Şimdi Ara

Çok iyi bilirim dediğiniz konular? [USTALIK SEVİYESİNDE] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
5
Favori
9.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanları yaşadıkları zorluklardan kurtarıp mutluluğunu görmek ayrı bir duygu Başarma hissiyatı beni ayakta tutan şey diyebilirim

@Acuncum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JoeyBane kullanıcısına yanıt
    tamam ben de yönetici olmak istiyorum. beni yönetici yapar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chesley

Din felsefesi
    Analitik felsefe ?
  • Beş yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

@Acuncum

• JoeyBane kullanıcısına yanıt
    donanımhaber'in sahibi olarak görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaykTyson

seni neden seçiyorlar peki aracı olarak. tam soramadım ama seninle irtibatı nasıl sağlıyorlar yani.

Alıntıları Göster
    Şimdi dostum menajerlik işleri şu şekilde yürür ve şu yüzden bana ulaşırlar;

1) Sanatçı yönlendirmesi ile. Kaşesini elinde bulundurduğun sanatçıya zaten ulaşım imkanı yoktur iş vermek isteyenlerin. Ulaşsan bile menajere yönlendirir sanatçı. Bunun nedeni sanatçının ekstra işlerle uğraşmak istememesidir. Nedir bu işler? Ulaşım, konaklama, yeme-içme, organizasyon veya etkinlik grup kimliğine uygun mu? Başka hangi sanatçılar katılıyor? Sözleşme şartları ( iptal, ertemele vs gibi şartlar) back line lar ( ne gibi ekipmanların olacağı) gibi daha uzayıp giden bir liste. Bunun hepsi ile sanatçı tek başına ilgilenmez. İşte burada menajerlik devreye girer.

2) Bana nasıl ulaşım sağlayabilir? Yukarıda da belirttim zaten menajerlik yaptığım kişi veya grupların iletişim kısmında direk ben varımdır. Yada mesela geçen yaz iç Anadolu bölgesinde yaptığımız bir festival de organizasyon line UP ı benim tarafımdan yapılmıştır. Burada çalıştığım kişiler memnun kalmıştır tekrar bu tarz bir organizasyon için tarafıma ulaşır ve festival veya konser line UP ı yani katılacaklar ve kim hangi sıra ile sahne alacak onları bana bırakırlar.

Bu menajerlik işide tek başına yapılamaz. Altından kalkamazsın. En az 2 yardımcın olmak zorunda eğer profesyonel yapıyorsan. Çünkü 3 gün sürecek bir organizasyon da gelen - giden sanatçıları karşılamak, konaklama sını sağlamak, yanlarında olmak sende takdir edersin zor. Hele birde egosu yüksek biri ise uğraş dur. Kulise bira ister markasını verir, Antep fıstığı ister marka verir, çikolata ister marka verir vs vs gibi. Benim yardımcılarım bir bayan bir erkek olmak üzere iki üniversite öğrencisi. Onlarda para kazanıyor ve güzel işler yapıyor. Bu şekilde işte

• quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Şimdi dostum menajerlik işleri şu şekilde yürür ve şu yüzden bana ulaşırlar;

1) Sanatçı yönlendirmesi ile. Kaşesini elinde bulundurduğun sanatçıya zaten ulaşım imkanı yoktur iş vermek isteyenlerin. Ulaşsan bile menajere yönlendirir sanatçı. Bunun nedeni sanatçının ekstra işlerle uğraşmak istememesidir. Nedir bu işler? Ulaşım, konaklama, yeme-içme, organizasyon veya etkinlik grup kimliğine uygun mu? Başka hangi sanatçılar katılıyor? Sözleşme şartları ( iptal, ertemele vs gibi şartlar) back line lar ( ne gibi ekipmanların olacağı) gibi daha uzayıp giden bir liste. Bunun hepsi ile sanatçı tek başına ilgilenmez. İşte burada menajerlik devreye girer.

2) Bana nasıl ulaşım sağlayabilir? Yukarıda da belirttim zaten menajerlik yaptığım kişi veya grupların iletişim kısmında direk ben varımdır. Yada mesela geçen yaz iç Anadolu bölgesinde yaptığımız bir festival de organizasyon line UP ı benim tarafımdan yapılmıştır. Burada çalıştığım kişiler memnun kalmıştır tekrar bu tarz bir organizasyon için tarafıma ulaşır ve festival veya konser line UP ı yani katılacaklar ve kim hangi sıra ile sahne alacak onları bana bırakırlar.

Bu menajerlik işide tek başına yapılamaz. Altından kalkamazsın. En az 2 yardımcın olmak zorunda eğer profesyonel yapıyorsan. Çünkü 3 gün sürecek bir organizasyon da gelen - giden sanatçıları karşılamak, konaklama sını sağlamak, yanlarında olmak sende takdir edersin zor. Hele birde egosu yüksek biri ise uğraş dur. Kulise bira ister markasını verir, Antep fıstığı ister marka verir, çikolata ister marka verir vs vs gibi. Benim yardımcılarım bir bayan bir erkek olmak üzere iki üniversite öğrencisi. Onlarda para kazanıyor ve güzel işler yapıyor. Bu şekilde işte

Alıntıları Göster
    çok fazla ayrıntı var bir de direkt insanla uğraşıyorsun zor iş. sağlam yetenk ister.

• Tarihe merakım, felsefeye ilgim, coğrafyaya sevgim, biyolojiye bitmek bilmeyen bir isteğim, edebiyata ise çok büyük hayranlığım var. Hepsinde çırağım, hangi birinde uzman olmak istediğimi bilmiyorum. Hepsi olmak istiyorum. Amma bunu düşünerek vakit kaybedersem ve akıl ile beynimin çatışmasından herhangi birinin galip çıkamayacağını anlayıp kendime kabul ettirene kadar iş işten geçerse ... Bundan korkuyorum. Korkuyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 8 Kasım 2019; 0:38:34 >
  • Boya Badana , Sıva Baba mesleği daha ustalaşamadık ama kalfayım diyebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tabi aynen öyle. İnsandan ziyade sadece menajerlik yapıyorsan sorun yok. Sanatçının isteklerini, fiyatını, ekipmanlarını vs bildirirsin organizasyon komitesine veya mekan sahibi işletmeciye keyfine bakarsın. Sen denetlersin herşey istediğin gibi mi diye. Asıl sorun eğer seni organizasyon veya festival tarzı etkinlik için koordinatör vasfı ile menajerlik görevine getirdilerse başlıyor.

1 ) Sahne sistemlerini ayarla!

2 ) Sanatçılar ile anlaş

3 ) Sıralamayı yap

4 ) Konaklama ulaşım tek tek ayarla

5 ) Kulis hazırlıkları yap

6 ) Ekipmanları ayarla

7 ) Sound checkleri yaptır.. vs vs gidiyor bu liste. Sıkıntılı ama düzgün insanlar olunca karşında çok zevkli. Hele birde katılım güzel olur insanlarda eğlenirse ne güzel oluyor. Sonuçta senin organize ettiğin birşey

• quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Tabi aynen öyle. İnsandan ziyade sadece menajerlik yapıyorsan sorun yok. Sanatçının isteklerini, fiyatını, ekipmanlarını vs bildirirsin organizasyon komitesine veya mekan sahibi işletmeciye keyfine bakarsın. Sen denetlersin herşey istediğin gibi mi diye. Asıl sorun eğer seni organizasyon veya festival tarzı etkinlik için koordinatör vasfı ile menajerlik görevine getirdilerse başlıyor.

1 ) Sahne sistemlerini ayarla!

2 ) Sanatçılar ile anlaş

3 ) Sıralamayı yap

4 ) Konaklama ulaşım tek tek ayarla

5 ) Kulis hazırlıkları yap

6 ) Ekipmanları ayarla

7 ) Sound checkleri yaptır.. vs vs gidiyor bu liste. Sıkıntılı ama düzgün insanlar olunca karşında çok zevkli. Hele birde katılım güzel olur insanlarda eğlenirse ne güzel oluyor. Sonuçta senin organize ettiğin birşey
    iyi getirisi olur böyle işlerin hobi olarak yapmanın sebebi ne. normalde ne işle uğraşıyosun.

• Güzel konu.

• Korsan kullanıcısına yanıt
    Haklısın mesela ben native den bile daha üstteyim.

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Mesleğim kuyumculuk - Tasarım/Kalıp Modelleme/Üretim/Değerli Taşlar vb. 1990 dan bu yana oldukça tecrübe biriktirdim işimi seviyorum

Bir Takı Alırken Lütfen Kurumsal Firmaların Ciddi Reklam Giderlerine Katkıda Bulunmayın Bilinçli Tüketici Olun Sorun Araştırın

@HIGHER selamlar çok film izlemişsiniz büyük ihtimalle bu konuda çok bilginiz var diye düşünüyorum yaklaşık 2 yıldır bir film arıyorum belki rastlarım diye ama yok bulamadım film ile ilgili aklımda kalanlar: filmin konusu ünlü ressam "Rembrandt" ve tabloları (emin değilim filmin adı da böyle olabilir) başrolleri hatırlamıyorum ama sürekli kaçak halinde bir erkek bir kadın oyuncu var ellerinde sahte resim mi vardı gerçeğini çalıp sahtesi ile mi değiştiriyorlardı hatırlamıyorum epey macera dolu ve yer yer komedi vardı yaklaşık 12 yıl önce tv de izledim mümkünse bir afiş vs. rica edicektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Modelyum -- 8 Kasım 2019; 1:9:56 >

• Tabi getirisi iyi oluyor. Zaten Türkiye şartlarında tek bir maaş ile düzgün bir hayat ne yazık ki yaşanmıyor. Etin, sütün kilosu belli. Zamlar aldı yürüdü. Mecburen ek birşeyler yapmak lazım. Bu hobi olarak yazdığım şeyleri hiçbir zaman meslek olarak görmedim. Aslında başlarda maddi bir beklentimde yoktu. Sadece keyif aldığım için yaptım. Oda bana para kazandırdı zamanla.

Normalde yazmıştım yukarıda şu an aktif olarak yaptığım iş bir yerli bir beyaz eşya firmasın AR-GE departmanında görev alıyorum. Yani aslında buna asıl işim olarakta bakmıyorum ama SSK oradan yattığına göre asıl işim o oluyor herhalde
  • turn table kullanıcısına yanıt
    on parmakta on marifet. helal olsun.
  • Modelyum öyle bir film izlemedim. Bunun benzerini arıyorsan lefshift var hem de hikayeyi kendin yönetiyorsun araştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler bakacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaykTyson

on parmakta on marifet. helal olsun.
    estağfurullah var birkaç alanda uzmanlık ama çok fazla şeyde insanı yoruyor. 2017 yılında kendime çok yüklendiğim için gerçekten ruhsal ve duygusal bi çöküş dönemi geçirdim. Yardım bile aldım o derecede yani. Bünye bazen birkaç iş ile uğraşmayı kaldırmıyor. Başardım işlerin altından kalktım sanıyorsunuz ama o işi yaparken yaşadığınız stres insanı içten içe kemiriyor. Doktor tavsiyelerine uyarak ve özellikle spor ve müzik aletleri ile uğraşarak o dönemi atlattım. Artık daha az işe odaklanıp daha stressiz bir yaşam sürmeye çalışıyorum.
  • Öncelikle çok faydalı olacağını düşündüğüm bir konu açmışsın tebrik ve takdir ederim Acuncum. Benim uzmanlık alanım ise Oblomovluk..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.