Şimdi Ara

ÇOK ACİL!!! Booking Iptal Edilmeyen REZERVASYON. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
54.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ön ödemesiz bir otel rezarvasyon yaptık fakat o otele gitmedik aynı zaman da iptal de etmedik. Sanal kart felan vermedim çünkü kart istemiyordu rezarvasyon için. Böyle bir durumda sabah mail geldi 30€ alacaklarını söyleyen bir mail . Benimle ilgili bir bilgileri yok kartım felan yok. Acaba telefon faturamdan mı düşerler bu bakiyeyi
    Bu mesaja eklenen görseller:

ÇOK ACİL!!! Booking Iptal Edilmeyen REZERVASYON.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap yok 30 € gitti o zaman

• ex_mod kullanıcısına yanıt
    Birde olaya otel açısından baksak, günler hatta aylar öncesinden tatil planinin hayalini kur,netten usenme araştır, otelini bookingten bul,iyice düşün ve k.kart bilgilerini paylaş tekrar onayla. Rezervasyon talebin günler hatta aylar öncesinden otele ulassin k.kart bilgilerin otelle paylaşılsin. Otel seçeneğin iptal siz olduğu için odanın satışını kapatsin , Günde bu oda için yüz kişi arasın,senin net te baktığın gibi yüz kişide baksın ama oda senin adına satışa kapatıldigi için soranlara MALESEF ODAMİZ KALMAMİSTİR denilsin. Bu oda için iptalsizdir koşullarını bildiğin halde sırf iki kuruş fazla para vermemek adına iptal edilebilir seçeneğini tiklamadigin için iş işten geçmiştir. Doğal olarak Sen mağdur olmak istemiyorsunuz para iade olsun istiyorsun ama otelci arkadaş napsin aylar önce adına ayırdığı 1aylik sezonu olan o kıymetli odasını sana vermesemiydi ki, sen iptal siz olduğunu bile bile yaptığın rezervasyonun ceremesini 1 ay sezon yapan otelci arkadasmi çeksin. @ex_mod

• Birde olaya şöyle bak ,ailemle beraber indinde uçaktan aldın arabayı vurdun meshur Ayder yaylasina, uzun yol yorgunluk diz boyu saatte geç,girdin resepsiyona adını soyledin resepsiyonist arkadaş "-aaa darbe girişimi oldu, bizde artık gelmessiniz diye odayı iptal ettik başkasına verdik " demez mi, sonrasını varın siz düşünün orda var ya kıyamet kopar. O yüzden burda sizin olmadığı kadar otelci arkadaşından bir suçu yok, sizin olmadığı kadar onunda mağdur olmaya hakkı yok, bence siz otelle iletişime geçin rica ederken tarihi açığa alın , para iadesi eğer otel iptal siz ise alamasiniz. Tüketici haklarını gec mahkemeye gitseniz bile alamasin, sen mağdur olma oda olmasın ortayı bulun aşka bir tarihe erteleyin, eminim otelci arkadaşta anlayış gösterecektir. İyi akşamlar

• Temmuz ayında iptal edilmeyen 485 euroluk rezervasyon yapmıştım.. O zaman 1600 liraya tekabül ediyorken şimdi 2000 lira oldu.. İptal etme şansı yok değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSeyTan1907

Temmuz ayında iptal edilmeyen 485 euroluk rezervasyon yapmıştım.. O zaman 1600 liraya tekabül ediyorken şimdi 2000 lira oldu.. İptal etme şansı yok değil mi?

merhabalar
    ödeme yapıldımı yani kredi kartınızdan bu tutar tamamı çekildimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Temmuz ayında iptal edilmeyen 485 euroluk rezervasyon yapmıştım.. O zaman 1600 liraya tekabül ediyorken şimdi 2000 lira oldu.. İptal etme şansı yok değil mi?

merhabalar

merhaba,
    hayır sadece kredi kartı bilgilerini vererek rezervasyon yaptırdım yani çekim yapılmadı..
    hatta şu an o kredi kartını kullanmıyorum ancak aynı bankanın farklı kart numarasına ait kartını kullanıyorum..
  • quote:

quote:

quote:

merhabalar

merhaba,
    hayır sadece kredi kartı bilgilerini vererek rezervasyon yaptırdım yani çekim yapılmadı..
    hatta şu an o kredi kartını kullanmıyorum ancak aynı bankanın farklı kart numarasına ait kartını kullanıyorum..

vize başvurusu için booking ten rez yaptırmıştım.. kredi kartı için yanlış kart bilgisi vermiştim. rez onaylandı. çıktı aldım. sonra aradan zaman geçti otel açıp provisyona almak istediğine kart hatası aldığı için mail attılar önce. booking attı. sonra rezi iptal ettiler. yani para falan alamayınca iptal ediyorlar...

eğer rez iptal seçeneği olmayan bir rez yaptırdıysan o anda zaten kredi kartından o parayı çekiyor. eğer çekmedilerse demek ki rez iptal seçeneği var. dikkatinden kamış olmasın..

neyse eğer rez yaptırdıysan, iptal edemiyorsan. o kartın içinde para varsa çekerler. eğer o kartı iptal ettirirsen hiç bişey yapamazlar. eğer kartın zatenkapalıysa yine hiç bişey yapamzlar. başka bankadan farklı numaralı bir kattan çekme hakları yok.

kartı kulanmıyorum demişin. yan kart aktif mi yoksa iptal mi ettirdin?

• quote:

quote:

quote:

merhabalar

merhaba,

Merhabalar;

Eğer bu hotele gitmek istemiyorsanız en garanti seçenek şudur.Siz rezervasyon yaptığınız kartı banakyı arayıp iptal ettirmeniz akabinde iptal ettirip yeni kart istiyortum diyince kart nolar değişir.Sadece puan vs aktarımı oluyor merak etmeyin.. böyle yapın kafanız rahat olsun..
    çünkü hoteller ara ara ufak tefek deneme yaparlar provizyon almaları muhtemeldir...
    dedigimi yapın rahat ettin
    iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Doremifasir

Arkadaşlar ön ödemesiz bir otel rezarvasyon yaptık fakat o otele gitmedik aynı zaman da iptal de etmedik. Sanal kart felan vermedim çünkü kart istemiyordu rezarvasyon için. Böyle bir durumda sabah mail geldi 30€ alacaklarını söyleyen bir mail . Benimle ilgili bir bilgileri yok kartım felan yok. Acaba telefon faturamdan mı düşerler bu bakiyeyi
    Bu mesaja eklenen görseller:

Şu an aynı durumu yaşıyorum. Rezervasyon esnasında kart bilgisi istemedi. İptal için iptal ücreti isteniyor. Sizden para alabildiler mi?

• İnternet sitesi üzerinden bi otele para ve kredi kartı bilgisi vermeden adımı soyadımı telefon numaramı ve adresimi yazarak rezervasyon yaptım. İnternet sitesinde rezervasyon iptal kısmını da bulamadım. Otele gitmesem otel benden para talep edebilir mi.

• Böyle durumlarda kredi kartımı çaldırdım yenisini gönderin deyin yeni numarayla kartınızı alın. Sizden çekim yapamazlar siz yine de fazla suistimal etmeyin

• Bende de aynı durum oldu gibi ama değişik arkadaşım benim yerime reservasyon yapmıştı ama dikkat etmemişler ücretsiz iptal yok ama hiçbir kredi kartı bilgisi verilmeden yapmış rezervasyonuda plan Değişikliği sonucu iptal edelim dedik Ücret istiyor rezervasyonunun kullanılmaması durumunda da Ücret alınır diyor

• Chosen kullanıcısına yanıt
    dostum sonuç ne oldu ?
  • Nasıl rezervasyon yaptın bilmiyorum..Kredi kartı sanal mı? Oyleyse iptal et hemen..Yarın sabah ya da bu gece bile bir miktar çekim yapabiliyorlar..Kredi kartı vermediysen sallama..

• Arkadaslar 5 ekimde almanyaya gidecegim icin 2 otele rezervasyon yaptirmisitim kredi karti bilgilerimi verip. Daha sonra bir tanesini iptal ettirmeyi unutmusum. Bugun sabah bir mail geldi rezervasyonunuz yaklasiyor diye. Ben de direk rezervasyonu iptal ettim. 7 eyluluden sonra ucretsiz iptal hakkiniz olmadiginizdan 451 euro cekilecek dediler.Ben de kartimi iptal ettirip yenisi icin talimat verdim bankaya. Sizce herhangi bir ucret cekebilirler mi ya da herhangi bir yasal surec baslatabilirler mi?

• Ergin581 E kullanıcısına yanıt
    Aynı durumu ben de vize için otel rezervasyonu yapıyordum kart numarası istemedi. ücretsiz iptal falan hiç dikkat etmedim. Rezervasyonu iptal etmek istedim iki hafta sonra ama iptal ettim mi bilmiyorum 300€istiyor iptal için booking aradı dün ve bugün londradan açmadım acaba hakkımda hukuki işlem başlatırlar mı?

• cooper52 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bir sorun oluştu mu aynı durumu ben de yaşadım 28 inde benim otel girişim de öğrenmek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ecebulut -- 25 Ekim 2017; 20:46:3 >
  • https://www.booking.com/s/15_8/arif0e87

Bu link ile 50 dolar uzeri rezerve 25 dolar alabilirsiniz. Detaylı bilgi icin mesaj atin.;)

• quote:

Orijinalden alıntı: yasnozdemır

Bende de aynı durum oldu gibi ama değişik arkadaşım benim yerime reservasyon yapmıştı ama dikkat etmemişler ücretsiz iptal yok ama hiçbir kredi kartı bilgisi verilmeden yapmış rezervasyonuda plan Değişikliği sonucu iptal edelim dedik Ücret istiyor rezervasyonunun kullanılmaması durumunda da Ücret alınır diyor

Aynı durum bende de var,bir sıkıntı oluştu mu acaba?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.