Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13621363136413651366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ub58

Arkadaşlar merhaba, 2013 Symbolüm var joy paket. Sis bulunmamakta. Daha önceden bu model aracı olupta sis tesisatı çektiren varmı ? İstanbul anadolu yakasında herhangi bir yerde bu işlemi yaptıran veyahut yapabileceğini bildiği bir yer varmı ?

Ön tarafı aynı bu şekilde yapmak istiyorum.

Symbol arabası için led far kullanan varmı ? Hangi markayı tavsiye ederler araca uyumlu güçlü dayanıklı led olarak.
    Bu işlerden pek anlamam ama genel itibari ile yorumlamak isterim her zaman oldugu gibi.

Öncelikle insanoğlu doyumsuzdur bütcesi yettipince arabasını alır. Arabaya zamanla alıştıktan sonra doyumsuzlulu başlar şunu yapayım şunu edeyim, kendisince birşeyler yapar hevesini alır, extra ekledikce yine doyumsuzlulugu başlar araç degiştirme girişiminde bulunur. Bu durum insanoğlunun genetiğinde var.

Sis farı olsa güzel olur ama olmasada birşey kaybetmezsin.
    Yan sanayi 200 desek, 60 lira led desek, 60 tl işçilik desek
    320 tl sis farı sahibi olcaksın.

Aracını satarken sisfarı var, 500 fazla isteyemezsin, kimsede vermez.
    Sendekinin bir alt kasası bende vardı expresion donanımdı, sis farını yakmadım sisli hava haricinde.
    Şuanki aracımda var yine aynı durum. Ankarada 1 sefer sisli yol ve yagmura kalandım 2 yıl boyunca 1 sefer yaktım.

Bana kalırsa gerek yok 320 liraya yazık.

Dersinki keyif almak için yapcam, paramda var ozaman yaptır.
    Herksin araca ne yaptırmak istediği farklıdır ama benim böyle aracım olsa direk orta iki kapının birleşimine siyah film yaptırırdım, mat tarzı. Parlaklar çiziliyor.
    Kapı altı siyah bar, belki cd calar etrafı parlak film ,sis farı
    2018 model jantları, kapı kulpları boyatmak.

Bunlar orjinalinde olan parcalar, araca birseyler katmış.
    Paran bütcen varsa yaptır yoksa sadece iki kapı oryasına film çektir. Çektirirsen adama bire bir net konuş. Maket bıcagı ile koyayı çizmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 expression pluslara 54-55 ister olmuş millet

• quote:

Orijinalden alıntı: Hutchinson atibaba

1.2 expression pluslara 54-55 ister olmuş millet
    arkadaşa broadway bakıyorduk; 93 model düzgün görünen bir araç bulduk... sahibi pazarlıkla 28 bin tl fiyat çekiyor...

düşün yani...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet iyice kafayı yedi ya tutarsa diye sarı siteye 50lik arabasını 60 yazıyo sonra onu gören aynı araç sahibi e bunun ki 60 ediyosa benimki 55 eder diyo sonra başka biri tekrar 60 yazıyo böyle böyle piyasa yükseliyo

• Arkadaşlar zaten ezelden beri piyasa böyleydi böylede devam ediyor.
    Sizin sanırım diger markalardan haberiniz yok.
    Piyasa fazlasıyla yükseldi.

Yüksek fiyatlara alışmanız gerekiyor.
    2 yıl önce sıfır Focusa 80 ne aldıgım 2. Eli 130 binden satılıyor.
    Ortada kaar kesinlikle yok. 135 a sattıgımda piyasada clio anca alabiliyorsun.

Bu yüzden araçların kıymetini bilin, pahalı felanda demeyin.
    İnsanların geliri dogru oranda artmadıgı için araba almakta okadar uzaklaşıyor.

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba. benim bir sorum vardı, size sormak istedim.

2007 model authentic 1.4 tüplü-benzinli clio symbol aracım var.

yağ bakımını yaptırmak istiyorum fakat aklımda sorular var.

önceki sahibi 10w40 yağ kullandığını söyledi. Castrol magnatec 10w40 alıcam.

https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-magnatec-10w-40-a3b4-4-lt-motor-yagi-2019-P377236211?gclid=EAIaIQobChMIoqn3ktGp6QIVTe3tCh3HTQViEAYYASABEgI26fD_BwE&gclsrc=aw.ds

bunun yanında yağ ve hava filtresini değiştirmek istiyorum. alacağım ürünler hangileri olmalı ?

ve internetten alırken neye dikkat etmeliyim bu konuda.

şimdiden teşekkur ederım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AslanAvda -- 10 Mayıs 2020; 18:43:16 >
  • AslanAvda kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Öncelikle şunu belirtmek isterim. Artık yag konusunda iktisat yaptım sayılır.

10-40 yag ile 5-40 yag arasında Yağ kalınlıgı kesinlikle yok.
    Hangi sanayiciye gidersen git 10-40 yagdan başka birşey söylemiyorlar.

5-40 yagın avantajı
    Digeri yarı sentetik, bu tam sentetik yag yani içerisindeki katkılar, mineraller herşey barındırıyor. Bu yüzden motor içerisinde tam koruma sağlıyor.

5w-10w
    Bu w kış ayını temsil eder yani akışkanlıgı.
    5w -30 a kadar akmayı hedeflerken
    10w -20 e kadar akmayı hedefler

Yani 5w daha soguk havalarda motoru calıştırmaya imkan tanırken, 10w -20e kadar imkan tanıyor.

Dolayısıyla 5w-40
    Gerek motor korumada, gerekse soguk havalarda motoru sorunsuz çalıştırır. -30 ilklimde kullanmayabilirsin

5-30 -5-40 arasında yag kalınlık farkı var ama Baştaki sayılarda w bir fark yok sogukluk dışında.

Benim tavsiyem 5-40 koy. Zaten serviste 5-40 koyuyor.
    Sanayi usta piskolojisi aracın cok km yaptıysa piston blokları alınmıştır kalın yag koyalım mantıgı var.

Aracına 5-40 koydun diyelim yag yakar. Yakmaz ama sonuç bu olur.

Ayriyetten hangi yagı koyarsan koy renaulttun onay kodu gerekli yag üzerinde RN0710 et RN0700
    Bu şu demek oluyor renault bu yagı benim motorum için kullanabilirsin anlamına geliyor.

Castrolü kontrol ettim evet destekliyor renaultun onayı var
    10w40 dada 5w 40 dada

İnternetten ne alırsan al lastik, akü, yag vs vs son kullanma veya üretim tarihi önemlidir.
    Düzgün koşullarda raf ömrü 3 yıl diyende var 5 yıl diyende var.
    Dolayısıyla fırından yeni çıkmış ekmek nasıl güzel oluyorsa yeni üretim tarihli yağda herzaman iyidir.
    2020 üretimli olursa süper olur. Bana göre max 6 aylık yagda koyula bilir.

Yani internette yagın ucuz olma sebebi , raf ömrüne yaklaşma sebebidir.
    İnternette güvenilir yerden almalısın cünkü herşeyin çakması mevcut kutu castroldür içindeki ay çicek yagdır
    Castrol mobil hepsinin çakması var.

Cok detaya girmek istemiyorum iki yag markası arasında kalırsan viskozite özelliklerine bak, hangisi en düşükse onu tercih et.

Yag filitre , hava filitre ve polen.
    Orjinalden şaşma derim. Nedeni ise gercekten kalite farkı var.

Sonuçta filitre kiri, tozu tutması için koyuluyor. Dolayısıyla
    Kiri tozu içeri gönderen veya ufak birşeyde yıpranan birşeyi takıp bakım yaptım demek yanlıştır.
    Orjinal tavsiye ediyorum. Tanınmış bosch marka valeo delpi gibi markalar olur eyvallah ama yan sanayi kullanmak yanlış bana göre

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi yapmaya çalışıp orjinal ürünler almaya çalışıcam hocam. Malum fiyatalar uçuk.

çok detaylı cevap vermişsiniz ,teşekkür ederim hocam :)
  • S.aleyküm benim 2010 symbol 1.2 16 v aracım var boğaz kelebeğini söktürüp temizlettim (halt ettim) devir 1500 e çıkıp düşmüyor klima ışık cam resiztansı vb.gibi bişey açarsam normale düşüyor gaza basınca tekrar yükselip düşmüyor klima ışık ..vb yaparsam düşüyor:) neden olabilir eskişehir yada ankarada boğaz kelebeği tamiri için usta önerisi yapabilirseniz sevinirim ii günler herkese.

• Yarın sümbülle hasret giderecem inşallah

• Bu arada cam filmi serviste kaça patlar? Yaptıran oldu mu?

• quote:

Bu arada cam filmi serviste kaça patlar? Yaptıran oldu mu?
    Sizin servisle işiniz yok. Servis bir yerle anlaşır o kişi yapar çıkar.
    Siz dışarda yaptırcaksınız. Dışarda yaptırırken işçiliği iyi olan tavsiye edilen yere gitceksiniz.

X markalı filmin metresi aynıdır aşagı yukarı, fiyatının çogu işçiliktir. Kimisi 500 kazanır kimisi 300 kimisi 100

Dolayısıyla x marka filme karar verdikten son, işçiliği düzgün yeri arastırcalsınız.

Lumarr marka iyidir tavsiye ederim, solarguard markada iyidir.

Burda dikkat etceginiz konu yapan kişi ile net konuşmanız. Lumarın serileri var. Sen pahalı seri istersin adam ucuz seri yapar.

Lumar marka yapan yerleri arastırın iyi olanı tercih edin.

İşçilik konusu tamamen filmin kesimiyle alakalı. Cam ucları olabildiğince düzgün ve acıklık olmayacak sekilde yapılmalı.

Ayriyetten şu bilgiyi vereyim, aracına film kaplatcan misal kaput. Adamlar maket bıcagı ile kesiyor.
    Bazı dangalaklar kaput üstünde pay bırakmadan kestiği için boyayı çiziyor. Yani tasdan koruyum derken adamın önüne gel bu arabayı çiz diyoruz. Bu yüzden işçilik önemli.
    Kimisi kaput ucuna 2cm uzun bırakıp kaputum altına kadar kıvırıp yapıyor buda işçilik ve emek demek.

Burda lumarın serileri var özellikleri yazıyor.
    http://www.cam-filmi.com/lumar-cam-filmi/llumar-oto-cam/llumar-oto-air/

• İmzadaki aracım parkeli yollarda ve bozuk yollarda hatta hafif bozuk yollarda bile ses geliyor. acayip bi ses. bu ses neden yapar?
  • Bizim 2010 symbolun dijital kliması soğuk üflemiyor dün babam 23 24 derecede açmış biraz sonra geri soğuk açmış ama kaynar üflemiş bugün de aynı şekilde en son ayarda bile kaynar üfürüyor A/c yi kapatıp dıştan aldığı havayı veriyorum gene kaynar üfürüyor sizce sorun ne olabilir babam dün biraz sıcak açana kadar gayet soğuk üfürüyordu Bi anda gazı bitmiş olamaz diye düşünüyorum ama sizce sorun ne?

• Selam arkadaşlar bende 2012 model symbol 1.2 authentique edition paket var. Benim arabada saat yok herhalde hiçbirinde yoktur diyordum ama öyle değilmiş. Üşenmedim sahibindende tüm ilanlara baktım kiminde yol bilgisayarında km nin altında saat var kiminde yok. Benimkinde de yok. Bu saati bir yerden aktif mi ediyoruz yoksa saatsiz devam mı edecem. Çünkü çok lazım oluyor telefon tutucudaki telefona bakmak zorunda kalıyorum. Bilgili arkadaşlardan görüş rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adem0730 -- 13 Haziran 2020; 22:12:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem0730

Selam arkadaşlar bende 2012 model symbol 1.2 authentique edition paket var. Benim arabada saat yok herhalde hiçbirinde yoktur diyordum ama öyle değilmiş. Üşenmedim sahibindende tüm ilanlara baktım kiminde yol bilgisayarında km nin altında saat var kiminde yok. Benimkinde de yok. Bu saati bir yerden aktif mi ediyoruz yoksa saatsiz devam mı edecem. Çünkü çok lazım oluyor telefon tutucudaki telefona bakmak zorunda kalıyorum. Bilgili arkadaşlardan görüş rica ediyorum.
    Evet km ekranında yazdıgını biliyorum ama nasıl getirilcegini bilmiyorum.
    Sahibindeki kişilere yaz daha net cevap alırsın

• quote:

Bizim 2010 symbolun dijital kliması soğuk üflemiyor dün babam 23 24 derecede açmış biraz sonra geri soğuk açmış ama kaynar üflemiş bugün de aynı şekilde en son ayarda bile kaynar üfürüyor A/c yi kapatıp dıştan aldığı havayı veriyorum gene kaynar üfürüyor sizce sorun ne olabilir babam dün biraz sıcak açana kadar gayet soğuk üfürüyordu Bi anda gazı bitmiş olamaz diye düşünüyorum ama sizce sorun ne?
    Klima gazı bitmez diye birsey, hortumda kacaklık olabilir,
    Klima gazı basıncı düşmüş olabilir.

Dışarda 50 ye 80 ne hava basıyorlar ama ne bastıkları kaç gram bastıkları belli degil.
    Serviste bastır derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Klima gazı bitmez diye birsey, hortumda kacaklık olabilir,
    Klima gazı basıncı düşmüş olabilir.

Dışarda 50 ye 80 ne hava basıyorlar ama ne bastıkları kaç gram bastıkları belli degil.
    Serviste bastır derim.

Alıntıları Göster
    Gerek kalmadı hocam gayet iyi üfürüyor öyle 2 gün hiç üfürmedi 3.gün açtık eskisi gibi üfürdü zaten sanayiye bakımada gittik ön takıma falan orda gaza baktı sıkıntı yok dedi ama poleni önceki takan kesip takmış o da iyice dolmuş zaten onu değiştirdik 2 haftadır Bi sıkıntımız yok yani

• Hutchinson atibaba kullanıcısına yanıt
    Durumun düzelmesine sevindim,
    Ama garip bir durum polenin dolması içeriye giren havanın daha az girmesine neden olur.

Polen önemli bir parca degil, yan sanayi takarsın 20-30 lira her yıl yenilersin.
    Kesme biçme olmaz, demekki takılan polen sizin aracınıza uygun degil.

Kaliteli kalitesiz polen farkı, içeriye daha iyi hava girmesini ve fazlasıyla dışardaki tozu içeriye girmesini engeller.
    Bunu maske olarak düşüne biliriz. Agıza takılan maskelerde kalite kalite.

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Durumun düzelmesine sevindim,
    Ama garip bir durum polenin dolması içeriye giren havanın daha az girmesine neden olur.

Polen önemli bir parca degil, yan sanayi takarsın 20-30 lira her yıl yenilersin.
    Kesme biçme olmaz, demekki takılan polen sizin aracınıza uygun degil.

Kaliteli kalitesiz polen farkı, içeriye daha iyi hava girmesini ve fazlasıyla dışardaki tozu içeriye girmesini engeller.
    Bunu maske olarak düşüne biliriz. Agıza takılan maskelerde kalite kalite.
    Zaten polenle alakası yoktu durumun dediğiniz gibi polen maske gibi bir şey her 10 binde bir değiştirip atıyorsun ama klima niye 2 gün öyle bir şey yaptı bilmiyorum sonra kendiliğinden düzeldi

• 
Sayfa: önceki 13621363136413651366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.