Şimdi Ara

Çocuklar için tarih kitabı arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çocuklar için 14 15 yaş yüzyıllara göre tarih kitabı arıyorum mesela hangi yüzyılda hangi önemli olay olmuş tarzında tarihe başlangıç gibi bilen varsa yazabilir mi çocuklar için dediğim hikayeleştirilmiş şekilde değil yanlış anlaşılmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aradığın yazar AHMET HALDUN TERZİOĞLU fakat kitaplarında Türkçü bakış açısı baskın ama yinede Tarihi sevdirecek bir kişiliktir kendisi
    lise 2de iken tanıdım kitaplarını okurken kendinizi orta Asya'nın bozkırlarında ok atarken bulabilirsiniz şuan elimde Aksaçlılar Meclisi Savaş kitabı var tavsiye ettiğim romanları sırasıyla okursa cok sey öğrenir;
    Teoman Han,Mete Han,Kiok Han,Çiçi Han, Hunların Çılgın Tarihi
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcoyun

Aradığın yazar AHMET HALDUN TERZİOĞLU fakat kitaplarında Türkçü bakış açısı baskın ama yinede Tarihi sevdirecek bir kişiliktir kendisi
    lise 2de iken tanıdım kitaplarını okurken kendinizi orta Asya'nın bozkırlarında ok atarken bulabilirsiniz şuan elimde Aksaçlılar Meclisi Savaş kitabı var tavsiye ettiğim romanları sırasıyla okursa cok sey öğrenir;
    Teoman Han,Mete Han,Kiok Han,Çiçi Han, Hunların Çılgın Tarihi

Öneriniz için teşekkür ediyorum bakacağım :)

• https://www.alfakitap.com/kitap.asp?id=&kitapID=7728

http://www.dr.com.tr/Kitap/Tarih-Kitabi/Kolektif/Bilim/Populer-Bilim/urunno=0001687819001

D&R'ın internet sitesinde gezinirken bilim temalı olanına denk gelmiştim. Merak ettim, PDF'ini indirip baktım. Bolca görsel içerikle çeşitli konularda, genel bilgi veriyor. Bu da benzer yapıda olmalı.

Aslında 14-15 yaşındakiler için de yetersiz, daha küçük yaşlara hitap ediyor ama hiç temel yoksa yararlı olabilir. Bunun dışında Susan Wise Bauer'in kitapları var. Onlara da bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.