Şimdi Ara

Çok ilginç bir tıkırtı ses var aracımda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2013 Fiesta 1.5 TDCI aracım var.

Aracımda sağ torpido iç bölgesi civarından son 5 - 6 aydır ince bir tıkırtı var.
    Debriyaja bastığımda sanki arabanın sağ tarafında bir yerlerde birbirine inceden inceden vuran iki metal parçası var.

Forumda birçok konuyu takip ettim ve hem de aracımın zaten ağır bakımları da gelmiş derken debriyaj setini, debriyaj bilyasını, triget setini, v kayışını, devirdaim pompasını vs her şeyi serviste yeniledik.

Şuan gene bu tıkırtıyı inceden duyuyorum. Özellikle sabahları daha çok duyuyorum.

Bu ses o kadar enteresan bir ses ki arabayı sola yatık park edince gelmiyor. Sağa veya düz şekilde dururken geliyor ama sol ön kapıyı açınca bile gidebiliyor.
    Debriyaja rölantide yarım bastığım zaman ses daha da net bir şekilde geliyor.
    Bazen gelmiyor bu ses ama kapıyı sert vurup kapattığım zaman bile gelebiliyor.

Sesi duyuyorum ve hemen sanayiye gideyim diyorum. Sanayiye gidene kadar ses kesiliyor. Bir türlü ustaya gösteremedim :)
    Her şeye baktık ses yapan en ufak bir şey göremedik ama yolda ben bu sesi duyuyorum.

Bazen uzun yolculuk boyunca duyuyorum. Bozuk yollarda zaten hemen geliyor.

Böyle bir sesi daha önce duyan ve yaşayan oldu mu acaba ?

• Evet arkadaşlar sorunum çözüldü.

Öncelikle hiç cevap vermeyen arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.

Çok uzun uğraşlar sonucunda sesin kaynağının torpido altından geçen havalandırma kanalının yerinden çıkmış olmasından kaynaklı olduğunu bulduk. Torpido sağ tarafı (cam altındaki iç yumuşak kısım ) söküldü. Hemen altından geçen kısımlar yerine oturtuldu ve izolasyon için sarıldı. Bu arada hava yastığı ve diğer aksamların da bakımları yapıldı.

Şuan ilk durumlara göre bendeki trim sesi gitti. İnşallah birilerine faydası dokunur.

Sevgiler saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.