş isimli kavramlar dahi felsefe sistemlerine göre epey farklılık gösterebiliyor
  • quote:

Ağır bir akademik dil kullandığım yok.Çok hafiftir de demiyorum.Biraz da zaruriyetten.Eş isimli kavramlar dahi felsefe sistemlerine göre epey farklılık gösterebiliyor

Alıntıları Göster
    adalet nedir desem peki. bize bir şey katabilecek bir iki cümle katabilir misin. apaçık olarak.
  • quote:

adalet nedir desem peki. bize bir şey katabilecek bir iki cümle katabilir misin. apaçık olarak.

Alıntıları Göster
    Yoksun kalınan kefareti zorla temin ettirmek.Bir nevi varoluşa ihanet.Bu ideal adalet anlayışından çok günümüzdeki adalet anlayışı
  • quote:

Yoksun kalınan kefareti zorla temin ettirmek.Bir nevi varoluşa ihanet.Bu ideal adalet anlayışından çok günümüzdeki adalet anlayışı

Alıntıları Göster
    :D adam sövecek şimdi sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Alıntıları Göster
    O zaman niye alıntı yaptınYorumu silemeyeceğim.Bitirdin beni akıllıtasarım reyis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 7 Kasım 2019; 3:12:7 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    ideal adalet anlayışı nedir peki. güçsüz olanın ölmesi hak ettiğini bulması mı oluyor onda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Alıntıları Göster
    sen bu arkadaşı bize tercüme etsene hocam inemiyor adam halka yukarıdan aşağıya bağırıyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.