Şimdi Ara

Çok elektrik kesintisi olan yerde kombiyi korumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bulunduğum yerde çok sık elektrik kesintisi oluyor. Kombiyi nasıl koruyabiliriz acaba. Kombimiz= vaillant ecotech pure vue 236/ 7-2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buna bir çözüm olarak kombinin elektrik beslemesinde kesintisiz güç kaynağı kullanmak olabilir. KGK seçimi yaparken aletin gerçek sinüs eğrisinde gerilim vermesi, köşeli eğri ile gerilim vermemesi çeşitli kaynaklar tarafından tavsiye ediliyor.

Kombi yüksek güç kullanan bir alet olmadığından, herhalde 500 VA bir KGK yeterli olur.

• Başkan2005 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim, söylediğiniz özelliklere uygun bir ürün bakacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, gayet ekonomik fiyatlı ve kullanımı oldukça kolay olan voltaj koruyucular sizin için ideal olabilir.

Kombi ve beyaz eşyada kullanılan voltaj koruyucular hem priz tip hem de sigorta tip olarak satılıyor. Uygun fiyatla çoğu yerden alabilirsiniz.

Şu an n11 de fiyatı 99TL

ilgili sayfa

urun.n11.com
    MARS M200 VOLTAJ KORUYUCU SİGORTA ve KUTUSU Fiyatları ve Özellikleri
    https://urun.n11.com/sigorta-kutulari-ve-elektrik-panolari/mars-m200-voltaj-koruyucu-sigorta-ve-kutusu-P455634123
  • kombimuhendisi kullanıcısına yanıt

çok teşekkür ederim, hemen bakıyorum

• odaneolaki O kullanıcısına yanıt

rica ederim.

• Geçen hafta sıfır Baymak kombi garanti başlangıcı için servis çağırdım.

Bu ürünü baymak servisi 450 TL ye takabileceklerini söylediler, birde şuan için geçerli imiş.

Belki farklı bir markadır ama 4 katı fiyat farkı da olmaz değil mi?

• Elektriğin gidip gelmesi muhtemelen bir zarar vermez ama kombi çalışmasına devam etsin istiyorsanız küçük bir ups yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cricet -- 18 Ekim 2021; 23:41:12 >
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt

Bir çok markada fiyatlar bir birbirine yakın. Servis, sigorta tipi bir koruyucu için haliyle işçilik ücreti de eklemiştir ve ürünü de bir miktar kâr ile satmak istemiştir ama yine de fiyat yüksek görünüyor. 250-300 TL arası normal kabul edilebilirdi muhtemelen.

• kombimuhendisi kullanıcısına yanıt

İnanın servisin ne marka yada nasıl bir şey takacağını sormadım bile, çünkü amaç pazarlama idi...

Surtaş firmasının ürettiği bir ürün var piyasadakilerden en iyisi, bu ürünü almak için görüştüğüm kişinin söylediği;

"Bulunduğunuz bölgede voltajla ilgili bir sıkıntı varsa almakta yarar var ancak bölgenizde böyle bir sorun yoksa 1000 de 1 ihtimalle yaşayabileceğiniz bir sorun için böyle bir ürün almanıza gerek yok. Bu ürünlerin çok ucuza satılanları maalesef görevini yapamaz boşuna para vermiş olursunuz" diye belirtti.

Buna benzer üründe çok piyasada ancak bir çoğundan şikayetler var maalesef basit bir ürün değil.

Kombi Regülatörleri - Surtaş Trafo - Kalıp Uygulamalar, Cnc Talaşlı İmalat, Transformatörler, Ups, Kompanzasyon Çözümleri (surtastrafo.com.tr)

• Hocam benimde yeni aldığım tv elektrik kesintisi nedeniyle bozulunca,ürünü aldığım yer güç kaynağı almamı önerdi,şu an hala elektrik sürekli kesiliyor ama tv de bir sorun olmadı çok şükür,kombi içinde aynı şekilde güç kaynağı almanızı öneririm,tabi kombinin kw ile uyumlu olmasına dikkat edin.

• Maliyeti nedir bilemiyorum fakat şöyle bir videoya denk gelmiştim, ilgilenirseniz linkini bırakıyorum.

ZAFER YILDIZyoutube
    ELEKTRİK KESİNTİLERİNDEN KOMBİNİZ ETKİLENMESİN - ELEKTRİK KESİLDİĞİNDE KOMBİ NASIL ÇALIŞIR
    https://www.youtube.com/watch?v=7wma4S8qJu4
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.