Şimdi Ara

COFFEE YENİ EVİNE GELDİ RESİMLER EKLENDİ :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VE COFFEE KENDİM BAKMAYA BAŞLADIM İNANILMAZ BİR DUYGU

EVİMİZ SİTEDE MECBUR APARTMAN DAİRESİNDE BAKACAĞIM YAVRU DAN YETİŞECEĞİ İÇİN SORUN OLUR SANMIYORUM.

DAHA ÖNCE HİÇ KÖPEK BESLEMEDİM ONUN İÇİN TAVSİYELERE İHTİYACIM VAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

COFFEE NİN SON HALİ :)

COFFEE 20 GÜNLÜK :)

BU DA BUGÜN ÇEKİLEN RESİMLERİ MAŞALLAH :)

HER GÜN SİTEDE AKTİFİM SORUNUZ VE TAVSİYELERİNİZİ HEMEN YANITLARIM

BU DA ANNESİ KÖMÜR :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtech-vti -- 1 Eylül 2013; 14:53:54 >

• merhaba ben bu konuda bilgili değilim ama forumda okuduğum kadarıyla 3 aylıktan küçük köpek alınmamalıymış eminim forumda bilgili birileride size yardımcı olur
  • 1 aylık daha küçük 1.5 aylıkken felan almalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gayruli1

merhaba ben bu konuda bilgili değilim ama forumda okuduğum kadarıyla 3 aylıktan küçük köpek alınmamalıymış eminim forumda bilgili birileride size yardımcı olur

1 aylık ike annesinden süten kesiliyomuş ve annesiilgilenmemeye başlıyomuş sağlıklı olsunda 1.5 aylıkken alırım teşekkürler :)
  • o zaman ne diyeyim hayırlı olsun çok tatlı bir şeymiş bu arada
  • quote:

o zaman ne diyeyim hayırlı olsun çok tatlı bir şeymiş bu arada

25 gün daha kim bekleyecek of
  • 25 gün beklemek gerçekten zor olmalı eğer bende şartlar istediğim gibi olursa 1-2 ay sonra bir köpek almayı düşünüyorum
  • quote:

25 gün beklemek gerçekten zor olmalı eğer bende şartlar istediğim gibi olursa 1-2 ay sonra bir köpek almayı düşünüyorum

Bu yavru için ilerde kullanabileceğim tasma,yer minderi,oyuncak vs nerden alabilirim acaba
  • tam emin değilim ama veterinerlerde satılıyor tasma v.s.
  • Anladım teşekkürler
  • vtech-vti kullanıcısına yanıt
    Anne sütü bizler kadar köpekler içinde çok önemli.Gençlik hastalığı gibi birçok hastalığa anne sütünü yetersiz alan yavrular çokça yakalanır.50 günlük olana kadar yavruyu ayırmayın anne iyi besleniyorsa emzirmeye devam edecektir yavruları.Aldıktan sonra tuvalet eğitimine yavaş yavaş başlayın çok zeki köpeklerdir hızlı öğrenecektirler fakat tuvaletini 3-4 aylık olana kadar tutmasını beklemeyin.İsteseler dahi kasları gelişmediği için tutamayacaktırlar.5-6 aylık olana kadar otur,bekle,kalk,hayır gibi komutları öğretirsen ondan sonraki tüm eğitimler çok kolay olacaktır.
  • 8 haftadan önce alınmaz kesin hemde. O içeceği süt onun için çok kıymetli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyeler için çok teşekkürler
  • Yavru köpek kesinlikle 8 haftadan önce anasından ayrılmaz. Border Collie evde büyütmeye uygun enerjide bir köpek değildir. Tabi collieler arasında doğru köpeği bulmanız da önemli. Her collie aynı enerjide değil. Tabi apartmanda bakacaksanız o köpeğe günde en az 2 saat dışarıda hareketli egzersizler yaptırmanız ve yormanız lazım. Evde yalnız kalmaması da lazım. Aile evi değilse almayın. Bunları yapmazsanız psikolojik yan etkiler oluşma olasılığı yüksektir. Hem o hem siz çok üzülürsünüz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aile evi fakat nasil olacak bilmiyorum :(

Aldigim kiside apartman dairesinde bakiyo her gun disari cikariyolar tabi bende cikaricam ama bakalim zaman gectikce neler olacak

• Yarın sabah kitapçıya gidip cesar millan'ın iyi bir aile dostu kitabını alın. Okuyunca tercihinizi nasıl yapacağınızı hatta o collielerden hangisini alacağınızı o size söyleyecek. Sadece 1 gün daha, okuyun; bana teşekkür edeceksiniz inanın

Düzeltme: az önce baktım kitabın adı ailenin bir üyesi... Aklımda yanlış kalmış... Tamer Dodurga'nın kitapları da alınmalı ve vakit oldukça okunmalı... Bunlar size mutlu bir aile ortamı için çok çok katkı sağlayacak eserler... Border collie çok akıllı köpektir ama enerjisini kullanabilmesi için hepinizin ona yardım etmesi lazım. Günde üç kere ve ciddi fiziksel efor gerektiren ev dışı aktiviteleri olmalı. Bu da ancak ailenin yardımıyla olur. Bunlar göreceksiniz sadece ona değil en çok aileye katkı sağlayacak... Mesela babam 10 sene her sabah çıktığı uzun ve tempolu yürüyüşler sayesinde yaşıtlarından çok daha dinç kaldı. Bunu rahmetli akbaşımıza borçlu... Böyle de iyi yanları var yani. Gidince çook özleniyor. Çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleWing -- 20 Ağustos 2013; 8:14:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tesekkurler yarin ilk is bahsettiginiz kitap I almak olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: vtech-vti

Tesekkurler yarin ilk is bahsettiginiz kitap I almak olacak

köpeği aldığınız zaman lütfen konu açın ve fotolarını ekleyin çok heyecanladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: HüseyinBey

quote:

Ben 1 aylik ken alacagim icin cok gec diyorudum 1 ay daha nasil bekleyecegim bilmiyorum gozlerini acmis ayaga kalkmaya baslamis alir almaz fotolar eklenecektir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HüseyinBey

quote:

Ben 1 aylik ken alacagim icin cok gec diyorudum 1 ay daha nasil bekleyecegim bilmiyorum gozlerini acmis ayaga kalkmaya baslamis alir almaz fotolar eklenecektir

Kardeş ikimizinde derdi aynı şuna tatlı heyecan diyelim bende rot yavrusu bekliyorum sen gene iyisin benimki hala doğmadı ,Allah bize sabır versin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.