Şimdi Ara

CM Nepton 280L İncelemesi [Vahaa Etkisi] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
8.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Corsair 200R ye uygun su soğutma modelleri ne olabilir ?
  • CM Nepton 280L İncelemesi [Vahaa Etkisi]

______________________________________________________________________________________________________

http://www.overclock.net/t/1144409/h80-h80i-h90-h100-h100i-h110-case-compatibility-thread-page-1-for-full-listings

Ayrıca linkte dediğine göre

H80 & H80i - 200R Fits rear in push pull, no issues

H100 & H100i - 200r Fits in the top with slight mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 23 Kasım 2014; 7:50:02 >
  • @roses

Hava soğutma ve sıvı soğutmanın tepe modelleri arasında zaten belirgin bir fark yok.

@Hirotaro

Uygun fiyatlı 120V ve TT Performer C var. Performans isteniyorsa en kalın radyatöre sahip H80i tercih edilebilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar, bu ürünü şu an kullanıyorum haf x 942 de, kasayı ilk çıktığında almıştım yeni üretimlerde değişiklik varmı bilemiyorum ama, bu ürünü kasaya monte edebilmek için ufak bir operasyona ihtyaç duydum amd işlemci kullanıyorum ve intel ayakları boşta kaldığı için onları kullanarak radyatörün tek tarafını kasanın deliklerine diğer taraflarını intel ayakları yardımıla sabitledim kasaya, şu an işyerindeyim fotoğrafını çeker koyarım akşama,

benim merak ettiğim ve canımı sıkan bi sorunum var bu ürünle, ilk aldığım üründe fena şekilde bi pompa sesi vardı tırıltı şeklinde bayada bir yüksekti aldığım yerden değiştirdim yeni üründe ses yoktu ama buda en fazla bir hafta sürdü ve şuanda duyulabilir birşekilde yine tırıltılar başladı bu arada kesiliyor sonra tekrar başlıyor, pompa devri 6500 ve üzeri çalışıyor anakartım sabertooth r2 pompa devrini değiştirmeyi bulamadım, bu tırıltının sebebi devirden dolayımı yoksa üründe sıkıntımı var ve bu sese taktığım için sanki sesi beynimde tırıldıyor yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

kasaya montajı bu şekilde gerçekleştirebildim

CM Nepton 280L İncelemesi [Vahaa Etkisi]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRV -- 3 Aralık 2014; 0:18:22 >
  • Teşekkürler, sizin incelemenizle bu markanın seidon 120 modelini almıştım memnun kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NRV

merhaba arkadaşlar, bu ürünü şu an kullanıyorum haf x 942 de, kasayı ilk çıktığında almıştım yeni üretimlerde değişiklik varmı bilemiyorum ama, bu ürünü kasaya monte edebilmek için ufak bir operasyona ihtyaç duydum amd işlemci kullanıyorum ve intel ayakları boşta kaldığı için onları kullanarak radyatörün tek tarafını kasanın deliklerine diğer taraflarını intel ayakları yardımıla sabitledim kasaya, şu an işyerindeyim fotoğrafını çeker koyarım akşama,

benim merak ettiğim ve canımı sıkan bi sorunum var bu ürünle, ilk aldığım üründe fena şekilde bi pompa sesi vardı tırıltı şeklinde bayada bir yüksekti aldığım yerden değiştirdim yeni üründe ses yoktu ama buda en fazla bir hafta sürdü ve şuanda duyulabilir birşekilde yine tırıltılar başladı bu arada kesiliyor sonra tekrar başlıyor, pompa devri 6500 ve üzeri çalışıyor anakartım sabertooth r2 pompa devrini değiştirmeyi bulamadım, bu tırıltının sebebi devirden dolayımı yoksa üründe sıkıntımı var ve bu sese taktığım için sanki sesi beynimde tırıldıyor yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Yukarıda bende 120MM vida deliği var demişim ama dalgınlığımamı gelmiş ya da yanlış yerden filan mı baktım, ne yaptıysam.

Buradaki arkadaşta sizin yönteme benzer şekilde geliş pull kullanmış.

Cooler Master 6500 RPM'de ki pompayı niye kullanıyor bende merak ediyorum. 1500 RPM de standart pompalar mis gibi, amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Pompa hızını fan hızı ayarlar gibi ayarlayabilirsin aslında ausuite ile yada speed fanla dene.

https://store.donanimhaber.com/49/0e/bf/490EBF6CBEDEC79B6127042187373A77.jpg

Yukarıda da pompa devirlerine göre sıcaklıkları paylaşmıştım ben. Kendine en uygununu seçersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: NRV

merhaba arkadaşlar, bu ürünü şu an kullanıyorum haf x 942 de, kasayı ilk çıktığında almıştım yeni üretimlerde değişiklik varmı bilemiyorum ama, bu ürünü kasaya monte edebilmek için ufak bir operasyona ihtyaç duydum amd işlemci kullanıyorum ve intel ayakları boşta kaldığı için onları kullanarak radyatörün tek tarafını kasanın deliklerine diğer taraflarını intel ayakları yardımıla sabitledim kasaya, şu an işyerindeyim fotoğrafını çeker koyarım akşama,

Yukarıda bende 120MM vida deliği var demişim ama dalgınlığımamı gelmiş ya da yanlış yerden filan mı baktım, ne yaptıysam.

Buradaki arkadaşta sizin yönteme benzer şekilde geliş pull kullanmış.

Cooler Master 6500 RPM'de ki pompayı niye kullanıyor bende merak ediyorum. 1500 RPM de standart pompalar mis gibi, amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Pompa hızını fan hızı ayarlar gibi ayarlayabilirsin aslında ausuite ile yada speed fanla dene.

https://store.donanimhaber.com/49/0e/bf/490EBF6CBEDEC79B6127042187373A77.jpg

Yukarıda da pompa devirlerine göre sıcaklıkları paylaşmıştım ben. Kendine en uygununu seçersin.

ilgin için teşekkür ederim, aisuit de sadece cpu ve ch fanlarını ayarlaya biliyorsun cpu.opt. ayarlayamadım birde speed fan deneyeyim olmadı sorun devam ederse büyük bir hevesle aldığım 280L yi verip yerine h110 alıcam ve cm ürünü alırken birdaha düşünücem bu durum beni ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrattı işin açıkcası cooler master, masterlığa ulaşamamış demekki
  • merhaba,

Yarın elime kargom ulaşıyor aerocool x predator kasaya monte edeceğim.

h100i gibi kontrol porgramı yok sanırım bunun dimi ?

Pompa devri ayarlanabiliyor mu peki 3. parti yazılımla kesin ve denenmiş olarak cevap verirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 3 Şubat 2015; 1:54:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

merhaba,

Yarın elime kargom ulaşıyor aerocool x predator kasaya monte edeceğim.

h100i gibi kontrol porgramı yok sanırım bunun dimi ?

Pompa devri ayarlanabiliyor mu peki 3. parti yazılımla kesin ve denenmiş olarak cevap verirmisiniz?

H100i de ki gibi link tarzı bir uygulama yok. Başka üçüncü parti yazılımlarla ayarlanabilir. Pompa devri ayarlanıyor, zaten testini de yapmıştım "Pompa Devrinin Sıcaklığa Etkisi" altında.
  • Hocam 3 farklı soğutucu değiştirmiş biri olarak tam performans için size bir kaç sorun olacak izninizle ;

Macunları sizin sürüş şekliniz nasıl ? macunla birlikte gelen ufak kürekle işlemcinin tüm yüzeyini ince saracak şekilde mi sürüyorsunuz?

Yoksa işlemcinin ortasına bir miktar sürerek bir yöntem mi uyguluyorsunuz. Daha verimli şekilde nasıl sürüyorsunuz macunu?

Elimde noctua nt-h1 termal macun var üzerindeki stok macunu temizleyip sürmek istiyorum. Bilgisayar ısı konusunda stabil yakalayamadım 1 aydır çile çekiyorum aydınlatırsanız sevinirim :(

Birde pompa ve tüm fanlar kontrol edebileceğim en sağlıklı hangi programı önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GLOCK-19

Hocam 3 farklı soğutucu değiştirmiş biri olarak tam performans için size bir kaç sorun olacak izninizle ;

Macunları sizin sürüş şekliniz nasıl ? macunla birlikte gelen ufak kürekle işlemcinin tüm yüzeyini ince saracak şekilde mi sürüyorsunuz?

Yoksa işlemcinin ortasına bir miktar sürerek bir yöntem mi uyguluyorsunuz. Daha verimli şekilde nasıl sürüyorsunuz macunu?

Elimde noctua nt-h1 termal macun var üzerindeki stok macunu temizleyip sürmek istiyorum. Bilgisayar ısı konusunda stabil yakalayamadım 1 aydır çile çekiyorum aydınlatırsanız sevinirim :(

Birde pompa ve tüm fanlar kontrol edebileceğim en sağlıklı hangi programı önerirsiniz.

7-8 farklı sürme şekli test ettim fakat en başarılı sonucu linkini verdiğim konudaki ince-uzun şekilde sürerek elden ettim. Ortaya ufak bir bezelye tanesi kadar sürsen de yeter.

http://forum.donanimhaber.com/m_99461210/tm.htm

Eski alışkanlık olduğu için ben speedfan'ı kullanıyorum fakat anakartın kendi yazılımlarının arayüzü daha düzgün ve daha esnek.
  • Aidata64 Extreme ile strees test seçerek tam yük altında o/c modunda (4.4 ghz) 4 dk boyunca denedim maximum aldığım sıcaklıklar bunlar. Çok memnun kaldım sonunda şükürler olsun diğer soğutucularda 85 görebiliyordum. Termal macunu bezelye tanesi kadar sürdüm dediğiniz gibi ortasına ve o şekilde denedim. Tabi termal macunum bu arada noctua nt-h1

Çok teşekkür ediyorum desteğiniz için. Son problem kaldı speedfan programını kurdum ama kontrol edemedim Biostan kontrol edemiyorum msi command center programından da kontrol edemiyorum hiç bir yerden kontrol edilmiyor. Cpufan1 e takılıydı çıkartıp cpufan2 ye taktım ama yok arkadaş kontrol edilmiyor :( ama soğutucunun fanlarını kontrol edebiliyorum her türlü.

Ayriyetten pompadan sesler geliyor tıkırtı sesleri gibi hani bir maddeye elinle bastırırsın aradaki boşluğu alırsın da ses kesilir ya aynı o şekilde normal midir bu? pompa 6500 rpm de çalışıyor sürekli acaba bundan mı?

İnce kısık olarak ıslık sesi geliyor tamam o normal bildiğim kadarıylada şu tıkırtıya takıldım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 4 Şubat 2015; 22:54:15 >
  • Selamlar bu soğutucuyu cosmos rc 1000 kasamda kullanabilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Selamlar bu soğutucuyu cosmos rc 1000 kasamda kullanabilirmiyim.

Kasadaki tüm fan yuvaları 120MM, desteklemiyor yani. Ama aşağıda gördüğüme göre yukarıda epey yer var gibi. 280L yerine aynı seviyedeki H105 i kullanabilirsiniz.

• quote:

quote:

Kasadaki tüm fan yuvaları 120MM, desteklemiyor yani. Ama aşağıda gördüğüme göre yukarıda epey yer var gibi. 280L yerine aynı seviyedeki H105 i kullanabilirsiniz.

Sanki yukarı montajlama olur gibi geliyor bana nepton 280l için konuşuyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Nepton 280L de 120MM vida delikleri var fakat esas mesele üst kısıma 140MM fan sığacak bir genişlik var mı? Elinizde varsa 140MM bir fanı yukarıya koyun bakın, radyatör sorunsuz tam sığması için sağ ve soldan 1CM boşluk olmalı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nepton 280L de 120MM vida delikleri var fakat esas mesele üst kısıma 140MM fan sığacak bir genişlik var mı? Elinizde varsa 140MM bir fanı yukarıya koyun bakın, radyatör sorunsuz tam sığması için sağ ve soldan 1CM boşluk olmalı

Bir bakayım , tekrandan dönerim... Teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Az evvel baktim. Kasanin ustunde 2 adet 12cm lik fan var amma 14 cm lik fan montaj yeride var. Alan da geniş sanki olcak gibi. Eger olmazsa kasayı atarim cope.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Az evvel baktim. Kasanin ustunde 2 adet 12cm lik fan var amma 14 cm lik fan montaj yeride var. Alan da geniş sanki olcak gibi. Eger olmazsa kasayı atarim cope.

Kendi sitesinde sadece 120MM fan yazmışlar fakat tpu incelemesinde desteklendiği yazmış.

quote:

You will also find two 120 mm fans hidden on the ceiling of the case. These can actually be replaced with 140 mm variants if you chose.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.