Şimdi Ara

Çok acil yardım arkadaşlar 1 haftadır çözemedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende HP Professional Laserjet M1212nf yazıcı var.

İşyerinde 4 pc var . Modem ve tüm pcler hub'a bağlı yani dağıtıcıya yazıcıda dağıtıcıya bağlı ama bir türlü yazıcı ekleden yazıcıyı göremiyoruz.

Yazıcı ekleden denedim çıkmıyor.
    TCP/IP adresi belirterek denedim bir sürü ip yazdım.Yazıcıdan çıktı ile ipsini öğrendim (169.254.220.0) denedim hiçbir türlü çıkmıyor yazıcı

Lütfen yardım edin acaba dağıtıcı ile arasındaki kablodamı kopukluk filan var .

• quote:

Orijinalden alıntı: stackman

Arkadaşlar bende HP Professional Laserjet M1212nf yazıcı var.

İşyerinde 4 pc var . Modem ve tüm pcler hub'a bağlı yani dağıtıcıya yazıcıda dağıtıcıya bağlı ama bir türlü yazıcı ekleden yazıcıyı göremiyoruz.

Yazıcı ekleden denedim çıkmıyor.
    TCP/IP adresi belirterek denedim bir sürü ip yazdım.Yazıcıdan çıktı ile ipsini öğrendim (169.254.220.0) denedim hiçbir türlü çıkmıyor yazıcı

Lütfen yardım edin acaba dağıtıcı ile arasındaki kablodamı kopukluk filan var .

kardeş makina yeni mi daha önce kullanıldıysa üzerine farklı bir ip sabitlenmiş olabilir bunun dışında cd'den kurulum mu yapıyorsun
  • hp laserjet m1212nf model yaıcımda sürekli "kapak açık" uyarısı alıyorum. ne yapmam gerekli yardımcı olabilir misiniz_?
  • doodlez789 kullanıcısına yanıt
    cihazı tamamen prizden çekip yeniden başlatmak veya toneri çıkartıp takmak. aklıma gelen bunlar var.
  • 169 ile başlayan ipler makineye ip tanımlamadığınız anlamına gelir.

Bilgi sayar ile farklı subnetlerde olduğundan yazıcınızı bulamıyorsunuz.

Bilgisayarınız ile yazıcınızı n ip aralıkları aynı olmalı.
    Örneğin PC 192 ile başlayan ip si varsa yazıcıda aynı Aralık'ta olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.