Şimdi Ara

Cm 212 Evo mu yoksa Dark AquaForce 120 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amd fx8350 işlemcim var. Soğutucu olarakta cm 212 evo kullanıyorum. Kendi fanı yerine akasa viper takılı ve kasa eksoz fanı olarakta yine akasa viper var.

Bu durumda boşta pc ilk açılışta işlemci 31-32 derece çekirdeklerde 11-22 derece arası sonrada yine boşta işlemci 34-35 derece çekirdekler 23-24 derece prime 95 testinde işlemci 52 çekirdekler 42-43 derece. Kasa masanın kasa bölümünde yer alıyor ve kasayı dışarı çıkarınca derecelerde 1-3 derece arası düşüş oluyor. Pc boşta ve yükteyken işlemcinin her zaman 4ghzde çalıştığını belirteyim. Yani boştayken hızını düşürtmüyorum.

Bende dark aquaforce 120 modelini almak istiyorum. Bana faydası ortalama ne olur? Veya fiyat performans olarak önerebileceğiniz bir sıvı soğutma ürünü varmı? Cm 212 evo ile ne yaparsam yapayım istediğim sıcaklıkları göremedim. Sadece bu işlemci için değil önceki phenom 2 x4 965 işlemcim içinde durum aynıydı. Nedense herkesin çok övdüğü bu soğutucudan ben o kadarda memnun kalmadım. Belkide anakart seçimiylede alakalı olabilir. Termal macun olarakta arctic mx4 ve cm mastergel nano kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 12 Aralık 2016; 16:13:27 >

• Hiç bir faydası olmaz. Para harcayacak yer arıyorsanız SSD yoksa SSD alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Hiç bir faydası olmaz. Para harcayacak yer arıyorsanız SSD yoksa SSD alın.

Ssd var zaten. 1-2 derece farkedecekse zaten değmezde en azından yük altında bi 9-10 derece farketse alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Ssd var zaten. 1-2 derece farkedecekse zaten değmezde en azından yük altında bi 9-10 derece farketse alırım.

Hayır işlemci maks. 52 görüyormuş gayet iyi bir değer zaten 42 alsa ne olur almasa ne olur hocam
  • Sıvı soğutma akacaksanız kaliteli birşey alın, para yoksa hava soğutma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Hayır işlemci maks. 52 görüyormuş gayet iyi bir değer zaten 42 alsa ne olur almasa ne olur hocam

Gerek yok diyorsun yani.

• gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Boşa para israfında başka birşey olmaz gerek yok
  • Elindeki soğutucu akasa viper fan ile birlikte 120mm lik 200 TL civarında satılan pekçok sıvı soğutmadan iyidir. Ayrıca pompa sesi ve arızasıda çabası bu ürünlerin. Görsellikten başka birse değiller.
  • Hiç gerek yok. Şu karikatür geldi aklıma:D

Cm 212 Evo mu yoksa Dark AquaForce 120 mi?
  • İyi bakalım o zaman bu sistemde bununla idare edeyim ileride zen işlemcili sistem toplayınca sıvı soğutmaya geçerim çok ısınma olursa.
  • havalı soğutma candır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.