Şimdi Ara

Çok Geç Olmadan Önce Bir Kez Daha Düşünün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Lafı uzatmayacağım, buraya 3 adet video bırakacağım ilk videoyu kesinlikle izleyin, diğer ikisini de izlerseniz durumun ciddiyetinin farkına varırsınız sizden ricam 15 dakikanızı ayırıp izleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki soruyorum venezüella ne yaptı veya yapmadı da böyle oldu? Dünya petrollerinin %20 sine tek başına sahip olan bir ülke sonuçta. Bizim gibi üretim sorunları da yok petrol satsalar yeter 7 cedlerine kadar doyarlar.

Orda olan neydi biliyor musun? Kendi mallarına petrollerine sahip olma çabası. Arap ülkeleri gibi çıkan petrolün kaymağını başkalarına yedirtmeme kavgası. Kabul etmediler. Abd nin ülkeyi sömürmesine petrolün kaymağını yemesine izin vermediler.

Eskiden sömürü için ülkeler işgal edilirdi. Şimdi ise ekonomiler ele geçiriliyor. Ülkelerin kendi gel3cekleri için karar vermeleri ellerinden alınıyor

Misal mısırda Mursi başa geçtikten sonra ciddi bir ekonomik sıkıntı oldu. Para bulamadılar. Sonra Mursi indirilip yerine gelenler kuzu olup her istenileni yapınca musluklar aciliverdi.

Bizde de şu an durum bu. Şu an bölgede politika üretmeye çalışan suriyede başa bela olan akdeniz gazını çıkartmak isteyenlere savaş gemileriyle müdahale eden (trilyon dolarlik gaz rezervlerinden bahsediyruz ) rusyaya yakınlaşan v.s kendi çıkarlarını korumaya çalışan ülkemize de yapılmak istenen bu.

Şu an istediklerini Tayyip Erdoğana yaptiramayacaklarini onlar da iyi biliyor. Gitmesi lazım şart. Ve secim öncesi bütün güçleri ile saldırıyorlar. Zaten önceden beri kur baskısıyla oluşturulan ülke batiiiii algısı ile insanların seçimlerine etki etme derdindeler.

Biz şu an suriyeden çekilsek akdeniz gazına ellesmesek eskiden olduğu gibi etliye sütlüye karışmadan çevremizde olanlara çit çıkarmadan bize biçilen rolü oynasak hiç problememiz olmazdı.

Zaten baktığınızda ülkedeki kur baskısı darbeden sonra oluşmaya başladı.ondan önce böyle bir sıkıntı pek yoktu. O vakitler de de cari açık vardı işsizlik vardı bu günden farklı değildi. Ama kur baskısı yoktu

Çünkü O vakte kadar başka yollarla denediler. Ayrıca çok güçlüydü halen siyasi olarak Erdoğan. Darbeden sonra feto fitnesi içeride muhalefetin çabaları siyasi olarak biraz düşüş gördüklerinde nihai savaşı verme zamanı geldiğini düşündüler ve ekonomik baskı artmaya başladı. Tabi bunun yanında ülkemizin dış politikada çıkarlarından taviz vermeden hareket etmesi de adamları dellendirdi.

Mesele budur. Ya boğun eğip itaat edeceğiz ya da bunlarla savaşacağız.

Ahan da bunu bilin ona göre kararınızı verin

• Kardeşim ilk baştaki video sanırım Başkanlık Sistemi Referandumu'ndan önce çekilmiş. Yani bu videoyu kaç insan görüyor? Kaç insan doğru olduğuna inanıyor? Televizyonda, radyoda yandaş medya herşeyi istediği gibi gösteriyor. İnternete erişimi olan, bunları izleyecek insan kaç tane. 60 yaşındaki dayılar, teyzeler en fazla televizyon izliyor. Bunları izleyebilen insanların yüzde 80'ide AKP'ye oy vermiyor.

Yazık ülkemizin haline...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

Peki soruyorum venezüella ne yaptı veya yapmadı da böyle oldu? Dünya petrollerinin %20 sine tek başına sahip olan bir ülke sonuçta. Bizim gibi üretim sorunları da yok petrol satsalar yeter 7 cedlerine kadar doyarlar.

Orda olan neydi biliyor musun? Kendi mallarına petrollerine sahip olma çabası. Arap ülkeleri gibi çıkan petrolün kaymağını başkalarına yedirtmeme kavgası. Kabul etmediler. Abd nin ülkeyi sömürmesine petrolün kaymağını yemesine izin vermediler.

Eskiden sömürü için ülkeler işgal edilirdi. Şimdi ise ekonomiler ele geçiriliyor. Ülkelerin kendi gel3cekleri için karar vermeleri ellerinden alınıyor

Misal mısırda Mursi başa geçtikten sonra ciddi bir ekonomik sıkıntı oldu. Para bulamadılar. Sonra Mursi indirilip yerine gelenler kuzu olup her istenileni yapınca musluklar aciliverdi.

Bizde de şu an durum bu. Şu an bölgede politika üretmeye çalışan suriyede başa bela olan akdeniz gazını çıkartmak isteyenlere savaş gemileriyle müdahale eden (trilyon dolarlik gaz rezervlerinden bahsediyruz ) rusyaya yakınlaşan v.s kendi çıkarlarını korumaya çalışan ülkemize de yapılmak istenen bu.

Şu an istediklerini Tayyip Erdoğana yaptiramayacaklarini onlar da iyi biliyor. Gitmesi lazım şart. Ve secim öncesi bütün güçleri ile saldırıyorlar. Zaten önceden beri kur baskısıyla oluşturulan ülke batiiiii algısı ile insanların seçimlerine etki etme derdindeler.

Biz şu an suriyeden çekilsek akdeniz gazına ellesmesek eskiden olduğu gibi etliye sütlüye karışmadan çevremizde olanlara çit çıkarmadan bize biçilen rolü oynasak hiç problememiz olmazdı.

Zaten baktığınızda ülkedeki kur baskısı darbeden sonra oluşmaya başladı.ondan önce böyle bir sıkıntı pek yoktu. O vakitler de de cari açık vardı işsizlik vardı bu günden farklı değildi. Ama kur baskısı yoktu

Çünkü O vakte kadar başka yollarla denediler. Ayrıca çok güçlüydü halen siyasi olarak Erdoğan. Darbeden sonra feto fitnesi içeride muhalefetin çabaları siyasi olarak biraz düşüş gördüklerinde nihai savaşı verme zamanı geldiğini düşündüler ve ekonomik baskı artmaya başladı. Tabi bunun yanında ülkemizin dış politikada çıkarlarından taviz vermeden hareket etmesi de adamları dellendirdi.

Mesele budur. Ya boğun eğip itaat edeceğiz ya da bunlarla savaşacağız.

Ahan da bunu bilin ona göre kararınızı verin
    Hocam siz ciddi misiniz?

Bu ülkeyi 16 yıldır uzaylılar yönetmiyor. Bu ülkeyi Erdoğan yönetiyor hemde tek başına

Adam istediğini istediği şekile sokuyor, istediğini istediği yerde kullanıyor bunu görmüyor musunuz ?

Erdoğan şu an Türkiye'de bütün kurumların üzerinde ve tek başına bütün kurumları istediği gibi idare edebilen bir güce sahip. Cumhuriyet sisteminde alışılan ortak akıla dönük, parlamenter rejime dönük zaman zaman aksilikler çıksa bile tek bir kişinin ağzından çıkan her şeyi idare ettiği ne çeşit ekmek yiyeceğimizden kaç çocuk doğuracağımıza, futbol hakeminden tutun da kimin tutuklanıp serbest bırakılacağına kadar çok kuvvetli irade ortaya koyabilen birine ne Türkiye alışıktı ne de batı alışıktı.

Bunun iyi yanları da var kötü yanları da var. İyi yanı bazı alanlarda daha hızlı hareket etme, daha çabuk karar alma olaylarını getirdi ama bunun çok sıkıntılı yanları da var. Çünkü bir kişinin aklına, iradesine bir çok şeyi bıraktığımız zaman çok sıkıntılı sonuçlar da doğabiliyor.

Realitelerden kaçamayız. Bir kere bu adam cumhurbaşkanı mı yoksa ak parti genel başkanı mı biz bu adama hangi sıfatla hitap edeceğiz bu başlı başına taraflılıktır.

Diyor ki şu belediye başkanları istifa etsin. Belediye başkanları istifa ediyor. TEOG sınavı kalksın diyor TEOG sınavı kalkıyor. Suriye'de şu stratejiyi uygulayalım deniyor anında yapılıyor.

Bir kişiyi her şeyin başına koyarsanız tabiki karşımızdakiler de onu hedef alırlar, ona dönük konuşurlar. Sonra yaşanılan problemlerde "Aldatıldık, yanıldık, beceremedik, Allah beni affetsin" oluyor. Durum böyle olunca içerde ya da dışarıda kendisini destekleyen %50'lik bir kesim olduğu kadar desteklemeyen de bi %50 lik kesim var. Ben hayatımda hiç desteklemedim, bundan sonra desteklemeyi de hiç düşünmüyorum. Bir çok konuda da gayet rahat yanıldığını görünce, Suriye den tutup TEOG sınavına, fetö olayından tutup mavi marmaraya, bir çok konuda kandırıldık, beceremedik sonucuna gelince bütün yetkilerin bu kişide toplanmasını, hele hele 16 Nisan dan sonra hayata geçince nasıl bir ülke yönetimi olacağı hakkında çok ciddi tereddütlerim var.

Hepsinden öte deniyor ki onlar ajandır göreceksiniz kimler tutuklanacak kimler tutuklanmayacak vs. yani yargının da üzerinde çok ciddi etkisi olabiliyor, bu sefer futbolcu da diyor ki "maçlar çok kötü Cumhurbaşkanı el atsın" hayatın her alanında bu kadar fazlasıyla müdahil olan, onun gözüne bakıp da onun gözünden alacağı işarete göre hareket eden bir siyasinin yönettiği ülkede batılısı da bundan rahatsızlık duyabilir, içeride de bir çok insan rahatsızlık duyuyor. Bir kısmı söyleyemese de içinden söylüyor.

Böyle bir yönetim birinin hoşuna gidebilir mi ? Örneğin Trump'ın yönetimi bizim hoşumuza gidiyor mu ? Adam sabah kalkıyor ben şu ülkelere vizeyi kaldırdım diyor nasıl olabilir böyle bir şey arkadaş ?

Demokratik bir hukuk devletinde Almanya ya da bir başka ülke bunu yaptığında bizim hoşumuza gitmiyorsa, Türkiye'de de bunu yaptığımızda birilerinin bu tabiki hoşuna gitmiyor.

80 milyon bir tarafta, Erdoğan bir tarafta. Onun iradesinin hukuk olduğu, kanun olduğu bir yerde içerde de dışarda da bu tereddütlerin olması gayet doğal. İşin daha da sıkıntılı olduğu yer ise yanlış yaptığını zaman yanlış yapıyorsun diyebilecek kimse de kalmadı etrafında.

Mesela Danıştay kararıyla biz şu an yaz saatine geçmiş olacaktık. Danıştay kararının uygulanmadığı bir hukuk devleti olur mu hiç ? Olmaz. Ama ne denildi? Biz onu bir KHK ile hallederiz ya da bir torba kanun ile uygulamayacağız dendi.

Hiçbir hukuk devletinde yüksek yargının ya da yargının vermiş olduğu bir kararın uygulanmadığını göremezsiniz. Bunu gördüğünüz vakit oranın bir hukuk devleti olmadığına kanaat getirirsiniz. Daha önce de anayasa mahkemesini tanımıyorum, kapatacağım dendiği günleri de yaşadık.

Ak partiyi çok sevebilir insanlar. Ya da Erdoğan'a hayran olabilirler bu gayet normal ama bir hukuk devletinde bunlar olur mu ? Olmaz. Böyle olduğu vakit yurtdışında insanların irkilmemesi de mümkün değil. Bizim ona olan sempatimiz ya da samimiyetimiz hukuğu bertaraf etmemiz anlamına gelmez.

Tabiki nasıl giderse gitsin de denilemez. Burası bir hukuk devleti ise sandıkla gelen sandıkla gider. Gerçi sandıkla gelenin de sandıkla gitmediğini, emir ile de gittiğini gördük. Bunun örneği sadece belediye başkanları değil. Ahmet Davutoğlu bir sabah evinden başbakan olarak çıktı, işe giderken artık olmadığını farketti, öğrendi.

Sizce dışarıdan bunu görenlerin bu ülkenin hukuk devleti olup olmadığına, hukukun ne derecede uygulanıp uygulanmadığına baktıklarında rahatsız olmaları gayet doğal değil mi ?

Beğenelim ya da beğenmeyelim anayasalarımız mevcut. Ve hukuk kuralları kim olursa olsun herkesin üzerinde olmalı. Aksi takdirde insanların bundan rahatsız olması ve buna itiraz etmeleri gayet doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vTeck -- 23 Mayıs 2018; 5:7:59 >

• Venezuela sosyalist görünümlü otokratik blr yer olsada söylediklerin kısmen doğru olabilir ama bizde amerigaya direnme filan Yok kimse kimseyi kandırmasın seçim öncesi manidar ziyaretler yapmıyordur maduro !!!!! Kraliçenin önünde eğilme filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasua85 -- 23 Mayıs 2018; 17:39:51 >
  • Erdoğan bi kere içeriyi böldü kendi eliyle kutuplaşırdı demokratik ve adaletli bir yönetim yolunu seçseydi diş güçler bizle uğraşsa bile etkisiz olurdu

• Konu üstde dursun.
  • Ahahahahah kraliçe önünde eğilme diyor yaaa Ecevit 'e yazılanlar içini yemiş belli gaz alma çabaları herhalde bu düşünce yapın ahahhahaaha.. Eğilme diyor ahahaahaah.. 1,85 boyunda olan Erdoğan 1,63 boyunda olan kraliçeye yukarıdan mı elini verse idi başını mı okşasa idi çocuk okşar gibi ne içiyorsunuz anlamıyorum kafaya bakk yaaa..

Garsonnnn bu üyenin içtiğinin aynısından bana yolluk yap..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 24 Mayıs 2018; 4:4:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Ahahahahah kraliçe önünde eğilme diyor yaaa Ecevit 'e yazılanlar içini yemiş belli gaz alma çabaları herhalde bu düşünce yapın ahahhahaaha.. Eğilme diyor ahahaahaah.. 1,85 boyunda olan Erdoğan 1,63 boyunda olan kraliçeye yukarıdan mı elini verse idi başını mı okşasa idi çocuk okşar gibi ne içiyorsunuz anlamıyorum kafaya bakk yaaa..

Garsonnnn bu üyenin içtiğinin aynısından bana yolluk yap..
    Kardeş dikkat et ban atmak için fırsat kolluyorlar.

• Biliyorum buranın ekşi sözlük olmadığını öğreteceğiz onlara..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.