Şimdi Ara

Çok cahilim keşke yardım etseler :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba :D ilk defa projeksiyon alıcam ve bu konuda çok cahilim :D hiç anlamam nasıl seçilir bu ürün. Bir tane aldım şuan geri iade ettim kargoda. Yarın paramı geri alınca üstüne 3-5 daha koyup daha iyisini alıcam ama öncelikle neye ihtiyaç duyduğumu ve nasıl bir tüketici olduğumu sizlere anlatmak istiyorumki daha kolay yardım edebilin. Mesleğim pazarlama ve işim gereği akşam saatlerinde ailelere özel evlerde sunum gerçekleştiriyoruz ve tanıtımını gerçekleştirdiğimiz cihazın bir kaç özelliğide zaten ışıklar kapalı iken anlatılıyor bu süre içersinde anlattıklarımı görsel içerikler ve küçük videolarlada desteklemek için sunumumu projeksiyon ile desteklemek istiyorum. Zaten cihazı akşam karanlığında kullanacağımız için cihazın gündüz performansının hiçbir ÖNEMİ YOK. Ancak akşam ışıklar kapalı iken yazıların kolay okunması resimlerin güzel görünmesi ve net algılanması bizim için çok önemli. Ayrıca akşam işim bittikten sonra odamıda ona göre dizayn ettim odam şuan projeksiyon kullanımı için çok müsait işten gelince 1-2 saat fifa oynamak istiyorum :D Oyunuda gayet güzel net bir şekilde duvara yansıtmasını bekliyorum mesela oyuncuların ismi karakterlerin kafa hizasında çıkıyor o isimlerin net okunması görüntünün net ve canlı olması benim için önemli.Ve son olarak aşırı fan sesi çıkmaması gerekiyor geri iade ettiğim cihazın fan sesi nerdeyse benim konuşma sesim kadardı.

Benim bir projeksiyon cihazından beklentilerim bunlar. Ancak bir önemli nokta daha varki bu ihtiyaçlarımı olabilecek EN UCUZ fiyata endekslemem gerekiyor. İlk defa alacağım için bir kaç gün önce 300 liraya çin malı bir projeksiyon aldım durum felaket ne yazılar okunuyor ne renkler canlı bir klip açıyorum mesela bir bilgisayar ekranındaki görüntüye bakıyorum bir projeksiyona bakıyorum iğrenç fandan acayip bir ses çıkıyor hayatta kullanamazsın ürünü. Geri iade ettim inşallah sorun çıkmazsa paramı geri iade alıcam. Anladımki 300 liraya bu iş olmayacak üzerine para koymam gerekiyor. Peki hangi modeller için kaç lira bütçe ayarlamam gerekiyor ? Plays Tation felanda alacağım için beni bir hayli zorlayacak maddi durum belki playstationu ikinci el felan düşünebilirim kazık yemezsem bu sebeple bana bir fiyat performans ürünü lazım.

Hangi ürünü tavsiye edersiniz ve sizce kaç lira bütçe ayırmam gerekir projeksiyona. 1000 liraya kurtarırmıyız mesela :D ?

• Arkadasım 1000 tl ikinci el urun alabılırsın 1500-2000 tlden asagı guzel canlı bısey pıyasada senı tatmın edecek bır cıhaz yok hd goruntu 720p dıye gecer senı ıdare eder daha ıyısı fullhd 1080p dır 1000 liraya fullhd de bulamazsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: io85200

Arkadasım 1000 tl ikinci el urun alabılırsın 1500-2000 tlden asagı guzel canlı bısey pıyasada senı tatmın edecek bır cıhaz yok hd goruntu 720p dıye gecer senı ıdare eder daha ıyısı fullhd 1080p dır 1000 liraya fullhd de bulamazsın

Hocam bu linkteki ürün hakkında ne düşünüyosunuz ?

http://www.hepsiburada.com/lg-ph150g-130-ansilumen-1280x720-led-projeksiyon-cihazi-p-HBV000003GUD8

ürün özelliklerinde 1280 e 720 HD yazıyo yani bu ürün 720p olarakmı gösteriyor ? Şimdi internetten alacağım için ürünü test etme şansım yok 720p demek benim laptopumdan youtube a girip 720p de bir video izleyip heh bu üründen tamda böyle bir görüntü alacağım demekmi oluyor ? Şimdi elbette duvara kaç metreden yansıttığına 50 inç mi 100 inçmi kaç inç büyüklüğünde kullandığına göre değişecek tabiki ama ürünün tanıtımında 50-100 inç arasında gösterdiğini söylüyor ben 75 inçte kullanayım hadi youtubedaki 720p kalitesindemi görüntü alıcam ? Eğer öyleyse benlik problem yok gayet yeterli. İkinci ele yanaşmak istemiyorum pek çeşitli sebeplerden ötürü.

Birde ben söylemeyi unuttum sanırım ürünün mini boy olmasıda önemli çünki tanıtım çantamızda çok fazla yer kaplamamasıda çok gerekli bizim için ben bu ürünün kutu açılışına felan baktım çok ideal boyutlarda üstelik şarjlıda çalışıyomuş felan kablo taşımayada gerek yok toplasan 45 dk kullanırım zaten tanıtım esnasında evde oyun oynarkende prize takılı oynarım güzel bir özellik.

Kusura bakma sorularım saçma gelebilir ama gerçekten ilk defa projeksiyon cihazı alıyorum ve hata yapmak istemiyorum.

Evde oyun oynarken projeksiyon perdesi kullanmak kaliteyi artırırmı ? yada ne kadar artırır ? düz bir duvarımız var aslında duvara yansıtıp oynasam nasıl olur ? Perde için ne kadar bütçe ayırmam gerekir ille şart ise ?

• Sen fiyatına aldanma ucuz etin yahnisi gıbı dusun 130 lümen ısık gucu var diyo bugun evde fılm ızleyım dedıgın projeksıyonlarda 2000 lümen degeri var aradaki hesabı sen yap ısık gucu dusuk kontrast degerlerı dusuk senı ıdare eder mı belkı 40 ınc goruntu yapsan edebılır denemek lzm musterının tv sını usb ıle baglansan daha gzl goruntu cıkar yanı ıkıncı el nıye dedım daha kalıtelıyı ucuza alırsın dıye 3-5 kere film izle tatmın etmedıgını goreceksın teknolojı ısı bole malesef guzel urun pahalı ben beyaz duvara yansıtıyorum duz beyaz duvarın varsa perdesız cok rahat ızlenıyor

• quote:

Sen fiyatına aldanma ucuz etin yahnisi gıbı dusun 130 lümen ısık gucu var diyo bugun evde fılm ızleyım dedıgın projeksıyonlarda 2000 lümen degeri var aradaki hesabı sen yap ısık gucu dusuk kontrast degerlerı dusuk senı ıdare eder mı belkı 40 ınc goruntu yapsan edebılır denemek lzm musterının tv sını usb ıle baglansan daha gzl goruntu cıkar yanı ıkıncı el nıye dedım daha kalıtelıyı ucuza alırsın dıye 3-5 kere film izle tatmın etmedıgını goreceksın teknolojı ısı bole malesef guzel urun pahalı ben beyaz duvara yansıtıyorum duz beyaz duvarın varsa perdesız cok rahat ızlenıyor

Hocam lümen değeri pek önemli değil gibi geldi bana 300 liraya bir çin malı projeksiyon almıştım lümen değeri 1200 dü taktık bişeyler izlemeye çalıştık felan iğğğğğrenç ötesi iade ettik şimdi 130 lümen benide şaşırttı ilk baktığımdada görmüştüm gerçi ama lg marka ürün olduğu için dünyada kullanıcı çok haliyle birileri satın almış videosunu çekip atmış internete izledim performansını felan 1200 lümenlik çin malımın karşılığında 130 lümenlik lg nin görüntüsü o kadar iyiki bende haliyle lümen değerinin bir önemi olmadığı hissi uyandı 1200 nereee 130 nire.

Lümen tam olarak nedir ne işe yarar ben biraz daha araştırıcam letgodan felan baktım hocam ama boyutları küçük bir el büyüklüğünde ve işimi görücek pek cihaz göremedim birde arızalı cihazın bana kakalanma ihtimalide var o bakımdan pek iyi gözle bakmıyorum ikinci elde projeksiyon illaki bulunur ama malesef benim işimi görücek mini projeksiyon zor bulunur gibi geliyo biraz daha araştırayım ikinci eli bakalım. Bu arada bir videosunuda koyayım kısa 2-3 dakkalık bişey bulabilirsem bir izlemeni rica ediyorum görüntüyüde görmüş olursun

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5-pCYQ8o

bunu buldum bunu izle hocam gene alma dersen almıcam :D

• Bır projeksıyon kullanıcısı olarak goruntu karanlık geldı bana ben bu parayı vermem buna senın kararın tabı cindekilerin degerlerıne bakma sen 5000 yazar 150 cıkar inanma ona sen
    lümen demek ısık gucu yanı evde fılm ızleyeceksen degerler bence en az 1000 olmalı
    İkinci eli denemeden alma ztn istanbuldaysan mediamarket boyutdijital buralarda deneyebılıyorsun gıt bı bak ıstersen promacto x12 dıye bır model vardı onada bak bı aklımda olanlardan

• quote:

Bır projeksıyon kullanıcısı olarak goruntu karanlık geldı bana ben bu parayı vermem buna senın kararın tabı cindekilerin degerlerıne bakma sen 5000 yazar 150 cıkar inanma ona sen
    lümen demek ısık gucu yanı evde fılm ızleyeceksen degerler bence en az 1000 olmalı
    İkinci eli denemeden alma ztn istanbuldaysan mediamarket boyutdijital buralarda deneyebılıyorsun gıt bı bak ıstersen promacto x12 dıye bır model vardı onada bak bı aklımda olanlardan

Hmm bu projeksiyondan vazgeçtik o zaman farklı bir modele bakmaya başlayım. Bu ürünün detayında hd yazıyodu eğer görüntü karanlık geldiyse full hd bi modele bakıcaz. Bu şekilde denemeden yazılı araştırmalar ile de projeksiyon alınmayacağı görüşündeyim açıkçası ama ürünleri deneyebileceğimiz bir yer yok malesef. İstanbulda değil ankaradayım ankarada projeksiyon cihazlarını deneyebileceğimiz bir yer varmı araştırayım bakalım.

Birde bu işin maddi boyutu var tabi. 1000 lirayı en fazla 1500 liraya felan çıkarabilirim. 1500 Lirayada iş görür bir makineyi sıfır bulamam sanırım ?

Herşeyden önce deneme yapabileceğim bir yer bulayım en iyisi ben. Yardımın için teşekkürler hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.