Şimdi Ara

Çocuğumuzu evde eğitsek devlet okullarından

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha iyi olabilir mi? Zaten ingilizce desen öğretemiyorlar. Matematik ve Fende ortalama 5 net bile değilken eğer biz evde eğitsek en azından durum farklı olmaz.

Ayrıca okulda belasından,bağımlısından,zorbasından,motorundan uzak kalır.

Görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bi sosyalleşme açısından bu kadar vakit harcamak doğru değil. Temel eğitim alıp daha sonra full kodlama,yazılım öğretsek 20'li yaşlarda senior olur. Ayrıca sosyalleşmek için ingilizce kursu,spor vb. aktiviteler yapılabilir. Özellikle lisede okul eve uzaksa spor yapmak çok zor vakit kalmıyor.
  • Sosyalleşme açısından ve toplumsal yaşama katılımı açısından, okullardaki zorlukları da görmeleri gerektiğini düşünüyorum. Okullardaki belalılar, bağımlılar ya da zorbalardan kaçış için çocukları saklamak yerine, okullarda düzenleme gerçekleştirilmesi için baskı yapılması daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sosyalleşme açısından ve toplumsal yaşama katılımı açısından, okullardaki zorlukları da görmeleri gerektiğini düşünüyorum. Okullardaki belalılar, bağımlılar ya da zorbalardan kaçış için çocukları saklamak yerine, okullarda düzenleme gerçekleştirilmesi için baskı yapılması daha doğru olur.

+1

Okulun cocuklara en buyuk katkisi sosyal ortami tanima, sosyal kurallari ogrenme ve uygun beceriler gelistirmeleridir. Aksi halde okula gerek bile yok diyebiliriz.

Ivan kardes, Okulsuz Toplum adli kitabinda diyor ki, insanlar derste ogrendikleri bilgilerin sadece %20-30'unu gercek hayatta kullaniyorlar.

Yani ders icin okula gitmiyoruz zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Bir tanıdık vardı, akraba değil. Çocuğu kötü bir not aldı ve kötü bir devlet lisesine yolladılar. O seviyelerdeki liseleri az çok bilirsiniz, söylemeye gerek yok. Belli bir süre sonra çocuğun saygısız davranışları, küfür kullanımı vs. artmış. Notları da berbat olunca hocayla görüşmeye gitmişler ki hoca 'Bu çocuktan bir şey olmaz, boşa uğraşmayın.' bile demiş direkt olarak. Durumları iyi olmamasına rağmen çocuğu hemen okuldan alıp özel okula verdiler. Sonuç; çocuk düzelmeye başladı; şimdiye kadar eski durumuna dönmüştür (liseden önceki).

Maalesef okullarda düzenlemeye gitmesi gereken halk değil, yapamaz da zaten; gücü yetmez. Devlet düzenlemeye gitmeli ve disiplini sağlamalı. İş çığırından çıktı son zamanlardaki haberlerde görüldüğü üzere. O yaşlardaki çocukların ergenlik kafasında olduğu ve kendini belli bir gruba ait hissetme düşüncesi olduğu da unutulmamalı. Tüm lisede baskın sınıf serseri sınıfı olursa, çocuk da onlara katılmak isteyecektir; çok da anormal bir durum değil maalesef.

Naçizane düşüncem; eğer kötü bir liseye çocuk gidecekse bırakın gitmesin. Açıktan liseyi bitirebilir sonra da üniversite sınavına çalışıp iyi bir üniversite kazanabilir. Sosyalleşmek istiyorsa tiyatroya, spor kulübüne vs. yazdırın. Diyeceksiniz ki okulda eğitim almadan nasıl kazanacak? O okulların sınavı kazandırma oranlarına, kaç puan aldırdıklarına bakarsanız zaten neden bu düşünceyi dillendirdiğimi anlayabilirsiniz.

İyi bir lisede okuyorsa, genelde, zaten problemi olmayacaktır çocuğun. Bahsettiğim durum içler acısı halde olan liseler içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 24 Şubat 2018; 13:33:32 >

• öylesi de dert, toplumdan ayrı yetişmiş çocukların tekrar topluma girmesi çok zor oluyor ve hatta bazıları giremiyor bile.

paran varsa dert yok güzel özel okullar bulabilirsin ama paran yoksa malesef çocuğun alışmalı o okullarda okumaya.
  • Bi sosyalleşme açısından bu kadar vakit harcamak doğru değil. Temel eğitim alıp daha sonra full kodlama,yazılım öğretsek 20'li yaşlarda senior olur. Ayrıca sosyalleşmek için ingilizce kursu,spor vb. aktiviteler yapılabilir. Özellikle lisede okul eve uzaksa spor yapmak çok zor vakit kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TMoE

Bir tanıdık vardı, akraba değil. Çocuğu kötü bir not aldı ve kötü bir devlet lisesine yolladılar. O seviyelerdeki liseleri az çok bilirsiniz, söylemeye gerek yok. Belli bir süre sonra çocuğun saygısız davranışları, küfür kullanımı vs. artmış. Notları da berbat olunca hocayla görüşmeye gitmişler ki hoca 'Bu çocuktan bir şey olmaz, boşa uğraşmayın.' bile demiş direkt olarak. Durumları iyi olmamasına rağmen çocuğu hemen okuldan alıp özel okula verdiler. Sonuç; çocuk düzelmeye başladı; şimdiye kadar eski durumuna dönmüştür (liseden önceki).

Maalesef okullarda düzenlemeye gitmesi gereken halk değil, yapamaz da zaten; gücü yetmez. Devlet düzenlemeye gitmeli ve disiplini sağlamalı. İş çığırından çıktı son zamanlardaki haberlerde görüldüğü üzere. O yaşlardaki çocukların ergenlik kafasında olduğu ve kendini belli bir gruba ait hissetme düşüncesi olduğu da unutulmamalı. Tüm lisede baskın sınıf serseri sınıfı olursa, çocuk da onlara katılmak isteyecektir; çok da anormal bir durum değil maalesef.

Naçizane düşüncem; eğer kötü bir liseye çocuk gidecekse bırakın gitmesin. Açıktan liseyi bitirebilir sonra da üniversite sınavına çalışıp iyi bir üniversite kazanabilir. Sosyalleşmek istiyorsa tiyatroya, spor kulübüne vs. yazdırın. Diyeceksiniz ki okulda eğitim almadan nasıl kazanacak? O okulların sınavı kazandırma oranlarına, kaç puan aldırdıklarına bakarsanız zaten neden bu düşünceyi dillendirdiğimi anlayabilirsiniz.

İyi bir lisede okuyorsa, genelde, zaten problemi olmayacaktır çocuğun. Bahsettiğim durum içler acısı halde olan liseler içindir.

Çok doğru bi yaklaşım Sosyalleşmek felan iyi güzel ama çevre kötüyse?

• Kardeş senin kafan okumaya basmiyor ise okula suçu atma

• evde açık öğretim okulamsı daha iyi ben şahsen çocuğumu 4 sınıftan itibaen evde açık öğretim okuluna vererek okuturum. benimle beraber paso belgesel seyreder,youtube ta çok harika ders anlatan hocalar var. bir konuyu anlamadı mı videoyu başa sar tekrar seyretsin.
    veli gözetiminde vede okuyan çocuk daha başarılı olur.
  • çocuğu başından savmak, okula göndermek için 40 takla atan veliler öğrenci başarısız olunca hemen topu eğitime atıyor.

eğitim ailede başlar, ailenin 10-15 yıl eğitim veremediği adama 3-4 senede öğretmenin nasıl eğitim vermesini bekliyorsunuz?

bir de ücretsiz eğitim mevzu var, veliden öğrenci başı senelik 1500-2000tl alın bakalım öğrenci nasıl düzeliyor nasıl başarılı oluyor görürsünüz. beleş olan herşey iyi değildir!

bizim zamanımızda kitaplar paralıydı ve içindeki bilgiler kadar ailemizin kitap deftere verdiği para da önemliydi bizim için. ilkokuldan başlayarak lise sonuncu sınıfa kadar bütün kitaplarımı özenle kaplayarak kullandığımı bilirim ve karalamadan yırtmadan kullanıyorduk çünkü ardımızdan gelen kardeşlerimizin de kullanacağını düşünerek böyle yapıyorduk.

şimdi kitaplar beleş öğrenci kitabını çöpe atma cesaretini gösteriyor bilgiye ve ilime saygısız, aileler sorumsuz, öğrenciler yılışık, herkes çok bilmiş.

evde eğitim verecek arkadaşım adım gibi eminim evde eğitim versen 2. gününde o çocuğunu kendi elinle boğazlarsın.

hodri meydan ver evde eğitimini verebiliyorsan nasıl ing öğreteceksin, kaç net çıkartacaksın beraber bakalım görelim.

evde eğitimden önce aile terbiyesi verin öğrenciye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ge4ce -- 24 Şubat 2018; 23:53:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sosyalleşme açısından ve toplumsal yaşama katılımı açısından, okullardaki zorlukları da görmeleri gerektiğini düşünüyorum. Okullardaki belalılar, bağımlılar ya da zorbalardan kaçış için çocukları saklamak yerine, okullarda düzenleme gerçekleştirilmesi için baskı yapılması daha doğru olur.

şahsen katılmıyorum çünkü bu tür ortamlar çeşitli kurslar ile de sağlanabilir. Mesela Konya belediyesinin çok güzel kurs faaliyetleri var ve bu kursların tamamı ücretsiz. Çocuklar bu kurslara ekonomik durumumuz olmasa bile gidebilir ve daha kaliteli bir çevre edinebilir.
  • Millet doğurup doğurup okula atıyor zaten, herkesin çocuğuyla ilgilenip sahip çıkması lazım.
  • Öğrenmek dediğimiz olgu zaten insanın aldığı birşey olduğu için öğretme diye birşeyin varlığı bile yok bana göre. Home schooling olayı mantıklı olabilir ama ben bizim ebeveyenlerin o noktaya evrildiğini zannetmiyorum henüz. En azından çok büyük bir bölümü çocuğa ne düzgün açıklama yaparlar ne yapması gerekenlerden bahsederler ne de birşey öğretirler. Konuşurken bağırarak iletişim kuran bir toplumuz en nihatetinde.
  • Erkin Koray, kızını okula göndermeyip kendi eğitmişti sanırım. Fakat bir gün konserinde mikrofonu kızına verdiğinde kız öylece kalmış. Ha okul sosyalleştiriyor da doğru arkadaş bulunsa lezzetli çipetpet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

Bi sosyalleşme açısından bu kadar vakit harcamak doğru değil. Temel eğitim alıp daha sonra full kodlama,yazılım öğretsek 20'li yaşlarda senior olur. Ayrıca sosyalleşmek için ingilizce kursu,spor vb. aktiviteler yapılabilir. Özellikle lisede okul eve uzaksa spor yapmak çok zor vakit kalmıyor.

Hocam gözünüzü seveyim en basit olarak matematik, fizik, elektronik devre temeli bilmeyen adam nasıl kodlama yapacak. Tutturmuşsunuz bir kod diye. Yarın, birgün bu adam iş ararken CV'sinde örneğin C biliyor yazacak atacaklar önüne STM yada Arduino(ki bunlar en basit, en temel şeyler) kitlenip kalacak. Evde "full kodlama, yazılım" öğrettiğin adam anca evden freelance çalışır.

• Bir çocuğun gelişimi sırasında verilebilecek en büyük zarar zaten onu okula göndermek. Her bireyin, her çocuğun farklı yetenekleri, farklı yönelimleri ve ilgileri vardır. Okul tüm çocukları aynı kalıba sokar sadece. Bunun içinde yetenekli olanların yetenekleride törpülenir maalesef. Sistemin kendi istediği tipte insan kalıbına sokmasını saymıyorum bile. Türkiyede yine sanat okulları fena değil. Ben üni konservatuvara giderken, üniversitenin ilk okul, orta okul ve liseside vardı (ki hala var). Ordaki çocuklar normal okula giden çocuklardan kesinlikle farklılardı. Sadece daha zeki olmalarını kastetmiyorum.
  • İlgi çekici bir konu. Kamuoyunda daha yüksek sesle konuşulması gerektiğine inanıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.