Şimdi Ara

Çok fonksiyonlu inkjet yazıcı tavsiyesi istiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
10.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler cevabın için ancak dün Canon'u aldım zaten.
  • Hayırlı olsun kardeş güle güle kullan

Ben de yakında HP almayı düşünüyorum belki bir yazıcının kutu gibi olması daha güzeldir
  • Kullanışlılık açısından kesinlikle evet, yerleştirmesi, dar ve küçük bir alanda falan kullanması sorun olmuyor, Photosmart serisi çok güzel gerçekten o konuda. Ancak dediğim gibi kalite konusunda kendi işime yarayacak işlerde Canon daha iyiydi, benim üstte verdiğim Almanca sitedeki incelemeye bakabilirsin, çok ayrıntılı ve çok güzel bir inceleme.
  • incelemelerin için sağol fixx, 15 dakkada karar verdim bir tane MP180 almaya
  • Bişey değil, ben de yukarda inceleme linkini verdiğim DruckerChannel'a teşekkür ediyorum.
  • -HewlettPackard PhotoSmart C3180 ben bunu tavsiye ederim epson alma kartuşu dolmuyo
  • Benimde kararım MP180... Artık iş almaya kaldı. Tercih olayı bitti. Seçim Yapıldı...

İlgilenen herkese teşekkürler...

amcebey & fixx'e ayrıca teşekkürler...
  • Biraz abes kaçacak ama bende CANON MP510 var ve çok memnunum.
    CANON gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış. MP serisi için kefil olurum
  • Canon mp180'in Kartuş Olayı Nedir Acaba? Yani şu doldurulduktan sonra boş uyarısı veren türdenmi? Yoksa bi cihazda öyle bi olay yokmu?

amcebey: dün bayağı konuştuk ama bunu sormadım sanırım. Sorduysamda unuttum galiba :) Kusura bakma...
  • arkadaşlar asıl önemli olan da kartuş dolum meselesi zaten.....ben de çok fonksiyonlu bir yazıcı arayan biriyim. Hala yaklaşık 10 yıl önce aldığım hp 710c marka printerımı kullanıyorum ve 100 ytl dahi verseler satmam açıkçası. Çünkü kartuşları problemsiz ve eski performansını aratmayacak şekilde doluyor....

yukardaki arkadaşın verdiği almanca siteyi inceledim.. Sonuçlara bakılırsa canon hemen her konuda c4180 ile denk bir printer. Biz ise fiyat denkliğini yakalayabilmek adına c3180 ile mp180 ı karşılaştırıyoruz ve referans olarak aldığımız c4180 değerlerini c3180 için de aynı kabul ediyoruz. Kişisel kanım c3180 daha kötü bir performans vereceği yönündedir. dolayısıyla canon her bakımdan C3180 den üstün bir performans değeri yakalayacaktır. abartma diyenler olabilir ama 4180 ile 3180in yanında gelen kartuşlar farklıdır. bu durumda kaliteye etki etmesi muhtemeldir.

gel gelelim nihai kararıma: valla ben de bilmiyorum:))) çünkü canon ne kadar iyi bir printer olursa olsun sonuç olarak kartuş dolumunu takiben çok kötü performans verdiği belirtilmiş forumda bir kaç yerde..... dolumu ise biraz zahmetli..
    10 senelik printermı referans alarak hp nin bu konuda daha avantajlı olacağını düşünüyorum. çünkü 710c printerımın kartuşu ile dolum sonucu elde edilebilecek en mükemmel kaliteyi yakaladığıma inanıyorum... 42ml kartuşun dolumu 5-7 ytl arası... 1000 sayfayı aşkın basım üretiyor.
    Şimdi canonun siyah kartuşu 16ml olsa gerek bilindiği üzere 5ml de hp ninki. çok kaba bir mantıkla canonun siyah mürekebinin 3 kat fazla dayanacağını söyleyebilirsek o zaman canon tek tercih olmalıdır bence.... zira canonun kartuşu 32 ytl civarı hpnin iki kere dolum mailiyeti git gel yol parasıyla birlikte 18 ytl desek aradaki 14 ytl lik fark bence orjinal kartuş için göze alınabilir bir rakam.. tabi bunları 3 kat dayanacağını varsayarak söylüyorum ama gerçek nedir bilmiyorum.
    bundan sonraki uygulamalarda ise kartuş maliyeti birisi orjinal diğeri doldurma olmasına rağmen aynı olcaktır. 3 sefer doldurma 30 ytl ye patlıyacak.... bir çok parametre eksik tabi bu mantığımda renkliyi hiç hesaba katmıyorum vs... ama daha ziyade siyah çabuk bitiyor...

sonuç olarak canon tüm avanajları toplamış gözüküyor ah bi de dolum aşamasındaki ve dolum sonrasında yaşanan deneyimleri bir arkadaşımız bize aktarsa tam süper olacak.
    en azından bir kaç kere sorunsuz dolsa ekonomi avantajını da yakalayacak.

en merak ettiğim konu ise kartuşçularda acaba orasını burasını deldirmeden bu kartuşların dolumu yapılabilir m,? Mantıken yapılması gerekir..( lütfen hangi mantık diye sormayın ben de bilmiyorum)

• Bir müslüman Canon 180-160'la olan deneyimlerini yazsa, çok faydalı olacak...
  • "MP 150" başlıklı topic'de bu sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.
  • Uzun araştırmalarım sonucu 4 gün önce Canon Mp160 aldım. Mp180 ile tek farkı kart okuyucusu olmaması. Baskı kalitesi çok iyi Lexmark (ki fotografkağıtları çok kaliteli değildir) fotoğraf kağıdına yaptığım foto baskısı mükemmele yakın sonuç verdi. Elektronik Mağazasında çalıştığım için birçok yazıcıyı demo olarak kullanma fırsatı buldum. Bu konuda birazda olsa tecrübem var . Niye Canon Mp160 derseniz?
    En büyük avantajı kartuşları. 40-41 nolu kartuşları kullanır.Siyah kartuşlardan örnek vereyim. 40 nolu kartuş 30-35 ytl arasıdır ve 16ml mürekkep doludur.Bu kartusla A4 kağıdına %5 yoğunlukta baskı yapacak olursanız 500 sayfa çıktı alırsınız.Bu ne demek şimdi? hemen hemen 10 satır yazı bu yoğunluğa tekabül eder.yani sayfa başına 0,07 kuruş ödersiniz. hp 3180 ise 336 veya 338 kullanır siyah olarak.336 nolu siyah kartuş 5 ml dir. ve fiyatı 33 ytl dir. tam dolu kartuşla A4 sayfaya %5 yoğunlukta 200 sayfa çıktı alınabilir. buda sayfa başına 0,165 kuruş maliyet demektir. daha da açalım örnek bir senede 10000 sayfa çıktı alacaksınız ve yazıcı garanti kapsamından çıkmasın diye hep orjinal kartuş kullanacaksınız. canon 40 nolu kartuştan 20 adet alırsanız 700 ytl dir. hp336 den 50 tane kartuş alırsınız buda 1650 ytl yapar.renkli kartuşlara hiç girmiyorum bile.hesap ortada.

gelelim başka bir boyuta:Canon teknoloji olarak mürekkebi kağıda püskürtme miktarını 2 pl(pikolitre) ye düşürmüştür.Hp ise 3 pl dir. yani kağıda püskürtülen mürekkep miktarı nekadar küçük olursa detay açısından o kadar iyi olacağı mantığını da eklersek.CANON derim. Kart okuyucu derseniz MP180 Gerek yok derseniz MP160 uzun süre işinizi rahatlıkla görecektir.

benim araştırmalarım bu yöndedir.ama farklı görüşlerede saygı duyarım.saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fevzizafer -- 24 Haziran 2007; 0:33:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gojjira

Uzun araştırmalarım sonucu 4 gün önce Canon Mp160 aldım. Mp180 ile tek farkı kart okuyucusu olmaması. Baskı kalitesi çok iyi Lexmark (ki fotografkağıtları çok kaliteli değildir) fotoğraf kağıdına yaptığım foto baskısı mükemmele yakın sonuç verdi. Elektronik Mağazasında çalıştığım için birçok yazıcıyı demo olarak kullanma fırsatı buldum. Bu konuda birazda olsa tecrübem var . Niye Canon Mp160 derseniz?
    En büyük avantajı kartuşları. 40-41 nolu kartuşları kullanır.Siyah kartuşlardan örnek vereyim. 40 nolu kartuş 30-35 ytl arasıdır ve 16ml mürekkep doludur.Bu kartusla A4 kağıdına %5 yoğunlukta baskı yapacak olursanız 500 sayfa çıktı alırsınız.Bu ne demek şimdi? hemen hemen 10 satır yazı bu yoğunluğa tekabül eder.yani sayfa başına 0,07 kuruş ödersiniz. hp 3180 ise 336 veya 338 kullanır siyah olarak.336 nolu siyah kartuş 5 ml dir. ve fiyatı 33 ytl dir. tam dolu kartuşla A4 sayfaya %5 yoğunlukta 200 sayfa çıktı alınabilir. buda sayfa başına 0,165 kuruş maliyet demektir. daha da açalım örnek bir senede 10000 sayfa çıktı alacaksınız ve yazıcı garanti kapsamından çıkmasın diye hep orjinal kartuş kullanacaksınız. canon 40 nolu kartuştan 20 adet alırsanız 700 ytl dir. hp336 den 50 tane kartuş alırsınız buda 1650 ytl yapar.renkli kartuşlara hiç girmiyorum bile.hesap ortada.

gelelim başka bir boyuta:Canon teknoloji olarak mürekkebi kağıda püskürtme miktarını 2 pl(pikolitre) ye düşürmüştür.Hp ise 3 pl dir. yani kağıda püskürtülen mürekkep miktarı nekadar küçük olursa detay açısından o kadar iyi olacağı mantığını da eklersek.CANON derim. Kart okuyucu derseniz MP180 Gerek yok derseniz MP160 uzun süre işinizi rahatlıkla görecektir.

ben printer olayından pek anlamam ama benim bildiğim mp 160 ın tarayıcı çözünürlüğü 1200x600 mp 180 ise 2400x1200 birde mp 180 küçültme büyültme yapabiliyor galba genelde özellik listelerinde bunlar yazıyor yannışım varsa iyibilen biri düzeltsin

• quote:

Orjinalden alıntı: Rainbow6

quote:

Orjinalden alıntı: gojjira

Uzun araştırmalarım sonucu 4 gün önce Canon Mp160 aldım. Mp180 ile tek farkı kart okuyucusu olmaması. Baskı kalitesi çok iyi Lexmark (ki fotografkağıtları çok kaliteli değildir) fotoğraf kağıdına yaptığım foto baskısı mükemmele yakın sonuç verdi. Elektronik Mağazasında çalıştığım için birçok yazıcıyı demo olarak kullanma fırsatı buldum. Bu konuda birazda olsa tecrübem var . Niye Canon Mp160 derseniz?

ben printer olayından pek anlamam ama benim bildiğim mp 160 ın tarayıcı çözünürlüğü 1200x600 mp 180 ise 2400x1200 birde mp 180 küçültme büyültme yapabiliyor galba genelde özellik listelerinde bunlar yazıyor yannışım varsa iyibilen biri düzeltsin

Dostum kesinlikle haklısın.Ben ürünlerin o boyutundan çok baskısıyla ilgili bilgi vermek istedim mp160 600x1200 mp180 1200x2400 dpi tarama yapar.Düzeltmen için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fevzizafer -- 4 Temmuz 2007; 6:49:34 >

• Ben hp c3180 kullanıyorum. Fotoğraf baskısı gayet iyi. Mürekkeplerini de kendim dolduruyorum. Benim tek sorunum mürekkep seviyelerini resetleyememek. Birde bunu halledebilsem oh ne ala. Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler
  • epson 4050 mi mp 160 mı arkadaşlar tavsiyeye ihtiyacım var
  • quote:

Orjinalden alıntı: kon42

epson 4050 mi mp 160 mı arkadaşlar tavsiyeye ihtiyacım var

EPson almayı düşünüyorsan;temmuz sonrasına uygulama yapmışlar;ciss sistemi çalışmayacakmış,epsonu en ekonomik kullanmanın yolu budur
  • epson hakkında pek iyi şeyler duymadım onun için canon mp160 düşünüyorum fiyat açısından da güzel
    ama kartuşta sorun olur mu acaba bazıları tekrar doldulunca çok kötü basıyo ofiste hp var o öyle canon da yapar mı acaba diye düşünüyorum bilenlerin yardımını bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: kon42

epson hakkında pek iyi şeyler duymadım onun için canon mp160 düşünüyorum fiyat açısından da güzel
    ama kartuşta sorun olur mu acaba bazıları tekrar doldulunca çok kötü basıyo ofiste hp var o öyle canon da yapar mı acaba diye düşünüyorum bilenlerin yardımını bekliyorum

Epson hakkında duyabileceğin en kötüşey kartuşlarının doldurulamamasıdır;yoksa foto baskısında epson un üstüne yok;bir de yanına ciss aldın mı yeme de yanıda yat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigen -- 14 Eylül 2007; 17:50:22 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.