Şimdi Ara

Coca-Cola Japonya'da abonelikle kola satmaya başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coca-Cola Japonya'da abonelikle kola satmaya başlıyor

Hem oyun sektöründe hem de sinema sektöründe abonelik servisleri hayatımızın büyük bir parçası olmuş durumda. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Coca Cola da kendi abonelik servisini duyurdu. Ancak daha farklı bir sistem ve yalnızca Japonya'da hizmet verecek.

Ayrıca Bkz.Apple, yeni bir parmak izi algılama teknolojisi üzerinde çalışıyor

Abonelik servisleri bildiğiniz gibi aylık belirli bir ücret karşılığında sunulan toplu hizmetlere veriliyor. Genelde fiyat açısından aylık baktığınızda kullanıcı için çok daha kârlı oluyor. Uzun vadede de elbete şirket için çok daha kârlı oluyor. Coca Cola da yeni bir abonelik servisi başlatmak için hazırlanıyor.

Japonya'daki insanların otomatlardan aldığı Coca Cola sayılarının düşmesi sebebiyle Coca Cola bu servisi kullanmaya karar verdi. Japonya'da insanlar aylık 25 dolar karşılığında, her gün bir adetle sınırlı olma koşuluyla Japonya'daki istediği otomattan kola alabilecek. Japonya'da toplamda 340.000 otomat bulunuyor.

Covid-19 sebebiyle insanlar dışarda etrafa temas etmekten kaçınmaya başlamış durumda ve bu servisin otomattan yapılan kola satışlarını arttırması bekleniyor. Bu servise aylık 25 dolar verip her gün bir kola içilirse aylık yaklaşık 10 dolar kâr ediliyor. Coca Cola şirketinin Japonya'daki bölümü bu otomatlarda yalnızca kola değil ayrıca çay ve kahve de dahil olmak üzere birçok içecek satıyor.

Kaynak:https://kotaku.com/coca-cola-is-launching-a-vending-machine-subscription-s-1846501730?utm_source=twitter&utm_medium=SocialMarketing&utm_campaign=dlvrit&utm_content=kotaku

• En azından sınırsız kola değilmiş. Gerçi ben yıllar önce bıraktım içmeyi şimdi içince de bir garip geliyor tadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 19 Mart 2021; 23:20:31 >
  • gun kullanıcısına yanıt
    Sinirsiz kola olayini anca amerika yapar diye dusunuyorum. Abonelikle sinirsiz kahve satan yerler var. Kola da olursa sasirmam.

• Cola için kaldı mı?

Dahi anlamındaki -de ayrı yazılır.

Eski tadı yok hakikaten. Sanırım artık tatlandırıcıya yöneldikleri için.
  • Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt
    biz bitti diyorduk baş öğretmen havasındaki ergenleri yine hortladı

• Bunu akıl eden ve onaylayan arkadaşların tazminatı odenirse bence satışlar artmaya başlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Japonya'da gerçekten de heryerde otomat var... Çok pratik aslında, keşke bizde de olsa.

• Kola ve şekeri bıraktım aklı olan bırakır
  • Evime girmesi yasak olan gıdaların başında gelir kendisi 👍
  • mokoko_TR kullanıcısına yanıt

ekşide çok var bunlardan

• Xbox Game Pass e ne zaman eklenir acaba? 😄

• Bir insan niye her gün kola içmek için abonelik alıp aylık para versin ki? Japonyayı obez yapmak için bir plan kurulmuş belli :)

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    işin garibi tamamen tatlandırıcılarla tatlandırılan zeronun tadı gayet güzel, yani 2.5L olan şişesi, 1L şişedekini ben beğenmiyorum pek.

• Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt
    Biraz daha açar mısınız? Dahi anlamında nasıl kullanılıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokoko_TR

biz bitti diyorduk baş öğretmen havasındaki ergenleri yine hortladı

Ergenlikle ne alakası var, a1 Türkçe ile forumda ne işiniz var?

• Arnold_sivasta_Ne_GEZER kullanıcısına yanıt
    Bunu da kim fısıldadıysa kulağınıza a1 Türkçe, yok b1 bilmem ne. Kesin şu internet yayıncılarından biridir bunu çıkaran. Akademiye tez mi sunuyorsun, dünya çapında satacak bir kitap mı yazıyorsun? Forum gayri resmi bir ortam. Adam isterse Türkçeye takla attırır.
    Forum DA ne işimiz olduğunu benDE soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 25 Mart 2021; 2:57:57 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Bunu da kim fısıldadıysa kulağınıza a1 Türkçe, yok b1 bilmem ne. Kesin şu internet yayıncılarından biridir bunu çıkaran. Akademiye tez mi sunuyorsun, dünya çapında satacak bir kitap mı yazıyorsun? Forum gayri resmi bir ortam. Adam isterse Türkçeye takla attırır.
    Forum DA ne işimiz olduğunu benDE soruyorum.

Başka bir yerde görmüştüm gerçekten de öyle, yazı ile iletişim kurulan bir platformda daha "da-de" ayrımı yapması lazım insanın. Cehaleti övenlerden değil gömenlerden olun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.