Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

leon gökmen problemini çözmüş mü? bu tür problemler (stop etme,rolanti düzensizliği gibi)genelde lpg sisteminden kaynaklanır lpg dönüşüm bölümünde bir sürü bu tür problemlerle karşılaşan insanlar var ve bir çoğu da çözümsüz değişmedik şeyi kalmamış en son söküp atacam diyenler var .ama gökmenin problemi benzinde de gerçekleşiyormuş o yüzden bişey söylemek daha da zorlaşıyor

vala abi sabah girdi birdaha görmedim senin yazdıklarını okursa muhagah cevap yazacaktır. lpgden anlamasamda aynı olayı benzindede yapması kafada soru işareti olusturudu bende.bir yönden kolaylastırıyormuş gibi geliyor bana cünkü lpg ile benzinin ortak parcasında sorun oldugunu belirtir diye düsünüyorum. dediğin gibi elektriksel problem olabilir.

Öncelikle teşekkür ederim. Aracım benzinde ve gazda istop ediyor. Bu durum ısı derecesi ortalardayken oluşmuyor. İstop etme durumu gün içinde çalıştırdığım zaman ilk başta hareket halindeyken gerçekleşiyor gazdan ayağımı kesip yavaşladığım zaman(tümsek, dönemeç gib durumlarda). İstop sarsıntısız gerçekleşiyor. Farketmiyorm bile aracın istop ettiğini. Tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmen_82

Öncelikle teşekkür ederim. Aracım benzinde ve gazda istop ediyor. Bu durum ısı derecesi ortalardayken oluşmuyor. İstop etme durumu gün içinde çalıştırdığım zaman ilk başta hareket halindeyken gerçekleşiyor gazdan ayağımı kesip yavaşladığım zaman(tümsek, dönemeç gib durumlarda). İstop sarsıntısız gerçekleşiyor. Farketmiyorm bile aracın istop ettiğini. Tekrar teşekkür ederim

bir çok sebebi olabilir böyle durumların lpg de daha çok olduğunu herkes bilir,genelde insanlar direksiyonu tam kırdıklarında stop etme porblemi yaşarlar sizinki daha farklı araç gaz kesiyor büyük ihtimal ateşlemede,yakıt püskürtmede vb. problem vardır ustaya gitmeniz gerekiyor.
  • quote:

quote:

quote:

leon gökmen problemini çözmüş mü? bu tür problemler (stop etme,rolanti düzensizliği gibi)genelde lpg sisteminden kaynaklanır lpg dönüşüm bölümünde bir sürü bu tür problemlerle karşılaşan insanlar var ve bir çoğu da çözümsüz değişmedik şeyi kalmamış en son söküp atacam diyenler var .ama gökmenin problemi benzinde de gerçekleşiyormuş o yüzden bişey söylemek daha da zorlaşıyor

vala abi sabah girdi birdaha görmedim senin yazdıklarını okursa muhagah cevap yazacaktır. lpgden anlamasamda aynı olayı benzindede yapması kafada soru işareti olusturudu bende.bir yönden kolaylastırıyormuş gibi geliyor bana cünkü lpg ile benzinin ortak parcasında sorun oldugunu belirtir diye düsünüyorum. dediğin gibi elektriksel problem olabilir.

yılbaşı gecesi maraşa gitmemiz gerekiyordu, bende o zaman daha aracımı teslim almamıştım.
    bir arkadaşın 97 model toyota corollasını aldık onunla gittik, aynı sizin dediğiniz gibi araba yokuşlarda ışıklarda falan sürekli stop ediyordu.
    hatta yolda kaldık dönerken çalıştıramadık, bayağı uğraştırdı bizi. yiterek çalıştırdık geldik teslim ettik aracı, durumu da anlattık.
    ertesi gün tamircisine götürdü aracı, akünün bittiğini farketti, değiştirdiler ondan sonra arabada bir sorun olmadı.
    sizin araçla bizimkinin sorunu aynımıdır bilmiyorum ama aklıma bu geldi ve yazmak istedim, belki faydası olur.

yukarda arkadaşta söylemiş, aküye baktırmanızda fayda var.
    araç sarsıntı olmadan birden sönüyorsa elektrik kesiyordur büyük ihtimalle, elektrik tesisatında başka bir yerde de sorun olabilir.
    bir de elektrik ustasına gösterin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11
    bir çok sebebi olabilir böyle durumların lpg de daha çok olduğunu herkes bilir,genelde insanlar direksiyonu tam kırdıklarında stop etme porblemi yaşarlar sizinki daha farklı araç gaz kesiyor büyük ihtimal ateşlemede,yakıt püskürtmede vb. problem vardır ustaya gitmeniz gerekiyor.

abi zaten ustaya teknik servise götürmüş yapamamışlar. sanırım baska ustaya bakıtmış bir parcası degişcekmiş 120 tlye. parcaya garanti vermiyormus. yani araba düzelmezse karısmam gibi durum söz konusu. zaten hep öyle deilmidir. tüm parcaları degiştirirler sorunu cözemezler.
    bu konuda form, ustalara göre daha faydalı diye düsünüyorum. en azından degişecek parçaların alanını daraltıyor.
  • gökmen bence her ihtimale karşı boğaz kelebeğini de temizlettirmen senin yararına olur.araç çünkü gazdan ayağımı çektiğimde demişssin budurumda araç rahat nefes alamıyor olabilir ayrıca aracın eğer son zamanlarda daha fazla yakıt harcıyorsa buda boğaz kelebeğinin yağlanmasından kaynaklanıyor olabilir...
  • quote:

Fiat Fiorino sileceğinin markasıda silgeç, Symbol sileceğinin birebir aynısı Bana da parçacı söyledi Aynı sileceğin Mais ambalajlısı 40 tl, Fiat ambalajlı 27 TL idi 25 TL ye aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: semozgur

Fiat Fiorino sileceğinin markasıda silgeç, Symbol sileceğinin birebir aynısı Bana da parçacı söyledi Aynı sileceğin Mais ambalajlısı 40 tl, Fiat ambalajlı 27 TL idi 25 TL ye aldım

hocam alıntıyı yanlış yapmışsın benim yazdıgım mesaj üzerindeki alıntıyı kullancaksın. bazı arkadaslar sikayetci olabilir :)

ewet dediğin dogudur, birdakine degiştirme şansım olursa fiat fiorino diye alırım.suanda arkadasların ihtiyacı olmaya bilir ama temmuz agustos ayların sileceklerini degiştirmek isteyen olur her halde aklımızda bulunsun bu bilgi.
    tskkürler söylediğin icin. bunu 2 hafta öncesinden söyleseydin benim işime gelirdi :)
  • Cevapları okudupumda kafamda bi şeyler netleşti sanırım. belki de sorun aküdedir. şarj etme sürecinde istop ediyordur. reno servisinde cihazı bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir problem de gözükmedi. çözüleceğini bilsem üçü beşi de aramayacağım direk ödeyeceğim. deneme yanılma yöntemi de çok masraflı olacak. artık iyi bir ustaya yukarda arkadaşların yazığı mevzuları da ifade ederek göstermem lazım
  • quote:

gökmen bence her ihtimale karşı boğaz kelebeğini de temizlettirmen senin yararına olur.araç çünkü gazdan ayağımı çektiğimde demişssin budurumda araç rahat nefes alamıyor olabilir ayrıca aracın eğer son zamanlarda daha fazla yakıt harcıyorsa buda boğaz kelebeğinin yağlanmasından kaynaklanıyor olabilir...

ben kısaca söylenenleri toparlayım :)
    aküyü kontrol ettir,(5 yılı dolmussa degiştir 60amperlik akü al),elektrik düzenk kablolarının kontrolü, rolanti ayarı kontrolü,bugaz kelebegin temizlenmesi.
    belki olur yha motor icindeki hortunlar sıkısmış kesilmiş olur onlara söyle elle gözle bakalım.

gökmen burdan bu bilgiler cıktı arkadasların sayesinde. ilk basta bunlara bakıt , baktın tekrar aynı sorun oluyor baska cözümler arar buluruz.
  • quote:

gökmen bence her ihtimale karşı boğaz kelebeğini de temizlettirmen senin yararına olur.araç çünkü gazdan ayağımı çektiğimde demişssin budurumda araç rahat nefes alamıyor olabilir ayrıca aracın eğer son zamanlarda daha fazla yakıt harcıyorsa buda boğaz kelebeğinin yağlanmasından kaynaklanıyor olabilir...

sinan ustam gelecek hafta götüreceğim o zaman belirteyim boğaz kelebeğini de. inşalah düzelir
  • inşallah düzelir..bu forum clio symbol kullanıcıları için gerçekten cok faydalı oluyor .....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

abi zaten ustaya teknik servise götürmüş yapamamışlar. sanırım baska ustaya bakıtmış bir parcası degişcekmiş 120 tlye. parcaya garanti vermiyormus. yani araba düzelmezse karısmam gibi durum söz konusu. zaten hep öyle deilmidir. tüm parcaları degiştirirler sorunu cözemezler.
    bu konuda form, ustalara göre daha faydalı diye düsünüyorum. en azından degişecek parçaların alanını daraltıyor.

öyle şeymi olur ya benim burdaki ustam her parça garanti veriyor yapamasa para bile almaz götür başka ustaya der ne biçim insanlar var hocam ya boşuna para alıyorlar vermeyin bence çıkarsın deyin parçayı çakallara bak öyle şeymi olur.
  • quote:

Cevapları okudupumda kafamda bi şeyler netleşti sanırım. belki de sorun aküdedir. şarj etme sürecinde istop ediyordur. reno servisinde cihazı bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir problem de gözükmedi. çözüleceğini bilsem üçü beşi de aramayacağım direk ödeyeceğim. deneme yanılma yöntemi de çok masraflı olacak. artık iyi bir ustaya yukarda arkadaşların yazığı mevzuları da ifade ederek göstermem lazım

LPG dönüşümünden kaynaklanıyor gibi geliyor bana iyi bir LPG ustası bulup LPG dönüşümünü iyice incelet kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Cevapları okudupumda kafamda bi şeyler netleşti sanırım. belki de sorun aküdedir. şarj etme sürecinde istop ediyordur. reno servisinde cihazı bilgisayara bağladılar fakat herhangi bir problem de gözükmedi. çözüleceğini bilsem üçü beşi de aramayacağım direk ödeyeceğim. deneme yanılma yöntemi de çok masraflı olacak. artık iyi bir ustaya yukarda arkadaşların yazığı mevzuları da ifade ederek göstermem lazım

LPG dönüşümünden kaynaklanıyor gibi geliyor bana iyi bir LPG ustası bulup LPG dönüşümünü iyice incelet kardeş.

Arkadaşlar lpg üzerinde de durdular. Aracın sarsıntısız istop etmesi kafamı karıştırıyor.
  • quote:

iyi akşamlar arkadaşlar. bende 2001 model clio symbol araç var. Problemim aracın istop etmesi. Yetkili servise ve sanayiye götürmeme rağmen sorun tekrarlıyor. Araç gün içinde ilk çalıştırmamda ısınma sürecinde istop ediyor. İstop ederken hiç bir sarsıntı geçirmiyor. Direk stop ışığı yanıyor. Hararet göstergesi orta seviyeye gelinceye kadar istop yol boyunca iki üç kez oluyor. Aracım lpg li fakat bu problemi hem benzinde hem de gazda yapmakta. Bi fikri olup yardımcı olacak olan varsa çok memnun olacağım. Araçtan soğudum bir yıl önce almama rağmen. Hayrlı geceler herkese

Bujiler 30 tl buji kablosu 30 tl boğaz kelebeği temizliği 20 tl hava filtresi 20 tl toplamda 100 tlye sorun hallolur gibi duruyor..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: semozgur

hocam alıntıyı yanlış yapmışsın benim yazdıgım mesaj üzerindeki alıntıyı kullancaksın. bazı arkadaslar sikayetci olabilir :)

ewet dediğin dogudur, birdakine degiştirme şansım olursa fiat fiorino diye alırım.suanda arkadasların ihtiyacı olmaya bilir ama temmuz agustos ayların sileceklerini degiştirmek isteyen olur her halde aklımızda bulunsun bu bilgi.
    tskkürler söylediğin icin. bunu 2 hafta öncesinden söyleseydin benim işime gelirdi :)

silecekler aynı derken yeni kasa için mi söylüyorsunuz benim 2005. en son aldığım da ojinal silecek almıştım valeo gibi bir markaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: slurozg

silecekler aynı derken yeni kasa için mi söylüyorsunuz benim 2005. en son aldığım da ojinal silecek almıştım valeo gibi bir markaydı

hocam silecek demirinin ucu egikse her türlü silecek olur. yeni kasadakilerin silecek demirleri tamamen düz. bu yüzden seve seve orjinal alıyoruz renault abimizin sayesinde. valeo cok iyi marka kesinlikle ,tavsiye edebilecegim markalardan birtanesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 21 Şubat 2011; 11:17:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Bujiler 30 tl buji kablosu 30 tl boğaz kelebeği temizliği 20 tl hava filtresi 20 tl toplamda 100 tlye sorun hallolur gibi duruyor..

Arabanın stop etmesi bunlarla alakalı değil büyük ihtimalle LPG dönüşümde hata yapılmıştır şase de alabilir araç elektriği kesip stop etme ihtimalide var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Arabanın stop etmesi bunlarla alakalı değil büyük ihtimalle LPG dönüşümde hata yapılmıştır şase de alabilir araç elektriği kesip stop etme ihtimalide var.

Araç benzinde de stop ediyormuş. Daha önceden bu şekilde sorunu yokmuş dolayısı ile lpg ile sorun olmaması gerekir. Yıllık bakımda lpg filtresinin değiştiğini varsayıyorum. Değişmediyse onu da listeye ekleyip bir 30 tl daha fiyatı artıralım toplamda 130 tl olsun
  • icon 33 sen hortumlarını kısalttıktan sonra aracında belirgin bir iyileşme oldu mu ?yakıt performans rolanti gibi konularda.bunu soruyorum çünkü bazıları (lpg kitleri) direk manifolta takılan enjektörlerin cok daha verimli olduğunu performans kaybının cok az (minumum) olduğunu söylüyor bu bakımdan senin kısaltma yapmış olmanda hissedilir iyileşmeler olup olmadığını merak ediyorum......
  • 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.