Şimdi Ara

CODWW2 RYZEN 1200 PERFORMANSI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesın bıldıgı gıbı codww2 cpu odaklı bır oyun.Forumdakı cogu kısı oyunlarda 1600 un gtx 1070e bıle darbogaz yaptıgını (kullanmadıkları halde) soyluyorlar.Bende bu kısılere ders nıtelıgınde bır vıdeo cektım.Soz konusu oyun bf1 den bıle fazla cpu kullanıyor.

Hanı cok bılenler dıyor ya 144hz ıcın 8700k sart dıye ızlesınler vıdeoyu gorelım

Oyun 500gb lık wd hdd ıne kurulu ssd olmasına ragmen oraya kuramadım alan az geldıgı ıcın.Bu arada oyun 70gb yer kaplıyor.Ryzen 1200 3.9ghz hızında calısan sıstemımde oc lı olarak gtx 1080 kullanılarak test yapıldı.Detaylar vıdeo acıklama kısmında.

Cok onemlı not: Kayıt sırasında ıslemcı %10-%15 daha fazla kullanılıyor kayıt yapmadıgım zaman daha yuksek fps alıyorum

Herkese ıyı seyırler

https://youtu.be/XYvwdfrfygg

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 12 Kasım 2017; 1:36:5 >

• Sistemde r3 1200 takılî olduğu ne malum

Hem imzanda 1950x yazıyor

Hayırdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • John Greer kullanıcısına yanıt
    Sen ss ıste ben gondermem mı ıntelcı hocam

Imzadakı her yazanın gercek olma zorunlulugumu var.Ben oraya lamborghini sesto elemento yazsam o bende var oldugu anlamına mı gelecek

Ayrıca bu ıslere hakım olmadıgın bellı bende 1950x olsa cpu %100 mu calısırdıPekı 50c mı calısırdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 14 Kasım 2017; 14:57:53 >
  • CODWW2 RYZEN 1200 PERFORMANSI
  • CODWW2 RYZEN 1200 PERFORMANSI
  • Valla bravo. Ryzen 3 1200+Gtx 1080. Bende aynısının 1060 ile olanı var bilseydim 1070 alırdım en azından.

• Suan BF1 den fazla islemci kullanan ve islemciyi duzgun ve verimli kullanan oyun yok. Amiens 64 luk mapde C noktasina gelin bir bakalim ve o noktada 30-40 kisi olsun o zaman göreyim.

Yeni oyunda 128 lik mapler olacagi soyleniyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    Bf1 bende var orj.Ama neden eklıyeyım?Anlatayım cunku bf1 multı 32+ harıc hıcbır oyunda sorun yasamıyorum.32 kısıye kadar 100fps lerde gezıyor 32 den sonra kasılmalar baslıyor.Sıngle oyunlarda sorun yoksa benım ıcın yeterlıdır

Ayrıca bırakta bf1 de o kadar olsun 2000tl lık ıslemcı degıl 410tl ye alındı bu ıslemcı.Bilerek mi yapıyorsunuz yoksa bılmeden mı anlamıyorum kı
  • Conqueror26 kullanıcısına yanıt
    Hocam forumdakı cogu kısı 1200le 1050ti yi uygun goruyor.Ben 1080 takıp ustune oc yaptım ve sıngle oyunlarda full beslıyor.Forumdakılerın dedıklerıne kulak asmamakta fayda var cogusunda 2/4 ıslemcıler mevcut.Kullanmadıkları urunlere anca laf atıp prım yapsınlar

Sırf bu yuzden vıdeo cektım, ss atmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Sen ss ıste ben gondermem mı ıntelcı hocam

Imzadakı her yazanın gercek olma zorunlulugumu var.Ben oraya lamborghini sesto elemento yazsam o bende var oldugu anlamına mı gelecek

Ayrıca bu ıslere hakım olmadıgın bellı bende 1950x olsa cpu %100 mu calısırdıPekı 50c mı calısırdı

• https://i.hizliresim.com/RO8DpR.png

Baştan birkaç kişinin aklına niye 720p diye takılırsa söyleyeyim. Ekran kartının fps limitlemesi ortadan kalksın ki işlemci darboğazında oyun çalışsın yani oyundaki saf işlemci gücüne göre fps limitlensin diye 720p.

Boşuna zorlamayın. Kaç ay geçti artık. İki markanın da ne durumda olduğu ortada. Bu konular birkaç ay önce açılsa anlardım da artık çok cahilce geliyor. Tek bir oyun işlemciyi zorlamamış diye ryzen çok iyi deniyor. Bir de üsluba bak. İntelci... AMD ci... Bu terimler nedir? Laf sokmaya çalışmalar falan. Ne içiriyorlar sizlere? Gidin oyununuzu oynayın. Burada birbirinizle atışınca ne kazanacaksınız? Bahsi geçen iki firma bile şuan ortak çalışarak projeler geliştiriyorken sizin derdiniz ne yahu?

Cevabı da basit bu arada. Oyun işlemciyi hiç zorlamıyor. Bu bütün oyunların da böyle olduğu anlamına gelmiyor. Ryzen iyi fps veriyorsa intel olsa daha iyi fps verir. Bu kadar basit. Kanıtı olsun istiyorsanız şu videoda gpu kullanımının düşüp işlemci darboğazına girildiği yerlerde intelin ne kadar öne geçtiğinden anlayabilirsiniz. Videonun başları direk bu duruma bir örnek zaten.
    https://www.youtube.com/watch?v=6tYCVGLEVfc

Ben ne bir AMD düşmanıyım ne de intel fanıyım. PC mi topladığım zamana denk gelseydi kesinlikle ryzen 1600 lü sistem toplardım. Yani beni de bir taraf olarak görmeyin. Kısacası bırakın bu işleri de oyununuza bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 15 Kasım 2017; 2:24:15 >

• Senın bu yorumundan sonra soyle bırsey daha acıklayacı olur ryzen 1200 450tl, 8700k 1900tl.Aradakı fıyat farkına bf1ın multısı ve denemedıgım ac orıgıns harıc hıcbır oyun ıcın degmıyor

Bf1 multıde ıse 32kısılık serverlarda cok rahat oynanıyor.64kısılık serverda ıse 60fps ye kadar dusuyor.Kı cogu kısı ıcın 60fps yeterlı ama benım ıcın degıl.

1450tl lık farktan bahsedıyoruz kı bu sadece cpu ıcın gecerlı daha z370 anakart farkını ve sogutucusunuda eklemedık.ılerıye donuk soket yapısının olmamasını saymıyorum bıle
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    8700k nın 8600k ve 7700k dan bugün hiçbir farkı yok oyun performansı olarak. Çok nadir 1-2 oyunda kayda değer ufak bir fark var. Kısacası bulabilseydim 7700k videosu koyardım. Mesajımın başındaki grafikten yürürseniz zaten 8400 bile olsa büyük bir fark olacaktır arada ki i5 8400 900 liralık bir işlemci. Ucuz anakartlar da çıktığı zaman i5 8400 çok ciddi bir f/p işlemcisi olacak. Oyuncuların bir kısmı hala ryzen alıyorsa tek sebebi şuan ucuz intel anakart yok diyedir. 200-300 tl bandına h310, 350-500 tl bandına b360, h370 vs çipsetler çıktığı vakit ryzenlar yenisi çıkana kadar bitmiş demektir. i3 ile overclocklu ryzen 3 arasında çok fark olmasa bile ryzen kullanacak birinin b350 den aşağı çipset almaması gerektiğine inandığımdan intelin h310 çipseti daha uygun fiyatıyla oradaki müşteriyi de kapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 15 Kasım 2017; 2:59:28 >
  • Hocam neyın derdındesın ben anlamadım kı senıZaten gpu su an tum sıngle oyunlarda %90-99 arasında calısıyor 8400 olsaydı 200 yerıne 300fps mı alacaktım.

Hanı gpu kullanımım 50-60 olsa derım kı 8700k olsaydı en az 30fps daha alırdım dıyecem ama oyle bırsey yok.Gpu kullanımım cogu oyunda 99dan asagı bır gıdım bıle ınmıyor 1080p de.8700k olsaydı 150fps yerıne 200fps mı alacaktım.Hanı bu ıslerı bılmıyor olsam gıdıp 8700k alırdım ve aynı su ankı fpslerı alınca sana baya bır soylenırdım

Insanları yanılta yanılta bu hale geldı bu forum.Heee dıceksın kı ryzen 1200 1080e darbogaz yapmıyor mu?Yapıyor ben yapmıyor demıyorum.Ama sıngle oyunların %90ında yapmıyor.

Su ankı favorı oyunum warhammer 2 hatta su an basındayım gpu kullanımı full sabıt 99da 98 bıle olmuyor.Wıtcher 3 full 99.Fc prımal 90-99 arasında.Shadow of war bazen 100 bazen 99.hellblade senuas bılmem ne full 99

Yanı 8700k olsaydı bu saydıgım oyunlarda yıne aynı fps yı alırdım ama bf1 multıde en az 2kat daha fazla fps alırdım

Anlatabıldıgımı dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 15 Kasım 2017; 3:54:8 >

• Bende bir ekleme yapayim. 8.nesil intel islemcilere ucuz anakart gelmeyecegini dusunuyorum bu seriyi boyle gecistirecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WARTIME kullanıcısına yanıt
    Monitörün 60 hz olup olmamasi veya beklentinin 60 fps olup olmaması bence birşey değiştirmez. Bu işlemci size 2 yıl 60+ fps verip diğeri 4 yıl verecekse o fark şuan belli olmasa da önemlidir. Ki bırakın 1080 i bence bazı oyunlarda 1060 a bile darboğaz yapacaktır. Meraktan da baktım hakikaten yapıyor. Örneğin:
    https://www.youtube.com/watch?v=iJCV2slIeCM&t=79s

Darboğazın görüldüğü yerler bariz overclocklu 1200 de. Gtx 1060 kullanımı %70 lere kadar iniyor. Burada singleplayerda denenmiş yani darboğaz olsa bile fps yüksek oluyor. GTA 5 Online da binlerce saat oynamış biri olarak söylüyorum tahminimce 60+ fps olmaya genelde devam etse bile sınıra yakın değerlerde darboğazda gezeceği yerler olacaktır gta online da. Bunun dışında witcher 3 te de darboğaz yapıyor ki burada fps değerleri daha düşük darboğaz sırasında:
    https://www.youtube.com/watch?v=bN7QcVMaHWo&t=129s

Kısacası illa suan 144 hz monitorle 144 fps peşinde koşturmak gerekmiyor güçlü işlemci almak için. İşlemci geleceğe yatırımdır sık sık değişmez. Fiyatına değiyorsa pahalısı da alınır ki 8400 fazlasıyla değiyor. Neyse konu bu değil. Ben bastan beri gereksiz bir konu acmissiniz demeye calisiyorum. Fanboylar kapissin diye zaten zibilyon tane bataklık çukuru konular var forumda. Meraklısıysanız bence oralara yönelin. Daha fazlasına gerek yok. Hele ki böyle bir gereksiz bilgi için hiç gerek yok. Burada 144hz için ryzen 1200 alınabileceğini savunacaksanız o iş yalan. Tek bir güncel oyunda işlemci rahat kalmış diye fazla gaza gelmişsiniz. Anlatacağımı anlattım daha cevap vermeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 15 Kasım 2017; 5:12:22 >

• vamp kullanıcısına yanıt
    O dediğinizin olması için 1151v2 ile 1151v1 soketin birleşmesi gerekiyor bence. Yani ucuz ana kart gelmez onun yerine eski nesil ucuz anakartlara uyum gelir. Öbür türlüsü çok saçma yani overclocklanmayan ve ucuz olan işlemciler var seride. 500 liralik işlemciyi çalıştırmak için 700 lira anakarta verip anakartin overclock ozelligini de kullanamamak hiç akla yatmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 15 Kasım 2017; 4:21:55 >
  • Hadi karışmayayım diyorum bu arkadaşı yine fanboyluk yaparken yakalıyorum yine saçma sapan mevzularda boğuluyor neymiş de o 1400 muş diğeri 500 muş falan filan isteyen istediğini alır 8700k alacak olan adam zaten su durumda hali vakti yerinde adamdır sende hala 3 kuruşun hesabını yaparsın fps falan filan zırvalarsın adam işlemci alacak almışken en iyisini alayim diyor ilerisini düşünüyor bütçesi olan adam alıyor zaten sen hiç kafanı yorma bu konulara. Senin gibi fakir fukaralar da 1800 TL lik işlemci ile 400 500 TL'lik işlemciyi karşılaştırmaya çalışsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sistem toplamada yardım edebilecek var mı, konuma cevap gelmiyor iki gündür

• Mobildeyim videoları izleyemedim. Ancak Windows 10'a gelen son güncellemeden önceki bir videoysa o linki silip atın. Kullanmasam bilemeyeceğim. Günde en az 3 saat aralıksız Witcher 3 oynuyorum zerre darboğaz yok. Gpu sürekli %99. En ufak ayarlara kadar ultrada. Fps 50-70 arasında. İşlemcide hiçbir Oc işlemi de yok stok hızında. Bu mesajlarınız insanların fikrini değiştiriyor yapmayın, kullanmadığınız donanımlar hakkında araştırma yaparken de editörlerin sürekli belirttiği en güncel bios, Windows, driver sürümlerinin kullanılması gerektiğini bilin. Ayrıca bir arkadaşım geçen i7 işlemcisine gtx 1070 aldı. Darboğaz var mı yok ancak oyun yayını yapabilmesi için daha yeni hevesle aldığı stream amaçlı kameranın kendisi için en önemli özelliği işlemci tarafından desteklenmedi. İşlemci kas gücü var mı var ancak eski teknoloji böyle şeylere sebep oluyor. En güçlü işlemciyi alıp 5 yıl kullanacağıma 3 yılda bir güncelleyeceğim ve aldığım kartı destekleyecek işlemciyi alırım daha iyi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.