Şimdi Ara

Codegen Ultimix 88 & Yalan Reklam - Büyük Fiyasko - IPS Değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vaktimi kaybetmeme neden oldular.. Çok kızgınım.Ürünü geri gönderiyorum yarın.alacaklar da bi daha düşünsün derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem4 -- 2 Temmuz 2013; 9:22:17 >

• ürünü bugün iade ettim...

Ips olmadığını elinize alır almaz farkedersiniz.. yok öyle bak yok böyle bak demekle Ips olmuyor..

artık başka ne alırız bilemem artık...
  • halen ispatlayan olmadı, IPS oldugunu?
  • 2-Ekran IPS fakat çok ta iyi bir IPS değil neden: parlaklık gayet tatmin edici fakat - puanı sol taraftan hariç diğer tüm açılardan bakınca görüntü renk değiştirmiyor sadece sol taraftan bakınca değiştiriyor.

BiGGER_TAURUS arkadaşımdan ricam. Cevaplarsa sevinirim.

Bir ekran ; ya IPS tir ya da Değildir. Kurduğunuz cümle kendi içinde çelişmektedir. IPS değildir bu kadar basit.

Daha önce de demiştim. IPS olduğunu ispatlayana kendime tekrardan sipariş edeceğim ve bi de ispatlayana alacağım!

Bu kadar da iddialıyım...!

Hadi bakalım, olmayan şeyi kimler ispatlamaya çalışacak...

Ayrıca , düşünmedim de değil, keşke de iade etmeyip dava açsaydım. Ne güzel olurdu. Yoksa böyle mi yapsam. Acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem4

2-Ekran IPS fakat çok ta iyi bir IPS değil neden: parlaklık gayet tatmin edici fakat - puanı sol taraftan hariç diğer tüm açılardan bakınca görüntü renk değiştirmiyor sadece sol taraftan bakınca değiştiriyor.

Bir ekran ; ya IPS tir ya da Değildir. Kurduğunuz cümle kendi içinde çelişmektedir. IPS değildir bu kadar basit.

Daha önce de demiştim. IPS olduğunu ispatlayana kendime tekrardan sipariş edeceğim ve bi de ispatlayana alacağım!

Ayrıca , düşünmedim de değil, keşke de iade etmeyip dava açsaydım. Ne güzel olurdu. Yoksa böyle mi yapsam. Acaba?

IPS olayına bu kadar takılmayın, ekran IPS olmadığını kimse ispatlayamaz. Bu sabah tekrar baktım her açıdan gözüküyor, dün gece ışık yansımasından dolayı yanlış gördüm sanırım.

• Ekran IPS ekrandır ben incelememde de belirttiğim gibi ekran IPS tir demiştim, ha senin alacağın 500 -1400 tl arası alacağın tabletin IPS ekranı kadar iyi olmayabilir ama çoğu IPS ekrandan daha iyi olduğunu söyleyebilirim, ben elime 1,2 tane tablet alıp yorum yapmıyorum, panel kalitesi yüksek değil diye o ozellik yok diyemeyiz örneğin, ilk olarak LG nin piyasaya sürdüğü pasif gözlükle izlenen 3d panel de 3d dir , aktif shutter gözlükle izlenen panel de 3d dir ama lg'nin ki iyi diye diğerleri 3d değil diyemeyiz. Ayrıca IPS in üstüne IPS plus ve Retina IPS paneller varken bu konuyu takıntı haline getirmek yanlış değil mi? Kimseye inanmıyorsunuz madem, bu cihazı alın birde IPS olmayan aynı sınıfta bir tablet alın kendiniz görerek karşılaştırın.
    "IPS, İngilizce In Plane Switching gibi ilk bakışta hiç bir anlam ifade etmeyen bir tanımın kısaltması. Monitörlerde ne işe yaradığı sorusunun yanını ise görüş açısında gizli. IPS LCD ekranlar, ya da IPS TFT LCD ekranlara her açıdan neredeyse 180 derece kadar yatay bir konumdan bakabilirsiniz. "

• quote:

Orijinalden alıntı: BiGGER_TAURUS

quote:

2-Ekran IPS fakat çok ta iyi bir IPS değil neden: parlaklık gayet tatmin edici fakat - puanı sol taraftan hariç diğer tüm açılardan bakınca görüntü renk değiştirmiyor sadece sol taraftan bakınca değiştiriyor.

IPS olayına bu kadar takılmayın, ekran IPS olmadığını kimse ispatlayamaz. Bu sabah tekrar baktım her açıdan gözüküyor, dün gece ışık yansımasından dolayı yanlış gördüm sanırım.

IPS olmuş olmamış çokta umurumda değil. Takıldığım nokta ürünün IPS olmamasıdır.

Beni kızdıran şey IPS ekran diye satılan ürünün IPS olmamasıdır. Neden yalan yanlış, olmayan birşeyi var diye satarlar onu anlamış değilim. Vakit kaybetmeme neden oldular. az biraz dürüst olsunlar.

Sizde diyorsunuz ki ' ekran IPS olmadığını kimse ispatlayamaz.' Şunu şu şekilde söylemek daha doğru bence : ' ekranın IPS olduğunu kimse ispatlayamaz, Çünkü IPS değil

Akşamdan sabaha değişecek bir konuda değildir.

Biri bunu ispatlayana kadar da yazacağım burada. IPS ekran ise dediğimi de yapmaya hazırım.

Saygılarımla.

• Nasil bir ispat formulun var... yaz, arkadaslar ispatlasin... ips bir goruntu kalite standarti degildir... ekranin izlenme acisiyla ilgili bir terimdir. Ben artes d821 kullniyorum ve ekran üç acidan net ancak bir tarafindan bakildiginda goruntu negatif hal aliyor yani ips degil. Eger her acidan ayni goruntu veriyorsa ips tir ama ips kaliteli olmayabilir o ayri.

Neyse sen bir kac baslik daha ac vay soyle ips degil vy boyle ips degil diye ... sonraa her sana cevap vermeye calisan forumdasa ters ters cevap ver bir de sonuna mutlaka zuhahaha, muhahha da ekle.

Adab-ı forum diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Krizalit_ -- 29 Mayıs 2013; 10:26:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

Nasil bir ispat formulun var... yaz, arkadaslar ispatlasin... ips bir goruntu kalite standarti degildir... ekranin izlenme acisiyla ilgili bir terimdir. Ben artes d821 kullniyorum ve ekran üç acidan net ancak bir tarafindan bakildiginda goruntu negatif hal aliyor yani ips degil. Eger her acidan ayni goruntu veriyorsa ips tir ama ips kaliteli olmayabilir o ayri.

Neyse sen bir kac baslik daha ac vay soyle ips degil vy boyle ips degil diye ... sonraa her sana cevap vermeye calisan forumdasa ters ters cevap ver bir de sonuna mutlaka zuhahaha, muhahha da ekle.

Adab-ı forum diyorum

bana henüz pek cevap veren olmadı. ters ters cevap da vermiyorum. senin neden zoruna gider anlamam. Hani derler ya çamur at izi kalsın.
    Bunlarda IPS yazalım ne de olsa bir standardı yok. Kim tutarsa yani ? öyle mi ? .. Kusura bakmasınlar. Ben bunu tutmadım.

• Ekran IPS olmasa bile yine sorun değil çünkü IPS gibi panel üretmişler kullandığım çoğu IPS olmayan panelden çok daha süper izleme açısı, retina veya süper olmadıktan sonra neyleyim IPS ekranı. Sonuç olarak siz kaça aldınız veya alırsınız bilmem ama 275 tl ye değecek bir cihaz, ama dersen benim için oyun önemli asıl, bence çıtayı yükseltip üst düzey bir tablet (gerek cpu ,gpu panel açısından) alman gerek, ama ne marka ne model fiyatı ne olursa olsun mutlaka bize yeterli gelmeyecek veya eksik bir özelliği olacak, bu kadar hızlı gelişen teknolojide olabildiğince uygun fiyatlı sadece işimize yarayacak cihazlar alıp onları olduğu gibi kabullenmeliyiz yoksa her geçen gün dünya elektronik çöplüğüne dönüşmeye devam edecek.
  • Nihayet bi arkadaşımız IPS olmadığına katıldı. Sorun alacağım tabletimin IPS ekran olup olmadığı asla değil. Sipariş ettiğim, bunun için heveslendiğim, buna vakit ayırdığım bir tabletin yalan yanlış reklamlarla IPS olmayan bir tabletin piyasada IPS diye satılarak enayi yerine koyulmamdır. Pişman oldum hepsiburada.com a geri gönderdiğime. Göndermeseydim eğer inanın tüketici haklarına hem Codegen Ultimix 88'ii hem de hepsiburada.com'u dava etmek olacaktı.
  • codegen almadan önce bi daha düşün derim...
  • geçmiş olsun :)
  • aldım ve iade ettim...
  • Kandırılmak bu kadar zorunuza gittiyse hala satışı devam ederken bir tane daha alıp şikayet edin tüketici haklarına. Eğer gerçekten ıps değilse zaten her türlü parasını geri alırsınız.
    Açıkçası bende bu tabletten almayı düşünüyorum ve ıps olup olmaması pekte önemli değil, bu fiyata zaten ıps ekran bulmak zor. Beni çeken diğer özellikleri ve yanında verilen hediyeler.
  • daha bilinçli bir tüketici oluşumu için herkes burada. IPS olup olmaması benimde umrumda değildi zaten. Umrumda olan tüketiciyi aldatanlarla. Özelliği olmadığı halde varmış gibi pazarlama yaparlarsa, ben de önüme gelen herkese bu yalanı söylerim. Halen bu yalana rağmen gidip bu ürünü alıyorsanız , buyurun alın. o sizin bileceğiniz şey.
    rahatsız olduğumdan dolayı bu düşüncelerimi paylaşıyorum. hem siz neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz ki ! sizi rahatsız eden şey nedir. ?
  • uzak durun dememize rağmen halen alan arkadaşlarımız var. bu arkadaşımızın ki 3-5 gün içinde adaptörü bozulmuş. ne diyelim geçmiş olsun.
  • codegen i almadan iyi düşünün ve de forumu iyi araştırın derim.. kimileri ısrarla savunurken bende ısrarla nasıl bir fiyasko olduğunu savunuyorum. ..!
  • quote:

codegen i almadan iyi düşünün ve de forumu iyi araştırın derim.. kimileri ısrarla savunurken bende ısrarla nasıl bir fiyasko olduğunu savunuyorum. ..!

sizin yazılarinizi okudum ; tek dayanaginiz ekraninin ips olmadığı.ki benim için o kadar da onemli degil . sunun surasinda 260 tl lik tablet ....
    Diger bir husus da okudugum geri bildirimlere gore bircok cin tablette rezalet olan wifi bu tablette tatminkar seviyede.bataryasi hicbir tablettte olmayan bir performans gosteriyor.teknik ozellikleride zaten belli.kronik bir sorunu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

uzak durun dememize rağmen halen alan arkadaşlarımız var. bu arkadaşımızın ki 3-5 gün içinde adaptörü bozulmuş. ne diyelim geçmiş olsun.

o arkadaş yurt dışına gideceğini soyledi.priz uyumsuzluğundan dolayi şarj aleti ariyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.