Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 2010 model 105bin de expression paket symbol alarak aranıza katıldım. Aracımı bir tanıdıktan aldım, kaza boya değişen yok temiz bakılmış. Ocak ayında ufak bir sürtme olmuş o kadar. Alır almaz kol dayama taktım güzel oldu. Birkaç sorum olacak; aynı model ve paket kullanan forumdaşım varsa, dış ortam sıcaklık göstergesi varmı araçta? Ben göremedim iki ekrandada. Birde kontak açılınca kısa süreli yanan ve hemen ardından sönen el fren ikaz lambası, el freni çekili iken yanmıyor, servis tabanca değişmesi gerektiğini söyledi ama bu şekildede kullanılır dedi.

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU
     CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 18 Mart 2017; 12:34:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu biraz geriye doğru okudum, expression plus pakette varmış dış ortam sıcaklık göstergesi. Lcd bilgi ekranı standart sanırım, bende hayal meyal gözüküyor. Sensör takılıp, kablolalama ile birlikte servisin yazılıma müdehalesi ile aktif oluyormuş ama astarı yüzünü geçiyor.

• BoltAction kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, expresion donanımlarda dış sıcaklık göstergesi yok... gögüsdeki ekranın sag tarafına yansımalı baktıgınızda orda görükecek ....

Yalnız az bucuk yalnış bilgi edinmişsiniz... yazılımla bu sorun kesinlikle çözülmez. Termostat veya farklı adı varsa o parca yolcu tarafı aynanın içine monte edilerek kablo çekilerek gögüsdeki baglantı yerine baglanması gerekiyor..

Yolcu tarafı aynanın altında boşluk delik şeklinde yeri var. Oraya termostadı yerleştircek...

Vakti zamanında araştırmıştım servise sorarak o parca 250 tl civarında fiyatı oldugunu ve işcilikle 350 gibi rakam cıkacagını belirtmişti..

Mantıklı düşünürsek

Dış sıcaklıgını ögrenmek için 350 tl bayılmanın bir anlam ifade etmeyecegi ve gereksiz oldugu aşikar..

Expresiom donanımlı olup konfor paketli arabalar var. Konfor paketi opsiyon 1000 tl civarı fiyatı vardı sıfır alınırken

Bu paket arka camlar otomatik, dijital klima , elektrikli ayarlanır yan aynalar ve dış sıcaklık göstergesi içeren bir paket..

Ben sıfır alırken arka cam otomatiği el frenin orda diye almadım. Arkaya 3 kişi oturdugunda konforluktan ziyade eziyet paketine dönüşcekti benim için..

El frnine gelince .. iyi arastırmanı tavsiye ederim.

Set halinde satıldıgı için birlikte degişecek demiştir...

Arastırıp el yordamıyla yapılırsa yaptır.. yapılmazsa cok önemli degil. Fren tutuyorsa sıkıntı yok..

Ufak kaldırmayla bile ışık yanıyor ama fren aracı tutmuyor.

Işık yanıyor fren tutmuyor anlamına gelmez. Freni iyi cekmek lazım ışıkdan ziyade.

• vonaleee kullanıcısına yanıt
    Aracını cok süslemişsin, ince ayrıntılar şık gösterir fazlası zarar.

Yerinde olsaydım üstten sadece 3ünü yapardım veya sadece 1 tane yapardım.

Klıfı tek renk secerdim gibi gibi tabi bu benim tercihim ve zevkim

• 2010-2012 clioların motor beygir gücü seçenekleri kaç tane, alırken hangisini almak daha mantıklı olur.
  • Teşekkür ederim dostum, çok elzem şeyler değil ikiside. Fuzuli masrafa gerek yok ama yinede olmuşken hepsi olsun diye aklından geçiriyor insan. Isı göstergesini değil ama el fren lambasını yaptırmayı düşünüyorum. Elektrikli yan aynalar için ne diyorsunuz? Taktırmaya değermi tahmini ne olur külfeti?@leon_312

Hocam aracınızı güle güle kullanın, kazasız belasız inşaAllah.
    Hocam durumu şöyle ele alalım. Konforlu donanımın hiç kimseye zararı yok... gercek anlamda konfor içerdiği sürece.

Elektrikli aynalar konfor içeriyor fakat tam anlamıyla degil bana sorarsan aynayı 1 sefer ayarlıyorsun... arac yıkamadan yıkamaya ayna bozulursa öyle ayarlıyorsun. Yani sürekli aktif halde kullanılan konfor degil.

Maliyetine gelince bildiğim kadarıyla iki atna komple degişiyor tanesi 350 olsa 700 tl işçilik hariç. Sadece motorları alınıp takılcaksa 400 civarı işçilik haric.

Ben kendimden biliyorum... evet insan aracına ufak dokunuşlar yapmak istiyor, eksikliklerini tamamlamak istiyor lakin insanoğlu doyumsuz hep daha fazlasını ister, istemeninde sınırı yok.

Kendimden biliyorum dedim sıcaklık göstergesi, elektrikli aynalar aklımdan gecti sonra vazgectim, sonra lambaları led yapayım dedim vazgectim, ayak aydınlatma olsun dedim vaz gectim.cam filmi vs vs

Nedeni ise symbole yapılması gereken çok işi var ve cogu maliyetli. Satarken aracımda bu var şu var deyip fiyatı yükseltemezsin kimsede o parayı vermez.

Sadece yaptıklarınla kalırsın

Ben symbole hiç birsey yapmadım expresion donanımlıydı

Motor kaput altına kece aldım yalıtım yapsın , sıcagı kaputa vermesin diye, birde her arabada gerekli olan bagaj havuzu aldım, pas pas felan.

Kendime gerek hobi gerekse profesyonellik anlamında arac bakımına verdim, boya korumaya. Her hafta her ay veya 2 ayda bir kafam estikce parlatıp koruyordum..

Orjinal şekilde tüm parcalar yaptırsanızda hiçbirsey fabrika çıkışlı olmaz.

Bu yüzden symbolü gittiği yere kadar kullanın.. başkabir aracınızı daha donanımlı alırsınız.

Aracın bakımını ihmal etmeyin , yıkamak temizlemek bakım degil boyasını korudugunuz sürece gerek kendiniz mutlu olcaksınz gerekse satArken mutlu olcaksınız..

• Teşekkür ederim dostum bilgiler ve fikirler için. Boya koruma derken tam olarak neyi kast ettin? Cahilliğimi mazur gör, zira hem ilk arabam hemde arabalara pek ilgim olmadı konuya çok haiz değilim. Çocuk olunca mecbur kaldık diyelim.

Teşekkür ederim @surfcasting hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 19 Mart 2017; 8:25:0 >
    Foruma hoşgeldin hayırlı olsun el freni sivici bozuk ise gösterge lamba yanmaz oto elektrikçi bunu halleder

Bu arabadan arkadaşım da var kullanma fırsatım oldu 85 bg megan motor ve şanzıman gerçekten iyi araba el freni ışığı basit iş kafayı takmana değmez

• surfcasting S kullanıcısına yanıt
    Bir yıl da yapacağın km 15.000 den fazla ise bu kasanın dizel motor gerçekten iyi yok ayda 1000 km yapacak san benzinli motor tavsiye ederim Lpgli bineceksen 1.4 8valf benzinli binecem diyosan 1.2 16 valf vergi avantajı da var

• Bu arada çalıştığım firmanın iki tane dizel Fluence ı var

Geçen gün bindim 410.000 km'de şöför arkadaş A sordum motor da en ufak sıkıntı olmadığını söyledi diğeri de 505.000 km'de birinin 350.000de enjektör değişmiş diğerinin de 400000de Turbo değişmiş biri 95 bg eski kasa biri de 110 bg yeni kasa

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Bu arabadan arkadaşım da var kullanma fırsatım oldu 85 bg megan motor ve şanzıman gerçekten iyi araba el freni ışığı basit iş kafayı takmana değmez

Hoş bulduk, teşekkür ederim hocam. Çok takmıyorum kafama, bir ara sanayiye yolum düşerse baktırırım.

• Merhaba arkadaşlar. Ben de 2005 model 1.5 dci Clio'mla aranızdayım. Devir göstergesi olmamasına inat çok seviyoruz clio'muzu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinamit06

Merhaba arkadaşlar. Ben de 2005 model 1.5 dci Clio'mla aranızdayım. Devir göstergesi olmamasına inat çok seviyoruz clio'muzu.

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Ben de 2005 model 1.5 dci Clio'mla aranızdayım. Devir göstergesi olmamasına inat çok seviyoruz clio'muzu.

Hoşgeldin hayırlı olsun aynı araçtan bende de var kaça aldın? Donanım hangisi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

Hoşgeldin hayırlı olsun aynı araçtan bende de var kaça aldın? Donanım hangisi?

Alalı 3 sene oldu. O zaman 18 bine almıştım. Donanım olarak sanırım boş olanı. Sis lambası filan yok. Şu anda 170 binde km si. Artık küçük gelmeye başladı bana. Bir de hafif hafif arızalar çıkarmaya başladı. Sanırım yakında vedalaşacağım arabamla.
    hayırlı olsun kol dayama hangisinden aldın..ben bitane aldım uymadı geri yolladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vonaleee

hayırlı olsun kol dayama hangisinden aldın..ben bitane aldım uymadı geri yolladım

N11 de symbol kolçak yaz ilk çıkan ilan. Satıcı adı ürünpark, 75tl olan.

• 
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.