Şimdi Ara

Çok ağır dolandirildim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
5
Favori
37.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Ben Ankara'da üniversite okuyorum. Ayrı evdeyim, ev arkadaşım yeni ayrıldı, tekim yani, kiraları da tek oduyorum. Lakin söyle bi durum oldu. 2.5 ay önce birisi hoslandigim çocuk olan, bi tanesi de onun en yakın arkadaşı ama benim de arkadaşım olan çocuk beni ziyarete geldiler Istanbul'dan, şahsi aracıyla. Araç bozuldu, araç bozulunca ben de aracı 1.150 TL borç vererek sağ salim gitsinler diye yaptırmak zorunda kaldım. Sonra gittiler, o arkadaşım olan çocuğunu araba zaten, İstanbulda arabasi bağlandı diye de 850 TL daha yolladım borç olarak, toplamda 2.000 TL tutarında borcu oldu bana. Sonra borcunu devamli "Maaşı alınca odeyecegim, şu zaman odeyecegim" diye beni gecistirdi. Ve hep ödeyeceği zamanlarda bi aksilikler çıktı, benim de emin olduğum aksilikler, yalan değil yâni ama "Param olunca odeyecegim, şu an 5 kurusum varsa dünyanın en kötü insaniyim" diye kendine kufrediyor, ama su son 3 gündür telefonlarımı açmıyor, mesajlarima cevap vermiyor. Ne yapmalıyım?

EDİT: Dalga geçenler için bu editi yapiyorum, bunun neresi dalga geçilecek bir konu? Hani artık ergen gibi her şeyi dalgaya almaktan ne zaman kurtulacaksiniz, ben çok merak ediyorum. Buraya birisi tavsiye alacağı insan kalmamıştır ya da farklı tavsiyeleri degerlendirmek istiyordur diye konu açan insanlar olabilir, hemen yaftalayip dalga geçer gibi yorum yapmanız çok absürd ve kalp kırıcı, umarım bu dalga geçenler benim şu an içinde bulunduğum durumun 5 katı fazlasını yaşarlar. Buraya Allah korusun, cok sevdiğim bi yakınımi kaybedip konu açsam onla da dalga geçersiniz demek ki, vicdaninizla baş başa bırakıyorum sizi, şu forumdaki yazilanlardan bile bazı erkeklere bırak 2000 TLyi 1 TL borç vermemek gerektiğini gösteriyor.

EDIT2 (YENI GELISME): Hoslandigim çocuğu aradım, nisanlanmisti diye başkasıyla onu katmamaya çalışıyordum, babam öğrendi olayı diye mecburi aradım. Olayı babamın öğrendiğini duyunca ve kendi nişanlısının kulağına gitmesinden mi mütevellit, yoksa gerçekten benim dostlugumdan dolayi mi bilmiyorum, borcun 900 lirasını üstlendi ve 500 TL'sini verdi çok şükür, diğer 400 TL'sini de 10 gün sonra vereceğini söyledi. Diğer çocuk da ise başladığını, ayarlayacagini söyledi ama bakalım, babam is yerlerine gidip konusacakmis onlarla.

EDIT: Arkadaslar Fikirleriniz için teşekkür ederim, paramin tamamını çok şükür tahsil ettim. Bu da bana çok büyük bi ders oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zordurumsinyali -- 2 Mart 2020; 14:1:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani adam işe giricikte paranı ödeyecekte aylar sürer. Adamı darlama baride ödesin en azından inş.

• Ailesi ile görüşmeyi düşünüyorum. Babama da açtım bu durumu. Üstüne gitmek ya da gitmemek diye bir şey yok, gitsem de üstüne benim hakkım olan para değil mi bu? Ben ona zor zamanında yardım etmedim mi?

• En baştan kötü olmak daha mantıklı böyle hem parandan oluyorsun hemde en kötü insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-332B02CDB -- 2 Ocak 2020; 7:8:25 >
  • kanki konu komşuya herkese anlat rezil et hırsızı. hayatta en sevmediğin insan tipi de aklıma direk hırsızlar gelir. her türlü hırsızlıktan(hak etmeyen zenginlerden maddi olarak çalma hariç) nefret ederim.
    anasına babasına kız kardeşine dayısına halasına görümcesine nenesine ninesine babannesine anlat ver lan paramı de onlardan iste bir daha da böyle paralar kimseye borç verme ben verdiğim 50 tlyi alamıyorum sen kafayı yemişsin
  • Belli zaman isteme işe girsin bakalım

Eğer işe girdikten sonra ödemezse savcılığa git ama elinde bir kanıt var mı

• Hoslandigin cocuk kac yasinda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-332B02CDB

En baştan kötü olmak daha mantıklı böyle hem parandan oluyorsun hemde en kötü insan
    2.000 TL verdim, hayat dersi satın aldım, bi daha Allah korusun, bırak 2000 TLyi ogrenciyken, mezun olup çalıştıktan sonra bile 2 TL borç vermeyeceğim, Allah korusun, Allah beni ırak etsin daha borç vermekten. O kadar saçlarım agardi ki insanların bu tür davranışlarından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

kanki konu komşuya herkese anlat rezil et hırsızı. hayatta en sevmediğin insan tipi de aklıma direk hırsızlar gelir. her türlü hırsızlıktan(hak etmeyen zenginlerden maddi olarak çalma hariç) nefret ederim.
    anasına babasına kız kardeşine dayısına halasına görümcesine nenesine ninesine babannesine anlat ver lan paramı de onlardan iste bir daha da böyle paralar kimseye borç verme ben verdiğim 50 tlyi alamıyorum sen kafayı yemişsin
    Evine gitme ihtimalim var Istanbul'a döndüğümde ama korkuyorum, annesi de ya "Param yok." Derse?

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Belli zaman isteme işe girsin bakalım

İse girdiğini öğrenecek kanalım kalmadı, çocuğun kız kardeşini aradım, ortak tanidiklarimiz onla irtibatı kesmiş, borç almış herkesten falan derken....

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Belli zaman isteme işe girsin bakalım

Mesajlarımız var bu arada. Banka havalesi ve geldiği gün hesabıma paranın çekilişi de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kas adam

Hoslandigin cocuk kac yasinda
    23 yaşında. Ben 21 yaşındayım.

• Zordurumsinyali kullanıcısına yanıt
    Ben 20 yasindayim

• quote:

Ben 20 yasindayim
    Konumuzla alakası nedir?

• Zordurumsinyali kullanıcısına yanıt
    Ahahahah

• quote:

Ahahahah
    Ya burada 2.000 TL bi öğrenci, ev gecindiren bi öğrenci olarak dolandirilma pozisyonuna gelmişim, yemek yiyemiyorum, siz hâlâ daha farklı amaçlar pesindesiniz, konu dışı ve cok ayıp, hiç komik değil. Dışarıda bi sürü kız var, DHden bulacaginiz kıza kalmadiniz, dışarı çıkın.

• kendi rızan dahilinde parayı vermişsin,geçmiş olsun.

varsa bi 500 de bana ateşle de kitap alayım bari.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.