Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1309. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanclio12345

Hocam benim aracimda bir sorun oluştu 2 3 gündür arada sırada yapıyor araç ilk çalıştığı zaman alttan bi takılma yırtılma gibi bi ses geliyor neyden olabilir acaba bu arada ağır bakımı yeni yapıldı

Kayış , bilya , kasnak seside olabilir. Lifte kaldırıp bakmak lazim bakim yaptirdiğin yere göster yakin zamanda yaptirdin bekletme bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Eyvallah hocam size de geçmiş olsun yukarıda bi arkadas ameliyat olduğunuzu yazmiş Allah afiyet versin

Soğol dostum Allah razı olsun

• babapars B kullanıcısına yanıt
    Anahtarcıda orjinal ayarında anahtar vardır.Yeni bir tane alırsın.Anahtarcı onu beyine tanıtıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    O donanimda anahtarcı Kayseri de yok maalesef geçen yıl hız gostergesini yaptırdığım "beyinci" karşi komşusuna yonlendirdi adam anahtar kartını soktu bi buton lehimledi çaliştirmaya uğraştı eksik devre elemanları var dememe rağmen tınlamadı beceremedi bana yol verdi yapsaydı 100 lira ya anlaşmiştik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

Hocam benim aracimda bir sorun oluştu 2 3 gündür arada sırada yapıyor araç ilk çalıştığı zaman alttan bi takılma yırtılma gibi bi ses geliyor neyden olabilir acaba bu arada ağır bakımı yeni yapıldı

Kayış , bilya , kasnak seside olabilir. Lifte kaldırıp bakmak lazim bakim yaptirdiğin yere göster yakin zamanda yaptirdin bekletme bence

Teşekkür ederim hocam en yakin zamanda göstericem

• Ee sevgili forum ahalisi araclariniz neler kaç model yakit tuketimleri nasil memnunmusunuz artisi eksisi nedir biraz yoklama yapalım hemde merak edip buraya bakan arkadaşlara yardımcı oluruz

• quote:

Ee sevgili forum ahalisi araclariniz neler kaç model yakit tuketimleri nasil memnunmusunuz artisi eksisi nedir biraz yoklama yapalım hemde merak edip buraya bakan arkadaşlara yardımcı oluruz

ben de bununla ilgili bişey soracaktım

köyde yaşıyorum yollar biraz yokuş ve devamlı vites değişimi gerekiyor genelde iki-üç ile gidiyorum

bugün ilk defa bakmak aklıma geldi

yakıt tüketim gösteren kısım çok sık değişiyor

genelde böyle --- duruyor iki üç saniyede bir devamlı değerler değişiyor

12 18 24 gibi değerleri görüyorum bazen

bir ara 6 ya sabitlendi ama çok sürmüyor

denemek için 2de sakin sürüş yaptım --- olarak gösterdi...

sizde değerler nasıl ?
  • Sakarya şehiriçi ortalama 5.5 litre . Çok dik rampası bol olan yerds 6 litre yakması gerekir. Hava filtresi turbo dizel araçlarda 5.000 km de bir değiştirmek yakıt tüketimi için faydalı.

• quote:

Sakarya şehiriçi ortalama 5.5 litre . Çok dik rampası bol olan yerds 6 litre yakması gerekir. Hava filtresi turbo dizel araçlarda 5.000 km de bir değiştirmek yakıt tüketimi için faydalı.

buyakıt göstergesi sizde de böyle sık sık üç beş saniyede bir değişiyor mu?

bu sayfada youtube kanalıolan biri vardı aslında ben ona mesaj atayım youtubeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

quote:

Sakarya şehiriçi ortalama 5.5 litre . Çok dik rampası bol olan yerds 6 litre yakması gerekir. Hava filtresi turbo dizel araçlarda 5.000 km de bir değiştirmek yakıt tüketimi için faydalı.

buyakıt göstergesi sizde de böyle sık sık üç beş saniyede bir değişiyor mu?

bu sayfada youtube kanalıolan biri vardı aslında ben ona mesaj atayım youtubeden

O kanal sahibi benim ' Oto Lite '

Yolbilgisayarı ile ilgili bir yorum yapamamiycam

Bu ve bundan önceki aracım Authentique modeli olduğu için yol bilgisayarı yok.

Yolbilgisayarı olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa daha iyi olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

quote:

Bizim Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp Euro 4 Motor da avans ayarı yapılıyor mu abi ?

Hayır avans ayarını Ecu yani beyin sensörler v.s yapıyor Avans ayarı eski karburatorlu araclarda olur. Euro 4 motor 2003 ten beri var. Hatta Fransa da Clio Campus modeli var. 1.2 8valf o da Euro 4 Türkiye de yok.

Teşekkür ederim abi.

Bu arada çok geçmiş olsun Clio Symbol abi bel fıtığı ameliyatı olmuşsun, şimdi nasılsın ağrı filan var mı abi ? Benim babam da bel fıtığından ameliyat olmuştu yaklaşık 15 yıl önce, çok şükür şimdilik ağrısı filan yok.

Yine sorularım olacak abi, Symbol 1.2 aracım 59.000 Km olmak üzere ve kasnak tan metal sesi geliyor galiba bilyesi filan dağıldı. Kasnaklar değişirken Triger kayışı ve V kayışı değiştirmek şart mı ?

Bu arada abi;

1 - Silindir Üst Kapak Contası,

2 - 2 Ekzantirik Mili kontrölü, ( Aşınmış mı diye, eğer aşınmışsa değişilecek. )

3 - Sibop ayarı,

4 - Boğaz Kelebeği değişimi veya temizliği,

5 - Rolanti valfi değişimi veya temizliği,

6 - Motor üst takozu değişimi,

7 - Ön Takım Takozları değişimi.

Bunları özel servis te yaptırmayı düşünüyorum abi, sizce ne kadar tutar maliyet olarak ?

Bir de abilerim unutmadan bir şey daha var; araba ile yolda giderken vitesi boşa attığım da motor devri rolanti ye geldiği zaman farlar açıkken far ışığı bir miktar azalıyor, şarj dinamosundan olabilir mi ?

Edit : Düzeltme.

Teşekkür ederim daha iyiyim.

Rölantide aracın farlarında bir miktar kısılma zayıflama varsa şarj dinamosunun kömür konjektörü sorunlu olabilir. Ayrıca dinamo kayışı gevşekse yine aynı sorunu yapar. Zayıf bir ihtimal oksit yapan gevşek olan ana şase kablosu da buna sebep olabilir. Oto elektrikci halleder.

Youtube kanalımda video var bu konuyla ilgili izlemeni tavsiye ederim.

Triger bakımları 60.000 kmde yapılıyor. Trigeri değiştirirken gergi kasnağı bilya kontrolü yapılmalı. Benimki hic değişmemiş 15 sene gitti ses yapmaya başladı değiştirdim.

Dün işe araba ile gittim abi , iş yerinde ki amirlerime ve abilerime araba ile ilgili durumunu söyledim. Onlar da sağolsun bana yardımcı oldular ve iyi bir Renault Özel Servisini tavsiye ettiler ayrı yeten Özel Servis in Müdürü bizim amirlerin tanıdıklarıymış, şirket araçları da ara sıra oraya götürüyorlarmış. Öyle olunca da fırsat bu fırsat servisten hiç randevu almadan direk gidip amirlerim den izin aldım yaklaşık 1 saat ve tavsiye ettikleri Özel Servise gittim, onlar da sağ olsun tatlı dil güler yüz ile karşıladılar beni. Aracımın durumunu bir güzel anlattım, onlar da tamam ne gerekiyorsa onu yaparız inceleriz ve arabanın bakımı bittiğin de biz size haber veririz dediler. Ben de arabayı bırakıp işime geri döndüm ve akşam iş çıkışında arabamı tekrar geri aldım.

Yapılan işlemler;

Motor Yağı : Elf 5W - 40 Yağı Tam Sentetik.

Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi, 4 Adet Buji değişimi ve de Boğaz Kelebeği temizliği işlemlerini yapmışlar. Toplam tutar işçilikle birlikte 335 Tl ödedim.

Arabayı çalıştırdığım da baktım rolanti de biraz düzelme, sonra 1-2 tur attım araba yı boşa attığım da stop etme durumu ve de stop etme meğiline kalkışması ortadan kalkmış düzelmiş.

Aklımda takılan sorular; Silindir Üst Kapak Contası, Siboplar ve Kasnak tan gelen ses.

1-2 Tur attıktan sonra tekrar servise gidip aklıma takılanları sordum; Silindir Üst Kapak Contasında ki terleme şimdilik normalmiş o kadar olur dediler.

Siboplar içinde şu an sıkıntı yok normal dediler.

Kayış gerginliği de normal dediler.

Kasnak tan gelen ses de normal dediler, sonuçta arabaymış çalışırken illa ufak tefek sesler gelir dedi. ( Arabayı teslim aldığımda servise kasnak tan gelen ses için tam emin olmak için 1-2 defa sordum. )

Motor kulağında da sorun yokmuş iyi dediler.

Motor durumunu da sorudum araba nın motoru nasıl diye onlar motorun Maşallahı var sıkıntısı yok dediler.

Ön takım da iyimiş sıkıntı yokmuş.

Sence 335 Tl nasıl abi iyi mi ?
  • vonaleee kullanıcısına yanıt
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/a7106cf393c27a9e/45/renault/clio-symbol-lb/binek-otomobil

• 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi rakam. Aracın bakimlarını yaptırdın. Artık kafan rahat. Parça , yağ v.s parcalar zaten 200 tutar. Gerisi işçilik. Benim aracin karter contasında da biraz terleme var. Allah ömür verirse yaza girerken söküp yapacam. Tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

quote:

Ee sevgili forum ahalisi araclariniz neler kaç model yakit tuketimleri nasil memnunmusunuz artisi eksisi nedir biraz yoklama yapalım hemde merak edip buraya bakan arkadaşlara yardımcı oluruz

ben de bununla ilgili bişey soracaktım

köyde yaşıyorum yollar biraz yokuş ve devamlı vites değişimi gerekiyor genelde iki-üç ile gidiyorum

bugün ilk defa bakmak aklıma geldi

yakıt tüketim gösteren kısım çok sık değişiyor

genelde böyle --- duruyor iki üç saniyede bir devamlı değerler değişiyor

12 18 24 gibi değerleri görüyorum bazen

bir ara 6 ya sabitlendi ama çok sürmüyor

denemek için 2de sakin sürüş yaptım --- olarak gösterdi...

sizde değerler nasıl ?

Ilginç. Yokuş da olsa sıkışık trafikte olsa o kadar yakması anormal yada yol bilgisayarında ariza var diye tahmin ediyorum çünkü benim arabada değerler sadece lamba yaninca 3 çizgi şeklinde oluyor normalde 5.0 ile 8.0 arasında kullanim şeklime göre değişiyor genelde çok zorlarsam 8.0 oluyor

• quote:

Gayet iyi rakam. Aracın bakimlarını yaptırdın. Artık kafan rahat. Parça , yağ v.s parcalar zaten 200 tutar. Gerisi işçilik. Benim aracin karter contasında da biraz terleme var. Allah ömür verirse yaza girerken söküp yapacam. Tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

Teşekkür ederim abi sağol, Amin cümlemize inşallah.

Çok şükür kafam rahatladı.

Bu arada arabamın karter tapasını da değiştirmişler.
  • Arabamı bakımdan aldıktan sonra deneme için yaklaşık 51 Km yol yaptım.

Yol Bilgileri;

15 Km si Şehir Dışı. ( Otoban )

35 Km si Şehir İçi - Ortalama arası sayılır. ( Bir bölümü sahil yolu, dar yollar - virajlı ve az da olsa rampalar var. || Bir bölümü de dar yollar - çok virajlı ve çok olmak üzere rampa çıkış inişleri var. )

Araçta ki Kişi Sayısı : Şöför. ( Ben. )

Klima Durumu : Klima Kapalı. ( Kalorifer Hep 2. Kademede Açıktı. )

Lastik Basınçları : Bilinmiyor. ( Uzun zamandır beri hiç kontrol edemedim, normal de duruma göre lastiklerin hepsine 36 PSI hava yapıyorum. )

Yakıt tüketimimi ve diğer bilgileri aşağıda fotoğraf olarak paylaşıyorum, nasıl sizce ?

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU CLİO SYMBOL GRUBU CLİO SYMBOL GRUBU
  • Litre bazında güzel değerler lakin benzine yine zam geldi

Tsi'cılar isyanda. 5000TLverip lpg taktıracaklar bu gidişle

Kmde 35 kuruş yakiyor daha ne olsun Maşaallah

• quote:

Litre bazında güzel değerler lakin benzine yine zam geldi

Evet benzine 12 kuruş zam geldi abi, bu gidişle kısa zaman da benzin in litre fiyatı 6 TL yi bulur. Hakkımız da hayırlısı olsun abi.

TSİ cılar isyanda mı ? Hani onların arabaları az yakıyordu ?
  • quote:

quote:

Litre bazında güzel değerler lakin benzine yine zam geldi

Evet benzine 12 kuruş zam geldi abi, bu gidişle kısa zaman da benzin in litre fiyatı 6 TL yi bulur. Hakkımız da hayırlısı olsun abi.

TSİ cılar isyanda mı ? Hani onların arabaları az yakıyordu ?

Yakıt yönünden bizden kralı yok bu fiyatlarda çok iyi değerler bunlar bence

• Bugün düz yolda 5. vites 2500 devirde 100 km/h yaptığını gördüm. Peki sizde durumlar nasıl ? Aracım 2003 1.5 dCi

• 
Sayfa: önceki 13071308130913101311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.