Şimdi Ara

çok çaresizim odyofiller lutfen bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yardıma ihtiyacım var konum niye siliniyor anlamadım.

neyse gelelim konuya ses sistemleri konusun pek bir bilgim yok o yuzden en ideal sistem önerilerinizi almak için bu konuyu açıyorum belki bilmeyenlere de bir faydam dokunur.
    max bütçem 2500 lira, daha öncesinden apple store dan indirimde beats pro almıştım 4 gün kullandım ve geri verdim. 300 liraya aldıgım kulaklık(skullcandy rocnation) bile mid ve high olarak daha iyi, basları yuksekti ama kaliteli değildi tuhaftı biraz hiç öyle bas duymadım herneyse belki dac ve amfi kullanmadıgım için kötü gelmiştir:)

aşağıda dinlediğim parçalardan birkaç örnek var genelde soundtrack ve epic müzik dinliyorum tabi klasiklerdende dinlediğim oluyor mesela Vivaldi.
    kaynağım pc optik çıkışı var ses kartına ihtiyacım olurmu acaba dac ve amfi alırsam eğer?
    belki gözümü karartıp hd800 alabilirim ama onu besleyecek amfi bulmakca zor ne yapsam bilemedim.

şu an için aklımdaki tek kulaklık Ultrasone 900, basları seviyorum ama netlikte benim için önemli eğer ikisi arasında tercih yapmam gerekirse mid ve high ı tercih ederim.
    önerilerinizi bekliyorum ve şimdiden herkese teşekkür ederim:)

7m22s

• Yazdıklarını okudum ve tercihinin Pro900 olması bence zevkine çok iyi hitap edecektir kardeşim.Masaüstü pc kullanıyorsan güzel bi ses kartı almanı öneririm(HT Omega Claro/Halo,Auzen X-Fi Prelude,CreativeZxr), bunların yanına da güzel bir amfi alabilirsin.Fiio E9 olabilir ya da farklı seçeneklerde mevcut.Daha önce Pro900 kullanan biri olarak bikaç modlama ile seni uçuracagına eminim.HD800 alman konusunda bence o kadar para dökmene gerek yok, o fiyata güzel bir kombine olusturabilirsin ki bu kombinenin içine ses kartı, amfi, kulaklık giriyor.Sadece Hd800 alırsan amfisine ayrı para ses kaynagına ayrı para, baya masraflı olacaktır.Dinlediğin şarkılara bakarak söylüyorum, tarzına uygun kulaklıklar LCD 2, Ultrasone Pro900, Ultrasone Signature Pro, Sony Mdr-XB1000(70 mm driverı ile dinlediğin müzikleri zamanında yasıyormuscasına dinlersin).Tabi bu saydıgım kulaklıklar fiyatlarına göre farklı performans gösteriyor.Fiyatlarını baz olarak bir seçim yapmalısın, sonucta belli bir bütcen var ve sadece HD800 alıp, hevesin kursagında kalmasın, ne de olsa ona amifi ve ve kart ya da ses kaynagı lazım.Kulaklık ve amfi konusunda da çok fazla ucmana gerek yok, çünkü belli bi yerden sonra işin içine sömürme politikası giriyor.

Dipnot:Bu arada odyofil değilim :) odyofilim demek için cidden çok emek harcamak, ve yıllar vermek gerekir.Sadece odyofil olma yolunda ilerliyorum, sağlıcakla kal kardeşim, umaraım yadımcı olmusumdur.

• infinityman kullanıcısına yanıt
    tavsiyelerin için teşekkürler ama ses kartı almayı hiç istemiyorum:) ses kartsız olmazmı bu iş dac ve amfi ses kartı yerine geçer diye biliyordum yanlışmı bu.
    doğru diyorsun her sektörde üst seviyelerde sömürme başlıyor o yuzden orta seviyede takılmak lazım.
    aklıma birkaç soru daha takıldı şimdi :)
    1) peki şimdi hangi kulaklığı kullanıyorsun?
    2) pro900 ü bırakma sebebin nedir?
    3) bahsettiğin modlamalar nelerdir ve hangisini önerirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: giray94

tavsiyelerin için teşekkürler ama ses kartı almayı hiç istemiyorum:) ses kartsız olmazmı bu iş dac ve amfi ses kartı yerine geçer diye biliyordum yanlışmı bu.
    doğru diyorsun her sektörde üst seviyelerde sömürme başlıyor o yuzden orta seviyede takılmak lazım.
    aklıma birkaç soru daha takıldı şimdi :)
    1) peki şimdi hangi kulaklığı kullanıyorsun?
    2) pro900 ü bırakma sebebin nedir?
    3) bahsettiğin modlamalar nelerdir ve hangisini önerirsin?

Ben usb den gelen sesi pek desteklemiyorum kardeşim, onun için ses kartı dedim, ve dediğim ses kartları çok iyidir.Pro900 ü bırakma sebebim artık kulaklık kullanmıyor olmam, tamamen bıraktım kulaklığı, masaüstü hi fi sisteme gectim.Pro900 ün pedlerini değiştirerek mükemmel bir ses ve his yakalayabilirsin, kendi pedleri kadifedir.Emin ol ses kartı dac tan cok daha iyidir.Amfinin görevi farklı ses kaynagının görevi farklıdır.Ama ses kartı almak istemiyorsan daha iyi bi ses duyamazsın.Onboard ses kartına sadece amfi alarak da güzel ses alırsın ama ses kartındaki gibi olmaz tabiki de, bu işin sonu yok kardeşim, çıktıkca cıkıyor.Sen HD800 deyince ben de üst cihazlar saydım sana, seçim karar senindir yine de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infinityman -- 23 Mayıs 2014; 19:10:04 >

hifi sistem ile pro900 ün kalitesini yakalayabiliryor musun? hifi sistemler çok pahalı diye biliyorum sizinki ortalama ne kadara geldi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: giray94

hifi sistem ile pro900 ün kalitesini yakalayabiliryor musun? hifi sistemler çok pahalı diye biliyorum sizinki ortalama ne kadara geldi acaba?

İkisinin zevkleri farklı tabi hocam, ama ben kulağıma o kadar yakın müzik dinlemeyi bıraktım.Koydum hoparlörlerimi , karşısına gecip müziğimi dinliyorum.Hoparlörün keyfi bambaska.Yani 2.0 stereo ve amfi ile ya da 2.1 sistemlerle bence cok daha fazla keyif alırsınız.Bunlara örnek Focal Xs Pack 2.1 olabilir, Jamo i300 olabilir, Aego-M olabilir.Ya da Bose 301 eski serilerden alıp yanına lambalı amfi alarak, ya da Nad transistörlü amfi alarak çok güzel verimler alabilirsiniz.Tabi bu Hi-fi dediğimiz olay bastan sonuna kadar birbirine baglı bir zincirdir.dinlediğiniz parcanın kalitesinden tutun, kablosuna, power kablosuna, cd lerine, ses kartlarına, hoparlörlerine hepsiyle alakalı.Benm verdiğim örnekler deişebilir ya da çoğaltılabilir, herkesin müzik zevki ve rengi farklıdır.Sonuc olarak hoparlörden aldıgım zevki bana hiçbir kulaklık veremez artık bunu biliyorum.

Muzigi odada hissetmenin tadi baska tabi ama apartmanda oturduğum icin istediğim zaman muzik dinleyemicem ve yuksek seste kullanamayacagim yoksa bende seviyorum bass i odada hissetmeyi.
    Ayriyeten kulaklikta daha detayli ses duymazmisiniz?
    Bence buyuk konusuyorsun. HD 800 sahibi olarak su ana kadar bundan aldığım sound stage derinliğini maalesef hiç bir referans monitorden alamadım. 56mm transducerlar şakaya gelmiyor. Hasta ötesi iyi bir alet ve dinlemeden kesinlikle karar vermemelisin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • giray94 G kullanıcısına yanıt
    HD800 un analitical soundu ve ses detayı ile güzel bir amfi beslemesi yaparsan su ana kadar dinlediğin tüm albümlerini bir defa daha dinler ve şunu dersin.
    Oha bu ses de mi varmış ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schneeman -- 28 Mayıs 2014; 0:23:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schneeman

Bence buyuk konusuyorsun. HD 800 sahibi olarak su ana kadar bundan aldığım sound stage derinliğini maalesef hiç bir referans monitorden alamadım. 56mm transducerlar şakaya gelmiyor. Hasta ötesi iyi bir alet ve dinlemeden kesinlikle karar vermemelisin.

Olabilir kardeşim de sonucta kulagına yapısık müzik dinliyorsun, bir reference hoparlör gibi asla olamaz.Yani bunlar zev sonucta ama benim anlatmak istediğimi sen yanlıs anladın.Senin o kulaklıkta aldığın sesi daha büyük bir ambians içinde hoparlörlerde yasayabilirim, ikisinin zevki baska.Ben kulaklığı bıraktım, hoparlöre gecince ve iyi hoparlörleri dinleyince kulaklık çok zayıf geldi bana.Sana da saygı duyarım sonucta Hd800 le dinliyosun.Selam ederim
  • schneeman S kullanıcısına yanıt
    Kardesim bahsettigin amfileri nerede deneme fırsatı buldun acaba benimde deneyebilcegim yerler varmi istanbulda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.