Şimdi Ara

çok emek veriyorum arkadaşlar.. (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
12
Favori
34.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

denge bozukluğu sallantı gıcırdama falan var mı? memnun musunuz

2009da askerden geldiğimde almıştım. hala iş görüyor, sıkıntı yok.
  • 90'dan 75'e yolculuk.
     çok emek veriyorum arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivancokten4099

90'dan 75'e yolculuk.

Cok iyi. Idolsun abi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: N0YAN

quote:

Orijinalden alıntı: kivancokten4099

90'dan 75'e yolculuk.

Cok iyi. Idolsun abi

estağfurullah kardeşim. tek amacım bulk olmanın insanın potansiyelini nasıl gizlediğini herkese göstermek.
    bu sporu yapıyorsan yağsız olacaksın. 2+2=4
    bir daha asla formumu kaybetmicem.

• kivancokten4099 K kullanıcısına yanıt
    Bordo krem renkli makine mi yoksa, bende bir tane var 90da babam aldıydı, ondan ben almıştım, aynı bıçakla 25 senedir saat gibi çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba kardeşim bende yaklaşık 9 aydır bb ile uğraşıyorum temelim hiç yoktu 63 kilodan 81 kiloya çıktım bu 9 ayda bulk dönemini verimli geçirdim diyebilirim ama malesef bu sezonu off geçiricem yeterli ölçüyü alamadım define için kol 37 de kaldı 3 aydır milim ölçü alamadım ama her ay omuz da ölçü alıyorum çözemedim bir türlü beslenme yetersiz desem omuzda ölçü alıyorum o nasıl olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: murathan11

Bordo krem renkli makine mi yoksa, bende bir tane var 90da babam aldıydı, ondan ben almıştım, aynı bıçakla 25 senedir saat gibi çalışıyor.

evet müthiş bir makina. tam bir alman panzeri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nesalaksacmasorularbunlar

Merhaba kardeşim bende yaklaşık 9 aydır bb ile uğraşıyorum temelim hiç yoktu 63 kilodan 81 kiloya çıktım bu 9 ayda bulk dönemini verimli geçirdim diyebilirim ama malesef bu sezonu off geçiricem yeterli ölçüyü alamadım define için kol 37 de kaldı 3 aydır milim ölçü alamadım ama her ay omuz da ölçü alıyorum çözemedim bir türlü beslenme yetersiz desem omuzda ölçü alıyorum o nasıl olacak

hacı bana tam olarak ne sorduğunu anlayamadım ki.
    Her ay omuzda göğüste ölçü almama rağmen pazuda ölçü alamıyorum 3 aydır milim ölçü alamadım sebebi ne olabilir ne önerirsin

• quote:

Her ay omuzda göğüste ölçü almama rağmen pazuda ölçü alamıyorum 3 aydır milim ölçü alamadım sebebi ne olabilir ne önerirsin

biceps ve tricepsi ayrı bir gün olarak yap ve o gün başka birşey çalışma.

Kolun üçte ikisi triceps, o yüzden mezurayı esnetmek istiyorsan ona ağırlık ver.

triceps programında iki pushdown egzersizi olsun. mesela antrenmana düz bar veya halat pushdown ile başla, dirseklerini de iyice ısıtmış olursun.

son egzersiz olarak da mesela ters tutuş tek kol pushdown yap.

biceps çalışırken de biceps ile tricepsin arasında kalan brachialis kasını unutma. bu kası büyütürsen bicepsi ve tricepsi ileri iterek kol kalınlığını arttırır.

brachialis için bir numaralı egzersiz hammer curl'dür. iki adet dumbbell ile veya halat ile cable istasyonunda yapabilirsin.

oldukça detaylı bir yanıt verdiğimi düşünüyorum, kolay gelsin.

Triceps antrenmanımı omuzdan sonra yapıyorum düz bar dambıl eğilerek arkaya doğru uzatma ve halat olarak toplam 3 hareket

Biceps i ise göğüs antrenmanımdan sonra yapıyorum düz bar daha sonra z bar ve son olarak makine uzatma veya serbest agırlık uzatma z bar yerine hammer curlu ekleyeyim o zaman

• quote:

Triceps antrenmanımı omuzdan sonra yapıyorum düz bar dambıl eğilerek arkaya doğru uzatma ve halat olarak toplam 3 hareket

Biceps i ise göğüs antrenmanımdan sonra yapıyorum düz bar daha sonra z bar ve son olarak makine uzatma veya serbest agırlık uzatma z bar yerine hammer curlu ekleyeyim o zaman

tavsiye istiyorsun, sana bir paragraf tavsiye veriyorum ama sen yine bildiğini okuyorsun, ben anlamadım bu işi.

kollarını büyütmek istiyorsan kol için ayrı bir gün organize etmelisin. omuz için yaptığın presslerden sonra tricepslerin yorulmuş olur, bu yüzden direkt olarak çalıştırmaya başladığında yüzde yüz randıman alamazsın.

neyse keyfin bilir, hadi bye.
    güzel emek vermişsiniz tebrikler.

eleştirmek istediğim 2 nokta var ama size özel değil. kötü niyetli-kişisel algılamayın. Türkiye'de bu kültür profesyonel anlamda var olmadığından neredeyse herkes böyle:

Üst grup görselliğiniz başarılı, göze hoş geliyor.
    merkez grubu çalışmalarınız ve bacak/calf çalışmalarınız yetersiz olmuş. sırtımı ayırıyorum dediğiniz videoda insan kalçaya doğru inen bir vadi görmeli diye düşünüyorum.
    Bacak pozunuzda yağ oranınız düşük olduğu için çizgiler çıkmış ancak kas grupları orantısız gelişmiş. çoğu karın kası çalışırken sıktığınız kaslar. özellikle diz altında da bir görsel olmalı diye düşünüyorum.

Jason Statham ile karşılaştırmanız vücutlarınızın arasındaki görüntü farkı bu belirttiğim noktalara dayanıyor.

(Üniversitede çok ABD'li arkadaşımız vardı onların sayesinde araştırarak bu işlere girmiştik, doktora falan derken dağıldık.)

Çalışmalarınız genel çerçevede aynı bölgelere odaklandığı için ters üçgen görüntüsü biraz ideal oranı aşmış. aşağıya indikçe görsellik kayboluyor. takıldığım nokta tamamen profesyonellik ve bu kadar emeğin üzerine %100 vücut sahibi olma hevesidir. Belli ki çok çalışıyorsunuz. Fotoğrafları, hem önden hem arkadan, Göğsünüzün/kürek kemiklerinizin 2 cm altından itibaren kesip inceleyin ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır. oralarda çok sayıda kas var. michelangelo - da vinci çalışmalarına doğru gitmeniz lazım artık :)

göbekli bir türk erkeği olmaktan iyidir tabi.

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

güzel emek vermişsiniz tebrikler.

eleştirmek istediğim 2 nokta var ama size özel değil. kötü niyetli-kişisel algılamayın. Türkiye'de bu kültür profesyonel anlamda var olmadığından neredeyse herkes böyle:

Üst grup görselliğiniz başarılı, göze hoş geliyor.
    merkez grubu çalışmalarınız ve bacak/calf çalışmalarınız yetersiz olmuş. sırtımı ayırıyorum dediğiniz videoda insan kalçaya doğru inen bir vadi görmeli diye düşünüyorum.
    Bacak pozunuzda yağ oranınız düşük olduğu için çizgiler çıkmış ancak kas grupları orantısız gelişmiş. çoğu karın kası çalışırken sıktığınız kaslar. özellikle diz altında da bir görsel olmalı diye düşünüyorum.

Jason Statham ile karşılaştırmanız vücutlarınızın arasındaki görüntü farkı bu belirttiğim noktalara dayanıyor.

(Üniversitede çok ABD'li arkadaşımız vardı onların sayesinde araştırarak bu işlere girmiştik, doktora falan derken dağıldık.)

Çalışmalarınız genel çerçevede aynı bölgelere odaklandığı için ters üçgen görüntüsü biraz ideal oranı aşmış. aşağıya indikçe görsellik kayboluyor. takıldığım nokta tamamen profesyonellik ve bu kadar emeğin üzerine %100 vücut sahibi olma hevesidir. Belli ki çok çalışıyorsunuz. Fotoğrafları, hem önden hem arkadan, Göğsünüzün/kürek kemiklerinizin 2 cm altından itibaren kesip inceleyin ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır. oralarda çok sayıda kas var. michelangelo - da vinci çalışmalarına doğru gitmeniz lazım artık :)

göbekli bir türk erkeği olmaktan iyidir tabi.

saygılar

şimdiye kadar aldığım en profesyonel ve yapıcı eleştiriler.
    zaman ayırıp paylaştığın için teşekkür ederim, hepsini dikkate alacağım.
    tek dezavantajım evde çok sınırlı ekipmanla çalışıyor olmam. o yüzden bacak için ne leg curl versiyonlarını yapabiliyorum ne de leg press, hack squat, leg extension gibi önemli quadriceps egzersizlerini.
    alt sırtımın da üst sırtıma oranla zayıf olduğunun farkındayım ancak deadlift gibi multijoint bir egzersizle sadece o bölgeye odaklanamıyorum. mutlaka hyperextension yapmam gerekiyor ama yapamıyorum tabi.
    mide için bir bahanem yok, mide çalışmaktan nefret ettiğim için bir set dahi mide çalışmıyorum. şu aralar yağ oranım düşük olduğu için olanlar gözüküyor.

Kol için ayrı bir gün oluşturmam gerekirse antrenman programımı nasıl yapmalıyım omuz sırt biceps triceps bacak ? Hangi günler hangilerini çalışmalıyım

• emin adımlarla geliyorum.
  • vücut estetik dostum. ama o kılları lazerle aldır eminim daha güzel görünecek
  • hocam bench prestte nelere dikkat edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: battleSanat

hocam bench prestte nelere dikkat edilir

Altinda kalip olmemeye

• -Önce iyi ısın.
    -Bar göğüse değecek.
    -Sırtta hafif bir eğim oluşturursan daha yüksek ağırlık kaldırabilirsin (bench back arch yaz google'a)
    -Daha geniş tutarak ağırlığın omuz ve tricepsten daha fazla göğüse kaymasını sağlayabilirsin.
    -Kaldıramayacağın ağırlığın altına girme.
    -Tek başına 80 kilo bench basman "yardımlı" 100 kilo bench basmandan daha etkileyici. Millet resmen süperset kavramına yeni bir soluk getirmiş, aynı barla birisi bench birisi row yapıyor.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.