Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1356. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13541355135613571358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sol stop lambası yanmıyor. Ama stop camına vurunca yanıyor. Sonra tekrar sönmüş oluyor. Ustaya sordum lamba gitmiş dedi. Fakat stopu sökmek mümkün olmadı. Elektrikçi bile ben sökemedim dedi bıraktı. Bunun yolu nedir. Bilgi verebilir misiniz ?
  • serguneysu S kullanıcısına yanıt
    Nasil sokemediler komedi gibi resmen. Lego gibi araba resmen ankarada isen ustama yonlendireyim kendisi yetkili renault servisinden ayrilma. Sasmazda dukkani...pm den ulas.

Ben etimesguttan surekli oraya gidiyorum sincan,iskitler veya ostim sanayisinde hem parcaci hemde isin ehli usta yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serguneysu S kullanıcısına yanıt
    Ben de bilmiyorum sökmesini. Hiç denkte gelmedim. Nete de baktım yok. Acayip bi durum.

• Bagaj içinde vidası var, elle çevirerek çıkarın, stopu dışarıdan sertçe çekin çıkıyor. Ben birkaç kez çıkarıp ampul değiştirdim.

Benim bir sorum olacak, 137.000km de 1.5 dci araca 5w30 mu 10w40 yağ mı koyalım, birde castrol magnatec mi motul 8100 mü daha iyidir, tecrübe eden var mı?

• BoltAction kullanıcısına yanıt
    Arac daha önce motor rektefiyesi olmadıysa 5w40 tam sentetik öneririm. 5w30 Euro5,6 dpf li araçlar için daha makbul.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Önceki kasada arka vidaları gevşettiğin zaman far kendisini bırakıyordu kaç kere söküp taktım. Bu modelde vidaları gevşetince far bir şeye takılıyor. Usta bayağı bir zorladı araya tornavida falan sokunca dur kıracaksın bir yeri dedim . Bırak dedim ben. Olmazsa kendim deneyim tekrar , lambayı değiştirmek iş değil de farı sökmek mesele. Etimesgut tarafına dün gitmiştim. Biraz uzak bana olmazsa başka bir yere uğrayım yakında
  • BoltAction kullanıcısına yanıt
    Bir daha kendim deneyim bakalım ne olur ?
    Teşekkür ederim..
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    İnternette videosu olmaması ilginç. Torpidonun üst kapağının sökülme videosu var ama bu yok. Belki biz yükleriz...
  • Ben geçen hafta söktüm arka stopları. Frene basinca farlar yaniyordu. Sol fren ampulü içinden kısa devre olmuş. Her iki tarafı da değiştirdim. Ampul olarak her zamanki gibi Narva kullandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Arac daha önce motor rektefiyesi olmadıysa 5w40 tam sentetik öneririm. 5w30 Euro5,6 dpf li araçlar için daha makbul.
    Rektefiye yok çok şükür. Peki marka olarak ne önerirsin hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

Rektefiye yok çok şükür. Peki marka olarak ne önerirsin hocam?

Alıntıları Göster
    Elf 900 sxr, Total Quartz, Shell Helix, Mobil 1, Castrol Magnatec, Petronas Synthium, Lukoil Premium, Bp Visco, Po Maxima v.s liste böyle uzar gider. Biraz da bütce meselesi.Reno Motrio bile olabilir.

• Ben PO naxima 10w40 kullaniyorum. Senin km daha düşük ve orijinal motor. Tam sentetik 5w40 kullanman senin yararına olur.

• Bugun 2009 1.2 16v symbolumuzun motorunu rektefe yaptirdik. Fren sistemi harici butun sivilari degisti. Isin ilginci direksiyon asiri yumusamis hidrolik sivisi degistiginden sanirim fiat arabalardaki kadar yumusamis desem abartmam. Ankara da olan direksiyon sertliginden sikayetci olan varsa gelip aracimiza bakabilir karsilastirabiliriz,ustama gidebiliriz.

Araci 6.900 tl komple motor revizyon oldu ekstra triger,baski balata ve yag pompasi degisti. 2 piston,krank degisimi sivilar,yag,klima gazi...vesaire islemler yapildi.

Iscilik 1750 tl civari almis oldu,motor icin garantide verdi. Diger kazikci adam 8000 tl ye garanti vermemisti,baski balatayida degistirmeyecekti.

NOT: Arac 70.000 km de yolda giderken motor karterden tapadan yag kaciriyor yagsiz kalip yatak sariyordu. Motordan yatak vurma sesi geliyordu. Resimlerden gorundugu uzere pistonlardan biri yagsiz kaldigindan surtunup isinip yanmis,simsiyah. Isin kotu yani aptal yag lambasi selektor atan misali bir yanip bir sonuyor sanki müşür bozulmusta temassizlik yapar gibi. Normalde devamli yanmasi lazimdi gelde reno muhendislerine anlat yada bizim sansizligimiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 18 Temmuz 2019; 2:23:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Bugun 2009 1.2 16v symbolumuzun motorunu rektefe yaptirdik. Fren sistemi harici butun sivilari degisti. Isin ilginci direksiyon asiri yumusamis hidrolik sivisi degistiginden sanirim fiat arabalardaki kadar yumusamis desem abartmam. Ankara da olan direksiyon sertliginden sikayetci olan varsa gelip aracimiza bakabilir karsilastirabiliriz,ustama gidebiliriz.

Araci 6.900 tl komple motor revizyon oldu ekstra triger,baski balata ve yag pompasi degisti. 2 piston,krank degisimi sivilar,yag,klima gazi...vesaire islemler yapildi.

Iscilik 1750 tl civari almis oldu,motor icin garantide verdi. Diger kazikci adam 8000 tl ye garanti vermemisti,baski balatayida degistirmeyecekti.

NOT: Arac 70.000 km de yolda giderken motor karterden tapadan yag kaciriyor yagsiz kalip yatak sariyordu. Motordan yatak vurma sesi geliyordu. Resimlerden gorundugu uzere pistonlardan biri yagsiz kaldigindan surtunup isinip yanmis,simsiyah. Isin kotu yani aptal yag lambasi selektor atan misali bir yanip bir sonuyor sanki müşür bozulmusta temassizlik yapar gibi. Normalde devamli yanmasi lazimdi gelde reno muhendislerine anlat yada bizim sansizligimiz.

Düz 7.000 liraya iş bitti. Görünen motor hasarına göre fiyat makûl. Hayırlı olsun. Bundan sonra baba_oğul daha dikkatli olmalısınız.

Dogru az buz para degil 3 aylik asgari ucret millet ev gecindiriyor o parayla. Allahtan az bisey birikmis paramiz vardi senetle sepetle taksitle ugrasmadik. Ustadan aksam arabayi aldim parayi ertesi gun havale ettim.

Yalniz klima calismiyor kompresor devreye girmiyor. Sanayide bir ara devreye girdi sonra tekrar cikti bu rektefe isinden once boyle sorun yok,klima calisiyordu ama gazi azalmisti. Kompresor orjinal 1.2 motorun dedi ustamiz acaba diger ilk verdigimiz sanayi ustasi cakallik yapip bozuk kompresorle mi degistirdi bilmiyorumda neden calismaz ki ???

Dijital klima ac isigi yaniyor ama çit diye ses gelmiyor kompresorden cozemedim. Elektrikciye gostermek lazim dedi ustamiz.

1000 km sonra tekrar gelin yag filtresi degistirecekmis tortu vesaire gitsin motordaki...dedi. Klimanin sigortasi falan var mi ?

Dogru az buz para degil 3 aylik asgari ucret millet ev gecindiriyor o parayla. Allahtan az bisey birikmis paramiz vardi senetle sepetle taksitle ugrasmadik. Ustadan aksam arabayi aldim parayi ertesi gun havale ettim.

Yalniz klima calismiyor kompresor devreye girmiyor. Sanayide bir ara devreye girdi sonra tekrar cikti bu rektefe isinden once boyle sorun yok,klima calisiyordu ama gazi azalmisti. Kompresor orjinal 1.2 motorun dedi ustamiz acaba diger ilk verdigimiz sanayi ustasi cakallik yapip bozuk kompresorle mi degistirdi bilmiyorumda neden calismaz ki ???

Dijital klima ac isigi yaniyor ama çit diye ses gelmiyor kompresorden cozemedim. Elektrikciye gostermek lazim dedi ustamiz.

1000 km sonra tekrar gelin yag filtresi degistirecekmis tortu vesaire gitsin motordaki...dedi. Klimanin sigortasi falan var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Gazı yetersiz geliuordur. Bir de kompredöre elektrik veren kabloya bakmak lazım.

• Frenlerde zayıflama vardı.Pedal aşağı düşüyordu.
    Bugün sanayide ustama gittim.
    Fren merkezi değişti.Eskisi gibi oldu şimdi.

Merkez 120tl
    Hidrolik 15tl
    İşçilik 100tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Iyi ucuza yaptirmissin, zor mu fren merkezi degisimi ? Parca arabada tam nerede ve orjinal mi aldin ? Markasi bosch mu yan sanayi mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Frenlerde zayıflama vardı.Pedal aşağı düşüyordu.
    Bugün sanayide ustama gittim.
    Fren merkezi değişti.Eskisi gibi oldu şimdi.

Merkez 120tl
    Hidrolik 15tl
    İşçilik 100tl
    Fren merkezindeki olay aracta abs olup olmaması. Fiyatı bu belirler. Absli araclarınki daha pahalı olur.
    245 lira gayet iyi bir rakam. Bizim aracların esprisi de bu. Yürütme maliyetleri duşük. Tum Symbol kullanan arkadaşlara kazasız belasız suruşler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 13541355135613571358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.