Şimdi Ara

Çok çay içiyorum bir zararı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru açık arkadaşlar çok çay içmenin bir zararı olur mu?
    Günde 7-8 bardak.(Su bardağıyla içiyorum 3 küçük çay bardağına denk geliyor)
    Sallama çay kullanıyorum bazen demleme.

• Besinlerden alınan mineral, vitamin ve bilimum faydalı maddelerin faydasını azalttığını biliyorum..Yani ne kadar çok içerseniz yediklerinizin vücudunuza faydasını o kadar azaltıyorsunuz.Ve DişLerine Zarar Verir...
  • çay iyidir demlen
  • bende fazla içiyorum ve kansızlık problemim var demli içmemek lazımmış
    doktorlar yeşil çay öneriyorlar ama siyah çayın yerini tutmuyor tabi
  • ArkadaşLar çok çay içmenin dişleri sarartmasından başka bir zararı olacağını sanmıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serious_captain

Soru açık arkadaşlar çok çay içmenin bir zararı olur mu?
    Günde 7-8 bardak.(Su bardağıyla içiyorum 3 küçük çay bardağına denk geliyor)
    Sallama çay kullanıyorum bazen demleme.

Çok çay içmek bir arkadaşın dediği gibi vitamin ve minerallerin emilimini azaltır.Ayrıca demirin emilimini de azaltır.Bu çok önemli.Kansızlığa sebep olabilir.Ayrıca demli içilen çaylar böbrekte taş oluşmasına neden olur.Az su içen biri iseniz taş olayı kaçınılmazdır.
    Yararları yokmudur elbette vardır.Günde içilen 5-6 bardak çay kanseri önlemede yardımcı olur.Ama nasıl içeceğiz bu önemli.Bir kere çay çok demli olmayacak.Açığa yakın olursa iyi olur.böylece taş oluşturma ihtimali de düşer.Suyu bol içen biri isek bundan korkmaya gerek yok.Ayrıca çaya atılan şekerin yüksek olmaması da kan şekeri seviyemiz için iyi.Fazla şeker ve kapalı alanda yaşamak vücuttaki kanserojen oluşumların en sevdiği şeydir.Bol bol oksijen alalım ama açık havaya çıkarak yapalım bunu.Çayımızı da pikniğe ya da yaylaya gittiğimizde şöyle güzel manzaralı bir yerde oldukça şekersiz içelim arkadaşlar.

• İçeriğinde ki kafein kalp ritminde gereksiz hızlanmalara neden olur bir süre sonra kalp ve tansiyon sorunu ile uğraşısınız. Vücut amino asit sentezini olumsuz etkiler böylece daha kendinizi (kaslar , deri vb.) daha geç yenilersiniz. Aynı şey kahve içinde geçerli.
  • Herşeyin fazlası zarar
  • çaya limon konulması çayın zararlı etkilerini azalttığını duymuştum biyerden
  • benim bildigim
    1-carpıntı yapar
    2-hipertansiyon
    3-anemi
    4-emilim sorunu yasarsin
    5-sinirli olursun
  • Günde 7-8 bardak çayın , çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorkemm13

Günde 7-8 bardak çayın , çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Nedenini belirtirseniz sevinirim zira bu konuyu bunun için açtım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NBEEE

benim bildigim
    1-carpıntı yapar
    2-hipertansiyon
    3-anemi
    4-emilim sorunu yasarsin
    5-sinirli olursun

babamda cok içiyor ve 5. madde geçerli
  • aşırı sıcak içme ama biraz bekle benim dedem çok fazla ve çok sıcak içerdi mide kanseri oldu gitti javascript:void(opener.AddText('[sm\=dont.gif]'));self.focus();
  • quote:

Orjinalden alıntı: serious_captain

quote:

Orjinalden alıntı: gorkemm13

Günde 7-8 bardak çayın , çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Nedenini belirtirseniz sevinirim zira bu konuyu bunun için açtım.

Çünkü çay ,besinlerin size sağladığı faydayı etkisiz kılar,ayrıca dişlerinizi sarartır,ve de fazla içildiğinde aynı kahvede olduğu gibi kalp çarpıntısı yapar.

Fakat bir yararını da duydum çay,ağız kokusunu engelliyormuş.

• hemeroid ve kanda demir eksikliği kansızlık olan kişilerin çay içmesi sakıncılıdır zaten doktorlarda yasaklar arkadaşlarda söylemiş zaten minarel vslerin etkisini azaltıyor birde bu sorunları olan hastalar için büyük bir sorun sağlıklı insanlara o kadar çok dokunmuyor.
  • Demleme Çayın pek zararlı Olduğunu Düşünmüyorum ama bu 8-10 u 3-4 e indir
  • quote:

Orjinalden alıntı: slash7895123

aşırı sıcak içme ama biraz bekle benim dedem çok fazla ve çok sıcak içerdi mide kanseri oldu gitti javascript:void(opener.AddText('[sm\=dont.gif]'));self.focus();

Yok abi o kadar hızlı içemiyorum ben.Kazara bir yudum aldım dilim kullanılmaz hale geldi :S
  • bence zaarrı yok ama dişleri günde 2 kez fırçalamak iyi olur
  • Sağlam bir hort yapayım yararlı konu. Şahsen ben de günde 10 çay bardağı ve daha fazla, bazen aklıma gelmiyor değil nolur acaba diye. Ama yemeklerden sonra maden suyu niyetine mide daha rahat çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.