Şimdi Ara

Çocuğunu Okula 'Boyun Eğme' Tişörtü İle Gönderen Anne!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
4
Favori
51.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
293 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kadın mağdur edebiyatı yapıyor olabilir , büyük ihtimal de alacak durumu vardır.
    Ama ne yazık ki bu ülkede forma alacak parası olmayan insanlar var.
  • Okul formasını sen alsana o zaman. Boş yapma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • halbuki türbanın altına bluetooth kulaklığı takıp sınavlara girseydi "türbanlı bacım dik dur eğilme" olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 29 Eylül 2018; 19:12:49 >
  • 2 ci el telefonlar o kadar yok 250 TL ile 1000 TL arasında iyi telefonlar var aslında Samsung note 4 900 tl

Aileye gidip gelir testi mi yaptınız.

Bu gun işkur ne yapıyor diye gidip bakın adamlar aksam kadar okey oynuyor film izliyor sozde iş bulma kurumu olacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: half life 3

2 ci el telefonlar o kadar yok 250 TL ile 1000 TL arasında iyi telefonlar var aslında Samsung note 4 900 tl

Aileye gidip gelir testi mi yaptınız.

Bu gun işkur ne yapıyor diye gidip bakın adamlar aksam kadar okey oynuyor film izliyor sozde iş bulma kurumu olacaklar.
    bunu otomobil bölümünde söylediğimde beni linç ettiler. dedim ki ötv kol gibi giriyor çünkü yatan memurlara maaş ödenmekte. tek dileğim 657 bir an önce ortadna kaldırılması tam kapitalist sisteme geçilmesi
  • Saçını boyatmaya parası var ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu anneyi bu duruma düşürenler utansın. Konudaki bazı arkadaşların savunmaya geçmesi de , yok üstündeki kıyafet şöyleydi vs çok acı. Çıkın bir markete gidin , bakın battı denilen Yunanistan da 5 Euro olan et bizde ne kadar gidin bakın . 10 lira olan domatese bir bakın. Sonra yüzünüz kızarmazsa konuşursunuz !

• Tayyip Erdoğan'a boyun eğme sloganları ile destek veren kişiler, bu kıza boyun eğme baskılı bir tişört giydiği için propagandacı diyen kişiler ile aynı insanlar ne yazık ki..
  • merhaba konu eğitim oduğu için buraya da yazmak istedim.

Ben Köşk Altı Eylül Ortaokulunda görev yapan bilişim teknolojileri öğretmeniyim. okulum için bilgisayar kampanyası yapıyorum. forumda da başlık açtım. destek olursanız sevinirim. teşekkür ederim.

https://forum.donanimhaber.com/kosk-alti-eylul-okulu-na-bilgisayar-laboratuvari-kampanyasi--135195229#135195229
  • Bence 'delilik' ihtimalini çok da gözardı etmemek gerek.Bir yanda 2 çocuğuna forma param yetmiyor diyerek konunun ekonomik bir sorun olduğunu vurgulayan veli profili var.Diğer yanda Sizin sisteminizin boyun eğridip ezemediği tişörtü bilerek isteyerek kızına giydirerek durumun aslında ekonomiklikten ziyade ideolojik olduğunu itiraf eden veli.Diğer yandan da çok forma meraklısı iseniz alın çocuğuma giydireyim diyerek boyun eğmeyi baştan kabul eden bir veli

• okul forması çağ dışı bir uygulamadır. üstüne ülkenin ekonomik durumunda ailelere ek maliyettir. keşke tüm veliler bu kadın kadar cesur olabilse.
  • TAMAMEN İLGİ ÇEKMEK İÇİN YAPIYOR BRAVO BAŞARDINIZ HANFENDİ DE ELİNİZE NE GEÇTİ NEYSE BİZDE HATA GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERDİK

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forma alacak paran yoktur, formaya yakın bir kıyafetini giydirir yollarsın. Hiç olmadı düz koyu renk bir şeyler giydirirsin. Ama sen gidip boyun eğme yazan tişörtle yollarsan çocuğunu üstüne de düzeninize boyun eğmeyeceğim dersen siz kime baş kaldırıyosunuz derler. Çok seviyosunuz böyle şeyleri yeter ki bir yerden sorun çıkaralım yok boyun eğmeyelim. Formayı okul verecekmiş. Versin bak bakalım kaç kişi giyecek? 3. Kalite malları versinler bu sefer de burun kıvırırsınız.

Ayrıca, okul forması çağ dışı değil gerekli bir uygulamadır. Çocuklar arasındaki sınıf farkını eşitler, öğrenci ile okula dışardan gelen herhangi birini birbirinden ayırır, güvenliği sağlar. Okul formalarının fiyatlarıysa gerçekten rezilliktir. 2'şer parça tişört pantolon hırka alsanız 150₺'den aşağı çıkamazsınız(düzenleme: 2'şer parçadan 300₺ yapar yanlış yazmışım) işin içinden ki bu en büyük sorundur.

Maddi durumun sıkıntılı olabilir, normal bir müdürse zaten üstünüze gelmez mevcut durumu belirtirseniz. Ama hanımefendinin amacı boyun eğmemek, bir yerlere baş kaldırmak. AKP'lilerden zerre farkınız yok. RTE'yi böyle düşürürsünüz aynen devam.

Ekleme: Haber de zaten sol haberden alıntıymış. Kafa yapısı belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satuk_bugra -- 30 Eylül 2018; 9:19:56 >

• bu velinin yaptığı yanlış bende öğretmenim..

yanlış olan tarafı okula herkes sivil gelirse okula kimin girip çıktığı belli olmaz..dışardan gelip okuldaki öğrenciyle kavga eden yada öldüren insanları da gördük..tek tip kıyafet olursa okula kimin girip çıktığı belli olur + tek tip kıyafet maddi durumu iyi olmayan öğrenciler içinde iyidir..ogrenciler arasındaki kıyafet seviyesini dengeler..

• Bu kadının söylediklerine inanan ve buna destek veren net gerizekalıdır.

- Kıyafet uygulaması okul aile birliğinin toplantıda aldığı bir karardır.Okulda toplantı yapılırken "sivil kıyafet" istediğinizi belirttiniz mi? Asıl soru o toplantıdan haberiniz olup da bir taraflarınızı kaldırıp da toplantıya katıldınız mı ?

- Eğer durumunuz yoksa - ki asla inanmıyorum durumu olmadığına- bunu düzgün bir şekilde idareye bildirirsiniz ve idare buna ya izin verir ya da size yardım bularak forma almanızı sağlar.

- Kızınızın üzerindeki kıyafetler,çanta,resim çantası,elinizdeki telefon Allah bilir ne kadardır.Utanmıyor musunuz yalan söylemeye forma alamıyorum diye.

Bir öğretmen olarak böyle durumlarla karşılaştığımız zaman, tolerans gösteriyoruz. Ayrıca kimin durumu iyi kimin durumu kötü biliyoruz. Sırf zibidiliğine mi yoksa gerçekten alamıyor diye mi böyle geldiğini biliyoruz yani.

Forma olayına veliler karar veriyor.Ne yani kendi kendinize mi boyun eğmiyorsunuz zavallılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Th3M4NIMAL

Bu mesaj silindi.
    Anlamadığın konu şu:

İnsanlar eğitimin pahalı olmasını sevmiyor. Kitapları bedava veriyoruz, vatandaşı düşünüyoruz diyip, bir yandan yüzlerce binlerce tl kayıt parası, temizlik maddesi alınmasına kızıyorlar. Haberiniz var mı bilmiyorum? Vatandaş, A4 kağıdı bile devlete alıyor.

Bir de medyaya yansıyan ile gerçekler farklı?

Hani serbest kıyafet vardı? Bu önlük parası neyin nesi? Medya mı yalan söylüyor, bakan mı? Vatandaş mı? Okul mu? Kim kimi kandırıyor.

Bu konuyu bile siyasete alet edip, CHP demişsiniz. CHP kapansın da, ekonomimiz düzelsin.
  • Olgi kullanıcısına yanıt
    İşkur için yapılması lazım adamlar sabahtan akşama kadar film izleyip oturuyor Okey oyunular.

• orcnd kullanıcısına yanıt
    Lisede okul forması filan almadım sivil gidiyordum.

• Eğer yaptığınız çocuğa bakamayacaksanız üremeyin kardeşim. Hiç kimsenin bir insanı bile bile yokluk sefalet ve acıya mahkum etme hakkı yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.