Şimdi Ara

ÇOK FAZLA SERMAYE GEREKTİRMEYEN İŞ KURMAK İSTİYORUM. ÖNERİLERİNİZ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
9
Favori
210.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben hurdacı olucam bi hurda arabası alıp hurdaciiiiiiiii eskiiiiiiiiciiiiiiiiiii
  • Ps3 olayını unut,sadece ruhsat ,dekor,elektrik tesisatı vb... işler için harcayacağın para 4000 tl civarı olur.20 tane oyun alsan 2000 tl de o olur.
    Al sana 6000 tl sadece altyapı masrafı,bir de buna koltuğu ıvırı zıvırı,yazarkasa,maliye,belediye,yok bilmem ne odası aidatı masrafı vb... anlayacağınız uzaktan göründüğü gibi değil,Tr içinde ne açarsan aç prosedürler seni madden ve manen yıpraır.
  • Islek bir sokak-mekanda bufe
    Atis poligonu
    Go-kart pisti
  • çöpçatanlık şirketi kur :D turkıye de cok evlenmek isteyen varmış bu televizyon programlarından sonra anlaşıldı
  • Birkaç okulun kesiştiği bir noktaya bir ps kafe açarsan acayip iş yaparsın.
    2ay önce açıldı burada bir tane hala full çekiyor.
  • ailesi tamamen esnaf olan biri olarak tavsiye;

1- o butceyle yeni bişi denemez.
    neden; ya senin many 15000 sen eger bu paranın hepsni baglarsan 2 ay sonra BATARSIN. senin dunya kadar odemen olcak,tukan accan içi yapılcak bunlar cok cok para tutan seyler. sadece boyayla bitmiyo. ek olarakta koseye en az 5000 ini kkoyman lazım ki seni 3 ay idare etsin (aslında en az 9-10 ay idare etcek para koyman lazım) cunku ilk baslarda piyasa-cevre-musteri oturtman cok cok cok cok zor.dukan kirası-işçi odemesi-elekt.su.verg. vs vs ...

2- herkes ciddi ciddi kısmetini yiyor. o yuzden şu var bu var diy ecok takılma. tukkanı acmak istedigin yerde seninle aynı işi yapan adam varmı diye bak! yanyana aynı işi yapmayın.

3- ticarete (bişi alıp satmak) o butceyle sakın bulaşma.uzaktan davulun sesi hoş gelir. ha incik boncuk takı fian satarsın o ayrı.(tezgah ta satıyolarya pasajda filan)

4-2. ye ek olarak. kesin bir onerim yok. (iyi ölc tart.) üni ye yakınız diyosun, fotokopici ac. 2 makina işini hayli hayli gorur. en kısa zamanda para kazanırsın o işte. ama digerleri 1. madde ye gelir:))
  • Çay ocağı olabilir ama iyi yerler hep mafya takımının elinde bol şans
  • cep telefon vs aksesuar da da iyi para var..

ayrıca benim elektrik üzerine dükkanım var aylık gider 2500 tl sakın bulaşmayın esnaflık zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave23 -- 5 Eylül 2009; 12:58:29 >
  • bir işletmeci olarak istanbulu baz alarak yorum yapayim her birine:

ps cafe: en önemli etken yer ve en az 500 metre çevresinde ikamesi olmaması.
    tekel-bakkal: çok uğraş gerektirir sabahtan akşama kadar.özellikle 24 saat açıklar iyi iş yapıyor.
    fastfood veya cafebar tarzı: en kötüsü bu devirde.sigara yasağı ve maliyet büyük etken batma riski en yüksek olanı.
    eğlence sektörü (bowling-bilardo-gokart): ya merkez bi yerde olmalı ya işlek cadde kenarında.maliyeti çok yüksek olur ki modern bi yer kurman paraya kıymalısın.iş yapar
    cep telefonu-elektronik-bilgisayar: merkezde değilsen günde 1 müşteri zor bulursun bu internet devrinde.hiç bulaşma.
    ufak bir büfe: bu devirde kesinlikle en iyi iştir.ama yine işlek bi yer olması şart.kriz dinlemez her türlü parayı kırarsın.örnek: marmaris büfeler
    açık parfümcü: hem az maliyetli hem kazançlı nadir işlerden diyebilirim.ufak bir dükkan, bir eleman.tabi yine işlek olmalı.

kolay gelsin
  • Valla son zamanlarda fark ettim ki bizim semtte her köşede nerdeyse damacana su bayileri açılmış.Mübarek hepsi de vızır vızır işliyo.Almışlar bi motor,evlere servis falan yapıyolar.Hani elimde sermaye olsa gireceğim ilk iş şu damacana sektörü olurdu heralde
  • iyi bir alışveriş merkezinde bardak mısır sat. şu sıralar revaçta.
  • Korsan Kitap'çı Aç.Hem Fazla Denetim Olmuyor(En Azından Bizim Burada)
    Hemde Çok Deli Para Kazanıyorlar.Elindeki Sermaye İle Açabileceğini Düşünüyorum.Burada Bizim Arkadaş'ın Ailesi'nin Kitapçısı Var.Sık Sık Giderim.Fazla Müşteri Olmuyor Sanıyordum.(Ben Varken Saatte 3-4 Müşteri Geliyordu.) Herhalde Ben Durgun Saatlerde Gidiyorum Diyordum.Arkadaşa Sordum Yahu Müşteri Az Gibi Sanki.Siz Nasıl Para Kazanıyorsunuz? Batma Riski Yok Mu.İş Yapmıyor Burası Dedim.Manyakmısın Ayda 4-6 Milyar Arası Para Kazanıyoruz(Kar Olarak,Masraflar Çıktıktan Sonra.Çalışan Yok Yanlarında Annesi-Babası-Kendisi-Kardeşleri Sırayla Duruyorlar Dükkanda) Dedi.Çok Şaşırmıştım.Hadi Lan! Demiştim.Açıkladı.
    2-4 Lira Arası Gelen Bir Kitabı 10 Lira Ve Üzerinde Sattıklarını Söyledi.Günde 30 Kitabın Altına Düşmediklerini Söyledi.Valla Birde Bizim Millet Kitap Okumaz Diyorlar.Cayır Cayır Okuyormuşuzda Haberimiz Yokmuş...
    Yani İmkan Varsa,Çevrende Kitapçı Yoksa Bu İşi Düşünebilirsin...
  • Ps cafe demişsiniz ama bunun sadece televizyonuyla playstation'u yok ki.Koltuklar,mekan vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: airdev

quote:

Orijinalden alıntı: InferNooBlue

prezervatif sat köşeyi dönersin

arkadas haklı kriz dönemlerinde en cok iş yapan +18 sektörü

adam sıkıntıdan karıya vuruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mirana Killswitch -- 5 Eylül 2009; 14:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicaleus

arkadaşlar ps kafe olayına sıcak bakmıyorum.Babam duracak gündüzleri mecburen.
    Fast food tost döner şeklinde bir yer aklımdaki. Bursada nerede talep olur acaba?

Görükle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tw!st of F@int

quote:

Orijinalden alıntı: airdev

quote:

Orijinalden alıntı: InferNooBlue

prezervatif sat köşeyi dönersin

arkadas haklı kriz dönemlerinde en cok iş yapan +18 sektörü

adam sıkıntıdan karıya vuruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vuque

Korsan Kitap'çı Aç.Hem Fazla Denetim Olmuyor(En Azından Bizim Burada)
    Hemde Çok Deli Para Kazanıyorlar.Elindeki Sermaye İle Açabileceğini Düşünüyorum.Burada Bizim Arkadaş'ın Ailesi'nin Kitapçısı Var.Sık Sık Giderim.Fazla Müşteri Olmuyor Sanıyordum.(Ben Varken Saatte 3-4 Müşteri Geliyordu.) Herhalde Ben Durgun Saatlerde Gidiyorum Diyordum.Arkadaşa Sordum Yahu Müşteri Az Gibi Sanki.Siz Nasıl Para Kazanıyorsunuz? Batma Riski Yok Mu.İş Yapmıyor Burası Dedim.Manyakmısın Ayda 4-6 Milyar Arası Para Kazanıyoruz(Kar Olarak,Masraflar Çıktıktan Sonra.Çalışan Yok Yanlarında Annesi-Babası-Kendisi-Kardeşleri Sırayla Duruyorlar Dükkanda) Dedi.Çok Şaşırmıştım.Hadi Lan! Demiştim.Açıkladı.
    2-4 Lira Arası Gelen Bir Kitabı 10 Lira Ve Üzerinde Sattıklarını Söyledi.Günde 30 Kitabın Altına Düşmediklerini Söyledi.Valla Birde Bizim Millet Kitap Okumaz Diyorlar.Cayır Cayır Okuyormuşuzda Haberimiz Yokmuş...
    Yani İmkan Varsa,Çevrende Kitapçı Yoksa Bu İşi Düşünebilirsin...

• Otomobilden iyi anlarsan Symbol alıp sat. İkinci elde rahat gider sanırım.
  • halısaha diyecemde 10 katı olması lazım o paranın
  • Valla bende Bursadayım şu an kardeşim.
    Bende o civarda bir para ile bir şeyler düşünüyorum İStanbul da ama gıda sektörüne girersen
    ruhsat,hijyen,fayans işi vs. çok tutuyor diye biliyorum.
    Bende şu an araştırmalardayım.
    Başlığı takip ediyorum.Ps işide zor gibi.Hem bunlar gelip-geçici işler.Bugün Ps3 çıktı yarın Ps4 çıkınca ne yapacaksın.
    Ps4 lü cafeler sana tur bindirecek.Yine en iyisi ruhsatı vs. fazla tutsada gıda-büfe gibi gözüküyor.
    Malum gıdanın devri geçmez.Açık parfüm işide aklıma yattı gibi.Kokunun da devri geçmez.
    Korsan kitap işine falan bulaşma,hırsızlıktan zengin olunmaz.
    Tekel bayi de boş iş,sarhoşu ile vs uğraşacaksın 1 rakıdan 1 tl kar etmek için.Zaten anti-sigara yıllarına girdik.

Başka fikri olan yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.