Şimdi Ara

Çocuk yapmak yerine köpek almak daha mantıklı değil mi? (Bulunduğumuz ülke şartları gereği)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
2
Favori
3.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinde nüfus artınca tek çocuk kanunu getirilmişti. Ama bizim devlet yetkililerimiz bu tarz yararlı şeyler üretmiyorlar malesef kendi başımızın çaresine bakmak zorundayız. Ülkemiz nüfusu kayıtlının çok üstüne çıktı giren çıkan belli değil. Artık çalışarak ev araba almakta nüfüsun %99'u için imkansız hale geldi. Hatta imara açılacak alan bile kalmadı doğa bitti heryer beton oldu..

Bu ülke şartlarında yapılacak her çocuk ömür boyu iş bulursa köle olacak bulamazsa nolur sonuç belli bugunden...

Bu nedenle kendi önlemimizi alalım derim çocuk yerıne köpek alın besleyın büyütün hem masrafı az hemde büyüdüğünde iş bulamayacağımı bile bile ev alamayacağımı bile bile neden beni yaptınız diye kendinize de sövdürmemiş olursunuz.. Şu an işi olan biri bikaç sene sonra işini kaybedebiliyor kaza geçirebiliyor vs yanı yarının garantisi yok ama sankı varmış gibi Allaha havale edip yaşamayın biraz Allahın size verdiği beyni kullanmak şart öncelikle.

• Hayvan dostluğu sokakta kontrolsüz hayvan üretmek veya hayvanları koynumuza almak degil doğada yaşayan hayvanları korumaktır. Vahşi yaşami korumak olarak adlandırılan ve sokak hayvanlarına harcanan milyarlar buraya yani vahşi yaşamı korumaya harcansa o zaman hayvan dostu olursunuz

. Sizler hayvan dostu değil. Kendi psikolojiniz için hayvanları oyuncak eden onları doğasından kopartıp şehirlerde abuk sabuk zorlama bir yaşam dayatan insanlarsiniz.

Gerçek özgür hayvanlar doğada kimseye muhtaç olmadan yaşayabilen hayvanlardır.

Birilerinin oyuncak olarak evde beslediği hayvan onu hayvansever yapmaz.Dogadaki gerçek hayvanlar için ne yaptınız da kendinize hayvansever diyorsunuz merak ediyorum.

Evcil hayvanların doğaya ve vahşi yaşama verdiği zararı hiç arastirdiniz mi ?

95 sonrası nesilde
    Ne evlenecek
    Ne araba alacak
    Ne ev alacak para var

Suan bu nesil ps5 alamiyor omg amerikada 15 yasinda pizzaci çocuğun rahatca 10 gunde aldigi oyuncagi alamiyor bu nesil

Dolayisiyla evlilik falan anca zenginlere

Orta okuldan bi arkadas vardi cocuk tipsiz kambur ama pederde para gani manken gibi esmer bombasini almis kendine simdi kibrista geziyor

Bu neslin yuzde 10u falan anca duzgun yasayacak kalanlarin isi bitik
  • kedi daha iyi. ben kedi bakıyorum. minimum bakım masrafı..

• Bende kedi var.

Evlenip de böbreği satmak istemiyorum.

• 95 sonrası nesilde
    Ne evlenecek
    Ne araba alacak
    Ne ev alacak para var

Suan bu nesil ps5 alamiyor omg amerikada 15 yasinda pizzaci çocuğun rahatca 10 gunde aldigi oyuncagi alamiyor bu nesil

Dolayisiyla evlilik falan anca zenginlere

Orta okuldan bi arkadas vardi cocuk tipsiz kambur ama pederde para gani manken gibi esmer bombasini almis kendine simdi kibrista geziyor

Bu neslin yuzde 10u falan anca duzgun yasayacak kalanlarin isi bitik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kedi köpek bakacaginiza çocuk bakın en azından çevrenize bir faydaniz olur.

Köpek dışkısı toplayan bir insan veya kedi tüyü içinde yatak yorgan da yatan garip tiplerden olmayın.

Çocuk değil hayvan bakıyorsanız hayatta başarısız olmuşsunuz demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evlenmek hayal.

zorladın evlendin diyelim. evliliğe zaten 400+ bin tl borçla başlıyorsun. üstüne bir de çocuk yapmak.. bez fiyatlarını biliyor musunuz? mama fiyatları? ev kirası? 2. el doğan görünümlü şahin alayım desen 100 bin üzeri. alamassın tabiki ama aldın diyelim benzin ve lpg fiyatı? onu da hallettin ya sigorta? e bir de mtv var tabi. üstüne eski araba sürekli sanayidesin. bir de orada öperler. baskı balata takımı olmuş 2.5 bin tl. sökmeye adam 4 bin tl istiyor.

türk gençleri bu günleri unutmayın.

• Allahın size verdiği beyni kullanmak şart öncelikle.

Diyorsun ama uygulamiyorsun. Çocuk yapmak yerine köpek almak daha mantıklı değil mi? (Bulunduğumuz ülke şartları gereği) 

• Hayvan düşmanlarının bolca olduğu forumda bu konuyu açmak iyi cesaret.

• Valla bence farkı yok.
    Veteriner masrafları da yüksek sayılır.
    Veteriner hekim kalitesi de gerçekten çok düşük. Yani %5-10 luk kesimde bulunan iyi hekimlere denk gelmezseniz başınıza iş çıkabilir.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Hayvan dostluğu sokakta kontrolsüz hayvan üretmek veya hayvanları koynumuza almak degil doğada yaşayan hayvanları korumaktır. Vahşi yaşami korumak olarak adlandırılan ve sokak hayvanlarına harcanan milyarlar buraya yani vahşi yaşamı korumaya harcansa o zaman hayvan dostu olursunuz

. Sizler hayvan dostu değil. Kendi psikolojiniz için hayvanları oyuncak eden onları doğasından kopartıp şehirlerde abuk sabuk zorlama bir yaşam dayatan insanlarsiniz.

Gerçek özgür hayvanlar doğada kimseye muhtaç olmadan yaşayabilen hayvanlardır.

Birilerinin oyuncak olarak evde beslediği hayvan onu hayvansever yapmaz.Dogadaki gerçek hayvanlar için ne yaptınız da kendinize hayvansever diyorsunuz merak ediyorum.

Evcil hayvanların doğaya ve vahşi yaşama verdiği zararı hiç arastirdiniz mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 7 Ağustos 2022; 21:54:31 >
  • Çocuk yapmak yerine köpek almak daha mantıklı değil mi? (Bulunduğumuz ülke şartları gereği)
    Çocuk yapmak yerine köpek almak daha mantıklı değil mi? (Bulunduğumuz ülke şartları gereği)

Kurtları aldık ve kendi zevkiniz için deneylerle bu ucube yaratıkları yarattık. Sırf gözümüze hoş geliyor diye hayvanlara neler yaptık. Kurdu bu hale getirenler mi hayvansever oluyor yoksa bu canlıları bu hale getirdiginiz için özür dileme iz mi gerekiyor .

Bu yapay hayvanların bir çoğunda oluşan ucube şeklin getirdigi birton sağlık sorunu var.

Kimi nefes alamıyor .
    Kimi eklem problemleri ile boğuşuyor.
    Kiminin midesi , kiminin sırtı sorunlu.

Bizler canavarız fakat cahil olduğumuz için bu canlara bunca felaket getirenlere hayvansever diyoruz.

Çünkü cahiliz !

• Hayvansever mi olmak istiyorsunuz.Hayvanlari oyuncak olarak almak yerine. Vahşi yaşamı, vahşi hayvanları ,habitatı , doğayı koruyun.

• Burada çocuk yapmamak gerektiğine katılıyorum ama hayvan bakmak da sorumluluk gerektirir. Çok sevmiyorsanız o toplara da girmenizi tavsiye etmem.

Bahçeniz varsa bahçede, balkonunuz varsa saksıda domates, biber yetiştirmek daha mantıklı. Hatta fidan dikip ağaca bakarsanız, çevreye de faydalı olurÇocuk yapmak yerine köpek almak daha mantıklı değil mi? (Bulunduğumuz ülke şartları gereği) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 7 Ağustos 2022; 22:12:37 >
  • Çocuk yapmıyorsan köpek niye aliyon? Masrafi mi az? Sırf maması aylık ne kadar tutar. (Köpek öldüren mamalardan bahsetmiyorum) Hastalansa hele ameliyatı, ilacı vs. çoğu kişi altından zor kalkar. Günde bir ya da iki kez dışarı çıkarmak zorunda olmanız da cabası.

Ben ne çocuk yaparim, ne köpek alırım ama illa birini seç deseler çocuk yaparim. En azından büyüyünce, evlenince daha büyük bir aile oluruz. Gider geliriz. Birbirimize destek oluruz. Köpek ne işe yarıyor? Seven besler fakat çocuk yapmak yerine gideyim köpek alayım demek bana mantıklı gelmiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Çocukta boş iş hayvan almakta.

• Mantıklı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hayvan bakmak güzel bir şey ama çocuk yerine geçmez. Ama gene de çocuk yapamıyor ve evlenemiyorsanız bir şeylerle meşgul olmak lazım yoksa insan kafayı yiyor.

• Baktığın köpek öldüğünde ne yapacaksın? Benim Coni adında köpeğim vardı. Ortaokuldan lise 3 e kadar bana dostluk yapmıştı. Sonra kaptığı bir hastalık sonucu öldü. Gömdüm dualar ettim günlerce ağladım. Hâlâ da mezarına gidip sohbet ederim. Yaşarken güzel de ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çocukla kedi köpeği aynı kategoride değerlendirenler bir zahmet bu konuda yorum yapmasın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.