Şimdi Ara

çok emek veriyorum arkadaşlar.. (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
12
Favori
34.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     çok emek veriyorum arkadaşlar..
  • kivancokten4099 K kullanıcısına yanıt
    Hocam özellikle son fotoğrafında anladım ki, kola o geniş hissi veren tricepsten daha çok posterior deltoid, Allah nazar değdirmesin muazzam gerçekten, karar verdim arka omuza acayip ağırlık veriyorum :)
    özellikle bu forumda ve internet çevresinde spor salonuna gitmeden evde hiç bir şey yapamazsın diyenlere örnekle göstermek lazım. bu sporun mekandan bağımsız olduğunu göstermişsiniz. uygun olursanız evde nasıl çalıştığınızı,hareketleri nasıl yaptığınızı gösteren videolarda ekleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathan11

Hocam özellikle son fotoğrafında anladım ki, kola o geniş hissi veren tricepsten daha çok posterior deltoid, Allah nazar değdirmesin muazzam gerçekten, karar verdim arka omuza acayip ağırlık veriyorum :)

teşekkür ederim.
    kesinlikle arka omuza önem vermelisin.
    jay cutler'ın da dediği gibi vücuda 3 boyutlu bir görünüm katıyor.
    ayrıca çok fazla press yapmaktan dolayı oluşan omuz sakatlıklarının da önüne geçmiş olursun.
    hem estetik hem performans. iki taşla bir kuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

özellikle bu forumda ve internet çevresinde spor salonuna gitmeden evde hiç bir şey yapamazsın diyenlere örnekle göstermek lazım. bu sporun mekandan bağımsız olduğunu göstermişsiniz. uygun olursanız evde nasıl çalıştığınızı,hareketleri nasıl yaptığınızı gösteren videolarda ekleyebilirsiniz.

teşekkür ederim. önemli olan neye sahip olduğun değil sahip olduğunla ne yaptığındır diye düşünüyorum.
    antrenman videolarımı youtube ve instagram sayfama yüklüyorum. dilersen aşağıdaki linklerden bakabilirsin.

https://www.youtube.com/channel/UCs6OvsQJYKIu9_3CN5UkV0Q
    https://instagram.com/bigboikiv/
    Ağırlık yeleğini nereden aldın hocam? Sumo squat yaparken giyiyordun sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathan11

Ağırlık yeleğini nereden aldın hocam? Sumo squat yaparken giyiyordun sanırım.

yıllar evvel hepsiburada.com'da bulmuştum ama artık yok.

uzun süre elimi sürmedim ama şu an squatta, şınavda, dipste falan kullanıyorum.

çok farklı bir şekilde yük bindiriyor. bulursan tavsiye ederim.
    Bulamadığım için sormuştum, ara ara bakıyorum ama çok uçuk fiyatlar. Şu sıralar bir tane buldum , 4.4 kg 360 tl... O fiyata alınmaz ki alsam bile 4.4 kg işime yaramaz. 10-15kg civarı olsun ki bir işe yarasın.

Özel bulgar çantası yaptırmıştım 50 kg, onu yapan adama yaptıracağım bir tane olmazsa. Onu omuzladığım zaman 5dk. nın üstünde omuzlarda ağrı yapıyor, yani o da çok ağır oldu :) 15 kg. iyidir...
  • murathan11 M kullanıcısına yanıt
    Zıpkınla avlanan biri olarak biz zıpkıncılar belimize ve sırtımıza kurşun ağırlıklar bağlar dalarız. Bunu sporda da kullanabilirsin ben kullanıyorum :) Çok çok daha ucuza geliyor.
  • Storm_Wind kullanıcısına yanıt
    Evet hocam o da aklıma geldi, ama normalde ağırlık yeleklerinin içi dolgulu, o yeleklerde iç dolgu var mı, yani 10-15 kg ağırlık ilk başlarda sıkıntı yaratmasada 6-7. dakikadan sonra trapezi acıtır hale geliyor. Bildiğim kadarıyla o yelek neopren dalgıç elbisesi ve su altının getirdiği rahatlıkla birleşince can yakmayabilir.

Buradaki can yakmadan kasıt, tahammül edilebilecek bir acı değil, bendeki 50kg bulgar çantası resmen eziyor trapezleri, ha tabi 15kg. ezemez derseniz o da doğru ama insanın aklından çıkmıyor. :)
  • murathan11 M kullanıcısına yanıt
    o malzeme de neopren malzeme olduğu için sıkıntı yaratmaz. Ek ağırlık istersen bel kısmı için de ağırlıklar mevcut.
  • Storm_Wind kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, var mı şöyle büyük bir site? Bakayım alayım bir tane
  • Ben çok ağırlığım olmadığı için gerek duymadım ama, iki tane yüksek sandalyeyi aralıklı koyarak squat rack oluşturmaya ne dersiniz?
  • döküm derken bunlar iş yapmasmı hocam bide dökümün bunlardan ne farkı var?
  • Tobey T kullanıcısına yanıt
    Bunların içi kalitesiz beton, ağırlıkları denk değil, kapak açma yapabilir, plastiği yarılabilir, beton ufalanırsa ses yapar, vidaları tutmaz daha doğrusu tam sıkıştıramazsın,plakalar çok büyük olduğu için dumbellda icra aralığını kısıtlarlar.

En önemlisi yarın birgün sıkılırsan elinde patlar. 2.el değeri yoktur. Demiri 3 liraya alsan 2 liraya satarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murathan11 -- 6 Mayıs 2015; 13:57:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tobey

döküm derken bunlar iş yapmasmı hocam bide dökümün bunlardan ne farkı var?

dökümler daha sağlam.diğerlerinin kimi beton gibi birşey kimi de kum ve demir tozu karışık.ortak özellikleri iki gün sonra yüzündeki dandirik plastiğin çatlaması. yeni başlıyorsan şu set işini görür:http://www.hepsiburada.com/liste/delta-dura-strong-deluxe-parlak-gri-dokum-plaka-20-kg-ozel-cantali-set-ds-4404/productDetails.aspx?productId=spordelta4404&categoryId=387329

bende bunun ravel markalısından iki tane var. boyası fırınlanmış.çizilmez,paslanmaz. gelişimine bağlı olarak plaka eklersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 6 Mayıs 2015; 17:08:01 >
  • Merhabalar hocam,

Kollarım başta olmak üzere vücudumun gelişimi devam ederken, 3 aydır göğüs ölçümde 1 cm falan artış oldu ve ideal göğüs kası şekli de yok. (2 yıldır düzenli yapıyorum) Farklı farklı sistemde program denedim. Hepsinde de ilk harekette güzel bir şişkinlik oluyor, sonra o şişkinlikten eser kalmıyor.

Bu durum için bir program veya çalışma sistemi tavsiyeniz var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.