Şimdi Ara

çocuk istemiyoruz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
6
Favori
12.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • onu kendi bencilliğimizden dolayı dünyaya getirip, belli bir yaşa kadar onunla olup sonra ölüp giderek yalnız bırakmak istemiyorum.

hayatını yaşarken mutlu olduğundan daha fazla üzüleceğini bildiğim için bu saçma dünyayla uğraşsın da istemiyorum.

bebekler ya da çocuklar sizin oyuncağınız veya eve geldiğinizde biraz vakit geçirip stres atacağınız şeyler değildir. dünyaya sizin aynınızdan birtane daha getiriyorsunuz ve sırf kendiniz için. bu dünyanın ona nasıl davranacağını hiç bilmeyerek.

bu durum benim ve eşimin anlamlandırmadigi birşey. evet, içgüdüsel olabilir. evet, bebekler dünyanın en güzel şeyleri olabilir. ama hep bebek kalmayacaklar ne yazık ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkeye iyi insanlar da lazım, Elinde bu fırsat var çocuğunu en iyi şekilde yetiştirip hayatta iyi bir insan olarak yer edinmesini sağlayabilirsin
    Seni korkutan çocuğunun geleceği mi yoksa çocuğun olduğunda omuzlarına yüklenecek olan sorumluluk mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouz1806 -- 1 Mayıs 2018; 15:7:13 >
  • bir insan neden birisine çocuk yapması için baskı yapar ki toplum olarak gerçekten çok tuhafız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz1806

Bu ülkeye iyi insanlar da lazım, Elinde bu fırsat var çocuğunu en iyi şekilde yetiştirip hayatta iyi bir insan olarak yer edinmesini sağlayabilirsin
    Seni korkutan çocuğunun geleceği mi yoksa çocuğun olduğunda omuzlarına yüklenecek olan sorumluluk mu

Sanırım kendisi hayatı boyunca mutsuz olmuş. Bazı psikolojik sıkıntıları da var. Çocuğu da öyle olacak zannediyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu çok tartışılir ama bazı gerçekler var. çocuk yapınca 2 tarafın genleri aktarılıyor biliyorsunuz. her türlü hastalık, ne varsa artık. işin kötüsü iyi olan şeyler (yani yetenekler) daha az aktarılıyor. çekinik ve baskın gen var, her aileden aktarılan genler ve anne babadan alınanlar da çocuğa geçiyor.

hayatı yaşayan kısım olarak alkol vb madde aldığımızı düşünelim. daha sonra bebeğin anne karnında geliştiği sırada stresör etkenini hesaba katalım.

çocuk doğuyor.. anne-babanın ailesi onu nasıl büyütmüşse, yapılan yanlışlar çocuğa geçiyor. büyük anne-babanın davranışsal hataları aktarılıyor -keşke doğrular da aynı şekilde geçebilse-

çocuk büyürken jenarasyon farkından etkileniyor. teknoloji ile doğduğu an, tanışıp gelişimini sosyallikten birkaç adım geride yönetiyor.

aslında söylemek istediklerim çok geniş ve kapsamlı fakat tabi ki uğraşmayacağım. demek istediğim: her çift kendi çöplüğünü yaratıyor -sığır, sığırı doğuruyor- evet o minnak elli, küçücük suratlı, gözleri dolunay gibi bakan yavru çok eşsiz.. fakat o güzel şey, büyüdüğünde ne olacak? anne-baba full + full modifiye sevgi verebilecek mi? kendi ebeveynlerinin yaptığı yanlışları, terapiye giderek, farkındalık seviyesini yükseltip, yeni bir bireyin hayata gelmesini mutlulukla karşılayacaklar mı yoksa ''neden doğdu bu veled mi?

çocuğun gelişimi için uygun çevre şartları sağlacak mı? ve en önemlisi, aslında kendimizde aramamız gereken soru bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne diyorum -- 1 Mayıs 2018; 15:17:13 >

• Bu konudaki yazımı buraya kopyalıyorum;

-tüm hırsız, terörist, tecavüzcü, katiller birilerinin üremesi sonucu.

-intihar eden milyonlarca insan birilerinin üremesi yüzünden ihtihar ediyor.

-insanlar ürüyor, dünyanın anası ağlıyor, doğa mahvoluyor.

-insanlar ürüyor pislik, şerefsiz, aptal,kibirli, bencil, iğrenç, zalim yaratıklar sokaklarda kol geziyor.

-yiyecek ekmeği olmayan ürüyor, çocuğunu işe gönderiyor okutmuyor bile, boşa geçen ömürler.

-ürüyorsunuz, çocuklarınız duyamadığınız yerlerde lanet ediyor bu dünya'ya.

-ürüyorsunuz cocuklarınıza bir ömür hormonlu, zehirli, rezil yiyecekler yemeye mahkum ediyorsunuz.

-ürüyorsunuz çocuğunuza zibilyon tane sınavdan başka gelecek şansı sunmuyorsunuz.

-7'den 70'e ülkenin çoğunluğu hayatın çok zor olduğunu düşünüyor alayı üremeye devam ediyor, çocukları da lanet ediyor hayata onlar da ürüyor, torunları da lanet ediyor hayata onlar da ürüyor.

-bu boktan dünya "masum bebek" dediğiniz kıyamadığınız (aslında kıymayı bırak dünya'ya getirerek ebesine atladığınız) bebeklerinizin bir ömür masum kalamayacağı bir dünya.

-bir de çocuklarından şikayet edenler var.
    evet belki çocuğun dünya'nın en boktan çocuğu çıktı. ancak şöyle bir sözleşme var dünya'da
    ~çocuğun sakat da doğabilir, dahi de, kanser de olabilir, kazada da can verebilir, maganda kurşununa da gidebilir, seni de kesebilir cinnet geçirip, dünya'nın en pislik insanı da olabilir,

ürüyorsan bütün bunları göze alıp o sözleşmeyi kabul ediyorsundur. sözleşmeyi kabul etmeyenler, yeteri kadar düşünmeden sözleşmeyi imzalayanlardır.

artık yeter ulan, sizin çocuklarınız da acı çekecek ulan bu dünya'da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Norah

quote:

Bu ülkeye iyi insanlar da lazım, Elinde bu fırsat var çocuğunu en iyi şekilde yetiştirip hayatta iyi bir insan olarak yer edinmesini sağlayabilirsin

Sanırım kendisi hayatı boyunca mutsuz olmuş. Bazı psikolojik sıkıntıları da var. Çocuğu da öyle olacak zannediyor

İnsanları kandırıp böyle leş bir ortamda çocuk yapmalarını isteyen "kötü niyetli" bir üye

• quote:

Orijinalden alıntı: Osvajac

ya birader orta çağda yaşamış adamlar her 2 yılda bir devrim-savaş görmüş adamlar çocuk yapa yapa sen doğmuşsun birazcık salın kontrolcü olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akanzi Kopanzi

quote:

Orijinalden alıntı: Norah

quote:

İnsanları kandırıp böyle leş bir ortamda çocuk yapmalarını isteyen "kötü niyetli" bir üye

Kötü niyetli merak etme kimse ben dedim diye çocuk yapmayacak. Şayet zor dönemlerde insanlar çocuk yapmasaydı çoktan insan nesli tükenmiş olurdu. Dünya hiçbir zaman mükemmel değildi ve hiçbir zaman da olmayacak. Ne Türkiye ne de başka bir ülke. Güvensiz ortam, kötülük her an her yerde. Bunları düşünerek çocuk yapmama kararı bence kişinin psikolojik anlamda sağlam olmaması ile ilgili.

Bak ben düşüncelerimi normal bir şekilde ifade edebiliyorum. Keşke sen de bu olgunluğa sahip olsan.

• Mantıklı bir karar almışsınız. Sonuçta çocuk çok ciddi sorumluluk. Onun geleceğini inşa etmek eğitimi vermek donanımlı bir birey halien gelmesi için büyük eğitim masrafı yapabilmek vs. çok zor bir iş.

Daha sonra çocuğun yaşayacağı zorlukların vebalini çekmemek için çocuk yapmamak en iyisi.

Ha bu ortamda aşırı zenginsindir. Çocuğun geleceğini inşa etmekte sıkıntı çekmezsin. Ciddi anlamda eğitim almasını sağlayacak maddi kaynakların vardır. O zaman vatana millete hayırlı bir evlat yetiştirmekte bir sıkıntı yok.

Ama bu ülkede cidden zor bu dediğim.
  • kaynakları gittikçe tükenen, iklimi bozulan, her gün savaş tamtamlarının çalındığı ve her milletten insanın gittikçe daha yoz bir kültüre sahip olmaya başladığı bu dünyada yüzbinlerce aç, sefil halde yaşayan ve bakıma muhtaç çocuk varken, kesinlikle haklı olan bir önermedir.

bununla ilgili levent kırca'nın levent kırca olduğu zamanlardan bir olacak o kadar skeci aklıma geldi. bebek bekleyen bir çift doktora gidiyorlar, kadın ultrasona giriyor. güya teknoloji gelişmiş, ultrason cihazı çocuğun gelecek hayatından kesitler de gösteriyor. şimdi tam hatırlamadığım ama sayamayacağım bir sürü olumsuz şeyi gördükten sonra çocuğu aldırmaya karar veriyorlardı.biraz gülünç gelebilir ama çocukluğumdan aklımda kalan 2-3 levent kırca skecinden biridir bu.

kabul etmeliyiz ki bütün insanlar sadece üreme ve anne-baba olma içgüdüsünü tatmin etmek için çocuk yaparlar ve o çocuğa ileride hangi imkanları sunabileceklerini, onu ne gibi bir hayatın beklediğini düşünmezler. bazılarının aklına endişelenmek hamile kaldıktan/bıraktıktan ya da çocuk doğduktan sonra gelir. ancak bu endişe bana her zaman sahte gelmiştir. madem endişlenecektin, niye çocuk istedin?

• Treth kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Altına imzami atarım müthiş bir analiz.

• hayatinizi guzel yonde degistrecek ise yapin, kari koca mutluysaniz suanki halinizden gerek yok millete sorulabilecek birsey degil siz karar vereceksiniz

• Şunu söyliyim. Fakir bi ailede büyüdüm, dünya da simdikinden hiçte farklı değildi ama iyiki bu dünyaya gelmişim. Allah razı olsun anamdan babamdan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dünyada 7 milyar 600 milyon insan var, en büyük sebebi insanların bilinçsizce üremesi ve bunun korkunç sonuçları, hele milletimiz bu konuda çok bilinçsiz, sorarlar sen o çocuğun her ihtiyacını karşılayabilecek misin diye? eğer karşılamayacaksan yapmayacaksın çocuk falan, o da bir birey ve o da senin gibi her şeyin en iyisini ister, 5 dakikalık zevk için birinin hayatını mahvetmeye gerek yok.
  • Keşke çocuk yapmayanlara değilde fazla çocuk yapanlara karışsalar.

• Hep 35 yaşında kalacak değilsiniz. Hep genç olacak değilsiniz. İlerleyen yaşlarda sıkıcı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

kaynakları gittikçe tükenen, iklimi bozulan, her gün savaş tamtamlarının çalındığı ve her milletten insanın gittikçe daha yoz bir kültüre sahip olmaya başladığı bu dünyada yüzbinlerce aç, sefil halde yaşayan ve bakıma muhtaç çocuk varken, kesinlikle haklı olan bir önermedir.

bununla ilgili levent kırca'nın levent kırca olduğu zamanlardan bir olacak o kadar skeci aklıma geldi. bebek bekleyen bir çift doktora gidiyorlar, kadın ultrasona giriyor. güya teknoloji gelişmiş, ultrason cihazı çocuğun gelecek hayatından kesitler de gösteriyor. şimdi tam hatırlamadığım ama sayamayacağım bir sürü olumsuz şeyi gördükten sonra çocuğu aldırmaya karar veriyorlardı.biraz gülünç gelebilir ama çocukluğumdan aklımda kalan 2-3 levent kırca skecinden biridir bu.

kabul etmeliyiz ki bütün insanlar sadece üreme ve anne-baba olma içgüdüsünü tatmin etmek için çocuk yaparlar ve o çocuğa ileride hangi imkanları sunabileceklerini, onu ne gibi bir hayatın beklediğini düşünmezler. bazılarının aklına endişelenmek hamile kaldıktan/bıraktıktan ya da çocuk doğduktan sonra gelir. ancak bu endişe bana her zaman sahte gelmiştir. madem endişlenecektin, niye çocuk istedin?
    https://m.youtube.com/watch?v=H1H86dB74EM

Bu olabilir mi hocam hatırladığınız :)

• Çocuğunuzun her ihtiyacını karşılama fikri kapitalist düzenin dayatmasidir. Herseyi almak zorunda değilsiniz. Güllük gülistanlik bir dünya yoktu simdi de yok. Sadece dönemsel olarak etkenler değişir. Kimi zaman hastalık, kimi zaman doğal felaket, kimi zaman savaşlar. Doğal seleksiyon denilen şeydir. Çocuğunuzun temel ihtiyaçlarını karşılayin. Yeterli. Varsın pazardan giyinsin. Varsın hamburger yemesin. Dünyanın en çok ihtiyacı olan iyi insanlardan biri olarak yetiştirin. İnsanlığa faydası dokunsun. İste o zaman düzene bir çomak sokmuş olursun. Çocuk yapmayarak değil!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.