Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (721. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ... şehir içi 1 ve 3 viteslerde yaptığım 3.96 lira iken 0.41 kuruştu... 50 km hızı geçemiyorum...Amasya merzifonda bu yaptığım... keşke 80 - 90 km hız yapacağım yol olsa... o km ile şehirler arası 0.27 kuruş yakmıştı aracım... bugünlerde LPG dönüşüm için bakıyorum prins istiyordum ama gerek yok 2150 lira çok fazla özellikle bizim araçlar için onun yerine brc bakıyorum peşin 1400 e yaparız dedi eleman... ben de ona yaptırmayı düşünüyorum... yanlış hatırlamıyorsam yazılımının maykon mu ne olduğunu söyledi... bu brc de güncel yazılımın hangisi olduğunu bilen varsa ve yazarsa memnun olurum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: semozgur

Fiat Fiorino sileceğinin markasıda silgeç, Symbol sileceğinin birebir aynısı Bana da parçacı söyledi Aynı sileceğin Mais ambalajlısı 40 tl, Fiat ambalajlı 27 TL idi 25 TL ye aldım

arkadaşlar ocak ayında hepsiburada.com'dan aldım inwells marka linkleri vereyim almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim hemde kargo bedava

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20024739&productid=otev20074
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20024744&productid=otev20079
  • quote:

Orijinalden alıntı: heybob

bugünlerde LPG dönüşüm için bakıyorum prins istiyordum ama gerek yok 2150 lira çok fazla özellikle bizim araçlar için onun yerine brc bakıyorum peşin 1400 e yaparız dedi eleman... ben de ona yaptırmayı düşünüyorum... yanlış hatırlamıyorsam yazılımının maykon mu ne olduğunu söyledi... bu brc de güncel yazılımın hangisi olduğunu bilen varsa ve yazarsa memnun olurum...

hocam
    prins markanın fiyatını nerde aldıysanız 250tl fazla söylemişler,turbo motorlu aracların enjektörü farklı nerdeyse o fiyatı söylemişler, brc markayıda 150tl eksik söylemişler ankaraya bakarak..

5 aşagı 10 yukarı bu fiyat aralıklarıyla böyle her iki markanın. symbole kötü araba deil ki sınıfının en iyisi,o takılır bu takılmaz olmaz lpgde.sizi üzmeyecek lpg istiyorsanız fiyatı belli. 800tlye atiker var symbole bumu yakısır : )

brc de iyi marka bütcenize hangisi uygunsa onu alın. biz sadece öneride bulunuruz. herseyden önce ustalık iyi olması lazım.
    arabanızı 6,7 sene kullancaksanız lpg taktırın. yok kullanmam derseniz taktırmaya degmez,bir sürü eziyeti var.
    kullananlar daha iyi bilir.
  • quote:

arkadaşlar ocak ayında hepsiburada.com'dan aldım inwells marka linkleri vereyim almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim hemde kargo bedava

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20024739&productid=otev20074
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=20024744&productid=otev20079

hocam eminsin deil mi bizimkilere oluyor. senin silecek demirlerinin ucu egik mi yoksa düzmü. ben okdar silecek markası denettirdim olmadı.
    eger olduysa helal olsun sana. tabi iyi silip silmedigde önemli.
  • Ya arkadaşlar lpg taktırmayalım arada fazla fark yok dedik ama ; zorla lpg taktıracaklar bu ne yaa Boyuna benzine zam geliyor. Arabası LPG li olan arakadaşlar Arabanız Şehir içi 100 km de kaç litre lpg yakıyor?
  • vallahi harika siliyor ve ayrıca düz olup çatal şeklide...içinde ayrıca toplamda 6 adet aparat var linkleri kontrol ederseniz uygun olur mu olmazmı orada da görürsünüz... üzerinde farklı aparatla gelebilir kolaylıkla söküp takabiliyorsunuz... tek fark orjinallerde silecek kolunun takıldığı kısım kapalı iken bunda üstü açık aparat bölümünün o da silecek kolu oraya girince zaten birşey farkedilmiyor... benden tavsiye zenginseniz pahalı seçebilirsiniz ama hem kaliteli hem de hesaplı istiyorsanız şaşmayın derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312
    hocam
    prins markanın fiyatını nerde aldıysanız 250tl fazla söylemişler,turbo motorlu aracların enjektörü farklı nerdeyse o fiyatı söylemişler, brc markayıda 150tl eksik söylemişler ankaraya bakarak..

5 aşagı 10 yukarı bu fiyat aralıklarıyla böyle her iki markanın. symbole kötü araba deil ki sınıfının en iyisi,o takılır bu takılmaz olmaz lpgde.sizi üzmeyecek lpg istiyorsanız fiyatı belli. 800tlye atiker var symbole bumu yakısır : )

brc de iyi marka bütcenize hangisi uygunsa onu alın. biz sadece öneride bulunuruz. herseyden önce ustalık iyi olması lazım.
    arabanızı 6,7 sene kullancaksanız lpg taktırın. yok kullanmam derseniz taktırmaya degmez,bir sürü eziyeti var.
    kullananlar daha iyi bilir.

brc için peşin 1400 tl dedi zaten yoksa 1500 e 10 taksit... atikerde taktırmam sonuçta kullanacağım en az 5 6 sene bu arabayı kötü değil elbette çok şükür ama prinse de 2150 fazla... nereden aldım fiyatı dersen sitesinde yazıyor 4 silindirli araçlar için olan bu...

vallahi taktıracağım çünkü burada şehiriçi 50 kmden fazla hız yapılacak yer yok 1 ve 3. viteslerde gidip geliyorum... ve ş.içi ne yaptımsa 0.41 krş altına inmedi canıma da yetti artık yani o yüzden lpg dönecem...

100 liralık tüple km'de 0.25 yaksa en fazla 400 km yapar şehiriçi... benzinde 100 lira ile 0.41 den 243 km yapar eee buda ayıptır yahu yazık... belli bakım masrafı çıkar ama aldığımdan beri 2000 km yaptım 600 liralık benzin aldım bunun 400 kmsi en fazla şehirlerarasıdır... LPG şart YANİİİİ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunyas288

Ya arkadaşlar lpg taktırmayalım arada fazla fark yok dedik ama ; zorla lpg taktıracaklar bu ne yaa Boyuna benzine zam geliyor. Arabası LPG li olan arakadaşlar Arabanız Şehir içi 100 km de kaç litre lpg yakıyor?

hocam benzinden 1 , 2 litre fazla yakıyor lpg. ona göre kendini ayarla.
  • quote:

vallahi harika siliyor ve ayrıca düz olup çatal şeklide...içinde ayrıca toplamda 6 adet aparat var linkleri kontrol ederseniz uygun olur mu olmazmı orada da görürsünüz... üzerinde farklı aparatla gelebilir kolaylıkla söküp takabiliyorsunuz... tek fark orjinallerde silecek kolunun takıldığı kısım kapalı iken bunda üstü açık aparat bölümünün o da silecek kolu oraya girince zaten birşey farkedilmiyor... benden tavsiye zenginseniz pahalı seçebilirsiniz ama hem kaliteli hem de hesaplı istiyorsanız şaşmayın derim...

dedigin dogrudur hocam. 6 tane aparat cıkıyorsa illa uyar bizimkilere. iyi siler gıcırtdatma olmazsa neden alınmasın ki. bir silecek 2sebe gidiyor zorlasan 3 sene güzel idare eder. senin önerdiğin silecegi her sene degiştirsem yine kaar yaparım yarı yarıya.
  • quote:

brc için peşin 1400 tl dedi zaten yoksa 1500 e 10 taksit... atikerde taktırmam sonuçta kullanacağım en az 5 6 sene bu arabayı kötü değil elbette çok şükür ama prinse de 2150 fazla... nereden aldım fiyatı dersen sitesinde yazıyor 4 silindirli araçlar için olan bu...

vallahi taktıracağım çünkü burada şehiriçi 50 kmden fazla hız yapılacak yer yok 1 ve 3. viteslerde gidip geliyorum... ve ş.içi ne yaptımsa 0.41 krş altına inmedi canıma da yetti artık yani o yüzden lpg dönecem...

100 liralık tüple km'de 0.25 yaksa en fazla 400 km yapar şehiriçi... benzinde 100 lira ile 0.41 den 243 km yapar eee buda ayıptır yahu yazık... belli bakım masrafı çıkar ama aldığımdan beri 2000 km yaptım 600 liralık benzin aldım bunun 400 kmsi en fazla şehirlerarasıdır... LPG şart YANİİİİ...

abi söylediğin mantıklı. daha araban km yapmamış uzun yola cıktın mı bilmiyorum ama daha acılmamış bir motor 0,40 krş tabi yakar. 5. vitesin ne oldugunu bile birlmiyor senin araba. yeni symbol gruubunda acıklama yaptım okudysan eger onu uygula derim. en kötü ihtimalle 0,35 krsa düser,düsmezse senin benzinini ben karsılıyorum.
  • anlıyorum yani ş.içi örneğin 12 ya da 13 litre...olsun ona da razıyım liraya vurduğun zaman ben yine karlıym benzinden... gıcırtı felan olmuyor hatta susuzken denedim havanın sıcak ve güneşin direkt geldiği zamanda bir sorun çıkartmadı...demedi demeyin derim hem lpg hemde inwels...
  • benden önceki eleman gaziantep , rize yapmış... yahu şehiriçi 0.35 de yaksa çok... devirle ilgi olansa bir yeniden yazıver de bi bakayım iyi olur ...gerçi dikkat ediyorum 2500 deviri geçince vites değiştiriyorum....
  • quote:

benden önceki eleman gaziantep , rize yapmış... yahu şehiriçi 0.35 de yaksa çok... devirle ilgi olansa bir yeniden yazıver de bi bakayım iyi olur ...gerçi dikkat ediyorum 2500 deviri geçince vites değiştiriyorum....

abi sen arabanın benzinin kokusuyla gitmesini istiyorsun ama daha öyle bir teknoloji cıkmadı : )

48.sayfada yazmısım ilk oraya gözat sonra 53. sayfaya yazmısım farklı ama aynı anlamda : )

bence sen hic masarafa girme 2,3 sene sonra elektrikli arabalar yaygınlasır. turkcelden bana bilgi mesajı jeldi teknoloji paketine üye oldugumdan. elektrikli arabalara vergi alınmayacagı gönde bir duyum varmış. düsün istersen.
    bu kezde elektrik fazla geliyor dersen bilemicem artık: )
  • Daha önce opel vectra aracıma uzun araştırmalar sonucu prins marka lpg sistemi taktırmıştım.Benden sonra üç arkadaşım daha aynı ustaya lpg taktırdı.Şaşmaz Özbek otoda yapılan lpg sistemini 3 yıl boyunca sorunsuz kullandım. Aynı şekilde arkadaşlarımda bir sorun yaşamadı.Ayrıca yapılan montajda çok güzeldi öyleki;lpg sızdırmazlık testine gittiğimde enjektörleri göremediler.Bence lpg de montaj en az marka kadar önemli.Prins de kullanılan enjektörler çok kaliteli keihin marka.Bu enjektörler LNG sistemlerinde de kullanabiliyor.Toparlamak gerekirse prins ile yaklasık 45.000 km yapmış birisi olarak tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broadcast33

Daha önce opel vectra aracıma uzun araştırmalar sonucu prins marka lpg sistemi taktırmıştım.Benden sonra üç arkadaşım daha aynı ustaya lpg taktırdı.Şaşmaz Özbek otoda yapılan lpg sistemini 3 yıl boyunca sorunsuz kullandım. Aynı şekilde arkadaşlarımda bir sorun yaşamadı.Ayrıca yapılan montajda çok güzeldi öyleki;lpg sızdırmazlık testine gittiğimde enjektörleri göremediler.Bence lpg de montaj en az marka kadar önemli.Prins de kullanılan enjektörler çok kaliteli keihin marka.Bu enjektörler LNG sistemlerinde de kullanabiliyor.Toparlamak gerekirse prins ile yaklasık 45.000 km yapmış birisi olarak tavsiye ederim.

hocam bende uzun arastırmam sonucunda prinse kara vermiştim ama seneye satmayı düşündüğümden lpg olayını kafamdan sildim. prins markası adı altında birleşmiş her parca farklı markalardan oluşmakta ama parcanın alanlarına göre en iyi markaları toparlayarak prins marka adında toplanmıştır.mesela keihin marka enjektörü kendi adında üretseydi ve diger parcalarıda bu kadar pahalı olmazdı. her bir parcasına ek ücret ve marka parası ödüyor. bu yüzden cok pahalı ve kaliteli.

bunu sen biliyorsundur ama bilmeyen yada taktıracak olan arkadaslar varsa böyle bilsinler prins markayı.
  • bence aracınızla doğru orantılı lpg kitleri kullanmada fayda var50 binlik aracım olsa hiç düşünmem prins telefex gibi markaları ne kadar olursa olsun taktırırım ama bizim symbollere arkadaşlar hiç gerek yok en fazla zaten 4-5 sene kullanırsınız hadi 6 olsun zaten 3.seneden sonra sadece lpg den değil diğer donanımlardan da fire vermeye başlıyor bizim araçlar ufak tefek contadır keçedir sonrasında seneler geçtikce masraflarda büyüyor ..eğer durumunuz iyiyse brc öneririm ama araca taksit ödüyorsanız memur iseniz atiker ve ya aldesa da olabilir atiker mi aldesa mı derseniz aldesa derim tamamen kişisel bir tercih bir birlerine karşı çok fazla bir üstünlükleri yok çünkü.araç taksidi öden arkadaşlar taksit bitince emin olunki değiştirmeyi düşüneceksiniz , yaygın servis ağı da önemli zaten taktırmakmaktaki amacınız tasarruf 2bin liralık bir kiti amorti etmeniz baya uzun sürecektir.....
  • Sinan usta ya katılıyorum araca yapılacak harcama aracın bedeli ile orantılı olmalı.Lpg takmaktaki temel amaç tasarruf yapmak.Yatırım bedelini kac yılda çıkarabilceğiniz ve satarken ödediğiniz paranın ne kadarını aracın fiyatına eklebileceğiniz çok önemli.Prins gerçekten çok kaliteli ve sorunsuz bir kit ama fiyatıda ona göre.Ben bundan 4 yıl önce günün koşullarına göre fiyatı yüksek olan vectra bile oradaki en vasat araçlardan birisiydi.Prins i tercih edenler genellikle SUV ve üst segment binek araçlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

abi sen arabanın benzinin kokusuyla gitmesini istiyorsun ama daha öyle bir teknoloji cıkmadı : )

48.sayfada yazmısım ilk oraya gözat sonra 53. sayfaya yazmısım farklı ama aynı anlamda : )

bence sen hic masarafa girme 2,3 sene sonra elektrikli arabalar yaygınlasır. turkcelden bana bilgi mesajı jeldi teknoloji paketine üye oldugumdan. elektrikli arabalara vergi alınmayacagı gönde bir duyum varmış. düsün istersen.
    bu kezde elektrik fazla geliyor dersen bilemicem artık: )

bana daha turkcell den mesaj gelmedi daha :)) olsun o zamanda elektrikli araba alırım... hayır yahuu koklamasını beklemem elbetteki de ... hani şehir içinde benzinlide 0.27 krş ve 80-90 km hız yapıyorum diyor ş.içi diyorsunuz ya hah işte sizinkiler ş.dışı gibi yakıyor ş.içinde :))) oysa gelin bir bizm burada ş.içinde kullanın görürsünüz ne kadar yaktığını ve kokluyor mu içiyor mu... :)))
  • Selam arkadaşlar, bugün aracımın orjinal aküsünü değiştirdim. Şu aküden taktılar.
    Mutlu 12V 60AH Silver Akü
    130 TL akü+ 10 TL işçilik.
     CLİO SYMBOL GRUBU
  • eyvallah her ikinizin dedigne katılıyorum fakat sanayi sanayi dolasmanın bir anlamı yok ki. gidip gelecegin benzin parasınamı acıyım, lpgnin arıza parcasının ücretinemi acıyım. uzun süre binceksen eger doganda olsun ferraride olsun kaliteli lpg taktırırım kesinlikle.

cok daha önceki yorumlarımı okuduysanız. 6 seneden aşagı lpgnin amortisini cıkaramazsınız. erken satıslarda lpgnin ücretini cıkaramazsınız. alıcıya de dur bunda bu marka lpg var diye adam tınlamaz ki.

bu yüzden kalitesiz marka takarsan seni rezil eder yollarda. atikere verdiğin 800tlyinin omortsini bile cıkaramazsın.
    bizim buralarda bi laf vardır eşeği süren b kuna katlanır misali.
  • 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.