Şimdi Ara

Coffee Lake İşlemciler [Türkiye'de Stoklara Girmeye Başladı] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
5
Favori
25.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elektronik şans işi bence. Kimi giganin kartini alir başı beladan kurtulmaz. Kimi de (bu ben oluyorum ) Alır senelerce tık demeden kullanir.970a-ud3p kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y0Se

Elektronik şans işi bence. Kimi giganin kartini alir başı beladan kurtulmaz. Kimi de (bu ben oluyorum ) Alır senelerce tık demeden kullanir.970a-ud3p kullaniyorum.

sans ısı oldugunu bende bılıyorum

ama onemlı olan kotu sansınız oldugunda
    musterı memnunıyetı ve cozum odaklılıgı

bu ıkı etkenıde gıgada goremıyoruz uzun zamandır
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

quote:

Orijinalden alıntı: y0Se

sans ısı oldugunu bende bılıyorum

ama onemlı olan kotu sansınız oldugunda
    musterı memnunıyetı ve cozum odaklılıgı

bu ıkı etkenıde gıgada goremıyoruz uzun zamandır

İki kez giga servisine başvurdum anakartin biosu gitmisti..

İkisindede sikinti olmadi.bende cok memnun kaldim acikcasi. Sans isi ama

Asus mesela basimi agritmisti benimde.. ha kotuler demiyorum ama calisanlarinda iyisine denk gelmek lazim birazda

• İ8 8600k ile i7 7700 arasında 100 lira gibi bir fiyat var. Oc işine hiç girmiyorum sizce 8600k almaya değer mi yoksa 100 lira daha koyup 7700 mü almalıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral1071

İ8 8600k ile i7 7700 arasında 100 lira gibi bir fiyat var. Oc işine hiç girmiyorum sizce 8600k almaya değer mi yoksa 100 lira daha koyup 7700 mü almalıyım.

bır arac alacaksınız

aynı kasa aynı model aynı ozellıkler
    hıcbır performans farkı yok

bırısı 2017 bırısı 2018 model
    hangısını alırsınız?

satarken ıken hangısı daha mantıklı olur?

butcenız onemlı tabıı
    8600k da sogutucu yok
    suanda z370 anakartları mevcut
    h serısı anakartlar yok
    bu durumları goz onune almadan yorum yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 6 Kasım 2017; 20:54:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korgeneral1071

İ8 8600k ile i7 7700 arasında 100 lira gibi bir fiyat var. Oc işine hiç girmiyorum sizce 8600k almaya değer mi yoksa 100 lira daha koyup 7700 mü almalıyım.

Oc isine girmiyorum dediginiz.yapmiyor iseniz , 8400 de alinabilir pekala. 4.0 ghz sansliysaniz en kotu 3.9 ghz calisir stabil. Yeterli olacagi kanisindayim. Daha yeni seri üstelik vs vs.

Tek dez avantaj uygun h-b serisi anakartlar yok henuz

• Alacan şunu, koyacaksın benim Nepton 120XL'yi, vurucan OC'yi, vurucan oc'yi

Tek eksiği anakartta hiç görüntü çıkışı yok. Ekran kartın arızalanırsa sistem iptal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 6 Kasım 2017; 21:41:35 >

• Kimse kusura bakmasın ama 8. nesil için anakartlar hem pahalı hemde bu anakartlar aşırı dandik fiyatlarına ve segmentasyonlarına göre. Daha alt serileri düşünemiyorum bile.

Dipnot: Objektif bir i5 7500 kullanıcısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Kimse kusura bakmasın ama 8. nesil için anakartlar hem pahalı hemde bu anakartlar aşırı dandik fiyatlarına ve segmentasyonlarına göre. Daha alt serileri düşünemiyorum bile.

Dipnot: Objektif bir i5 7500 kullanıcısı.

Aslında bir yerde haklısınız , yani şu üstteki gaming carbon , maximus hero ve ya ne bileyim auros giga gibi kartlar çok çok iyi ama onlarda pahalı.

Z370 in ucuzu biraz daha kaliteli olabilirdi.Sanki z170 lerin serileri daha iyi gibiydi , tam anlayamadım bende
  • emrebo kullanıcısına yanıt
    Asus Prime Z370-A modelinin bu kartlardan eksiği yok. 10 fazlı ve oc için gayet iyi değerler sunuyor. Ayrıca vrm soğutmaları da gayet iyi.

OC3D sonuçları(i7-8700K@5Ghz);

Coffee Lake İşlemciler [Türkiye'de Stoklara Girmeye Başladı]

Ayrıca gelecek olan daha alt segment kartlar overclock desteklemeyeceği için(H310, H370 ve B360) bu anakartlara kilitsiz yani "K" ibareli bir işlemci almaya da gerek olmayacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Asus Prime Z370-A modelinin bu kartlardan eksiği yok. 10 fazlı ve oc için gayet iyi değerler sunuyor. Ayrıca vrm soğutmaları da gayet iyi.

OC3D sonuçları(i7-8700K@5Ghz);

Ayrıca gelecek olan daha alt segment kartlar overclock desteklemeyeceği için(H310, H370 ve B360) bu anakartlara kilitsiz yani "K" ibareli bir işlemci almaya da gerek olmayacak.

Haklısınız hocam , ben 8400 aldım ancak işte piyasaya çıkmış olsa idi , h370 ve ya b360 alırdım.Hani biraz z370 sanki fuzuli oldu , ama başka anakart yoktu

Hayırlısı bakalım..

• Parçalar şimdi elime ulaştı

Testlerini yapar bilgilendirme yaparım arkadaşlar.

• Cinebench testi yaptım arkadaşlar , Kendi kullandığım fan uymadı ne yazıkki stock fan kullanıyorum içinden çıkan.

Boşta 34-35 derece çekirdekler , tam yükte 60-62 yi geçmiyorlar.

102.75 bclk ile sorunsuz çalışmakta , 3.905 ghz civarına tekabül etmekte.

Puan olarak 967 verdi multi score'da , ancak ramlerim zayıf sanırım.2466 mhz de çalışıyor , 2400 mhz lik cl16 ramler. 3000 felan olsaydı belki çok az daha etkisi olabilirdi.

Oyun testleri henüz yapamadım malum yeni formatladım sistemi , yavaş yavaş bilgilendirme yaparım oyunları denedikçe.

Ancak sentetik teste göre ve pc normal kullanımı ciddi anlamda fark etti açıkçası.
  • Arkadaşlar şu anda 8700k'yı en ucuza satan yer neresi?
    sariduru kullanıcısına yanıt
    @emrebo Stok soğutucu ile tam yükte 60-62 derece ise çok çok iyi. Stok soğutucu normalde pek iyi değil.

@sariduru Itopya ve Sinerji'de 1.817 TL fiyatı var. Bence black friday bekleyip Amazon'dan alın. Nasılsa world wide garanti mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 10 Kasım 2017; 14:04:24 >
  • quote:

@emrebo Stok soğutucu ile tam yükte 60-62 derece ise çok çok iyi. Stok soğutucu normalde pek iyi değil.

@sariduru Itopya ve Sinerji'de 1.817 TL fiyatı var. Bence black friday bekleyip Amazon'dan alın. Nasılsa world wide garanti mevcut.

İşlemcide stok sorunu olduğu için black friday'de indirime girmez diye düşünüyorum hocam ama inşallah yanılırım.
  • quote:

üstadım aynen , ben birde elimde voltaj düşürdüm.Yani 1.090 volt stabil kullanılıyor kendide 1.095-1.100 civarı veriyordu zaten.

Şuanda oyunlarda 55-56 geçmiyor , max %100 sıcaklık altında ise (odanında etkisi mevcut tabi) 58-61 derece arası.

Ve stock fan çok sessiz çalışmakta açıkçası
    Kıytırık stok soğutucuya rağmen değerler iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Kıytırık stok soğutucuya rağmen değerler iyi

Aynen hocam , non k tarzı bir bios olsa Z170 deki gibi(Belki ilerde kırıp çıkarırlar bilemiyorum) 4.5 zor elbette ama voltajsız yada ufak bir voltajla 4.2-4.3 görür bu cpu rahat.

Stock soğutucu yeterli olur yani bu hızlarda

benim eski soğutucum olmadı mecbur stock kullanıyorum
    Yaza doğru sıcaklıklar artarsa iyi bir soğutucu alırsınız.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.