Şimdi Ara

çoğunluğun beğendiği ama sizin beğenmediğiniz filmler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
2.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öldüren sis
    koleksiyoncu
  • Deadpool

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 idiots izlediğim en basit film

• Se7en.
    Fight Club
    Sonunu tahmin ettim. Yarısında anladım kendisi olduğunu. Belki o yüzden etkilenmedim diğer arkadaşlar kadar
  • Interstellar

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Harry potter serisi

+1

• Lord of The Rings serisi,sevemedim aga zorladım kendimi ama olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral.

3 idiots izlediğim en basit film

Bu konuya yazdık zaten qnq ben 3 idiots dedim sen + Lucy
    dedin ya xd

• Şoke olmaya hazır mısınız

>>Inception<< filmi pek sevmem ama orjinal dvdsi var elimde.Time müzigin hatırına aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 2 Ekim 2016; 11:15:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

quote:

Orijinalden alıntı: Kral.

3 idiots izlediğim en basit film

Bu konuya yazdık zaten qnq ben 3 idiots dedim sen + Lucy
    dedin ya xd

Sinema forumuna girmişken boş çıkmıyum diye yazmıştım :^D hem iyi oluyo böyle her sayfada 3 idiots olması

• amelie

yıldızlar arası

SİL BAŞTAN

2001: bir uzay destanı

otomatik portakal hariç kubrick'in tüm filmleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 2 Ekim 2016; 22:39:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

quote:

Orijinalden alıntı: iso227

sende diyosun ''bilim kurgu'' içinde bilim var ve bende bundan bilimsel mantık ararım sevgili kardeşim

bilim ve kurgu. sadece bilim olsaydı belgesel olurdu zaten kurgu ile harmanlayıp seyir zevki yüksek şeyler aranır bu yapımlarda . o yüzden bilim-kurguda mantık hataları olağandır tamamen bilimsel değildir.

arkadaş haklı. Tabii kurgu da olacak ama gerçekçilikten kopmayacak şekilde olacak. Mesela yıldızlararası film buna çok iyi örnek. Adam karadeliğe girdiği gibi kızının yanına ışınlanıyor. Yazılan makalelere göre bir şey karadeliğe girerse trilyon parçalara ayrılır. Yani filmin güzel olabilmesi için gerçeklik hiçe sayılmış. O zaman batman da uçuyor, çatılara zıplıyor ama bir şey olmuyor bu da mı bilim ve kurguya giriyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 2 Ekim 2016; 22:35:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Peter Parker-

Hızlı ve Öfkeli
    Fight Club
    İnception
    Jason Statham'ın saçma salak aksiyon filmleri
    I Origins
    Enemy
    Memento
    Donnie Darko
    Büyük Budabeşte Oteli
    Da Vinci Şifresi

memento gelmiş geçmiş en farklı filmlerden. Galiba anlamadın. İlk önce ben de anlamamıştım, tekrar izlediğimde yanıma kağıt kalem aldım. Senaryoyu sondan başa yazıp bir arada birleştirdim, yönetmenin yeteneğine hayran kaldım.
  • Thor filmleri.

• Beğenmemek değil ama kendi tercihimle oturup izlemeyeceklerim

Başta marvel
  • Fight club

• hocam sondan başa birleştirince ne çıktı çok merak ettim
  • nolan'ın yaptığı batman serisi + godfather serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso227

hocam sondan başa birleştirince ne çıktı çok merak ettim

Valla yine pek bir şey anlamamıştım spoiler verecek olursak:

Filmin siyah beyaz gösterilen kısımdaki yaşlı adam gerçekte balık hafızalı adamdır. Önce karısı ile kendisi saldırıya uğruyor. Karısını kimse öldürmedi sadece leonard hafızasını kaybetti. Karısı onun hafızasını kaybetmediğini, numara yaptığına inanıyordu bu sefer onu denemek icin ona 5 dk 1 sürekli "iğne vaktim geldi, iğnemi yap" diyordu. Adam zaten 15 saniye öncesini unutuyor, durmadan iğne yapıyordu. Kadın böyle böyle diyerek maalesef iğneden öluyor. Sonra leonard da karisini o adamların öldürdüğünü sanıyordu

Leonard telefonda o yaşlı adam hakkında bilgi verirken aniden vücudundaki dovmeyi gördü. Söyle yazıyordu : "sakın telefona cevap verme" (leonard o dovmesini ne zaman yaptırdığını çözemedim.) sonra telefonu kapatıyor, polis denilen o gıcık herif geliyor. Leonard onun fotosunu çekip, karisini oldurdugunu inandığı adamın mekanına gitti. Orada jaguar'ın son modeline sahip uyusturucu satıcısı adamla görüşüyor. Adamı olduruyor. Sonra o polis geliyor, ilk önce polise hafızasını kaybettiği numarasını yapıyor sonra ona gösteriyor. Polis ona "senle zaten suçluları yakalamıştık. Bak bu da senin fotoğrafın." Fotoda leonardin parmağıyla gösterdiği. "Başardım" dövmesi vardı. Leonard ona inanmıyor, fotonun arkasına "yalanlarına inanma" yazıyor. Sonra hatırlamamasin diye oldurdugu adamın fotoğrafını yakıyor ve ilk sahnesinde oldurdugu adamın polislik rozetini atıp kaybediyor. Sonra polisin plakasını dovme yapıyor.

Daha sonra kadının adresini arabada buluyor. İlk sahnelerde leoya yardım ettiği kadın gerçekten leonun oldurdugu adamın sevgilisidir. Kadının çalıştığı bara gidiyor, hastalığını söylüyor kadın da ona başka bir belali herifi bulaştırıyor (kadınla nasıl tanıştığını ve kadın ona tam olarak nasıl yardım ettiğini anlamadım

Sonuç olarak leo ilk sahnedeki polisi öldürüyor. Leonun 2 kişiyi haklı yere mi oldurdu yoksa haksız yere mi oldurdu bilmiyorum.

Filmi onlarca film otoriterleri tarafından 21. Yüzyılın en iyi 25. Filmi kabul edilmiş. Gerçekten de öyle bir filmi çekmeyi her yönetmen ve senarist başaramazdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 3 Ekim 2016; 10:45:07 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.