Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende katılıyorum ozzzy222 verem ediyo emniyet kemerleri gıcır gıcır insanın sinirini bozuyo bi fikri olan varsa yardım etsin yağladım olmadı arkasına sünger sıkıştırdım olmadı verem etti beni bu ses
    quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

arkadaşlar daha öncede bahsi geçmişti bu emniyet kemerinin gıcırtısına kesin bi çözüm bulan warmı sökücem kökünden
  • O gıcırtı sesi, aldığım günden beri tam 4 yıldır var. Alıştım artık.
  • Merhaba arkadaşlar, symbollerin gıcırtıları hiç bitmiyor galiba, ön camdan, direksiyondan gerçi emniyet kemerinden gelen ses bende yok ama yinede bu sesler bence normal bir süre sonra her arabadan sesler duyulmaya başlıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokturk30

Merhaba arkadaşlar, symbollerin gıcırtıları hiç bitmiyor galiba, ön camdan, direksiyondan gerçi emniyet kemerinden gelen ses bende yok ama yinede bu sesler bence normal bir süre sonra her arabadan sesler duyulmaya başlıyor.

abi kolayı war ses gelen yeri tam tespit ediyoruz sonra böyle bu sandalye kanepe altına koyulan kalın çizilmeyi önleyen yapışkanlı bi madde war direksiyonun korna basılan yerine altına tornavida yardımıyla 2 şer tane attım direksiyondan ses gelmiyor kaya gibi oldu sonra diğer ses gelen malzeme aralarına felan gözükmeyecek şekilde tıkıştırdım arka lambayı söktüm içine malzeme sıkıştırdım v.s vs. bu kemerede çözümü bulucam tek yağlıyan ben sanıyordum 1 hafta sonra aynı oluyor arabanın sadece kemerinden ses geliyor isyanım warrrrrrrrrr sökecem kemeri memeri gress basıcam bu sefer
  • Ses konusunda bende çook muzdarıbım.. sağ camdan ve kapıdan gelen ses beni olduruyor.. bozuk yolda bı de daha cok bellı oluyor.. kapıyı hafta sonu komple sokmeyı planlıyorum
  • dostum benim araba clio 1.4 authentiqe 2004 lavoto marka sıralı lpg var. arabayı yeni aldım lpg geçen mayısta takılmış. ruhsata işlenmiş o gün için 1500 ytl masraf etmişler. ancak kayınpederim lpg taktırma fiyatlarına zam geldiğini söyledi. arabanın yakıtını detaylı hesaplamadın ama, ankara - çanakkale lapsekiye 620 km yol yaptım. 80 ytl yaktı. lpg ozaman 1.65 ytl idi. arabayı çok kullanıyorsan lpg taktırmanı tavsiye ederim güç kaybı sıralı sistemde olmuyor. motor ilk çalışmada benzinle çalışıyor. hararet 25 dereceye gelince lpg ye geçiyor. arada benzinle çalıştırıyorum benzin borusu , şamandıra, pompanin arıza yapmaması için gerekliymiş. motora zarar vermediğini tamirciler söylüyorlar.
  • dostum araba 73.000 de arabayı servise sokucam orada baksınlar sesin kaynağını bulurlar inşallah. ben ilk kez kasko yaptırıcam. birlik sigorta 627 ytl ye full kasko yaparız dedi. sözleşmede muafiyetleri araştırıyorum. hesabıma uyarsa birlik sigortaya yaptırıcam
  • Daha yeni hesapladım araba km'ye 25 ykr yakıyor, daha 1 ay olmadı, yağı-yağ ve hava filtresi ve bujileri değiştirdim. Çok yeni yani, buna rağmen 250 yaktı buda 100 km'de yaklaşık 10 lt yapar değilmi? bu uzun yoldada aynı, şehir içide değişmiyor. O yüzden dedim lpg taktırsammı diye. Arabada kendini kasıyor biraz yokuşta, 1.4 olduğu için normaldir dedim, gazda dahada kasarsa tam kasıntı olur. :-) Birde eniştem yeni taktırdı atiker memnun, bilemiyorum ki ne yapsam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

teşekkür ederim. araç ilk kalkışta yüklü iken veya yokuş yukarı kalkarken gırrç! diye bir ses geliyor. debriyajı kaldırırken kavrama oluştuğu esnada bu ses geliyor. arabayı 2. vitese alınca ses kesiliyor.

Sorunun kaynağı debriyaj olabilir. Debriyajın kaçırıp kaçırmadığını test etmek üzere, aracın el freni çekiliyken zorlayarak kalkmaya çalışın. Debriyaj sağlamsa, aracın hareket etmeyerek biraz titremesi sonra da motorunun stop etmesi gerekir. Debriyajın sağlam olduğuna kanaat getirilirse, ayarlarına baktırmak gerekebilir.

ben arabayı servise sokucam orada detaylı baksınlar trigerden de şüpheliyim. onada baktırıcam. yardımların için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: res80

Daha yeni hesapladım araba km'ye 25 ykr yakıyor, daha 1 ay olmadı, yağı-yağ ve hava filtresi ve bujileri değiştirdim. Çok yeni yani, buna rağmen 250 yaktı buda 100 km'de yaklaşık 10 lt yapar değilmi? bu uzun yoldada aynı, şehir içide değişmiyor. O yüzden dedim lpg taktırsammı diye. Arabada kendini kasıyor biraz yokuşta, 1.4 olduğu için normaldir dedim, gazda dahada kasarsa tam kasıntı olur. :-) Birde eniştem yeni taktırdı atiker memnun, bilemiyorum ki ne yapsam...

sıralı lpg de güç kaybı olmuyor en azından ben hissetmedim. benim arabada 1.4 zaten motor küçük performans beklemen yanlış olur. lpg de kaliteli markalardan taktır. takılırken arabanın yanında dursan iyi olur. tesisatı döşerken gaz borularını arabanın içinden geçirmesinler. klipsler ile arabanın altından monte etsinler. güvenlik için önemli. güvendiğin lpg ciye yaptır bazıları kaçak yaptırıyor. ruhsat alamazsın başın iş açar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Ses konusunda bende çook muzdarıbım.. sağ camdan ve kapıdan gelen ses beni olduruyor.. bozuk yolda bı de daha cok bellı oluyor.. kapıyı hafta sonu komple sokmeyı planlıyorum

gitti kapı yazık olacak
  • enjeksiyonlu araçlara sıralı lpg takıyolar zaten değilmi? benim araç 1.4 8 v. Tek nokta enjeksiyonlara takmıyolar falan diyolardı, benimki öylemi bilmiyorum.
  • res 80
    bence bi araca benzinli binmemek lazım. istersen az km yap.
    benim araba şimdilik brodway 98 rn tüplü(inş. bende bir clio alacağım). bu gün lpgciye girdim 623 km olmuş 77ytl ile doldu
    bunun yarısı şehiriçi yol.
    şimdi seninki le kıyasla km ye 25 kr yakıyorsa 150 ytl gibi bir fark olur; yani sadece bir seferdeyarı yarı yarıya fark var . öyleyse tabi ki lpg kaldıki siznkiler sıralı sistem olunca daha da fark eder
  • gıcırtı gelen yerlere sıvı gres sıkın olsun bitsin.emniyet kemeri gıcırtısı bende yok.sadece araba 18,000kmye geldiğinde debriyaja basarken gıcırtı geliyodu. marketten aldım bitane sprey gres sıktım sesi kesti.emniyet kemerinde de işe yarar belki
  • quote:

enjeksiyonlu araçlara sıralı lpg takıyolar zaten değilmi? benim araç 1.4 8 v. Tek nokta enjeksiyonlara takmıyolar falan diyolardı, benimki öylemi bilmiyorum.

benim türkçe öğretmeni arkadaşta tek nokta enjeksiyonlu opel corsa var 2 kapılı 93 model lpg li olarak 2 senedir kullanıyor. tek nokta olanlarada takılıyor .hatta eski ford minibüslere bile taktıran var. benim arabada 8v aynı motora sahibiz. senin arabaya da lpg takarlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altunismail

res 80
    bence bi araca benzinli binmemek lazım. istersen az km yap.
    benim araba şimdilik brodway 98 rn tüplü(inş. bende bir clio alacağım). bu gün lpgciye girdim 623 km olmuş 77ytl ile doldu
    bunun yarısı şehiriçi yol.
    şimdi seninki le kıyasla km ye 25 kr yakıyorsa 150 ytl gibi bir fark olur; yani sadece bir seferdeyarı yarı yarıya fark var . öyleyse tabi ki lpg kaldıki siznkiler sıralı sistem olunca daha da fark eder

doğru diyorsun benimki sıralı clio biraz önce hesapladım km de şehirdışı 13 kuruş yakıyor benzinli olsa 20- 25 kuruş yakacaktı uzun yolda kullanıcam için lpg tercih ettim hiç pişman değilim.
  • size bir şey daha anlatayım temmuzda 2007 fiat marea kiraladım benzinliydi. deposu 60lt mareaların benzin uçmuştu o sıralar. 212 ytl ye doldu. denizli ankara arası 900 km+ şehir içi 100 km yol yaptım. su gibi içti benzini. 450 ytl lik benzin yaktı birde hantal araba ki sormayın. clio kiralasaydım 300 ytl ye kurtarırdım. bide lpg li olursa 150 ytl ye düşerdi. acemiliğime geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

quote:

enjeksiyonlu araçlara sıralı lpg takıyolar zaten değilmi? benim araç 1.4 8 v. Tek nokta enjeksiyonlara takmıyolar falan diyolardı, benimki öylemi bilmiyorum.

benim türkçe öğretmeni arkadaşta tek nokta enjeksiyonlu opel corsa var 2 kapılı 93 model lpg li olarak 2 senedir kullanıyor. tek nokta olanlarada takılıyor .hatta eski ford minibüslere bile taktıran var. benim arabada 8v aynı motora sahibiz. senin arabaya da lpg takarlar.

bizim arabalar çok noktadan enjeksiyonlu seninkide öyledir. araştır bakalım
  • herhalde öyledir, markası modeli imzada yazıyor diye ayrıntılı yazmıyorumda, valla arkadaşlar 130 a falan düşecekse hiç düşünmeye gerek yok herhalde. Klimayı falanda açabilirim herhalde yazları, kasmaz değilmi? Ya inanın 250 den aşağı hiç düşemedim. Aynı modelde bazı arkadaşlar 170 falan diyolar, nerde, uzun yol yaptığımda oluyor, valla arkadaşlar taktırcam herhalde 1-2 ay içinde
  • arkadaşım güle güle kullan. ben de de aynı model var. bütün arabalar tenekedir. sen kafanı yorma. üstelik bizimkinin sağ ve sol çamurluğu teneke değil plastik. onu tenekeciler düşünsün.

quote:

Orjinalden alıntı: toshıbaa21015j

arkadaşlar
    clio 1.4 rna 2000 model
    fiyat 11.250
    88 000 de g gri benzinli
    temiz olduğu boya ve darme olmadığı söyleniyor, devir göstergesi var harhalde bunlarda
    bunu kullanna arkadaşlar varsa,
    uygunmudur
    ,hangisine niyetlensek birileri çıkıyor
    bişeyler söyleyinci insan almakta terdüt ediyor,ilk arba alınacaksa etkili oluyor ,
    teneke tabiri yaygınmış kime söylesem aynı şey
    ne dersiniz
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.