Şimdi Ara

ÇOCUKSUZ YETİŞKİNLER DE EBEVEYNLER KADAR MUTLU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir araştırmaya göre çocuksuz insanlar da çocuklu insanlar kadar mutlular.
    Kaynak
    https://www.futurity.org/child-free-happy-adults-2583322-2/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Eee?İnsanların çocuk yapmak istemesi kültürel baskı falan değil.Fizyolojik bir ihtiyaç.Tüm canlıların 3 amacı vardır.Hayatta kalmak,beslenmek ve üremek.Mutluluk ve mutsuzlukla alakası yok.

Tabii günümüzde insanların tek derdi hayatta kalmak ve beslenmek.Çocuk işi biraz lüks kaçıyor.

• Çocuk sevdasını ben anlamıyorum.Anlayan anlatsın

• 70 yaşına gelince okuyun yazdıklarınızı :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Çocuk sevdasını ben anlamıyorum.Anlayan anlatsın

Buyuyunce anlarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaşlandıkça daha doğru

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çocuksuz aile mi olur çocuksuz hayat mi olur ? En güzel nimetlerden biri .çocuksuz ile çocuklu aileler arasında fark siyah ile beyaz arasında ki fark gibidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

Eee?İnsanların çocuk yapmak istemesi kültürel baskı falan değil.Fizyolojik bir ihtiyaç.Tüm canlıların 3 amacı vardır.Hayatta kalmak,beslenmek ve üremek.Mutluluk ve mutsuzlukla alakası yok.

Tabii günümüzde insanların tek derdi hayatta kalmak ve beslenmek.Çocuk işi biraz lüks kaçıyor.

İhtiyaç falan nereden uyduruyorsunuz bunları?

• Mevcut ülke şartlarını ile belirsiz geleceği düşününce; Çocuk sahibi olanları ve olmayı düşünenleri cesaretinden ötürü tebrik ediyorum

• Çocuk tamamen zarardır. Içgüdüleri ile hareket eden insanlar bu tuzağa rahatlıkla düşebilir.

Hele de yaşlanınca bana bakar diye çocuk yapanlar var. O hale düşeceksin öl zaten.

• Uydurmaymış.İnsan bir canlı değil mi?Her canlının en büyük amacı soyunun devamını ağlamaktır.Bu olay gerek insan olsun gerek bok böceği hayat döngüsüne kazınmıştır.

• Böyle bir dünyaya çocuk getirmek o çocuğa yapılacak en büyük kötülüktür. Kendinizi ve toplumsal normları tatmin etmek için bu saçmalığa girişmemek lazım.

• Hopdediks-Dediğimdediks kullanıcısına yanıt

Hayatta kalmak,beslenmek ve üremek demişsinizde, insanlığın %95 gibi bir çoğunluğu bu "Hayatta Kalma" Kısmını yanlış anlıyor galiba, güzelim dünyanın içine ediyorlar hayata sadece bu 3 basit havyansal içgüdülerle bakan kısım yüzünden. Kaynaklar tükenip dünyayı yaşanılamaz bir yere getirinceye kadar üremeye devam ozaman.  Bu dünyada iyiki akılcı insanlar var.

• Çocuklular mutlu falan degil tamamen akape lilerin algı operasyonu calısmaları geciniz, tam tersi asıl çocuksuz olanlar çok mutlu ve hayatlarını yaşıyorlar..

Çocuklular sürekli cocugumu bu yoksullukta nasıl okuturum nasıl bir işe sokarım stresindeler..

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

Ben insanlar üç çocuk sahibi olsun.Nüfus artış oranları patlasın demiyorum.İnsanlar bazen kendini doğadan kopuk,üst düzey bir varlık olarak görüyor.Doğa yasalarının dışında görüyorlar kendilerini.Yok öyle bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hopdediks-Dediğimdediks -- 19 Haziran 2021; 10:27:59 >
  • Ülke çocuklara kalıyor, ona göre. Bizim mi başkasının mı çocuklarına kalsın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hopdediks-Dediğimdediks

Uydurmaymış.İnsan bir canlı değil mi?Her canlının en büyük amacı soyunun devamını ağlamaktır.Bu olay gerek insan olsun gerek bok böceği hayat döngüsüne kazınmıştır.

Tek hücreli canlıdan farkımız eleştirel düşünmektir.
    Aklımızı kullanmalıyız. Tek yol antinatalizmdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Mevcut ülke şartlarını ile belirsiz geleceği düşününce; Çocuk sahibi olanları ve olmayı düşünenleri cesaretinden ötürü tebrik ediyorum
    Cesaret değil bencillik ve bilgisizlik.

• Boş tartışma. Geçiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Ülke çocuklara kalıyor, ona göre. Bizim mi başkasının mı çocuklarına kalsın.

Tabii ölünce çocukların yaptığı tecavüz , hırsızlık ,gasp , dolandırıcılık, cinayetten de mesul olacaksın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.