Şimdi Ara

## CluB C-MaX ##73Kisi## (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
9
Favori
50.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 civarı TDCI C-max için yakıt tüketimi bilgisi verebilir misiniz?
  • Selamlar . 2012 model( 2013 ocak ta aldım) Cmax ımın 75.000 km bakımını yaptıracağım. Servislerde gerekli gereksiz parça değişimleri yapabiliyorlar. Özellikle 75000 bakımını yaptırmış arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • 2013 50000km 1,6 tdci
  • yalnız tüketim konusunda kataloğun biraz üzerinde bir değer var. 2013 ve sonrası dizel c max lerde tükeitiminiz nasıl acaba ... bir depo şehir içi şehir dışı ne kadar gidiyor ... ????
  • bu arada aracım 2013 trend x tdci kayseri beni de listeye eklerseniz sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyayus

yalnız tüketim konusunda kataloğun biraz üzerinde bir değer var. 2013 ve sonrası dizel c max lerde tükeitiminiz nasıl acaba ... bir depo şehir içi şehir dışı ne kadar gidiyor ... ????

13.500 km oldu aracım tüm ortalamam 5.1 de. fulleyerek de denedim gerçekten tutuyor ortalama 20 kuruş yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsfirtina

quote:

yalnız tüketim konusunda kataloğun biraz üzerinde bir değer var. 2013 ve sonrası dizel c max lerde tükeitiminiz nasıl acaba ... bir depo şehir içi şehir dışı ne kadar gidiyor ... ????

13.500 km oldu aracım tüm ortalamam 5.1 de. fulleyerek de denedim gerçekten tutuyor ortalama 20 kuruş yakıyor.

ben küçük şehirde 7,5 u gördüm hocam .. küçük şehir dediği sürekli dur kalk sokak arası olması .. büyük şehirde 6,5 ...şehir içi bu dediği değerler ... ortalamaya vurduğunda da 6 yı biraz düşük gösteriyor .. ama 200 km lik şehirler arası bir yolda ben 4 ü gördüm yani 17,5 kuruş ...

• quote:

quote:

quote:

ben küçük şehirde 7,5 u gördüm hocam .. küçük şehir dediği sürekli dur kalk sokak arası olması .. büyük şehirde 6,5 ...şehir içi bu dediği değerler ... ortalamaya vurduğunda da 6 yı biraz düşük gösteriyor .. ama 200 km lik şehirler arası bir yolda ben 4 ü gördüm yani 17,5 kuruş ...

Tabi doğru büyük bi kısmı şehir dışı zaten benim yoksa şehir içi 7 falandır onu direk test etmedim. Ama dediğiniz gibi şehir içleri bile farklı şehirlere göre değişir. Dur kalk gidebildiğin sabit hız falan filan.

Mesela şehir içi dur kalk yoksa ve trafik lambası da yoksa yavaş da gitmen gerekiyosa 3 litre bile yapabilirsin 45-50 ile gidersen..

Ama bir sürü faktör var.. Yokuş, rampa, gittiğin yere bi de oradan gelirken hesaplıcan..

Bi de herkesin unuttuğu bişey var RÜZGAR. :) Eğer şanslıysanız ve gittiğiniz yönde rüzgar arkanızdan esiyorsa yakıt baya düşüyor fark ediyorsunuz zaten. Ama tabi bi de dönüşü var bunun :) dönüşte rüzgar durursa şanslısınız veya yön değiştirip arkanızan eserse yine az yakarsınız.

Sonuç olarak yaklaşık 1,5 tonluk bir araç var altımızda bence 5-6 litreler çok iyi rakamlar o kadar da yaksın yani. Sonuçta bizim yapabileceğimiz bişey yok keşke yakıt fiyatları ucuz olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsfirtina -- 9 Ekim 2015; 11:14:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tabi doğru büyük bi kısmı şehir dışı zaten benim yoksa şehir içi 7 falandır onu direk test etmedim. Ama dediğiniz gibi şehir içleri bile farklı şehirlere göre değişir. Dur kalk gidebildiğin sabit hız falan filan.

Mesela şehir içi dur kalk yoksa ve trafik lambası da yoksa yavaş da gitmen gerekiyosa 3 litre bile yapabilirsin 45-50 ile gidersen..

Ama bir sürü faktör var.. Yokuş, rampa, gittiğin yere bi de oradan gelirken hesaplıcan..

Bi de herkesin unuttuğu bişey var RÜZGAR. :) Eğer şanslıysanız ve gittiğiniz yönde rüzgar arkanızdan esiyorsa yakıt baya düşüyor fark ediyorsunuz zaten. Ama tabi bi de dönüşü var bunun :) dönüşte rüzgar durursa şanslısınız veya yön değiştirip arkanızan eserse yine az yakarsınız.

Sonuç olarak yaklaşık 1,5 tonluk bir araç var altımızda bence 5-6 litreler çok iyi rakamlar o kadar da yaksın yani. Sonuçta bizim yapabileceğimiz bişey yok keşke yakıt fiyatları ucuz olsaydı.

evet bende ağırlığından bahsedecektim.. ara. 1,5 ton ve yokuşta yakıt tüketimi fena fırlıyor.. aracın 2013 modeli var ama isterdim ki sıfırı olsun ...

• benim 9 litre ortalamam var hep yokş çıkıyorum. ve ortalama hızım 18 km.
  • Arkdaslar benn 2005 c max gha olan1.6 dizel otomatik veya manuel almak istiyorum aile arabasi kimileri ses yapiyormus motor sesi arabanin icinde ses yapiyormus c max kullanan arkadaslar yardimci olrmusunuz nasıl bu arac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferit6868 -- 3 Kasım 2017; 21:6:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C max ghia modeli almak istiyorum

• cmax ghia 2006-2007 arıyorum gecen surdum cok begendım..
  • 2012 cmax titanium x aldım. Ancak ön park sensörü yok. Sadece arka park sensörü var o da bip bip yapıyor yani ekranda herhangi bir bilgi görünmüyor.
    Sorum şu;
    Fabrika çıkışlı modellerde Ön park sensörleri emin değilim ama sanki 6'lı sensör gibi geldi bana.. Bunu sonradan taktırabilir miyim? Ve birgeri görüş kameralı multimedia sistem taktırsam ön ve arka sensörleri bu multimedia sisteme entegre edebilir miyim? Deneyen oldu mu? Bana bir yol gösterebilir misiniz?
  • selamlar

Arkadaşlar donanım olarak 2007 model 1,6 dizel Titanium x var mı?
  • 77 - Kayseri - 2006 C-MAX GHIA
  • nnsevim N kullanıcısına yanıt
    Yok kardes ghia var 2007

• aktif mi grup :D
  • 2004 c max ghia siyah bingöl
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.