Şimdi Ara

Çocuk öldüğü zaman eğer çocuğun banka hesabında para varsa yaşıyorsa anne ya da babaya mı geçiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çocuk öldüğü zaman eğer çocuğun banka hesabında para varsa yaşıyorsa anne ya da babaya mı geçiyor?

Bekar ve çocuklu olmayan bir birey için konuşuyorum. Kardeşi de yok bu bireyin.

Miras yaşıyorsa anne ya da babaya mı devrediliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göle -- 14 Şubat 2018; 19:45:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 ay önce annem öldü. Annem üvey babamla evliydi ve çocukları yok. Annemin parasının 3/4'ü bana, 1/4'ü üvey babama geçti. Peki ben ölürsem ne olur? Benim param öz babama mı geçer miras olarak. Ben ölürsem ne olur o paraya onu merak ediyorum. Öz babam yaşıyor ve kardeşim yok.

• Çocuk ölürse, eğer eşi varsa ve çocuğun annesi ve babası yaşıyorsa eşi ölenin mirasının (bankadaki para dahil) yarısını alır. Ölen kişinin çocuğu varsa anne ve baba mirastan pay almaz. Eş ve çocuklara kalır. Fakat siz evli olduğunu ve çocuğu olmadığını söylemişsiniz. Bundan dolayı ölenin eşi mirasın yarısını, anne ve baba da diğer yarısını alır.
  • Göle G kullanıcısına yanıt
    Sen ölürsen, önce çocuklarına ve eşine geçer. Fakat evli değilsen ve çocuğun yoksa, mirasının tamamı babana geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jadrazz

Çocuk ölürse, eğer eşi varsa ve çocuğun annesi ve babası yaşıyorsa eşi ölenin mirasının (bankadaki para dahil) yarısını alır. Ölen kişinin çocuğu varsa anne ve baba mirastan pay almaz. Eş ve çocuklara kalır. Fakat siz evli olduğunu ve çocuğu olmadığını söylemişsiniz. Bundan dolayı ölenin eşi mirasın yarısını, anne ve baba da diğer yarısını alır.

Anne de yaşamayınca tamamını baba alıyor o halde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Göle

quote:

Orijinalden alıntı: jadrazz

Çocuk ölürse, eğer eşi varsa ve çocuğun annesi ve babası yaşıyorsa eşi ölenin mirasının (bankadaki para dahil) yarısını alır. Ölen kişinin çocuğu varsa anne ve baba mirastan pay almaz. Eş ve çocuklara kalır. Fakat siz evli olduğunu ve çocuğu olmadığını söylemişsiniz. Bundan dolayı ölenin eşi mirasın yarısını, anne ve baba da diğer yarısını alır.

Anne de yaşamayınca tamamını baba alıyor o halde.

evet
  • Veraset intikali cikaracaksiniz tüm mal varlığının yarısı eşinin diğer yarısı anne baba arasında eşit pay edilir .

• quote:

Orijinalden alıntı: cgrozl

Veraset intikali cikaracaksiniz tüm mal varlığının yarısı eşinin diğer yarısı anne baba arasında eşit pay edilir .

Herkesin eşi varmış gibi konuşuyorsunuz.

Evli ve çocuğu olmayan birisi için soru sormusunuz siz ... bende evli ve çocuğu olmayan birisi için cevap verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: cgrozl

Evli ve çocuğu olmayan birisi için soru sormusunuz siz ... bende evli ve çocuğu olmayan birisi için cevap verdim

Ben bekar diye yazdığımı hatırlıyordum. Yanlışlık olmuş. Düzeltiyorum. Özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göle -- 14 Şubat 2018; 19:47:34 >
  • Düzelttim orayı. Ben bekar diye yazdığımı hatırlıyorum. Çok ilginç.

Bekar ve Çocuğu olmayan. Kardeş yok. Anne ölü. Baba yaşıyor.

Baba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.