Şimdi Ara

Cmax Test Sürüşü İzlenimlerim (Aziz Kancar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
7.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkeze selamlar arkadaşlar hafta sonu canımız sıkıldı forumdan arkadaşım yunus (yek_ka) ile atladık benım caddy'e Kafamızda bi kaç araç vardı onları test etmeye gittik. Ugradıgımız bikaç bayi saat 14:00 itibariyle test sürüşleri bitti vs. dedi son duragımız FORD idi.

Öncelikle Ford İstanbul avrupa yakası ERESİNLER otomotiv den gerçekten memnun kaldık karşılamaları hizmetleri güler yüzlülükleri vs. süperdi diyebiliriz. Neyse geçelim konuya benim test ettigim araç 1.6 TDCİ Euro 5 motor 115ps CMAX 5 kişilik Titanıum Versiyonu idi. Fiyatı ise : 59bin tl

Plastik kalitesi : Bence bu sınıfın üzerinde bir plastık kalitesi var gayet yumuşak ve dokundugunuzda size o kaliteyi hissettirmekte.

İç Tasarım : bu hernekadar görecelide olsa ben genel manada Ford gurubunun araçlarının içini begenmekteyim Cmax da öyle idi yalnız direksiyonunu ve gösterge panelini begenmedim caddy ile kıyasladıgımda kötü idi. Ama kapı kolları vites cam tavan vs. herşey birbiriyle uyum içersinde ve tabiri caizse dört dörtlüktü.

Dış tasarım : Bana göre bu sınıfta tek çok şık ve asil durmakta tabi buda zevk meselesi herkez begenir diye bir kaide yok .

Performans : Belkide en merak ettigim unsur bu idi Alt devirlerde vs. bence cansız araç kagıt üzerinde 1.6 TDCİ 115ps 285nm(overbost ile) gayet iyi duruyor ama yola çıktıgınızda bunu tabiri caizse hissedemiyoruz. Benim 1.6 TDİ Dsg aracımla kıyasladıgımda arada bariz fark beklıyordum ama bunu hissedemedim. Ama ginede araca yeterli Zaten motorun karekterik özelligine baktıgımızda ekonomiye dayalı oldugunu görüyoruz 1600cc . Ve ek olarak aracın yapısı kullanım amacıda çok ahım şahım bi güc isteginde olmamanızı ortaya koyuyor . Uzun lafın kısası bu araç için yeterli.

Konfor : Konfor olarak gerçekten ARABA dedirtiyor özellikle makaslı caddyden indikten sonra çok çok iyi geldi bana çok begendim.

Yol tutuşu : Araç yapısına yükseklık ve uzunlugu baz alınırsa yol tutuşu olarak gayet tatmin edici diyebiliriz.

Yalıtım : Bu konudada benden geçer not aldı içeriye nerdeyse alt devirlerde motor sesi almıyor diyebiliriz. Lastik ve asfalt sesi de hızlanmalarda vs. yok denecek kadar az. Ama motor aracın yanında durdugumuzda dışardan yani benım 1.6 TDİ motoruma göre daha sesli ve hırıltılı ama yalıtımda bariz bi üstünlügü var CADDY'e oranla.

Sürüş Zevki : Araca bindigimde hiç garipsemedım hemen alıştım diyebilirim hep bu tarz yüksek araç kullandıgımdanda olabilir bu. Araç yüksek ferah görüş açısı müthiş cam tavan olması büyük bir artı ailecek yolculuklarda saglayacagı keyfi tahmin etmek zor degil.

Donanım : Bu konuda bu sınıfta tek herhalde araçta ESP , anahtarsız çalışma ,Bi xenon farlar , ısıtmalı ön cam , CC , kör nokta tespiti , katlanır aynalar , far yıkama , ön arka park sensörü , yagmur ve far sensörü gibi özellıkler sizi mest ediyor diyebilirim

Benim kendimce görüşlerim bu yönde arkadaşlar

Saygılarımla
    Aziz Kancar

Cmax Test Sürüşü İzlenimlerim (Aziz Kancar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 29 Mayıs 2012; 15:23:51 >

• Gayet güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık. Daha fazla fotoğraf yok mu?

Rakipleriyle aynı konforu daha fazla yol tutuş ve sürüş keyfi ile sunduğu için, yine rakipleriyle aynı paraya daha fazla donanım sunduğu için C-MAX sınıfında bence en alınası araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremersoy -- 29 Mayıs 2012; 15:31:20 >
  • Güzel inceleme, elinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremersoy

Gayet güzel bir inceleme olmuş. Elinize sağlık. Daha fazla fotoğraf yok mu?

Rakipleriyle aynı konforu daha fazla yol tutuş ve sürüş keyfi ile sunduğu için, yine rakipleriyle aynı paraya daha fazla donanım sunduğu için C-MAX sınıfında bence en alınası araçtır.

Hem fikiriz bu konuda bana görede aynen öyle
  • Eline sağlık; izlenimden ziyade caddy karşılaştırması olmuş biraz, daha fazla bilgi verseydin ve fotoğraf koysaydın iç mekandan daha iyi olabilirmiş. Başlığa da kendi adını soyadını yazmışsın sanki konu başlığının yanında kimin açtığı görülmüyormuş gibi, bari Yunus'u da yazsaydın.
  • Elinize sağlık,güzel inceleme olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Eline sağlık; izlenimden ziyade caddy karşılaştırması olmuş biraz, daha fazla bilgi verseydin ve fotoğraf koysaydın iç mekandan daha iyi olabilirmiş. Başlığa da kendi adını soyadını yazmışsın sanki konu başlığının yanında kimin açtığı görülmüyormuş gibi, bari Yunus'u da yazsaydın.

Sizden açıkcası olumsuz bi yorum banko olarak beklıyordum

Aracı test ederken enine boyuna yunus kardeşimle inceledik adan zye ondan resim çekmeyi akıl edemedık ,
    tam yanaşıldı araç gıdıyorduk yunus resım çekelım dedi.

Caddy ile bikaç unsurda kıyaslıyodum kafamda kagıt üzerinde bunu sürdükten sonrada kıyasladım yazdım ..

İsmimin orda bulunmasınında size ne gibi zararı var anlamış degilim dogrusu ama ginede yaşınıza hürmeten karşılıksızda olsa SAYGILARIMLA

Aziz Kancar

• Guzel inceleme.Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Elinize sağlık,güzel inceleme olmuş...

Teşekkürler üstad
  • Ciddi sekilde niyetliyim bu araca.

1.6 180 ecoboost titanium fiyati 57.000 tl. Donanimlari gayet yeterli.

Yarin buyuk ihtimal bende gidecegim teste. Ankarada test aracini bulamiyoruz ,yarin gelecekmis bakalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Ciddi sekilde niyetliyim bu araca.

Yarin buyuk ihtimal bende gidecegim teste. Ankarada test aracini bulamiyoruz ,yarin gelecekmis bakalim.

Öneririm
  • Ellerine sağlık aziz güzel yazı sunmuşsun :)) Ben hala konu açıcam güya :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Eline sağlık; izlenimden ziyade caddy karşılaştırması olmuş biraz, daha fazla bilgi verseydin ve fotoğraf koysaydın iç mekandan daha iyi olabilirmiş. Başlığa da kendi adını soyadını yazmışsın sanki konu başlığının yanında kimin açtığı görülmüyormuş gibi, bari Yunus'u da yazsaydın.

+1
  • Güzel inceleme olmuş (Faruk Bıyıklı)
  • Şimdi bir de bu moda oldu forumda konuyu açan parantez isim yazıyor yorum yapan parantez isim yazıyor
    zaten nicklerinizden belli kendinizi yormayın........
  • 1.6 TDI 105HP ile 115'lik arasında dağlar kadar fark var performans olarak,motor ve kullanım karakteristiği farklı olduğu için size öyle geldi muhtemelen.
  • C max bu sınıfta scenic ile beraber favori araçlarımdır. C max sürüş keyfinde scenic ise konfor olarak başı çeker. Kişisel görüşüm bu iki aracın b serisinden dahi daha iyi olduğu yönünde. Prestij veya marka imajı ve biraz da malzeme kalitesi dışında mercedes b serisinin bu iki araçtan daha fazla paraya satılmasını gerektirecek bir artısı olduğunu düşünmüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Ciddi sekilde niyetliyim bu araca.

Bende birkaç bayiye sordum Ecoboost artık getirmiyoruz çok az geliyor dediler, satışları çok düşükmüş sanırım.Herkes dizel alınca pek önem vermiyorlar sanki.Bu arada Mondeonun 160 lığı deli gibi gidiyorken bu aracı düşünemiyorum.
  • Fake üyeligimizde açılmış HADİ HAYIRLI OLSUN

Sayın fake'm amacın nedir ?
  • Güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.
    Bu arada sınıfında lider araç olduğu düşüncesindeyim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.