Şimdi Ara

## CluB C-MaX ##73Kisi## (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
421
Cevap
9
Favori
50.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba,yaklasık 2 ay once ford focus ghia 2006 model arac sahibi oldum,alis fiyatı da 27000 tl faydalı olabilir yazayım buraya. Simdi benim bir sorunum var,acemi oldugum vede trafik logolarının ulu orta yerlerde karsımıza cıkma ihtimalinin cok fazla oldugu icin,cok sacma bi sekilde bitane trafik logosuna(sola donus yaparken)arabanın arkasını surttum,surttukten sonra saga cektim,ve karanlık yolda trafik levhasının oldugunu gordum,kazada aracimin arka yolcu camı(surucu arkası)patladı ve kapıda cizik olustu,aracı servise goturdum ve servis aracın boyanması ve cam degisimini beraber 1200 tl civari tuttugunu soledi,bu fiyat makul mudur? Sorma nedenim ise,guvenilir olmayan kaynaklardan duydugum kadarıyla servise giden arabanın bircok yerini expert ile anlasıp boyayıp degistiriyolar ve kaskodan daha cok para aliyolar? olabilirmi bole bisey?aracımı bos yere boyamaları beni cildirtabilir.Fiyatı nerden orendin derseniz de,sole bisey oldu,anlasdıgım kasko sirketi ile banka arasında bi para alisverisi olması lazımdı(hesptan kaskoya para yatacaktı pesin)ama banka gorevlisi bunu unutmus yada yanlıs islem yapmıs ,neticede kasko iptal olmus vede servis parayı benden istiyor.Bu kısmı haledilir,benim kafama takılan bir cam degisimi iki parca boya 1200 tl normal mı? aracımın diger kısımları ile oynamasınlar sonra ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arvin00 -- 15 Kasım 2009; 22:12:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arvin00

Arkadaslar merhaba,yaklasık 2 ay once ford focus ghia 2006 model arac sahibi oldum,alis fiyatı da 27000 tl faydalı olabilir yazayım buraya. Simdi benim bir sorunum var,acemi oldugum vede trafik logolarının ulu orta yerlerde karsımıza cıkma ihtimalinin cok fazla oldugu icin,cok sacma bi sekilde bitane trafik logosuna(sola donus yaparken)arabanın arkasını surttum,surttukten sonra saga cektim,ve karanlık yolda trafik levhasının oldugunu gordum,kazada aracimin arka yolcu camı(surucu arkası)patladı ve kapıda cizik olustu,aracı servise goturdum ve servis aracın boyanması ve cam degisimini beraber 1200 tl civari tuttugunu soledi,bu fiyat makul mudur? Sorma nedenim ise,guvenilir olmayan kaynaklardan duydugum kadarıyla servise giden arabanın bircok yerini expert ile anlasıp boyayıp degistiriyolar ve kaskodan daha cok para aliyolar? olabilirmi bole bisey?aracımı bos yere boyamaları beni cildirtabilir.Fiyatı nerden orendin derseniz de,sole bisey oldu,anlasdıgım kasko sirketi ile banka arasında bi para alisverisi olması lazımdı(hesptan kaskoya para yatacaktı pesin)ama banka gorevlisi bunu unutmus yada yanlıs islem yapmıs ,neticede kasko iptal olmus vede servis parayı benden istiyor.Bu kısmı haledilir,benim kafama takılan bir cam degisimi iki parca boya 1200 tl normal mı? aracımın diger kısımları ile oynamasınlar sonra ?

hahaha malesef öyle kasko kullanıldığı zamanda böyle oluyor aslında aynı işi 200-500tl arasına en pahalı mal edilecek iken kaskoa veya servis girince olayların tamamı 1.500-7.000 li rakamları buluyor ufacık asit yapımlar.Mesele araçlarımızdan birinde öyle yumruk veya ceviz kadar vuruklara kapı saçı değiştirildi kaskodan yetkili servisde halbuki normal bir servis onu 60-150TL YE mal eder...durum malesef böle...Almanyada ise lokal olarak düzeltiyorlar hatta çok ilginçtir astara zarar gelmediyse boyayı jel kıvama getirip kaportayıda sökmeden yapıyorlar...tabii izim o seviyeye gelmemize bence 30 yıl gerekir.

• Merhaba arkadaşlar,
    Ben ilk arabamı almak istiyorum.Ve benim bir arkadaşımda 2005 c-max ghia var araç 125.000 km de ve fiyat olarak en son 23000 tl diyor.Aracın bakımları da yeni yapılmış. Araçta beni düşündüren tek sourn kilometresinin yüksek olması. Sizler bir c-max kullanıcısı olarak yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim. Sizin görüşleriniz önemlidir.
  • epeydir yazılmamış ama..
    chery tiggomu takas ettim ve 2006 ghia TDCİ aldım. aytozu gri.
  • 2004 C-MAX TDCI TREND İNCİ BEYAZI 106.000 KM İZMİR
  • C-max güzel ve geniş araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper1977

epeydir yazılmamış ama..
    chery tiggomu takas ettim ve 2006 ghia TDCİ aldım. aytozu gri.

merhaba

hiç inceleme fırsatım olmadı
    almayı düşündüğümden değil gerçi, sadece meraktan
    cherry ile ilgili ne söylersiniz?
    gerçi 2006 c-max'le takasa girdiğinize göre durum belli ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanerkan -- 18 Ağustos 2010; 10:45:36 >
  • arkadaşlar bende 70000 km'de kız gibi bi Ghia aldım. Arabam mazotlu ve kiremit renginde. Daha önce ben hiç denk gelmedim. Fazla yok heralde bu renkten.

SAYGILAR..

Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin hepimize
  • Benimde almak istediğim bir model CMax

Bayii aradım 2011 model araçların kasası değiştiğinden Kasım gibi satışa çıkacak dedi.

Bende o arada hem 2. El araştırayım hemde genel bilgi edineyim istedim

Aracın 2. Eli pek yok sanırım, alanlar çok memnun herhalde pek satmak istmiyorlar

Araçın farkli oldugunu hep duymusumdur AMA bu farkı yaratan seyler tam olarak nedir bunları pek bilmiyorum.

Bu konuda biraz aydınlatır ve bilgi verirseniz sevinirim
  • 2005 112 binde 1.6 tdci trend var 22 bin liraya bırakıyor eleman...sizce alınırmı ? yoksa dizel motoru bana sorun cıakrtabilirmi arkadaslar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfSpirit -- 21 Eylül 2010; 5:20:02 >
  • c max bölümü satışı gibi yawaşmış sanırım :S
  • c-max iyi ve sorunsuz araç.....2 el temizini bulan arkadaşlar düşünmeden alsın...
  • Ben 2007 model 1.6 benzinli C-max Ghia Aytozu Gri kullanıyorum ANKARA
    Kilometre 55.000 de temiz ve az kullanılmış bir araç. Aracın ilk sahibiyim aynı zamanda.
    Sabahları aracı çalıştırdığımda birkaç saniye kulağa batacak netlikte hırıltı yapıyor(eski dizel audilerin sesi gibi)
    bunu servisteki ustaya gösterdiğimde şu anda tam olarak hatırlayamadığım bir parçanın (hatırladığımda yazıcam, birşeyin başlığıydı sanki)
    değişmesi gerektiğini ve fiyatının işçilik dahil 1000 TL gibi bir rakam olduğunu söyledi. Ancak araç çalışmaz hale gelene kadar bu şekilde kullanabileceğimi söyledi.
    Araç birkaç saniye hırıltı yaptıktan sonra ses tamamen gidiyor. Ancak motor sıcakken kapatıp çalıştırdığımda o ses duyulmayacak kadar cılız geliyor.
    Buna benzer bir sorun yaşayan ya da bu sorunun ne olduğu hakkında fikri olan var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: kilgorella

Ben 2007 model 1.6 benzinli C-max Ghia Aytozu Gri kullanıyorum ANKARA
    Kilometre 55.000 de temiz ve az kullanılmış bir araç. Aracın ilk sahibiyim aynı zamanda.
    Sabahları aracı çalıştırdığımda birkaç saniye kulağa batacak netlikte hırıltı yapıyor(eski dizel audilerin sesi gibi)
    bunu servisteki ustaya gösterdiğimde şu anda tam olarak hatırlayamadığım bir parçanın (hatırladığımda yazıcam, birşeyin başlığıydı sanki)
    değişmesi gerektiğini ve fiyatının işçilik dahil 1000 TL gibi bir rakam olduğunu söyledi. Ancak araç çalışmaz hale gelene kadar bu şekilde kullanabileceğimi söyledi.
    Araç birkaç saniye hırıltı yaptıktan sonra ses tamamen gidiyor. Ancak motor sıcakken kapatıp çalıştırdığımda o ses duyulmayacak kadar cılız geliyor.
    Buna benzer bir sorun yaşayan ya da bu sorunun ne olduğu hakkında fikri olan var mı??

bir net,ce alırsanız haber verin..merak ettik

• Arkadaşlar bende 2007-2008 cmax almayı düşünüyorum yalnız bakım masrafları ile ilgili bilgim yok. tek bildiğim 15 binde bir olması. ortalama servis ücretleri ne kadar oluyor ve ağır bakım kaç km de iken yapılıyor? Birde ağır bakım yetkili ve özel serviste ne kadara mal oluyor? teşekkürler şimdiden...
  • Arkadaşlar bende c-max kulübüne katılmaya karar verenlerdenim.
    yeni c-max titanyum x paketli 1.6 dizel aytozu gri aracımın pazarlıgı bitti.
    Allah nasip ederse bir-iki güne kadar teslim alacağım araç şu anda Ford showroomda.
    Yaklaşık 3 aydır araştırıyorum. Bu segmentte bu donanım ve güçteki en iyi araç olduğu kanaatindeyim.
    Kullandıkça resim ve deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım.
    Hadi bakalım hayırlısı...
  • yeni c-max almayı düşünüyorum alan yada test sürüşü yapanlar varsa biraz araçtan bahsedebilirmi tavsiye edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgür kardes

Arkadaşlar bende c-max kulübüne katılmaya karar verenlerdenim.
    yeni c-max titanyum x paketli 1.6 dizel aytozu gri aracımın pazarlıgı bitti.
    Allah nasip ederse bir-iki güne kadar teslim alacağım araç şu anda Ford showroomda.
    Yaklaşık 3 aydır araştırıyorum. Bu segmentte bu donanım ve güçteki en iyi araç olduğu kanaatindeyim.
    Kullandıkça resim ve deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım.
    Hadi bakalım hayırlısı...

Aracınız hayırlı olsun... Kazasız belasız kullanın... Ben de ciddi olarak düşünüyorum ve bayiye yeni geldiğini öğrendim. Mahzuru yoksa kaça aldınız acaba (indirim yaptılar mı esas onu merak ediyorum)..? Teşekkürler...

• Arkadaşlar yeni c-max ile ilgili konular yeni başlık olan "yeni Grand C-Max ve C- Max Buraya" başlığı altında devam ediyor. Ben x paketli metalik grand c-max aldım. Aytozu grisi. 57.500 anahtar teslim. Bir arkadaşa 54.500 compact x paket metalik aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belen1998 -- 30 Kasım 2010; 20:28:19 >
  • Arkadaşlar... Grand C-MAX ile test sürüşüne çıkan var mı..? Yol tutuşu, rampada ve özellikle viraj performansı konusunda fikri olan var mı..?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.