Şimdi Ara

Coffee Lake İşlemciler [Türkiye'de Stoklara Girmeye Başladı] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
5
Favori
25.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman size bir de i7-8700(non K) incelemesi atayım;

Tam inceleme;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Ekim 2017; 17:13:21 >

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim. Hiçbir stok 12 izlek işlemci cinebenchte ryzen 1700 ü geçemez. Orda yanında frekans yazmıyor diye 3.7ghz de falan zannetmeyin o işlemciyi. 4.5-4.7 ghz arasında bir değerle cinebenchte 1500 puanlara geliyor. Bunları paylaşırken güzel güzel bilgilerde paylaşırsan insanlar ne aldıklarını daha iyi bilirler.

Bunun haricinde bu başlık altındaki üyelere tavsiyem 7700k veya 7600k gibi artık hiçbir işe yaramayan işlemciler almayın. Gidin 1400-1500 TL vatandan 7700k alacağınıza aynı paraya 8700 alın. 8700K ya gerek yok. Onu geçtim 8400 alın. Sakın 7. nesile 8. nesil yok diye kimse bulaşmasın. Bakın 8600knın fiyatı 1100 küsür falan arkada paylaşılmış. 7700k nın şu anki fiyatını temsil ediyor. Sakın paranızı 7. nesile kaptırmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Güzel kardeşim. Hiçbir stok 12 izlek işlemci cinebenchte ryzen 1700 ü geçemez. Orda yanında frekans yazmıyor diye 3.7ghz de falan zannetmeyin o işlemciyi. 4.5-4.7 ghz arasında bir değerle cinebenchte 1500 puanlara geliyor. Bunları paylaşırken güzel güzel bilgilerde paylaşırsan insanlar ne aldıklarını daha iyi bilirler.

Bunun haricinde bu başlık altındaki üyelere tavsiyem 7700k veya 7600k gibi artık hiçbir işe yaramayan işlemciler almayın. Gidin 1400-1500 TL vatandan 7700k alacağınıza aynı paraya 8700 alın. 8700K ya gerek yok. Onu geçtim 8400 alın. Sakın 7. nesile 8. nesil yok diye kimse bulaşmasın. Bakın 8600knın fiyatı 1100 küsür falan arkada paylaşılmış. 7700k nın şu anki fiyatını temsil ediyor. Sakın paranızı 7. nesile kaptırmayın.

vamp bu sen misin beni şaşırtıyorsun.

Açık açık intel tavsiye ediyorsun, ben şok

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Bence almayın Ama alanlar doğru şeyi alsın bari. Parasını eskiden efsane diye fiyatı balon ürünlere vermesinler. Bir faydamız olsun foruma. Ben olsam intelde x299 platformundan başka birşeye bulaşmam. Her türlü işlemci var. İşlem gücü ryzen sebebi ile bu kadar yükselmişken PR yapılarak şişirilen 8. nesil i7lerede bulaşmam. intel z390 da 16 izlek mi çıkarmış? Sorun değil giderim x299 dan alırım bir tane 16 izlek 20 izlek yoluma bakarım. Anakartı pahalı biraz ama olsun bu opsiyona değer 8. neisili şu an anakartlarıda ucuz değil. x299 a geçilebilir.

• quote:

quote:

Amd fanboylar bile etkilendiyse tamamdır

Edit:Ryzen 1600 kullanıcısıyım : )

Valla arkadaşla konuştuk gazımı aldı biraz.Dedi bekle 9 serisi intelleri ve ryzen 2 leri ona göre bakarsın.Zaten gazım olsada ortada işlemci yok

• quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

quote:

quote:

Amd fanboylar bile etkilendiyse tamamdır

Edit:Ryzen 1600 kullanıcısıyım : )

Valla arkadaşla konuştuk gazımı aldı biraz.Dedi bekle 9 serisi intelleri ve ryzen 2 leri ona göre bakarsın.Zaten gazım olsada ortada işlemci yok

6 ay önceye kadar 6700k kullnıcıs olan ben mi fanboyum :D BEn intelin önü kapalı anakartlarına ve abartı i7 fiyatlarını artık görmek istemediğimden am4 e geçtim. Eğer intelde kalsaydım x299 a geçerdim. En uzun ömürlüsü en mantıklısı o çünkü

Edit:3-4 ay oldu 6 ay abartı oldu biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 19 Ekim 2017; 17:30:10 >

• https://www.webdenal.com/intel-coffee-lake-i5-8600k-3-6ghz-1151-9m-uhd630_957668.html Burda stokta 8600K var görünüyor.Sipariş verdik bakalım nolucak.
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Boş yere ne diye heyecan yaptınız çözemedim? Cinebench testinde işlemciler yüke giriyor ve turbo saat hızlarına çıkıyorlar. i7-8700 tüm çekirdekleri 4.3Ghz'e, Ryzen 7 1700 ise 3.7Ghz'e (Xfr aktif) çıkarıyor. Ayrıca oc olarak Ryzen 7 1700'ün yanında yazıyor zaten. O yüzden güzel parmaklarınızı fazla yormayın. Az çok bilgili insanlar bunu bilir.

Bu arada, tekrar söyleyeyim yukarıdaki incelemede bulunan işlemci i7-8700K değil düz i7-8700 modelidir.

Onu boşverin de "Bu işlemciler 4.5Ghz bile göremez. Stok halde bile 90 derece. Oyunlarda yanacak" vs diyordunuz. Hala öyle mi diyorsunuz? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Ekim 2017; 18:00:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayır, değil.

1700 stock değerlerde all-core turboda 3.2 GHz'e çıkar, 3.7 single core boost hızıdır, 3.75 XFR'la single core boost hızıdır.
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Aynen, unutmuşum. Fakat Xfr ile de dediğiniz gibi. Ryzen 7 1700 ile ilgili isterseniz bütün inceleme sitelerine bakın aldığı Cinebench puanı bu şekilde. Yani yalan yanlış bilgi yok. O konuda itiraz etmemeniz gerek. Yanında Oc yazdığı kısım ise işlemcinin oc puanı yer alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Ekim 2017; 18:04:54 >
    Overclock'u da 3.65-3.7'dir Cinebench skorundan düz oranlama yapıldığında
    RAM hızı da yüksek ihtimal düşüktür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 19 Ekim 2017; 18:4:17 >
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Her sitede mi ram hızı düşük? Mesela TechSpot G.Skill Flare X 3200Mhz CL14 kullandı. Daha örneği çok var. Biraz araştırmak gerek.

Bu arada, Ryzen'in saat hızı düşük ise kullanıcıların suçu nedir?

Ryzen'in saat hızına itiraz etmedim ben, kafanızdan saat hızı sallamanıza itiraz ettim
  • Şunu çok iyi farkettim özellikle ryzen 1700 ve üzeri alanlar başta olmak üzere amd fanboyları 8.ci nesil intellere karşı cephe almışlar.Sanki biraz yusuf durumu var gibi

Lekelemek için ellerinden geleni koymuyorlar.Anlayın artık ryzen ilk serisi sorunlu ve bunu direk amd kabul etti.Boşuna daha sorunsuz yeni seri gelmiyor.Aynısı fx serisindede olmuştu.Bulldozer-Piledriver.Anakartlar bile güncellendi.Demekki chipsetle ilgilide sıkıntılar var.İlk çıktığı döneme göre yazılım-bios baya toparladılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Boş yere ne diye heyecan yaptınız çözemedim? Cinebench testinde işlemciler yüke giriyor ve turbo saat hızlarına çıkıyorlar. i7-8700 tüm çekirdekleri 4.3Ghz'e, Ryzen 7 1700 ise 3.7Ghz'e (Xfr aktif) çıkarıyor. Ayrıca oc olarak Ryzen 7 1700'ün yanında yazıyor zaten. O yüzden güzel parmaklarınızı fazla yormayın. Az çok bilgili insanlar bunu bilir.

Bu arada, tekrar söyleyeyim yukarıdaki incelemede bulunan işlemci i7-8700K değil düz i7-8700 modelidir.

Onu boşverin de "Bu işlemciler 4.5Ghz bile göremez. Stok halde bile 90 derece. Oyunlarda yanacak" vs diyordunuz. Hala öyle mi diyorsunuz? :)

Senin daha ryzen işlemcilerin nasıl çalıştığından haberin yok. Cİddi söylüyorum bak. bu konuda forumda onlarca insan varken destek alman gereken sağdan soldan bilgilerle buraya yorum kasıyorsun. xfr100mhz koyar üstüne. Senin oraya koyduğun ryzen 1700 modeli 65 watt ve taş çatlasın 3.3ghzde çalışıyordur. Senin hayal ettiğin gibi 3.7 değil. Ben sana stock ryzen 1700x in aldığı puanı 3.7 ghz de aldığı puanı 3.9 ghz de aldığı puanı atayım. Bİr daha yorumun buna göre daha dengeli olur. 4.7 ghz de çalışan bir i7 8. nesil in 3.7 ghz de çalışan bir ryzen r7 ile aynı puanı aldığını söyleyin. Sizin yaptığınız gibi olmaz bu işler.

stock 3.5 ghz 1527 puan

3.7 ghz 1601 puan

3.9 ghz 1686 paun

Sizi alıntılayıp durmamın nedenini gördünüz mü şimdi? 65 wattlık 3.3 ghz civarında çalışan bir işlemciyi 4.3ghz ve üzerinde ancak yakalayıp, bu yakalanan işlemcininde 3.7 ghz de çalıştığını düşündüğünüz için. OK??? İşlemcilerin saat hızlarını yazın. Saat hızları yazılmamış paylaşılan bütün istatistiklerin değeri sıfırdır. İnsanları intel hayranlığınız yüzünden yanlış bilgiler vererek aklını karıştırmayın. Sizden başka bir ricam yok bu konuyla ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 19 Ekim 2017; 18:31:19 >

• Farklı bios ile çok fark eden bir durum olmamış. Ayrıca burada 6/12 bur işlemciden bahsediyoruz. 6/12 bir işlemci kendi turbo saat hızı ile 8/16 bir işlemcinin kendi turbo saat hızı ile olan performansından fazla puan veriyor. Sonuç olarak iyi değil mi? Daha hala neyi kötülemeye çalışıyorsunuz çözemedim?

@vamp "İşlemci oyunlara bile cayır cayır yanacak" dediniz olmadı. "4.5Ghz bile zor görür" dediniz. O da tutmadı. Tamam kendiniz Ryzen kullanıyorsunuz ve kendinizi tatmin etme ihtiyacı hissediyorsunuz anladık. Ama böyle savma sapan işlerin peşini bırakın artık. Bakın forumda çatır çatır en yüksek fps değerleri ile ekran kartlarının tam hakkını vererek ve de uygun sıcaklıklar ile millet mis gibi kullanıyor. Şimdi kendi köşenize çekilmenizin zamanı geldi sanırım. Gidip biraz kendi sisteminizin sorunları ile uğraşın. Ne bileyim forumda Ryzen sistemlerde sıkıntı yaşayanlar falan var. Onlara yardım edin vs vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Ekim 2017; 18:51:15 >

8700 de kötü işlemci değil. Lakin benim favorim 8600K

1100 küsür Liraya uzun yıllar hizmet edecek bir model. Hem işlemcinin boş yere sıcaklığını yükselten HT de yok

Temiz işlemci, alın geçin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 19 Ekim 2017; 18:49:49 >
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Neredeyse düz i7-8700 ile ilgili inceleme yok. Ona nazaran bunu paylaşayım dedim.

K'lara öncelik tanıyorlar, zamanla gelir artık.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.