Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (709. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bunyas288

Servisle konuştum organik antifiriz ve ters ozmoz arıtmalı arıtıcıdan çıkan su ile dolduracağım.
    yağı da söyledim kendilerinin koyduğu yağ yarı sentetik aynı yağın tam sentetiğini koyacağım renault onaylı shell helix ultra

5w40 tam sentetik yağ değil mi?Bakımda bu yağları kullanıyorlar?
  • quote:

kendilerinin koyduğu yağ yarı sentetik aynı yağın tam sentetiğini koyacağım renault onaylı shell helix ultra

hocam yanlış anlamada.o firma bence 5 para etmez mantıken düşünürsen renaultun kendi ürettiği malı satması gerekirken gelipte shell şatması olagan üstü tuhaf . renault kendi cebine para koymuyor gelipte baskasının yagını kullanıp baskalarına para yedirmez. sen olsan kendi malın varken başka mal koyarmasın.

türkiyenin hangi teknikservis bayisini ararsan ara elften başka yag koymaz,koydurtmazlar. ben bunu bilir bunu söylerim.

ters ozmozu araştırdım suyun en iyi sekilde icindeki kimyasal ve maddeleri ayrıştıran bir makine. benim anladıgım kadarıyla çeşme suyu arındırıyorlar.iyi su ile farkı yok gibi geldi ama fark vardır illa detayına inmeden tam birsey söylemek mümkün deil.

ben olsam asla yaptırmazdım.ben uyarıyım, yaptırmak yada yaptırmamak senin elinde olan birsey.
  • Orijinalden alıntı:Adalet mülkün temeli
    5w40 tam sentetik yağ değil mi?Bakımda bu yağları kullanıyorlar?
    quote:

Hocam 5-40 yağın yarı sentetiğide var Tam sentetiğide
  • quote:

quote:

Bugün servise gittim ruhsatı verdim Aracın modeline göre ne yapılması gerekiyor bana fiyat verirmisiniz dedim.
    Listede yazılanlar:
    Aksesuar kayışı
    eksantirik kayışı
    Paket renault bakımı (buda ne ise 60 tl yazmışlar)
    motor yağı 5-40 shell
    yağ filtresi
    benzin filtresi
    eksantirik kayış kiti (ne oluyosa bilmiyom)
    Alternatör kayış gergi rulmanı
    hava filtre elemanı
    Alternatör kayış gergisi
    karter tapa contası
    Alternatör kayışı bunları değiştirecez dediler.Bu %30 indirim kampanyası dahil işçilik ,yedek parça, indirim,vs. dahil 651 tl fiyat verdi 6 taksit yaparız dediler. Fiyat sizce nasıl arkadaşlar?

Arkadaşlar heralde trigeri değiştirmeyeceğim
    ama serviste yağ, yağ filtresi ,hava filtresi, polen filtresi ve soğutma suyunu değiştireceğim. Soğutma suyuna organik antifiriz koyacağım bizim sğutma suyu kapasitesini bilen varmı bu arada. Yazlık bakım gibi olsun
    trigeride seneye bu zamanlar yine %30 luk indirim de değiştirebiliriz.

evet bakım yapın rahat edin bencede km si çok düşük sizin araçın triger kayışını değiştirmenize gerek yok seneyede gerekmeye bilir duruma göre bakarsınız artık.Saygılar
  • Arkadaşlar el frenini indirdiriyorum araba tam hareket etcek tak diye ses geliyo sanki tam inmiyor el freni ya da sonradan iniyor gibi oluyor soğuklardan mıdır nedir anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 2 Şubat 2011; 21:09:12 >
  • Senin anlattığın olay soğuktan olabilir balatalar yapışıyodur indirince ayrılıyordur.Bence el frenini çok çekme
  • quote:

Senin anlattığın olay soğuktan olabilir balatalar yapışıyodur indirince ayrılıyordur.Bence el frenini çok çekme

Bende öyle tahmin ettim ilk fazla önemsemedim ama araba ısınınca mesela park ediyorum 10 dakkalık işim oluyor gidiyor geliyorum tekrar aynısı oluyor soğuk o kadar etkilemez diye düşünüyorum başka nasıl bir problem olabilir ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

Senin anlattığın olay soğuktan olabilir balatalar yapışıyodur indirince ayrılıyordur.Bence el frenini çok çekme

Bende öyle tahmin ettim ilk fazla önemsemedim ama araba ısınınca mesela park ediyorum 10 dakkalık işim oluyor gidiyor geliyorum tekrar aynısı oluyor soğuk o kadar etkilemez diye düşünüyorum başka nasıl bir problem olabilir ki.

hocam bu sorun kış aylarında yaşanıyor bilindiği üzere ,el frenini cektiğinde balatalar diske yapıştıgında oluyor. bazı arabalarda zarara neden oluyor bazılarında olmuyor. tam emin deilim ama senin ki zarar dönüşmüşe benziyor balatalara ve disklere baktır. 10 dakikada yapışacak iş deil bu.

el frenini cok cekme ile az cekme ile alakası yok bence. bir birine degdiği sürece yapışır.
    parkettiğin yer müsayip ise el frenini cekme aracı vitese tak. tekerlerin arkasına önüne birsey yerleştir. kaldırıma parkediyorsan tekeri kaldırama dogru kıvır. böyle yaptıgındada ses geliyorsa balatalar disker zarar görmüştür. yapmıyorsa geçiçi problemdir.
    insallah önemli birsey deildir.
  • beyler bugün arabam çok pisti ayvalıpa gittim geldim ya hanım falan çocuğa yoğurt yedirmiş koltuklar falan hep yoğurt gittim oto yıkamacıya arabaya iç dış girdiler bi tane araba vardı önümde girdim yazaneye yrım saat sonra adam dedi arabanız tamamdır ohhh beeee bune lastikler simsiyah koltuklar tertemiz kaleufer lerde çok toz vardı onlardı temizlemiş eleman 10 tl verip çoıktım arabanın içi mis gibi koku sıkmışlar şimdi bi ara komple cila attırıcam gece lamba ışığı vurduğu zaman oval oval çizikler gözükiyo gıcık oldum yaw yaz gelsinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip
    bi ara komple cila attırıcam gece lamba ışığı vurduğu zaman oval oval çizikler gözükiyo gıcık oldum yaw yaz gelsinde

hocam daha önce dediğim gibi cila arabayı belirli bir süreliğine parlatır. ama cizikleri yok etmez. pasta cila attırman lazım ki cizikler yok ola bilsin iyi birsey yaptırayım dersen 300,400tl tutar meguiars,3m,zibart gibi markalar.

bunyas abime önerdiğim meguiars nxt 2.0 boya koruma arabanın boyasının üstünde üst katman oluşturup hem boya korumasını yapıyor hem oval cizgileri yok ediyor yani kapıtıyor ,boyayı parlak gösteriyor uzun süre . uygulaması cok kolay. bu ürün en 3 ay etkisini kaybetmiyor. arabanın boyası yeni fırınlanmış gibi tertemiz duruyor. 300,400tl verene kadar 70,80tl veririm 1 sene boyunca her ay uygularım.

kendim her ay uyguluyorum kıs aylarında uygulamıyorum. tabiki tercih senin ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

bi ara komple cila attırıcam gece lamba ışığı vurduğu zaman oval oval çizikler gözükiyo gıcık oldum yaw yaz gelsinde

hocam daha önce dediğim gibi cila arabayı belirli bir süreliğine parlatır. ama cizikleri yok etmez. pasta cila attırman lazım ki cizikler yok ola bilsin iyi birsey yaptırayım dersen 300,400tl tutar meguiars,3m,zibart gibi markalar.

bunyas abime önerdiğim meguiars nxt 2.0 boya koruma arabanın boyasının üstünde üst katman oluşturup hem boya korumasını yapıyor hem oval cizgileri yok ediyor yani kapıtıyor ,boyayı parlak gösteriyor uzun süre . uygulaması cok kolay. bu ürün en 3 ay etkisini kaybetmiyor. arabanın boyası yeni fırınlanmış gibi tertemiz duruyor. 300,400tl verene kadar 70,80tl veririm 1 sene boyunca her ay uygularım.

kendim her ay uyguluyorum kıs aylarında uygulamıyorum. tabiki tercih senin ....

hocam o dediğin 70 80 tl likleri nerden bulabilirim 300 400 çok fazla beya
  • quote:

hocam o ürünü kendi sitesinden kaldırmışlar. bayag bi indirime girmişti 80 tlden 50tlye inmişti sanırım stokta kalmamış internetten kaldırmışlar.
    dışarda heryerde satılan bir marka deil. bulman zor olur.

http://www.hepsiburada.com/Liste/meguiars-nxt-generation-tech-wax-20-boya-koruyucu-wax/ProductDetails.aspx?productId=othrzg-12718&categoryId=26001

http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=193
    bende bu ürün var. nxt2.0 boya korumanın bidon ve litrelik hali,istersen bir kısmını vere bilirim. genel parlatıcı var arabanın tüm plastik bölgelerine,motora davlumbaza,kokpite,tekere gibi her yere süre biliyorsun. tamamen konsantre bir ürün nekadar parlaklık istiyorsan okadar koyman yeterli. ben dogal görümüm sevdiğimden az kullanıyorum. 4litre konsantre parlatıcı 6,7 sene gider dısarda satılan parltıcılardan kat kat üstün oldugundan ve kaarlı oldugundan aldım.
    http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=179
  • quote:

quote:

hocam o ürünü kendi sitesinden kaldırmışlar. bayag bi indirime girmişti 80 tlden 50tlye inmişti sanırım stokta kalmamış internetten kaldırmışlar.
    dışarda heryerde satılan bir marka deil. bulman zor olur.

http://www.hepsiburada.com/Liste/meguiars-nxt-generation-tech-wax-20-boya-koruyucu-wax/ProductDetails.aspx?productId=othrzg-12718&categoryId=26001

http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=193
    bende bu ürün var. nxt2.0 boya korumanın bidon ve litrelik hali,istersen bir kısmını vere bilirim. genel parlatıcı var arabanın tüm plastik bölgelerine,motora davlumbaza,kokpite,tekere gibi her yere süre biliyorsun. tamamen konsantre bir ürün nekadar parlaklık istiyorsan okadar koyman yeterli. ben dogal görümüm sevdiğimden az kullanıyorum. 4litre konsantre parlatıcı 6,7 sene gider dısarda satılan parltıcılardan kat kat üstün oldugundan ve kaarlı oldugundan aldım.
    http://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=179

hocam fiyatını göremedim
  • quote:

hocam fiyatını göremedim

abi profosyonel ürünleri fiyatı yazmıyor sanırım sipariş üzerine avrupadan getirttiriyorlar tam emin deilim ama amatör ürünlerin fiyatı belli kendi orjinal sitesinde ciddi anlamda fiyatları indirmişler hepsi burada satılan ürünler pahalı görüne bilir ama asıl gercek fiyatları onlar.
    ben türkiyeden almadım,getirtmedim. avrupadan(hollanda) getirttim tanıdımın yardımıyla.

ben türkiyede bulamadım bu markayı satan. profesyonel ürünler 2,3,4litrelik satıldıgından ,amatör ürünler profesyonellerin az milimde olanları. kafan karışmasın amatör,profesyonel diye. dışarda satılan amatör ürünlere kanma sonax,turtle,arexons markar gecici parlaklık veriri. 2 yıkamada akıp gidiyorlar.
  • quote:

hocam bu sorun kış aylarında yaşanıyor bilindiği üzere ,el frenini cektiğinde balatalar diske yapıştıgında oluyor. bazı arabalarda zarara neden oluyor bazılarında olmuyor. tam emin deilim ama senin ki zarar dönüşmüşe benziyor balatalara ve disklere baktır. 10 dakikada yapışacak iş deil bu.

el frenini cok cekme ile az cekme ile alakası yok bence. bir birine degdiği sürece yapışır.
    parkettiğin yer müsayip ise el frenini cekme aracı vitese tak. tekerlerin arkasına önüne birsey yerleştir. kaldırıma parkediyorsan tekeri kaldırama dogru kıvır. böyle yaptıgındada ses geliyorsa balatalar disker zarar görmüştür. yapmıyorsa geçiçi problemdir.
    insallah önemli birsey deildir.

hocam soğuktan olmadığının kanaatindeiym çünkü her zaman el frenini indirdiğimde aynı şeyi yapıyor şüpheleniyorum başka şeyden bakalım göstercem ustaya.

Birde arabanın bilyalarında problem olsa nerden ve nasıl anlarız bilen varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11
    hocam soğuktan olmadığının kanaatindeiym çünkü her zaman el frenini indirdiğimde aynı şeyi yapıyor şüpheleniyorum başka şeyden bakalım göstercem ustaya.

Birde arabanın bilyalarında problem olsa nerden ve nasıl anlarız bilen varmı acaba

hocam araba calıştıgı an ses gelmeye başlar,vuruntulu çalısır diye biliyorum yinede tam net bilen varsa fikrini paylassın..
  • quote:

Peki yetkili servislerde elf 5/40 konulan yağlar tam sentetik mi yarı sentetik mi?Fiyat farkı ne kadar yarı sentetik olanla yarı sentetik olan arasında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Peki yetkili servislerde elf 5/40 konulan yağlar tam sentetik mi yarı sentetik mi?Fiyat farkı ne kadar yarı sentetik olanla yarı sentetik olan arasında?

Hiçbir markanın 5w40 yarı sentetik yağı yoktur.Hepsi tam sentetiktir.Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondance

Hiçbir markanın 5w40 yarı sentetik yağı yoktur.Hepsi tam sentetiktir.Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki linklerdeki yağları incelermisiniz.
    1. linkteki yağ servisin araca koyduğu yağ

http://www.omf.com.tr/urunPDF/ShellHelixHX7C5W-40.pdf

2. linkteki yağda benim servise söyleyip istediğim yağ

http://www.omf.com.tr/urunPDF/ShellHelixUltra5W-40.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunyas288 -- 3 Şubat 2011; 12:06:19 >
  • quote:

Söylemeyi unuttum servis 1.linkteki yağın 5-40 olanını koyuyor.

eksik bilgi verince yaglar çakıştı :) birisi 5w40 iken birisi 10w40 demen gerkiyordu. aynı yagın hem yarı hemde tam sentetik cümlesi tuhaf olmuş.
    zaten hocam ben yazar yazmaz farkettim cümlende eksik oldugunu ama ben sana servis hakkında gerekli bilgiyi verdiğimden dolayı. yaptırmayı düsünmezsin diyerekten fazla üstelemedim.
  • 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.